Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Podajnik pionowy z Dozamechu do transportu paszy
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 15:17

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 03 gru 2008, 18:36 
Offline

Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
Posty: 1187
Witam!
Panowie i Panie-pomóżcie. Mam 2 silosy paszowe o wys.5,3m. Kiedy brałem granulkę z mieszalni, to wdmuchiwali mi to z beczki-pneumatycznie. Teraz przygotowuję paszę samodzielnie i mam problem z zasypaniem.Pneumatycznie odpada, bo się rozwarstwia. Myślę o podajniku pionowym, żmijkowym z Dozamechu. W firmie mówią, że jest to urządzenie przeznaczone do zboża i za paszę głowy nie dają. Jeśli macie takie coś, to proszę -dajcie znać jak to się sprawuje. Czy się nie zapycha, czy nie trzeba "kołkiem popychać" itp. Z góry dziękuję.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 gru 2008, 19:58 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Każdy podainik slimakowy będzie Ci podawał pasze obojętnie czy ustawisz go pionowo czy po skosie. Wydajnośc jest mniejsza dla paszy niż dla zboża ale nie jest źle. Skąd kolwiek bys nie kupował podajnika zwróć uwagę żeby był w mniare duzy odcinek ślimaka w koszu pobierajacym odsłonięty (wtedy mniej sie zawiesza), zreszta to zależy od konsystencji paszy: ze śrutami typu jeczmnień, pszenica, pszenżyto niema problemu, jedynie pasza z dużą zawartością owsa może się zawieszać. Nie oszczędzaj na średnicy ślimaka, im większa tym lepiej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 gru 2008, 20:45 
Offline

Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 00:49
Posty: 1187
Mówisz że nie ma problemu? Najbardziej boję się tego zawieszania. Druga opcja nad którą się zastanawiam to:http://www.allegro.pl/item478808864_przenosnik_slimakowy_pionowy_turbo_20t_h.html
Z tego względu że jest ten drugi ślimak w koszu zasypowym i mniejsze prawdopodobieństwo zawieszenia. Ale znowu duża moc no i (nikomu nie ujmując-być może sprzęt jest super dobry) nieznana marka i wyższa cena. Jak uważacie? Baraki-dzięki.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 27 gru 2008, 22:41 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
miałem podobny problem kupiłem silos na pasze wys ok3 metrów i zastanawiałem sie na d zakupem podajnika pionowego z dozamechu koszt ok 3000 zł . ale spraw dało sie załatwić za dużo mniejszą kasę kupujesz dwa elementy przedłużające do podajników ślimakowych fi 130 każdy o, dł 2 m koszt jednej sztuki 270 zł silnik w domu napewno masz wystarczy 2,2 kw robisz napęd (pasek klinowy i szajbka), na dole kosz zasypowy stawiasz to wszystko do pionu i tona mieszanki leci jakieś 12-15 min u mnie chodzi . kosztowało to 700 zł i problemów nie stwierdzono. trzeba tylko głową ruszyć


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 07 sty 2009, 21:09 
Offline

Rejestracja: wtorek 31 lip 2007, 17:17
Posty: 196
Witam. Tomek masz rację ja rozwiązałem ten problem w identuczny sposób mam 6 metrową żmijkę podjeżdżam wózkiem paszowym pod mieszalnik wkładam żmijkę włonczam i leci tona ok. 10-15 minut. Zmijkę zrobiłem sam elementy kupiłem Agroskład Ujazd Kupowałem z 10 lat temu ceny nie pamiętam. Przed żniwami jak mam jeszcze własne zboże pakuję do pełna i żmijka słóży mi do rozładunku zboża w trakcie żniw.Silos paszowy zrobiłem również sam Kątownik 50 i blacha 2*1 metra ocynk pojemność ok. 9m sześciennych. Dla mnie na 500 szt w żucie w zupełności wystarcza.Startera zawsze kupuję gotowego w razie problemów np.growera zawsze możesz zapakować w worki. Małym minusem jest fakt,że pasza w silosie się jednak troche rozwarstwia ale nie ma idealnego rozwiązania.Pozdrawiam Alf27


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 lut 2009, 16:37 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
Panowie przy okazji unowocześniania mojej mieszalni okazało sie iż mieszalniki oferowane przez Polskich producentów ( Dozamech Zuptor Mrol) da sie opróżnić bez potrzeby ich włączania mowa oczywiście o mieszalnikach pionowych. Myślę iż to cenna wiadomość w momencie ciągłych podwyżek cen prądu. Sprawa jest bardzo prosta. Ja pracuje na mieszalniku z dozamechu pojemność 1000kg. mieszalnik posiada na dole dwa otwory rewizyjne. jeden z nich znajduje się na ściance leja w dolnej jego części jeśli otworzymy ten otwór z pełnym mieszalnikim to wszystko sie wysypie . tak więc wyciołem kolejny taki otwór także w dolnej części tylko w tym miejscu obwodu który mi odpowiadał , z cienkiej blachy wykonałem korytko tak aby pasza sypała się do podajnika pionowego.I w ten sposób po wymieszaniu wyłączam mieszalnik załączam podajnik ślimakowy i po 9 min mieszanka przesypana. mieszalnik włączam pod koniec kiedy jest w nim jeszcze ok 50 kg mieszanki aby wszystko dokładnie sie wysypało. U mnie sprawdza sie rewelacyjnie. był tylko problem z uzystaniem różnicy wysokości między mieszalnikiem a podajnikiem . Sprawę załatwiły cztery bloczki betonowe wys ok12 cm podstawione pod mieszalnik


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 gru 2009, 22:08 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 22:06
Posty: 2
witam

mam do zaoferowania prawie nowa spreżarke rozładunku pneumatycznego. w naprawde swietnym stanie marki DRESSER HOLMES
która z pewnoscia rozwiaże wasze problemy, w razie potrzeby moge zamontowac.

a moze chce ktos sprzedac ??
prosze o kontakt


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB