Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - sterownik wentylacji
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 13:40

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: piÄ…tek 23 paź 2009, 00:24 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Obecnie używam z wbudowanym termostatem na zasadzie włącz/wyłącz, latem się sprawdza bo chodzą non stop ale zimą konieczne musiałbym ograniczyc obroty bo za duze przeciągi są, chciałbym 8-10 wentylatórów po 1,1A podłączyc do jednego sterownika który odpowadałby za ich obroty, proszę o namiary na taki sterownik


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 05 lis 2009, 16:44 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 12 wrz 2008, 09:49
Posty: 6
Lokalizacja: lubelskie
myślę, że FC12T10 firmy Fancom rozwiązał by problem (do 10A). Ale wszystkie chodziłyby w ten sam sposób. Zależy ile masz komór (jeden sterownik na jedną komorę)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 lis 2009, 20:57 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Koledzy doradzcie,mam pomieszczenie 40 m2 nie ma w nim jeszcze wentylacij :wink: i zastanawiam sie teraz nad zamontowaniem wentylatora w scianie zewnetrznej a po przeciwnej w drzwiach wejsciowych wlot powietrza tylko jaki duzy musi byc ten wentylator ,jakiej srednicy.Docelowo beda tam lochy zaproszone.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 lis 2009, 21:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 20:26
Posty: 246
Lokalizacja: War-Maz Lubawa
Blazej pisze:
Koledzy doradzcie,mam pomieszczenie 40 m2 nie ma w nim jeszcze wentylacij :wink: i zastanawiam sie teraz nad zamontowaniem wentylatora w scianie zewnetrznej a po przeciwnej w drzwiach wejsciowych wlot powietrza tylko jaki duzy musi byc ten wentylator ,jakiej srednicy.Docelowo beda tam lochy zaproszone.



najlepiej to jak największy wtedy mało chodzi i oszczędniej ale mysle ze fi50 wystarczy a co do ściennego jeśli tam mają być lochy lepiej unikac przeciągu ja tam wierze w kominowe no chyba że nie ma mozliwosci za-instalowania p.s ja mogę zle doradzić bo nie trzymam loch:)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 lis 2009, 21:17 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
no wlasnie wolal bym ominac komin bo u gory mam poddasze uzytkowe , pakuje tam slome i bedzie przeszkadzal a poza tym to komin musial by miec ponad 6 metrow dlugosci


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 lis 2009, 21:24 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 20:26
Posty: 246
Lokalizacja: War-Maz Lubawa
Blazej pisze:
no wlasnie wolal bym ominac komin bo u gory mam poddasze uzytkowe , pakuje tam slome i bedzie przeszkadzal a poza tym to komin musial by miec ponad 6 metrow dlugosci



no to ciężka sprawa bo z tym ściennym wentylatorem to jest straszny przeciąg w zimę a co ta tym idzie kaszel i różne infekcje no chyba że w pomieszczeniu jest tyle loch że wentylator w zimę nie potrzebny tylko latem przy upałach pozdro :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 lis 2009, 23:34 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
dodam jeszcze ze powietrze bylo by zasysane z paszarni czyli juz bedzie troszke podgrzane


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lis 2009, 11:21 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Moim skromnym zdaniem...

O tym, ile powietrza musi być wymienione w czasie np. jednej godziny, decyduje masa ciała ogółem zwierząt, które znajdują się w pomieszczeniu o danej kubaturze (powierzchnia razy wysokość).
Inaczej będzie to wyglądać w pomieszczeniu o wysokości 2 m, a inaczej przy wysokości 3,5 m.
Inaczej też będzie to wyglądać, jeśli będzie tam tylko pięć loch, a inaczej, gdy będzie tam aż 30 loch....

W żadnym przypadku wentylacja nie może powodować spadku temperatury w pomieszczeniu.
Jeżeli tak się dzieje, trzeba ogrzewać powietrze wchodzące do pomieszczenia.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lis 2009, 16:11 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Jeżeli chodzi o ogrzewanie powietrza to słyszałem o ciekawym pomyśle żeby zrobić wymiennik gruntowy który zimą ogrzeje powietrze a zimą schłodzi co pozwoli na lepsze dostosowanie klimatu w chlewni.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lis 2009, 17:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
to jest stara chlewnia wysokosc to 220 cm troche za nisko ale co zrobic tak juz musi byc.Kojce tez sa stare jest ich 8 po 4 na stronie a przez srodek chodnik do zadawania paszy. I tak sie jeszcze zastanawiam czy wystarczy 1 wentylator na srodku czy moze 2 mniejsze ale po bokach ? DORADZCIE


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB