Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Pomóżcie z WENTYLACJÄ„
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 17:34

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota 19 gru 2009, 22:04 
Offline

Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 21:40
Posty: 3
Odziedziczyłem budynek o wymiarach 10x35 i 2,5 metra wysoki . Mam tam pierwszy raz 230 sztuk tuczników około 90 kilowych, temperatura w środku obecnie to 20-23 stopnie a wilgotnośc 93, w chlewni występuje jakby mgła, na ścianach i suficie pełno kropel wody ,ogólnie wszystko mokre.Jak mam rozwiązać tutaj wentylacje? Cztery wentylatory juz mam w kominach umieszczone wzdłuz ganku biegnącego przez srodek, ale skąd brać powietrze? Z obu stron wzdłuż chlewni są okna, z tyłu są po bokach drzwi, a z przodu są drzwi na środku łączące chlewnie z paszarnią, nad którą jest poddasze ze słomą. Próbowałem przez te środkowe drzwi od paszarni aby brało powietrze lecące ze strychu przez paszarnie i wzdłuz ganku ale wydaje mi sie ze wentylatory ciągną tylko to powietrze a to znajdujące się po bokach ganku nad kojcami chyba
zostaje?
pomóżcie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 gru 2009, 22:12 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
wiszące krople to wydaje mi sie wynik różnicy temperatur wewnątrz budynku i na zewnątrz mam tuczarnie o podobnych wymiarach tylko u mnie cały budynek ocieplony jest styropianem gr 5 cm na stropie jest słoma tak wieć problemu różnicy temperatur nie ma a wentylatory : ja mam 3 szt w kominach 50 cm okna które są umieszczone przy ganku gnojowym są teraz zamknięte a okna wzdłuż korytarza paszowego są minimalnie otwarte ale co drugi okno wczoraj temperatura wewnątrz 17 st. ale załadowałem 35 szt i trochę się obawiam ze będą miały za zimno


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 gru 2009, 22:29 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
minimalnie uchyl okna tak zbey obnizyc temperature do 17 i powinno byc dobrze


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 gru 2009, 23:07 
Offline

Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 21:40
Posty: 3
Jeśli uchyle z obu stron minimalnie okna to czy nie będzie przeciągów.Przy tych mrozach jak otwieram drzwi na zewnątrz przy wywożeniu obornika to na skutek róznic temperatur widoczność w chlewie mam na 10-15 metrów jedna wielka mgła wtedy jest


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 gru 2009, 23:34 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
jakos musisz wproawdzic powietrze do budynku i nie bedzie przeciagu bo wentylatory musza zabierac to powietrze do gory


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 gru 2009, 23:57 
Offline

Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 21:40
Posty: 3
dzięki maciek za wskazówki, a czy warto kupić taki sterownik z funkcja przewietrzania czy taki z płynną regulacją obrotów wystarczy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 gru 2009, 00:08 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
oczywiscie ze funkcja przewietrzania jest bardzo potrzebna, choc ja uwazam ze wentylacja powinna pracowac bez przerwy !!! i do tego trzeba dazyc
jak masz 4 wentylatory i by od ich pracy robilo sie zbyt chlodno to wylazc dwa nich pracuja 2


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 gru 2009, 15:30 
Offline

Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Posty: 308
Lokalizacja: kuj-pom
licealista pisze:
dzięki maciek za wskazówki, a czy warto kupić taki sterownik z funkcja przewietrzania czy taki z płynną regulacją obrotów wystarczy

funkcja przewietrzania u mnie jest konieczna bo mam za małą obsade i za duże kominy , wczoraj miałem 15,3 stopni o 20-stej


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB