Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Koszty budowy NOWEJ TUCZARNI
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 11:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: piątek 16 gru 2011, 21:25 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
baraki pisze:
arek pisze:
własnie z tym stanem majątkowym może być problem bo gościu coś kreci ze niby wszystko ma czyste ale ale
i moje pytanie czy pomimo zawartej dzierżawy notarialnej z właścicielem może komornik zając mi tuczniki gdyby okazało się ze właściciel ma tyły

Komornikiem się nie przejmuj, zawarta zgodnie z prawem umowa dzierżawy musi zostać wykonana, komornik może sobie sprzedawac nieruchomość, ktos może ją nawet kupić ale to nieznaczy że automatycznie umowa dzierżawy straci wazność. A zajęcie tuczników to już kompletny nonsens, oczywiście nie twierdze że jakis nawiedzonemu komornikowi nie może taki pomysł przyjśc do głowy bo w polsce wszystko jest możliwe, ale będzie całkowicie bezprawne.

Przepraszam że się wtrącam ale baraki nie masz racji .Po pierwsze komornik ma prawo zająć ruchomości będące W POSIADANIU dłużnika .Komornik nie bada czyja jest dana rzecz .On ma tytuł wykonawczy przeciwko danej osobie i działa na jego podstawie .Oczywiście przysługuje na to powództwo przeciw egzekucyjne .Po drugie w razie licytacji jeśli osoby trzecie nie wniosą dowodu że wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych (np.z powodu niewiedzy ) osoby trzecie tracą do nich prawo z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności . Innymi słowy jeśli właściciel budynków okaże się nieuczciwy to można wpaść w kłopoty nawet o tym nie wiedząc .Jak mówi rzymska maksyma "Twarde prawo ale prawo " .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 16 gru 2011, 21:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
deutzttv pisze:
Witam
Panowie widzę że znacie bardzo dobrze na wycenie kosztorysu budynków, ile by kosztowała taka chlewnia na 60 macior z odchowalnią i porodówką, wszystko na ruszcie, bez zbiorników które mam i powinny starczyć,
pozdrawiam
witam ciezko wycenic na dzis tą inwestycje ale mysle że koło 900 tyś w cyklu zamknietym trzeba wydać ,ale z tuczarnią i warchlakarnią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 gru 2011, 07:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
baraki pisze:
mat22889 pisze:
Co do paszy to wiadomo że wszystko by było kupowane już gotowe tak że cieżarówki by miały co wozić :D

Gotowa pasza? W Polsce? Może się czegos w NL nauczyłes ale o polskich realiach nie masz pojęcia.


Dlaczego tak twierdzisz, większość polskich ferm m.in. Duda , Stokłosa bazują wyłącznie na paszach gotowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 17 gru 2011, 22:02 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
buntownik72 pisze:
baraki pisze:
arek pisze:
własnie z tym stanem majątkowym może być problem bo gościu coś kreci ze niby wszystko ma czyste ale ale
i moje pytanie czy pomimo zawartej dzierżawy notarialnej z właścicielem może komornik zając mi tuczniki gdyby okazało się ze właściciel ma tyły

Komornikiem się nie przejmuj, zawarta zgodnie z prawem umowa dzierżawy musi zostać wykonana, komornik może sobie sprzedawac nieruchomość, ktos może ją nawet kupić ale to nieznaczy że automatycznie umowa dzierżawy straci wazność. A zajęcie tuczników to już kompletny nonsens, oczywiście nie twierdze że jakis nawiedzonemu komornikowi nie może taki pomysł przyjśc do głowy bo w polsce wszystko jest możliwe, ale będzie całkowicie bezprawne.

Przepraszam że się wtrącam ale baraki nie masz racji .Po pierwsze komornik ma prawo zająć ruchomości będące W POSIADANIU dłużnika .Komornik nie bada czyja jest dana rzecz .On ma tytuł wykonawczy przeciwko danej osobie i działa na jego podstawie .Oczywiście przysługuje na to powództwo przeciw egzekucyjne .Po drugie w razie licytacji jeśli osoby trzecie nie wniosą dowodu że wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych (np.z powodu niewiedzy ) osoby trzecie tracą do nich prawo z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności . Innymi słowy jeśli właściciel budynków okaże się nieuczciwy to można wpaść w kłopoty nawet o tym nie wiedząc .Jak mówi rzymska maksyma "Twarde prawo ale prawo " .

Buntowniku a gdzie tu widzisz sytuacje w której dłużnik posiada lub włada majątkiem arka który wydzierżawił od niego chlewnię? W tym wypadku taka sytuacje niema miejsca i komornik niema żadnych podstaw żeby zrobic zajęcie. Arek pokazuje umowę dzierżawy budynków wraz z wyposażeniem, oświadcza że zwierzęta należa do niego ew. pokazuje fakturę zakupu prosiaków i komornik niema tam nic do roboty. To raczej w sytuacji odwrotnej, gdyby arek był dłużnikiem komornik mógł by zajmowac ruchomości będące w jego władaniu a wiec naprzykład wyposażenie chlewni które wydzierżawia.
Tutaj trzeba jedynie sprawdzić przed zawarciem umowy dzierżawy hypotekę czy nieruchomośc nie została juz zajęta albo czy niema wpisu z ostrzerzeniem o prowadzonym postepowaniu egzekucyjnym bo taka umowa dzierżawy zawarta po zajęciu będzie mogła byc wypowiedziana przez nowego właściciela.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 gru 2011, 08:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
http://oborniki.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html

komornik nie bada kto jest wlascielem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 gru 2011, 09:39 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Muchozolali zgadza się ale równie dobrze komornik może jutro przyjść do twojej chlewni i zająć twoje tuczniki bo jakis wierzyciel mu wskaże adres, zajęcie to nie licytacja, zanim do niej dojdzie możesz wszystko wyjaśnić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 gru 2011, 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
ale poco ryzykowac i latac po sadach i adwokatach
to juz lepiej kupic chlewnie.

poz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 18 gru 2011, 16:12 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
baraki pisze:
buntownik72 pisze:
baraki pisze:
arek pisze:
własnie z tym stanem majątkowym może być problem bo gościu coś kreci ze niby wszystko ma czyste ale ale
i moje pytanie czy pomimo zawartej dzierżawy notarialnej z właścicielem może komornik zając mi tuczniki gdyby okazało się ze właściciel ma tyły

Komornikiem się nie przejmuj, zawarta zgodnie z prawem umowa dzierżawy musi zostać wykonana, komornik może sobie sprzedawac nieruchomość, ktos może ją nawet kupić ale to nieznaczy że automatycznie umowa dzierżawy straci wazność. A zajęcie tuczników to już kompletny nonsens, oczywiście nie twierdze że jakis nawiedzonemu komornikowi nie może taki pomysł przyjśc do głowy bo w polsce wszystko jest możliwe, ale będzie całkowicie bezprawne.

Przepraszam że się wtrącam ale baraki nie masz racji .Po pierwsze komornik ma prawo zająć ruchomości będące W POSIADANIU dłużnika .Komornik nie bada czyja jest dana rzecz .On ma tytuł wykonawczy przeciwko danej osobie i działa na jego podstawie .Oczywiście przysługuje na to powództwo przeciw egzekucyjne .Po drugie w razie licytacji jeśli osoby trzecie nie wniosą dowodu że wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych (np.z powodu niewiedzy ) osoby trzecie tracą do nich prawo z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności . Innymi słowy jeśli właściciel budynków okaże się nieuczciwy to można wpaść w kłopoty nawet o tym nie wiedząc .Jak mówi rzymska maksyma "Twarde prawo ale prawo " .

Buntowniku a gdzie tu widzisz sytuacje w której dłużnik posiada lub włada majątkiem arka który wydzierżawił od niego chlewnię? W tym wypadku taka sytuacje niema miejsca i komornik niema żadnych podstaw żeby zrobic zajęcie. Arek pokazuje umowę dzierżawy budynków wraz z wyposażeniem, oświadcza że zwierzęta należa do niego ew. pokazuje fakturę zakupu prosiaków i komornik niema tam nic do roboty. To raczej w sytuacji odwrotnej, gdyby arek był dłużnikiem komornik mógł by zajmowac ruchomości będące w jego władaniu a wiec naprzykład wyposażenie chlewni które wydzierżawia.
Tutaj trzeba jedynie sprawdzić przed zawarciem umowy dzierżawy hypotekę czy nieruchomośc nie została juz zajęta albo czy niema wpisu z ostrzerzeniem o prowadzonym postepowaniu egzekucyjnym bo taka umowa dzierżawy zawarta po zajęciu będzie mogła byc wypowiedziana przez nowego właściciela.
Nie chcę się spierać i można to sprawdzić ale komornik NIE BADA czyja jest dana rzecz i zajmuje rzeczy będące W POSIADANIU DŁUŻNIKA w tym wypadku tego na kogo figuruje hipoteka .Tak jak napisałem na tą czynność komornika przysługuje odwołanie do właściwego sądu .Problem może być kiedy dzierżawisz budynek od osoby mającej egzekucje i zostanie dokonane zajęcie komornicze w tym wypadku twoich tuczników a ty nic o tym nie wiesz np.z powodu twojej nieobecności a właściciel budynku nic nie powie .Jeśli nie złożysz w sądzie powództwa o zwolnienie spod zajęcia to może być kłopot .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 20 gru 2011, 20:46 
Offline

Rejestracja: wtorek 13 gru 2011, 23:18
Posty: 10
baraki pisze:
mat22889 pisze:
Co do paszy to wiadomo że wszystko by było kupowane już gotowe tak że cieżarówki by miały co wozić :D

Gotowa pasza? W Polsce? Może się czegos w NL nauczyłes ale o polskich realiach nie masz pojęcia.


Moze u was nie ma u nas jest w wielkopolsce :) i na szczescie nawet nie daleko mnie jakies 30 km ;]

i jesli mozna to wrucmy do tematu swinek a nie o komornikach piszecie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 gru 2011, 18:53 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Z opisu arka wynika że sytuacja finansowa właściciela budynków jest nie do końca jasna co w przypadku sfinalizowania umowy może skutkować bliższą choć niepożądaną znajomością z komornikiem .Stąd dyskusja .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 02 sty 2012, 23:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 21:12
Posty: 4
marek mokwa pisze:
deutzttv pisze:
Witam
Panowie widzę że znacie bardzo dobrze na wycenie kosztorysu budynków, ile by kosztowała taka chlewnia na 60 macior z odchowalnią i porodówką, wszystko na ruszcie, bez zbiorników które mam i powinny starczyć,
pozdrawiam
witam ciezko wycenic na dzis tą inwestycje ale mysle że koło 900 tyś w cyklu zamknietym trzeba wydać ,ale z tuczarnią i warchlakarnią


Ale gdybym mógł prosić o orientacyjna cenę samej chlewni do macior bez warchlakarni i tuczarni , ponieważ mam stare budynki które by pełniły ta funkcję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 sty 2012, 14:56 
Offline

Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 14:34
Posty: 5
Co do ceny samych ruszt to ostatnio w internecie znalazłem coś takiego
http://www.sklep.sib.lowicz.pl/
Sklep chyba na razie jeszcze nie działa, jednak można sobie obliczyć przykładowy koszt ruszt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 sty 2012, 19:05 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Broń Cię Panie Boże z Łowicza . Rok temu przywieżli do mnie z innej firmy i człowiek który wyposażał u mnie tuczarnie we wszystko , po dostarczeniu ruszt natychmiast przyjechał sprawdzać te które przyszły . Na kturejś tuczarni zamontowali te z Łowicza , wszystko krzywe , powichrowane , rolnik chciał ich przekląć .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 13 sty 2012, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Ja mam ruszta z Precon i z Łowicza. Te z Precon wyglądają solidnie, mają dobre zbrojenie. z Łowicza wyglądają, jak robione u sołtysa w stodole. Już od samego patrzenia na nie pękają i wichruja się. No ale cena czyni cuda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 14 sty 2012, 22:31 
Offline

Rejestracja: piątek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
A jak ze zbiornikiem na gnojowice? Wystarczy bezpośrednio pod rusztami, czy lepiej zbiornik na zewnątrz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 14 sty 2012, 23:00 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Lepiej na zewnątrz . U mnie jest pod rusztami i jest nie żle do czasu wybierania , gdy gnojowica jest wybierana w chlewni jest wielki fetor i zaczynają się problemy zdrowotna .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 14 sty 2012, 23:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Bo powinieneś wybierać po sprzedaży świń. Wtedy można ew wybrać do zewnętrznego zbiornika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 sty 2012, 10:04 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Lukas nie zawsze tak pasuje . Gdy świnie zejdą jutro , to gdzie wywieżć .Wtedy i tak potrzebny zbiornik zewnętrzny .
U mnie jest taki zbiornik pod budynkiem że cały tucz pomieści bez żadnego kłopotu , wytrzymuje pół roku , lecz przydałby się zewnętrzny .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 sty 2012, 12:18 
Offline

Rejestracja: piątek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
tylko do zewnętrznego zbiornika musi być przepompownia więc dodatkowy koszt :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 sty 2012, 14:23 
Offline

Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
jaka przepompownia??
człowieku kopiesz narmalne szambo murujesz z bloczków (najtanszy koszt)
potem stropisz i gotowe.

chyba ze zamawiasz zbiorniki naziemne takie jak robi np precon to wtedy trzeba pompe i i raczej koszty sie zwiekszaja

mietko75 ja tez obecnie mam wszystko pod rusztami.
masz moze jakies mieszadło podrusztowe lub mógłbys cos polecic?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 sty 2012, 17:15 
Offline

Rejestracja: piątek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
i wystarczy jakiś kanał pod rusztami, którym gnojowica będzie spływała do tych zbiorników na zewnątrz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 sty 2012, 18:37 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Do mieszania używam pompy do deszczowni . Pompa podłączona jest do beczki i na 5 minut załączam na pół ciśnienia , to jest 6 atmosfer ( aby ścian nie poobalać ) Wymieszane 100%


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 16 sty 2012, 08:51 
Offline

Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 14:34
Posty: 5
Czy wiecie może jak przedstawiają się ceny ruszt z sib w stosunku do tych z precon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 16 sty 2012, 09:42 
Offline

Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Michał100ha pisze:
i wystarczy jakiś kanał pod rusztami, którym gnojowica będzie spływała do tych zbiorników na zewnątrz?


kolego pod rusztami masz tzw "wanny" gdzie mieści sie gnojowica
ja mam 8x4, na środku wanien korki spustowe a pod wannami rura w zaleznosci od tego jakie pojemne sa wanny stosuje sie rozne przekreoje.

dla porównania ja mam przez całą długośc i wszystko wychodzi z tyłu budynku.

co do cen ruszt to nie sa wygórowane pieniadze, dopiero przygotowanie pod położenie samych ruszt na górze ta juz jest zwiazane z wydatkami ale osobiście uzazam ze całkowicie opłacalne :)

precon = najlepsza jakośc wykonanie i przedewszystkim solidnośc
co do innych nie mam porównania dlatego sie nie wypowiadam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 16 sty 2012, 18:05 
Offline

Rejestracja: piątek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
Nie mam ani 1 metra pod rusztami, więc nie bardzo wiem jak to wszystko wygląda jedynie tyle co z opowiadań znajomego, musze postawić jakiś budynek, zastanawiam się pomiedzy rusztami a głęboką więc zbieram informacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 17 sty 2012, 12:46 
Offline

Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 14:34
Posty: 5
czy posiada ktoś jakaś oferta firmy precon. Na stronie nic niema. Napisałem maila 2 dni temu Jak na razie zero odzewu. Chciałbym wiedzieć jakie posiadają rodzaje ruszt oraz wymiary. ceny mile widziane :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 17 sty 2012, 15:35 
Offline

Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
adam_kow79 pisze:
czy posiada ktoś jakaś oferta firmy precon. Na stronie nic niema. Napisałem maila 2 dni temu Jak na razie zero odzewu. Chciałbym wiedzieć jakie posiadają rodzaje ruszt oraz wymiary. ceny mile widziane :)


podaj meila to wysle ci ich ulotke bo tez bede zamawiał u nich ruszta teraz
a co do ceny to nie powiem ci dokładnie ale ale wsyztsko zalezy od tego ile potrzebujesz ruszt zaczynają chyba od 100zł netto za metr kw a potem mozesz negocjowac upust.
znajmoy przy 700m kw utargował na 70zł netto


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB