Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - wybór srutownika
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 23:32

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: poniedziaÅ‚ek 20 mar 2017, 22:45 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2008, 17:42
Posty: 691
Lokalizacja: podlaskie
W moim układzie tylko ssacy wchodzi w grę. Zasypowe cena kilka razy droższe niż bijakowe, a do tego cała infrastruktura z dodatkowym osprzętem.
Krzysiek jakie zabezpieczenia masz na korkach przy silniku 15kw?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 20 mar 2017, 23:21 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
Aby było to bezpieczne i funkcjonalne instalacja TN-S czyli odzielne PE oraz N zabezpieczenie na 15 kW C32 przy śrutowniku 18kw-C40, główne zależne od innych odbiorników. Jeśli musi być ssący to bierz polski za 6k. bo te drogie zachodnie to przerost formy nad treścią(ani to wydajne ani żywotne).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 09:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
glodnywiedzy pisze:
Aby było to bezpieczne i funkcjonalne instalacja TN-S czyli odzielne PE oraz N zabezpieczenie na 15 kW C32 przy śrutowniku 18kw-C40, główne zależne od innych odbiorników. Jeśli musi być ssący to bierz polski za 6k. bo te drogie zachodnie to przerost formy nad treścią(ani to wydajne ani żywotne).

A propolis , czy można nieśmiało zapytać , czy są też śrutowniki ze skrzydełkami i wyposażone w ogonek ?? :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 10:01 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
myto w odpowiedzi na kit pszczeli takie śrutowniki były w legendach gdzie jeszcze zionęły ogniem i mieliły księżniczki i owce!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 11:34 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
daniel0 pisze:
W moim układzie tylko ssacy wchodzi w grę. Zasypowe cena kilka razy droższe niż bijakowe, a do tego cała infrastruktura z dodatkowym osprzętem.
Krzysiek jakie zabezpieczenia masz na korkach przy silniku 15kw?

Daniel ja przy swoim śrutowniku mam C32 i jest wystarczający, wyskakuje tylko czasami jak owsa dużo pójdzie i dziury nie zmniejsze. Prędzej mi kiedyś BM wyskakiwal jak w paszarni chodził śrutownik dwa mieszalniki i redler włączyłem na dworze.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 18:36 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Ja mam 2 z 15kw z Zuptora i polecam jak ktoś srutuje owiec leci praktycznie bez obciążenia jedynie w jęczmienia trzeba troszkę zwalniać.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 19:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Danelski- w naszej wiosce też jest taki śrutownik u Andzi , zwiemy go "szalejąca Klementyna"
..normalnie pies na ziarno.....
..pół wioski tam śrutuje. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 20:14 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
Drodzy użytkownicy czy ktoś wie gdzie zdobyć programowalny sterownik obciążenia śrutownika z osprzętem i z automatycznym włącznikiem trójkąt gwiazda i wyłącznikiem po opróżnieniu wagi w rozsądnej cenie. Tylko nie piszcie że takie coś nie istnieje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 20:49 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
glodny co rozumiesz pod pojeciem osprzet , zwiekszanie i zmniejszanie dostarczania zboza [zmijka czy zasowa ] moge Ci takie cos wykonac ,lacznie z wlaczaniem przez pilota .Kwestia ceny od tysiaca do trzech ,zalezy od osprzetu .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 21:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Danielski zmienilem jesienią na takiego 15kw zuptora i wydajność zadawala ale dwa minusy bardzo głosny i po drugie przez te dziury z przodu wieczny syf srutu przed nim .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 21:52 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
stanisław coś około tego http://www.ely.pg.gda.pl/nkse/index.php ... bijakowego tylko do śrutownika zasypowego 15kW plus automatyczny czasowy(tańsza taryfa) włącznik trójkąt gwiazda i wyłączenie po zakończeniu procesu mielenia. Jak to wychodzi cenowo.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 21 mar 2017, 22:34 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
A gdzie można kupić automatyczny wyłącznik mielenia taniego ziarna [ taki żeby się załączał jak na MAIFIE tanieje ] :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 00:34 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
stan gdy tanieje to jeszcze nie czas na mielenie tylko gdy jest najtańsze i wtedy włączasz(gdy kupujesz w sklepie taki do światła to załącznik czy włącznik). A propos ja wiem czego chcę oszczędności elektrycznej i trochę czasu max 20min zamiast 2h/dobe przy robieniu paszy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 07:37 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Przy wyborze srutownika potrzebna odpowiednia dostępność ;
gotówki
pradu
jak ssaco tłoczący to długosc ssania i pchania

najważniejszy prad , dla jednych 15 Kw silnik będzie możliwe włączenie na raz , dla innych niemożliwe wogóle , a jeszcze dla innych mozliwe po zawatowaniu bezpieczników i przygaśnięciu światła w całej wsi :lol: :lol:
i nad czym tu debatować ?????????????
jak sie znasz na prądzie to powinieneś wiedzieć , na co instalację stać , w portfela tez nie problem zagladność , a wydajność i parametry na instrukcji obsługi :D

mnie pogotowie elektryczne powiedziało że nie mam prawa włączać silnika 11 kw :lol: :lol: kazali mi wystapić o zwiększenie chyba mocy do nich i będa się zastanawiać czy nie ciągnąć osobnej linii od transformatora :shock: :shock:
bezpiecznik w skrzynce w domu 25 i w zależności co i ile było czego włączone w gospodarstwie bezpiecznik nie wytrzymywał samego czasami startu , a co dopiero jak dostał za duzo do przełknięcia :lol: :lol:

taki śrutowniczek jaki potrzebujesz to za pół ceny kupisz na olx i jak trafisz dobrze to ma przemiału 2 przyczepy :lol: :lol: u niskotowarowego rolnika , który kupił na program i mu za niedługo wybili z glowy tuczenie świń :lol: :lol: sam nawet by Ci za 50 % schandlował po przemiale 200 ton :lol: :lol: nowe bijaki sito szczelinowe i wylacznik :twisted:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 07:40 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Tylko że przy hodowli nocna taryfa wcale taniej nie wyjdzie , bynajmniej latem . Wentylacja całe dnie nadbije oszczędności nocne .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 07:42 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
glodnywiedzy pisze:
stan gdy tanieje to jeszcze nie czas na mielenie tylko gdy jest najtańsze i wtedy włączasz(gdy kupujesz w sklepie taki do światła to załącznik czy włącznik). A propos ja wiem czego chcę oszczędności elektrycznej i trochę czasu max 20min zamiast 2h/dobe przy robieniu paszy.
Namawiasz chłopa na linie do robienia pasz za 50 000 a potem mu pierdolisz żeby na taryfę śrutował w ramach oszczędniści 7 groszy na tonie zrobionej paszy :lol: :lol: :lol: takich mędrców tu jest od chu... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 07:50 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Teraz technika poszła tak do przodu że silniku dużej mocy nie muszą być na dwa razy załączane . Sąsiedzi w studni głębinowej mają silnik 13kw i smsem pompę włączają w dowolnej chwili i jak deszczownia dojdzie do końca uruchomi się zawór zrzutowy po czym w linii przesyłowej spadnie ciśnienie , po czym pompa sama się wyłącza . Ja mam zamiar w tym roku 22kw pompę montować i takie same rozwiązania . Dwa lata temu wystąpiłem o podwyższenie mocy , po roku zapłaciłem za dokupienie mocy 1600 bodajże i już cała linia wraz z transformatorem wymieniona .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 08:28 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
No i jak ładnie problem wyjaśniony :D :D :D dało się ????? dało :lol: :lol: tylko muszę się ja za to zabrać :lol: :lol: :lol: następnie doskoczą do mnie ci co mnie z całych sił kochają :lol: :lol: :lol: :lol: robi się zadyma , po czym emocje gasną i zaczyna się problem rozwiązywać :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 21:04 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
mietek te studnie to jak glebokie ,jaka srednica, jaka wydajnosc


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 21:14 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
mietko wiem jak oszczedzać na energii mam wentylację na falownikach z podglądem stanu przez internet, kamerki w budynkach inwentarskich i nie tylko (też możliwość internetu), inteligętny dom, wiem o sofstartach przez sms i z serwera zewnętrznego, podobno jest już autonomiczny ciągnik chyba McCormick. stan tylko pokazuję rozwiązania i podpowiadam jak to wykonać. Szukam ludzi z zasobem wiedzy i zdolnościami którzy lubią wyzwania i nie boją się ich podjąć.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 22:01 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
glodny jestes nadal zainteresowany tym sterowaniem srutownika .Mam opracowany zestaw na triakach 40 A z pomiarem pradu , ta zasowe moge zrobic na silniku liniowym z ustawiona szczelina startowa Calkowity koszt z starterem gwiazda trojkat ponad dwa tys . Falowniki nie oszedzaja pradu tylko pozwalaja go regulowac poprzez zmiane hercow [ obrotow] a nawet zuzywaja go wiecej poniewaz wytwarzaja cieplo .Zadne urzadzenie elektroniczne nie oszczedza pradu .Przykladem moze byc laptop[komputer] jest malym kaloryferem a to nie jest za darmo .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 22 mar 2017, 22:55 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
stanislaw ogłoszenie nieaktualne siostrzeniec dostał nowe zadanie na mechatronice ''pomiary zastosowania praktyczne'' także i wilk syty i owca cała (może coś zarobić) chciał zrobić wagę ale to mu pasuje. Co do oszczędności na elektronice to czy inwertery nie oszczędzają prądu, tranzystory zamiast lamp, diody zamiast żarówek, sprawdź ile obliczeń na sekundę robi laptop i jakie urządzenia peryferyjne zasila podpowiada mi siostrzeniec. Gdybym urodził się 30 lat później nie był bym rolnikiem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 mar 2017, 00:19 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Stasiek a po co te triaki? Do pomiaru mocy wystarczy zrobic mini cewke np owijajac jedna zyle kabla zasilajacego ale zeby sterowac zasuwa potrzebny jest mikrokontroler i dobre oprogramowanie, proste wlacz wylacz tutaj nie zadziala, potrzebne sa ustawialne czasy reakcji i przelozenia. Kiedys probowalem cos takiego stworzyc lecz bez powodzenia.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 mar 2017, 07:36 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Stanislaw pisze:
mietek te studnie to jak glebokie ,jaka srednica, jaka wydajnosc


Moja to płytka filtrówka na fi160 , ale wydajność przyzwoita bo teraz jest tam pompa max 36000l i wody opór . Do studni większej jak 9,5 nie wstawię , ale studnia jest przy rowie i samym mostku na którym zrobiłem tamę do spiętrzania . W rowie wstawię kręgi betonowe i na nich obsadzę pompę , tylko jeszcze nie zdecydowane czy będzie jedna 22 kw , czy dwie 11 . Chłopak co różne schematy robi ma po niedzieli koło mnie przejeżdżać i wstąpić pogadać o konkretach .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 mar 2017, 09:54 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Panowie moze macie jakiś pomysł na rozdrabniak do chleba?
Mam wilka ale kupę roboty przydało by sie cos pokroju rebaka do gałęzi czy cos w tym stylu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 mar 2017, 19:03 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
Chief podpowiem co zrobić ale zapewne zaraz na mnie wsiądą że znowu namawiam na ogromne koszty a rozwiązanie jest proste- jak nazywa się taki mały kręcący się poziomo na podłodze dysk? lub trzmiel inaczej?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 mar 2017, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Chief pisze:
Panowie moze macie jakiś pomysł na rozdrabniak do chleba?
Mam wilka ale kupę roboty przydało by sie cos pokroju rebaka do gałęzi czy cos w tym stylu


Masz synu suchy chleb to kup sobie konia .
Kilka kostek cukru + suchy chleb to wyśmienite jadło dla konia. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 mar 2017, 20:28 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
No bonkiem to moze isc calkiem dobrze :D Bylo u nas kiedys takie urzadzenue w gospodarce i rozmaite rzeczy tym ojciec mielil, zboze, siano, sloma , buraki, korpusy kurczakow z cedrobu...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 23 mar 2017, 23:15 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:39
Posty: 51
Całkowicie autonomiczny ciągnik ma jednak Case przepraszam za pomyłkę. Patrzcie jak postęp wypiera człowieka- jedna osoba za biurkiem tysiące ha do uprawy- do wykonania! Do czego to dąży? https://www.youtube.com/watch?v=T7Os5Okf3OQ i dla tych co mają gorzej z angielskim tylko trochę inaczej https://www.youtube.com/watch?v=wuGoGP6hYbg


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 mar 2017, 07:38 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
To ile trzeba mieć h na ten traktor :?: :?: :?: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 24 mar 2017, 08:12 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
baraki pisze:
No bonkiem to moze isc calkiem dobrze :D Bylo u nas kiedys takie urzadzenue w gospodarce i rozmaite rzeczy tym ojciec mielil, zboze, siano, sloma , buraki, korpusy kurczakow z cedrobu...

Zgodzę sie z wami panowie tyle ze bąk ma mała przepustowość, a ja potrzebuje mielić od 10 do 20 ton tygodniowo wiec sami rozumiecie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 28 maja 2017, 22:11 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
http://zuptor.com.pl/pl/przygotowanie-p ... y-ars.html może ktoś podzieli się opinią na temat tego typu rozdzielaczy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB