Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Na jakiej wysokoÅ›ci od sufitu macie wloty powietrza ?
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 11:52

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela 08 maja 2011, 17:17 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
Tucz 25-125kg obsada 32-36szt .

Komora 12x4,5m wysokość 2,7 - sufit z blachy aluminiowej falistej - fala 2-3 cm - ( wiem że powinna być płaska powierzchnia )rozmawiałem z kilkoma doradcami każdy proponuje dwa duże wloty szerokość ok 80 lub 90 lub 150 cm zależnie od firmy . jeden z przedstawicieli określił też odległości od sufitu na 30-35cm górna krawędz wlotu skrzydełko, dól wlotu będzie wtedy ok 70cm od sufitu (pełne otwarcie) - odległośc od ściany bocznej ok 35-40cm .

W internecie widziałem rozwiązania wlot górna krawędz 5-10cm od sufitu lub przy bez spadowym suficie jak u mnie górna krawędź wlotu aż 70cm od sufitu, dla stropu ze spadkiem 30cm od sufitu górna krawędź wlotu.

Więc jak zrobić 10cm , 35cm czy 70cm od sufitu. Strefa legowiskowa zwierząt zaczyna się ok 3m do ściany z wlotami ( ganek paszowy 1,3m + podest na tubomat i schodki ok 1,5 m .

Planowane podciśnienie 10-15pa wentylator wok50/6 50cm 3fazy na falowniku lub sterownik jotafan + zeeg abbeg 50 1faza - wentylator w ścianie przeciwnej.

Do tej pory wlot był oknem uchylnym 5-50 cm od sufitu a wentylator włącz/wyłącz za wydajny - przeciągi - czy ograniczyć tylko wydajność wentylatora i zostawić wlot tym oknem ?

ProszÄ™ o pomoc i porady.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 maja 2011, 22:45 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Przyjacielu .Nie szukaj wśród nas rolników speców od wszystkiego . Są specjalistyczne firmy zajmujące się wyposażeniem obiektów inwentarskich . skonsultuj się i otrzymasz fachową poradę .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 22 maja 2011, 20:22 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 30 lis 2007, 09:30
Posty: 21
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Tylko kolega ma taki problem że co doradca to inna wersja i każdy twierdzi że ma rację. Moim zdaniem tak na zdrowy rozum powietrze ma wpaść i odbić się od sufitu, żeby to było spełnione to powinno być z 30 cm od sufitu, ale mogę się mylić.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB