Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Jaki typ poideÅ‚ek dla trzody
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 01:36

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek 24 maja 2012, 09:52 
Offline

Rejestracja: niedziela 21 sie 2011, 21:03
Posty: 46
Lokalizacja: Podlaskie
Witam
Jestem przed zakupem poidełek do całej chlewni i nie wiem czy wybrać miskowe owalne czy okrągłe, czym one się różnią oprucz ceny? Mam porobione przegrody na rusztach po 50szt. tuczników czy wystarczy w każdej 2szt. poidełek?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 maja 2012, 11:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Ja mam poidła miskowe i smoczki i z misek rozlewają wodę ze smoczków raczej nie u mnie najlepiej się sprawdza karmnik ze zraszaczami i smoczek z czystą wodą do picia miski mają tę wadę że szybko się syfią i trzeba często czyścić bo inaczej świnia nie pije.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 maja 2012, 12:32 
Offline

Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 20:20
Posty: 813
Lokalizacja: Lubelskie
Najlepszy będzei smoczek, U nas na 60szt są 4 smoczki i 4 w karmnikach jeszcze, wody nigdy za mało...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 maja 2012, 18:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
najlepsze są od bydła
takie o przepływie 10lna minute
ale ja jeszcze ulepszam i wiece 5MM
dwie takie sztuki obsługują 230 tuczników o masie ok 120kg
ile mniesze zuzycie wody brak jakich kolwiek stawków ip


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2012, 00:17 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
andrzej-guzik pisze:
Ja mam poidła miskowe i smoczki i z misek rozlewają wodę ze smoczków raczej nie u mnie najlepiej się sprawdza karmnik ze zraszaczami i smoczek z czystą wodą do picia miski mają tę wadę że szybko się syfią i trzeba często czyścić bo inaczej świnia nie pije.
W misce trzeba ;
obniżyć to co świnia naciska ,zrobić większą dziurke żeby woda po naciśnięciu przez świnie robiła wir , podnieść krawędż żeby nie rozlewała i tak ją umieścić żeby do niej nie srał..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2012, 09:49 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Testowałem różne i moim zdaniem najlepsze miskowe, smoczki sa dobre ale msza być idealnie ustawione na wysokość i przepływ wody pod dana grupę wagową co trudno ciągle pilnować, inaczej straty sa baaardzo duże, w dobrych miskowych poidłach w zasadzinie potrzeba nic przetawiać, z takiego samego poidła miskowego napije sie i prosiak i tucznik i maciora nawet wygodnie i bez strat, jest tylko jedno ale, dobrze zaprojktowanych i wykonanych poideł miskowych na rynku jest 1-2 sztuki i te działaja jaknalezy reszta ma wiecej wad jak zalet.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2012, 10:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
stan1069@o2.pl pisze:
andrzej-guzik pisze:
Ja mam poidła miskowe i smoczki i z misek rozlewają wodę ze smoczków raczej nie u mnie najlepiej się sprawdza karmnik ze zraszaczami i smoczek z czystą wodą do picia miski mają tę wadę że szybko się syfią i trzeba często czyścić bo inaczej świnia nie pije.
W misce trzeba ;
obniżyć to co świnia naciska ,zrobić większą dziurke żeby woda po naciśnięciu przez świnie robiła wir , podnieść krawędż żeby nie rozlewała i tak ją umieścić żeby do niej nie srał..


Czyli wyprodukować poidło samemu hehe, a jak się umieści je tak żeby nie narobiły do niego to się nie napiją bo otwór wlotowy i wylotowy są na podobnej wysokości :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 maja 2012, 19:17 
Offline

Rejestracja: niedziela 21 sie 2011, 21:03
Posty: 46
Lokalizacja: Podlaskie
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Spodobał mi się pomysł Muchozolali, tym bardziej że mam gdzieś po dawnej hodowli bydła. Na jakiej wysokości je montować ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re:
Post: wtorek 08 gru 2015, 19:29 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
baraki pisze:
Testowałem różne i moim zdaniem najlepsze miskowe, smoczki sa dobre ale msza być idealnie ustawione na wysokość i przepływ wody pod dana grupę wagową co trudno ciągle pilnować, inaczej straty sa baaardzo duże, w dobrych miskowych poidłach w zasadzinie potrzeba nic przetawiać, z takiego samego poidła miskowego napije sie i prosiak i tucznik i maciora nawet wygodnie i bez strat, jest tylko jedno ale, dobrze zaprojktowanych i wykonanych poideł miskowych na rynku jest 1-2 sztuki i te działaja jaknalezy reszta ma wiecej wad jak zalet.

To jakiego producenta są najlepsze? Bo mam smoczki ale dużo marnują i piją syf pod poidłem :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 23 lut 2016, 15:03 
Offline

Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 17:12
Posty: 10
Zdecydowanie poidła smoczkowe, u siebie mam takie z poidło z zaworem kulkowym, świetnie się sprawdza :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 23 lut 2016, 17:23 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 23:08
Posty: 197
Lokalizacja: wlkp
gregor588 pisze:
Zdecydowanie poidła smoczkowe, u siebie mam takie z poidło z zaworem kulkowym, świetnie się sprawdza :)

Zapewne swini nie widziałes ze takie gówno polecasz. Kupiłem 5 na próbe i wszystkie się zepsuły a ich się nie da naprawić i wyrzuciłem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 23 lut 2016, 18:44 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
tak czytam te rady i zastanawiam się jakie wy macie wanny na gnojowice ja mam zwykłe automaty gralla ze zraszaczami i spokojnie wody wszystkim wystrcza jak miałem dodatkowe to fakt gnojowica rzadsza i tyle w miskach nasrane a smoczki traktowane za zabawki i wodomierz szaleje u mnie na 3stanowiskowych przy 40 sztukach w kojcu nie widze sensu dodatkowych dlatego zlikwidowałem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 23 lut 2016, 21:01 
Offline

Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 16:53
Posty: 191
Lokalizacja: pomorskie
danielski813 pisze:
tak czytam te rady i zastanawiam się jakie wy macie wanny na gnojowice ja mam zwykłe automaty gralla ze zraszaczami i spokojnie wody wszystkim wystrcza jak miałem dodatkowe to fakt gnojowica rzadsza i tyle w miskach nasrane a smoczki traktowane za zabawki i wodomierz szaleje u mnie na 3stanowiskowych przy 40 sztukach w kojcu nie widze sensu dodatkowych dlatego zlikwidowałem


jesteś w błędzie, duńczycy udowodnili w jakimś badaniu, że montaż dodatkowego poidła miseczkowego w kojcu dla tuczników poprawia przyrosty dzienne i wykorzystanie paszy...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 23 lut 2016, 21:18 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Duńczycy to dunczycy tamto żal tylko tyle ja pisze wyraźnie że mialem i bez sensu bo teraz nie mam i na pewno u mnie wolniej nie rosną a latem szczególnie a ty mi ze dunczycy oni maja takie efekty na papierze o jakich swiat nie slyszal 33 od lochy nawet wiecej ale loszki do ksiąg wpisują dopiero jak sie oproszą itd itd...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 06 cze 2016, 13:24 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Zgadzam siÄ™ z TobÄ… w 100 %


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 08 lip 2016, 14:53 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 08 lip 2016, 09:36
Posty: 2
Ja też mam dodatkowe poidła miskowe. Na początku kupiłem na allegro jakieś tanie i okazało się, że badziewie. Pękały sprężynki i same problemy były. Wymieniłem na niemiecki Monoflo duże owalne miski i smoczki z regulacją przepływu teraz jest ok.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 03 lip 2022, 09:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 04 cze 2019, 09:42
Posty: 14
No właśnie też miałam o to zapytać, ponieważ musiałabym kupić nowe poidło dla bydła i nie wiem do końca, które byłoby najlepsze. A ogólnie to gdzie polecacie kupić? Może w sklepie Pomelac? Z tego co widziałam to oni mają w ofercie tego typu rzeczy...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB