Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Kurnik zamiast chlewni ??
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 08:02

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota 26 sty 2013, 16:47 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Witam . Może pogadamy o budowie kurnika na ptactwo lądowe??
Od budynku itd aż po wstawienie , pasze , koszty no i oczywiście zyskach z tych piór..

Ile to rośnie , ile zeżre , ile słomy udepcze itd ??

Zaproponuje ktoś budynek , ktoś kto się orientuje ..

A i nie krzyczeć że nie ta branża... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 26 sty 2013, 21:31 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
No już odpowiedziałeś sobie w ostatnim zdaniu :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 27 sty 2013, 09:23 
Offline

Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 19:43
Posty: 69
Lokalizacja: Lublin
przy hodowli drobiu potrzebujesz mnóstwo soi, groch nawet szkodliwy chyba jest

musisz idealnie zbilansować paszę, bo inaczej drób będzie ci albo nie rósł albo będą upadki, ale najczęściej jedno i drugie.

broiler kurzy zjada 1,7-1,9kg paszy/kg przyrostu, z tym że jest w niej ze 40% soi. Weterynarza gdy wezwiesz to za jedno przejście przez kurnik 100-metrowy bierze ok. 5 tys. złotych, z tym że ty też musisz być mądry bo jak spierdoli weterynarz to powinieneś do sądu z tym pójść.

pasza nie może mieć włókna, więc w paszy soja i kukurydza. Do tego znajomy weterynarz żeby ci dawał recepty na pasze z antybiotykami, żeby było legalnie - większość kurzorzy tak robi.

wentylacja, gdy brakuje prądu powinieneś mieć agregat prądotwórczy, do tego komputer od światła, bo nie masz okien i masz "dzień świetlny". Światło czerwone bo inaczej będzie mocny kanibalizm.

Dlaczego ja w to nie wejdę nigdy? Bo weterynarz i żywieniowiec praktycznie nie wychodzi z fermy. Wystarczy inna partia zboża, wystarczy że z jednego pola kuku sypała 11t/ha a na drugim 6t/ha i to są już dwie inne kukurydze do których powinny być osobne dawki paszowe.

Dlatego jakikolwiek błąd w kurniku to wynoszenie setek martwych brojlerów.

PS. po to żywieniowiec żeby bilansował pasze bo wyobraźcie sobie że jakiegoś aminokwasu jest za dużo - stężenie amoniaku w kurniku znacznie wzrośnie a to nie pomoże zdrowotności w stadzie.


Dziś bycie kurzorzem opłaca się od trzech kurników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 27 sty 2013, 10:07 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
W mojej okolicy działa cedrob, to przetwórnia drobiu która ma tez swoje kurniki, wytwórnie pasz, ostatnio postawili wylęgarnię (hala wielka jak 3 centra handlowe).
Jak tak patrze na tempo rozwoju tej firmy to mam wrażenie że jeszce kilka lat i wszystkie kurniki w polsce będą nalezłały do cedrobu!
Wydaje mi sie że tylko niszowa organiczna produkcja wchodzi w grę,
http://www.youtube.com/watch?v=BAyoRTaUSYM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 27 sty 2013, 10:15 
Offline

Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 19:43
Posty: 69
Lokalizacja: Lublin
u mnie we wsi są opinie że kurniki teraz wyjątkowo się opłacają bo panowie z rządu mają kurniki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 27 sty 2013, 10:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
W przypadku kurników to jeden kredyt drugim poganiasz. Budujesz kurnik, oczywiście za kredyt. Kończysz jeden bierzesz kredyt na drugi i już masz kasę na rzut w pierwszym. itd, itd. W okolicy jest gościu, który na 50 urodziny chce mieć 50 kurników. Dużo mu nie brakuje. Na razie ma na tym zakończyć. A co będzie? Jest oczywiście współwłaścicielem Cedrobu.
Baraki nie dodałeś, że zbudowali 2 duże mieszalnie pasz, przez co cena zboża w okolicy wzrosła. Oczywiście za środki unijne.
Mrpaulo, Ty "chyba" masz słabe pojęcie o drobiu.
W rejonie Żuromina są chlewni, że na dole są świnie, na poddaszu kury.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 27 sty 2013, 13:03 
Offline

Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 19:43
Posty: 69
Lokalizacja: Lublin
krzywy pisze:
Mrpaulo, Ty "chyba" masz słabe pojęcie o drobiu.
W rejonie Żuromina są chlewni, że na dole są świnie, na poddaszu kury.


może i mam bo to nie moja branża
poza tym gdzie PIW że takie chlewnie w ogóle funkcjonują?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 21 lip 2013, 20:07 
Offline

Rejestracja: środa 31 paź 2012, 22:57
Posty: 223
Lokalizacja: Łódzkie
osobiście taką widziałem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: niedziela 21 lip 2013, 22:37 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
mrpaulo pisze:
przy hodowli drobiu potrzebujesz mnóstwo soi, groch nawet szkodliwy chyba jest

musisz idealnie zbilansować paszę, bo inaczej drób będzie ci albo nie rósł albo będą upadki, ale najczęściej jedno i drugie.

broiler kurzy zjada 1,7-1,9kg paszy/kg przyrostu, z tym że jest w niej ze 40% soi. Weterynarza gdy wezwiesz to za jedno przejście przez kurnik 100-metrowy bierze ok. 5 tys. złotych, z tym że ty też musisz być mądry bo jak spierdoli weterynarz to powinieneś do sądu z tym pójść.

pasza nie może mieć włókna, więc w paszy soja i kukurydza. Do tego znajomy weterynarz żeby ci dawał recepty na pasze z antybiotykami, żeby było legalnie - większość kurzorzy tak robi.

wentylacja, gdy brakuje prądu powinieneś mieć agregat prądotwórczy, do tego komputer od światła, bo nie masz okien i masz "dzień świetlny". Światło czerwone bo inaczej będzie mocny kanibalizm.

Dlaczego ja w to nie wejdę nigdy? Bo weterynarz i żywieniowiec praktycznie nie wychodzi z fermy. Wystarczy inna partia zboża, wystarczy że z jednego pola kuku sypała 11t/ha a na drugim 6t/ha i to są już dwie inne kukurydze do których powinny być osobne dawki paszowe.

Dlatego jakikolwiek błąd w kurniku to wynoszenie setek martwych brojlerów.

PS. po to żywieniowiec żeby bilansował pasze bo wyobraźcie sobie że jakiegoś aminokwasu jest za dużo - stężenie amoniaku w kurniku znacznie wzrośnie a to nie pomoże zdrowotności w stadzie.


Dziś bycie kurzorzem opłaca się od trzech kurników.


Z tą ceną za jedne przejście weterynarza to chyba mocno przesadziłeś ,i hodowcy kurników to raczej się nie bawią w śrutowanie i mieszanie paszy zamawiają gotowe pasze i żywieniowiec już nie jest potrzebny na cały etat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 21 lip 2013, 22:38 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
panowie obok mnie powstaje ferma drobiu na 1 mln sztuk kurcząt rozmawiałem z gościem ze jak będzie zeta zysku z kurczaka to przy 5 wstawieniach rocznie będzie 5 mln zysku tak ze spokojnie da redę z kredytami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 21 lip 2013, 23:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 sty 2011, 17:28
Posty: 132
Lokalizacja: środek
Kurnik na ok 50 tys brojlera 1,5 mln fulwypas :D Tuczarnia za 1,5 bańki ok 1000 szt. Cykl brojlera 45 dni, FCR, koszty słomy, pisklaka, walka o klienta firm paszowych ( przy kilku kurnikach) Warto podejmować dobre decyzje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 21 lip 2013, 23:55 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
arek pisze:
panowie obok mnie powstaje ferma drobiu na 1 mln sztuk kurcząt rozmawiałem z gościem ze jak będzie zeta zysku z kurczaka to przy 5 wstawieniach rocznie będzie 5 mln zysku tak ze spokojnie da redę z kredytami

Jak będziesz gadał jeszcze raz z tym gościem to mu powiedz żeby poszedł do lekarza i to do specjalisty :oops: bo ten 1 kontaktu może być za słaby na niego :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 22 lip 2013, 19:38 
Offline

Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 20:20
Posty: 813
Lokalizacja: Lubelskie
A jak będzie 1zł dokładki to 5mln na minusie..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 22 lip 2013, 21:50 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
dobre Bobo, ale tak jest w rzyczywistości


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 22 lip 2013, 22:05 
Offline

Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 20:20
Posty: 813
Lokalizacja: Lubelskie
W przypadku drobiu tucz nakładczy bardziej się sprawdza niż przy trzodzie. Moze jak pasze potanieją to i te 3.70za kg nie bedą straszne ale przy paszy 1400-1600 to jeszcze większa dokładka jak na tuczniku, tyle ze tucz trwa około 50dni to szybko kasą obracają..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 24 lip 2013, 00:11 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
u mnie sąsiad ma kury czy to tak wesoło to nie wiem szybki zysk jak i szybka strata.... a to co liczy w milionach to albo niech zmieni kalkulator albo księgową to się zachłyśnie tymi milionami... teraz jest ok a miesiąc temu było pod kreską i tak w kółko jak ze wszystkim...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 24 lip 2013, 07:33 
Offline

Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Posty: 1614
Lokalizacja: wlkp
Ja mam w rodzinie troche drobiarzy i biedni to oni nie są. Ale był taki czas, że budzili się w nocy z krzykiem "ptasia grypa". Niby kredytów dużo, ale stałymi klientami w salonie porsche są to chyba tragedii nie ma. Ale wylęgarnia, fermy na jaja zarodowe i ubojnia to trochew innej są sytuacji. Tych z fantazją mają u siebie jak agri swoich tuczących. Z marzeń o złotówce może ze 20 gr im zostawią. Żeby złotówke mieć średnio to trzeba byc mocnym finansowo i troche swoich hektarów mieć żeby w czasach kryzysu i drogiego zboża zarabiać gdzieś na spłate kredytów. Bo tak jak ktoś pisał kurnik 1,5 mln a jeden kórnik to tak jakby 50 świń rocznie sprzedawać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 12 wrz 2013, 12:12 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
No u mnie na północnym mazowszu też sporo rolników przekształciło swe hodowle na brojlery. Ze świń przejść na kury to się nawet nie dziwię, bo średni zysk, ale z bydła mlecznego (niemałe ilości) na brojlery to takiego czegoś się nie spodziewałem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: wtorek 07 sty 2014, 23:59 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 00:15
Posty: 655
mrpaulo pisze:
krzywy pisze:
Mrpaulo, Ty "chyba" masz słabe pojęcie o drobiu.
W rejonie Żuromina są chlewni, że na dole są świnie, na poddaszu kury.


może i mam bo to nie moja branża
poza tym gdzie PIW że takie chlewnie w ogóle funkcjonują?!

może temat stary ale ta chlewnia z kurnikiem to jest u mnie we wiosce :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB