Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - spawarka inwertorowa
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 13:50

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: piÄ…tek 19 gru 2014, 20:33 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 mar 2008, 20:34
Posty: 238
Lokalizacja: kuj-pom.
witam! jakÄ… firmÄ™ polecacie ? i jak siÄ™ sprawujÄ… wasze ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 21 gru 2014, 23:53 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Ja ma 3fazową 250A shermana kupiłem 5 lat temu za ok 1100 regulowany prąd spawania i wielkość łuku, wydaje mi się, że to jest chińczyk jak większość na rynku w przyziemnej cenie ale śmiga, spawa lepiej ode mnie :) najważniejszy parametr wg mnie to przy jakim prądzie może spawać bez przerwy mi się nie zdarzyło żeby się wyłączyła.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 22 gru 2014, 00:32 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Uzytkuje 3 rozne egzemplaze, pierwsza jaka kupilem jakies 18 lat temu to byla profesjonalna markowa, dalem za nia kiedys cos kolo 4tys., mozna bylo nia spawac wszystko lacznie z aluminium ale miala to do siebie ze ciagle sie psula. Na gwarancji byla naprawiana kilka razy a jak sie skonczyla gwarancja to dalej sie psula i dalem sobie z nia spokuj, musiala miec jakas wade konstrukcyjna.
Nastepny zakup to byla ,,welder fantasy,, 160A kupiona za cos kolo 700zl i ta dziala bez awaryjnie juz okolo 15 lat i pieknie spawa.
No i jeszcze jakas tam ktorej nazwy nie pamietam 250A tez dziala ale zadko jej uzywam, tylko do grubszej roboty.
Jak ktos uzywa amatorsko, to wystarczy kupic cokolwiek, szkoda kasy na markowy sprzet bo nawet nie zauwazy roznicy w jakosci spawania a co do trwalosci to roznie z tym bywa.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 28 gru 2014, 02:30 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
Ja mam bester 210 od około dwóch i pół roku. Kupiłem ze względu na dobrą markę besterek i chyba patriotyzm, bo made in PRC o takich samych parametrach miałbym za połowę ceny. Na razie nic się nie zdarzyło poza niedbale skręconym kablem spawalniczym, ale po prostu skęciłem go prawidłowo i ok. Mała, lekka, poręczna, do drobnych prac, można spawać elektrodą 4ką JA właśnie zacząłem trzecią paczkę 3,2 od nowości, więc się nie przepracowuje. Używam do drobnych rzeczy, najwięcej raz za razem wypaliłem właśnie 3 elektrody 3,2 jedna po drugiej i się nie wyłączyła, zagrzał się tylko przedłużacz bo używam nieprawidłowo taki od kosiarki (ale też krajowy, nawet betoniara na nim chodziła;-))
Szwagier ma większy i nieco mocniejszy chiński Youli czy coś takiego, do tego podpisany logo kupczyka. I też spawa i nie ma problemów. Ma go dłużej i pewnie więcej nim zrobił, też ma go do drobnych spawów. A dziś gdyby porównać ceny pewnie kosztuje nie więcej jak 60% ceny mojego. Z ciekawostek to np. jego kable spawalnicze mimo większej mocy mają cieńszą wiązkę miedzi i są krótsze od moich. Do tego końcówki do elektrody i masowa wyglądają na delikatniejsze, więc, gdyby były używane zawodowo, często, na pewno po iluś tam iskrach te chińskie bylyby do wymiany bo niewiele by zostało, zwłaszcza masy, w besterce pewnie by się jeszcze nadawały do użytku. No i jak przyjdą niskie temperatury, moje kable są nadal elastyczne, jego robią się bardzo sztywne. Tak że nasze izolacje biją jeszcze te chińskie na mrozie :wink:
Poza tym, ja gołym okiem nie widze różnic w jakości spawów


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 28 gru 2014, 11:35 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
jakosc spawow nie za bardzo zalezy od spawarki i elektrod ale od spawacza.Czasem wynajmuje spawacza ktory pracowal w Cegielskim zawodowo i moje spawy znacznie sie roznia od jego na moja niekorzysc, a spawarki to tylko stare besterki z prostownikiem ,czasem sie popsuja [dwa razy w ciagu 15 lat koszt napraw 400 zl] mam 3 szt aby ich za duzo nie ciagac .W roku chodza co najmniej 1000 godz.Ktory przetwornik elektroniczny za 700 zl to wytrzyma?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB