Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - SamowyÅ‚adowczy wózek akumulatorowy do paszy, CCM
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 20 kwie 2024, 04:38

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek 10 wrz 2015, 00:21 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Opracowałem i zbudowałem w moim warsztacie transporter do zasypywania autokarmników:
https://drive.google.com/file/d/0B7Fje3 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B7Fje3 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B7Fje3 ... sp=sharing

To dopiero surowa wersja w fazie testów, wkrótce zamontuję silniki DC i baterie akumulatorów.
Charakterystyka techniczna:
wymiary: Szerokość 0,7m, wysokość 1,1m (skrzynia), długośc całkowita 1,3m
pojemność: 300kg paszy
szybkość wyładunku: 100kg/min
Moim zdaniem to tania (koszt mat. powinien zamknąc sie w 3000zł z tego ponad 1000 będa kosztowac baterie) i dobra alternatywa dla paszociągu zwłaszcza przy stosowaniu CCM (testowałem z 100% kiszona kukurydzą, działa bez zarzutu).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 10 wrz 2015, 09:56 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Baraki doceniam Twoją pomysłowość i te wynalazki :lol: :lol: ale chłopie po co kombinować ??????????? przecież mechanizacja przy hodowli świń pozwala tuczyć świnie bez wychodzenia z domu :lol: :lol: :lol: problem w tym że na tym tuczu są takie zyski że z domu to się nawet nie chce wychodzić :lol: :lol:

no ale kto bogatemu zabroni opracowywać wynalazki ??????????? :lol: domyślasz się że Ciebie nie pochwale za ten prototyp :mrgreen: :mrgreen: moje uwagi to

1. przykryć ślimak , zeby wydajność wzrosla ale obawiam się że jak wzrośnie wydajność to tego 2 zablokuje
2.jak to ma być napędzane napędem farmera :lol: :lol: [ 300 kg na tych kółkach ] to chłopie wypchaj to na ulice niech sobie złomiarze zabiorą :oops:

aha !!! ta suszarnia z nagrzewnicą od suszarki do włosów już działa ????????????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 10 wrz 2015, 12:39 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Stan bez wychodzenia z domu to świnie można hodowac ale tylko w takich chlewniach.
Owszem, mechanizacja niby jest ale nie do CCM, wszystkie firmy od wyposażenia rozkładaja ręce i nie maja nic do zaoferowania oprócz linii na mokro a mi to z róznych względów akurat nie bardzo pasuje.
Przykrywanie ślimaka juz testowałem i to nie dlatego że za słabo ciagnie ale że za mocno, porzuciłem ten kierunek jednak bo jakakolwiek zastawka powodowała zawieszanie paszy, dopasowałem wiec prekość obrotowa odpowiednio do wydajności ślimak pionowego i jest ok.
Przy mojej skali produkcji potrzebuje rozwiśc dziennie max 2t paszy więc z wózkiem tej wydajności nie zajmie mi to nie więcej jak pół godzin (mieszanie mam juz zautomatyzowanie).
Stan chyba nie posądzsz mie ze będe ręcznie pchał ważacy koło 400kg wózek! Naped bedzie elektryczny z akumulatorów, a koła które widac to tez tylko do testów (potrzebowałem zmierzyc potrzebna moc do napędu slimaka i jazdy).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 11 wrz 2015, 20:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
2t dziennie ,a jak cie grypa złapie???? :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 11 wrz 2015, 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
...każdy tylko o kukurydzy , a prawda jest taka ,że z kukurydzy można pędzić .......
..dlatego to taki ważki temat ......


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB