Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Cena projektu budowlanego chlewni/tuczarni
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 18:33

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota 31 maja 2014, 12:44 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Jakie są ceny projektów budowlanych tuczarni/chlewni? Ponoć jest taka zasada, że koszt projektu jest równoznaczny z 1-1,5% wartości całej inwestycji. Jakie macie doświadczenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 31 maja 2014, 20:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
zależy czego wymagasz od projektu ? jeśli to ma być projekt tylko poto żeby uzyskać pozwolenie na budowę to myślę żę 2-3 tys wystarczy i jak masz wyobrażenie jakie rozwiazania chcesz zastosować radził bym ci iść właśnie tą drogą środek najlepiej jak zaprojektujesz razem z firmą wyposażającą, w tuczarni filozofi nie ma. Kazik to będzie w cyklu otwartym czy zamknietym ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 31 maja 2014, 21:50 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Narazie sama tuczarnia z żywienie ma mokro na 1500 szt w cyklu otwartym. Później myślę, że trzeba będzie to zapełnić swoim towarem... Wycenę projektu budowy mam na.... 19 tys zł netto + podłączenie wody i prądu z agregatem to razem ok. 23 tys netto... Trochę mnie zatkało...
Projekt robiło by biuro Ajdar, współpracujące z firmą Wesstron, która będzie mi wyposażała cały budynek, także wszystko ładnie by się zegrało.. Tylko ta cena :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 31 maja 2014, 23:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Kazik pisze:
Narazie sama tuczarnia z żywienie ma mokro na 1500 szt w cyklu otwartym. Później myślę, że trzeba będzie to zapełnić swoim towarem... Wycenę projektu budowy mam na.... 19 tys zł netto + podłączenie wody i prądu z agregatem to razem ok. 23 tys netto... Trochę mnie zatkało...
Projekt robiło by biuro Ajdar, współpracujące z firmą Wesstron, która będzie mi wyposażała cały budynek, także wszystko ładnie by się zegrało.. Tylko ta cena :?

..TO TY SAM NIE UMISZ ZADZIAŁAĆ -TYLKO patrzysz na fir,my!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 01 cze 2014, 07:46 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Chłopie to nie jest takie proste, że robisz kojce 7m x 7x na 70 szt, korytarz komunikacyjny, socjalny.. i koniec roboty... Mam wujka co robi projekty pod obory i tuczarnie, więc zrobiłby mi to o wiele, wiele taniej..Ale na mokro jeszcze nie robił, nie wie w ogóle o co w tym chodzi, więc co mi z takiego projektanta? Macie planistów, co robili takie projekty pod płynne żywienie? Dajcie namiary..
Koledze za projekt na 2000szt na sucho w dwóch budynkach wział za plan 22 tys zł netto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 01 cze 2014, 08:22 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Kazik pisze:
Narazie sama tuczarnia z żywienie ma mokro na 1500 szt w cyklu otwartym. Później myślę, że trzeba będzie to zapełnić swoim towarem... Wycenę projektu budowy mam na.... 19 tys zł netto + podłączenie wody i prądu z agregatem to razem ok. 23 tys netto... Trochę mnie zatkało...
Projekt robiło by biuro Ajdar, współpracujące z firmą Wesstron, która będzie mi wyposażała cały budynek, także wszystko ładnie by się zegrało.. Tylko ta cena :?
Nie wiem co Ciebie mogło zatkać ???????? inwestycja za miliony , a dokumentacja za grosze ??????
Ty masz zamiar budować ?????????? czy masz takie marzenia ??????? bo mi się wydaje że bujasz w obłokach :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 01 cze 2014, 09:27 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Nie bujam w obłokach, tylko stwierdzam fakty, że to jest drogo według innych co budowali podobne obiekty.
Jakby tak budował rozrzutnie i projekty robił to i milionów by zbrakło!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 01 cze 2014, 13:25 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Fiufiu wysoko mierzysz, 1500 tucznika to trzeba potem kolo 250 loch liczyc zeby był własny wsad.
Skontaktuj sie z firma prostafed, ich konsultant Hub Vanderwal skasuje za projekt technologiczny 2 tyś a potem za drugie 2 tys pierwszy lepszy projektant narysuje budę pod te technologi e i to będzie obiekt swiatowej klasy a nie pożal się Boże wypociny domorosłych pseudo specjalistów którzy świnie widzieli tylko na obrazku. Fakt że Hub projektuje chlewnie dla Abramolwicza (tego co kupił Chersi) na skale produkcji idaca w dziesiątki tyś loch chyba wystarczająco świadczy o klasie i doświadczeniu tego gościa.

A co do wesstronu to ich mokre zywienie to raczej porażka, można by żec pierwsze kroki raczkującego niemowlaka i do tego cena astronomiczna w stosunku do możliwosci. No i jak planujesz w przyszłosci zamknać cykl to ich kuchnia póki co nie potrafi karmić loch, może za pare lat coś wydumają za co trzymam kciuki bo to niby Polska myśl techniczna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 01 cze 2014, 13:54 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Baraki te plany na lochy to za XX lat..
Co do żywienia płynnego Wesstronu to byłem w jednej tuczarni, na docelowo 3000 szt i wygląda to nieźle..
Wszystko jest polskie w 100%.. Ponoć Wesstron buduje pierwszy obiekt pod klucz... Ciekawe jak to wyjdzie cenowo..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 01 cze 2014, 14:05 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Może i wygląda ale nie o wygląd tu chodzi. Przyjrzyj sie temu dokładniej a zwłaszcza oprogramowaniu i porównaj z tym co oferują inne firmy np veda a zrozumiesz o co chodzi.
Ale po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku że koncepcja która oferuje pelon jest najbardziej sensowna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 04 cze 2014, 12:41 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Oprogramowanie jest proste i w miarę przejrzyste.. Nie ma może za wiele funkcji.. Nie ma wizualizacji całego procesu przygotowania zupki, ale za kilka lat może poprawią kilka elementów.. Najbardzie podoba mi się taka opcja wagi pod rusztem, gdzie komputer cały czas waży tuczniki w danym kojcu i przelicza na dzienne przyrosty i zużycie paszy. Na płynnym żywieniu Wesstrona przyrosty na genetyce PIC (polski warchlak) sięgają 1020-1050 g/dobe, przy zużyciu paszy podajże 2,6 kg/kg przyrostu (Widziałem na własne oczy takie wyniki).. W przeliczeniu na suchą masę oczywiście.. Jak dla mnie są to bardzo dobre wyniki! Czy na Pellonie będziesz miałe lepsze? A co Cię skłoniło do Pellona?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 04 cze 2014, 13:04 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
załatwiłeś już pozwolenia , bo może nie warto od razu inwestować w projekt?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 04 cze 2014, 16:36 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Jestem w trakcie. Obecnie muszę zrobić raport środowiskowy, ale do tego muszę mieć chodziać projekt technologiczny budynku.. Bez tego nie ruszę dalej z pozwoleniami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 04 cze 2014, 21:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
ja też będę występował o ten raport , to w gminie mi powiedziała że potrzebna mapa do celów projektowych i wniosek o sporządzenie tego raportu ...?


Ostatnio zmieniony środa 04 cze 2014, 21:53 przez staś76, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 04 cze 2014, 21:49 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
O raport srodowiskowy sie nie wystepuje, poprostu sie go wykonuje, nawet samemu mozna jesli sie umnie. Co wiecej nie jest do tego potrzebny projekt a jedynie ogolne zalozenia jakie parametry bedzie mial obiekt, typu wymiary zewnetrzne, poziom chalasu, emisja zanieczyszczen, ilosci i sposob utylizacji odpadow, itd. Na poczatek mozna tez zrobic dokladny opis inwestycji i przedlozyc w gminie bo wiem ze jest mozliwosc ze gmina moze zadecydowac na podstawie tego opisu ze raport nie jest potrzebny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 04 cze 2014, 22:18 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
baraki trochę źle mówisz.. Ogólne założenia nie wystarczą, bo wystarczy że nie będzie Ci się zgadzać między raportem a rzeczywistością np. moc wentylatorów, ilość wentylatorów, średnica kominów wentylacyjnych itp. i masz poważne problemy, bo budynek nie zostanie odebrany do użytku. Koleżanka robi mi raport środowiskowy i powiedziała mi, żebym dobrze przemyślał technologię, i zrobił projekt mądrze, bo jak coś się nie będzie zgadzać podczas budowy z raportem to lipa. Dlatego nie ma się co spieszyć tylko rozważnie do tego podejść. I nie radzę samemu robić raportu, bo to tylko przedłuży CI procedurę! Nawet nie wiecie na jakie bzdury potrafią się czepnąć..

Ten dokładny opis inwestycji co piszesz baraki to zapewne karta informacyjna przedsięwzięcia(składa się ją razem z wnioskiem o wydanie decyji środowiskowych). Do obsady 60 DJP raport jest niepotrzebny i wystarczy tylko ta karta. Jeżeli masz DJP powyżej 60, to raport jest na 99% potrzebny (przynajmniej jest tak u nas w gminie). Aha, i nie gmina decyduje o robieniu raportu, tylko wysyła Twoje pisma do RDOŚiu (Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska) i Powiatowego Sanepidu. I to oni wydają opinię na temat Twojej inwestycji. I albo nie chcą raportu, tylko na podstawie karty informacyjnej przedsięwzięcia wydają decyzję środowiskową, albo chcą raportu i czeka Cię wydatek kilku tys zł :? Gmina pełni tylko rolę pośrednika między Tobą, a instytucjami wyżej wymienionymi.

staś76, mi w gminie moją sprawę zawiesili do czasu przedłożenia raportu. Jak zrobię raport, wtedy ide do gminy i sprawa idzie dalej swoim tokiem. I żadnego wniosku ani mapy do celów projektowych nie chcą (mapę do celów projektowych już mam). Być może będzie ona potrzebna do sporządzenia raportu środowiskowego, żeby zaznaczyć dokładne położenie budynku na działce. ALe tego nie wiem, bo jeszcze nie zacząłem robić raportu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 05 cze 2014, 06:23 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 20:04
Posty: 412
Lokalizacja: EBE
Raport środowiskowy nie jest wymagany przy inwestycjach do 40 DJP, natomiast jest wymagany powyżej tego progu gdy:
- gdy inwestycja ma powstać w odległości 100 m od sąsiadujących terenów mieszkaniowych i innych zabudowanych a także 100 m od pomników przyrody oraz terenów zielonych nieurządzonej niebędących lasami oraz gruntami zadrzewionym i zakrzewionymi;
- gdy inwestycja zlokalizowana jest na obszarach objętych formami ochrony przyrody lub w ich otulinach.
W pozostałych przypadkach inwestycja w chlewnię do [b]60 DJP[/b] nie wymaga raportu.

Top agrar czerwcowe wydanie artykuł "papiery na budowę chlewni" dość jasno wszystko opisane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 05 cze 2014, 07:31 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Moja inwestycja zalicza się do tych pozostałych przypadków, więc limit to 60 DJP.
baraki i staś76, co będziecie budować? Bo widzę, że coś planujecie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 05 cze 2014, 21:00 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
.


Ostatnio zmieniony piątek 16 wrz 2016, 18:38 przez nemezis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 05 cze 2014, 21:07 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 19:55
Posty: 89
nemezis pisze:
JAK to przeliczacie ile loch w cyklu zamkniętym przypada na 1 DJP. Albo inaczej 40 DJP to ile loch w cyklu zamkniętym.

jedna locha to chyba 0,35 DJP ,wiec wyjdzie jakies 110sztuk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 05 cze 2014, 21:13 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 19:55
Posty: 89
jarek84 pisze:
Raport środowiskowy nie jest wymagany przy inwestycjach do 40 DJP, natomiast jest wymagany powyżej tego progu gdy:
- gdy inwestycja ma powstać w odległości 100 m od sąsiadujących terenów mieszkaniowych i innych zabudowanych a także 100 m od pomników przyrody oraz terenów zielonych nieurządzonej niebędących lasami oraz gruntami zadrzewionym i zakrzewionymi;
- gdy inwestycja zlokalizowana jest na obszarach objętych formami ochrony przyrody lub w ich otulinach.
W pozostałych przypadkach inwestycja w chlewnię do [b]60 DJP[/b] nie wymaga raportu.

Top agrar czerwcowe wydanie artykuł "papiery na budowę chlewni" dość jasno wszystko opisane.

jeśli dobrze rozumiem, na terenie wsi gdzie sa same gospodarstwa rolne można stawic chlewnie do 60 DJP? i jeszcze jedno, jeśli chce prowadzic tucz na innej działce niż znajduje się chlewnia, to czy mogę również budowac tuczarnie do 60 DJP,czy tylko cale gospodarstwo musi mieć obsade do 60 DJP,zeby nie robic raportu ????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 05 cze 2014, 22:02 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
?


Ostatnio zmieniony piątek 16 wrz 2016, 18:37 przez nemezis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 05 cze 2014, 23:16 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 19:55
Posty: 89
nemezis pisze:
chipolit 098 pisze:
nemezis pisze:
JAK to przeliczacie ile loch w cyklu zamkniętym przypada na 1 DJP. Albo inaczej 40 DJP to ile loch w cyklu zamkniętym.

jedna locha to chyba 0,35 DJP ,wiec wyjdzie jakies 110sztuk
W cyklu zamkniętym czyli lochy plus prosięta,warchlaki, tuczniki?????

sory, moje przeoczenie, tu jest link z pomocą ; http://www.budynkiinwentarskie.rbprojek ... czniki-djp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 06 cze 2014, 10:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
Kazik pisze:
Moja inwestycja zalicza się do tych pozostałych przypadków, więc limit to 60 DJP.
baraki i staś76, co będziecie budować? Bo widzę, że coś planujecie :)


planuje ...dobudować 2komory porodówki i 2komory odchowalni , budynek będzie przyległy do istniejącej chlewni w której zostaną maciory,
oczywiście ruszt tylko kanały muszą być tak głębokie by wszystko zmieścić bo nie mam miejsca na zbiornik, całość zamknie cykl 49 macior .
...przy dobrych wiatrach 1200/rok tucznika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 06 cze 2014, 11:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
nemezis pisze:
JAK to przeliczacie ile loch w cyklu zamkniętym przypada na 1 DJP. Albo inaczej 40 DJP to ile loch w cyklu zamkniętym.


z tym może być różnie ale ,przyjmójąc ich wyliczenia http://projekty.muratordom.pl/projekt_c ... 69,0,0.htm wychodzi na jedną maciorę ok.1,34 dpj w cyklu zam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 07 cze 2014, 22:28 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
?


Ostatnio zmieniony piątek 16 wrz 2016, 18:37 przez nemezis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 07 cze 2014, 23:10 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 14:31
Posty: 2264
Oj to może być ciężko.. Jest tu chyba kolega na forum, co budował w parku krajobrazowym, ale bodajże na głębokiej ściółce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 08 cze 2014, 00:46 
Offline

Rejestracja: środa 31 paź 2012, 22:57
Posty: 223
Lokalizacja: Łódzkie
A jeśli się przerabia istniejące budynki garaże, stodołę ipt. to też trzeba robić te raporty i pozwolenia, oczywiście jeśli sie przekracza te 60 DJP?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 08 cze 2014, 11:17 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Każdy budynek który zmienia przeznaczenie powinien mieć odpowiednie pozwolenia , bo jak Ciebie sąsiad podpie.... to ciekawie może być :lol: a o to nie trudno przy takiej perfumerii :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 09 cze 2014, 10:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
nemezis pisze:
JAK to przeliczacie ile loch w cyklu zamkniętym przypada na 1 DJP. Albo inaczej 40 DJP to ile loch w cyklu zamkniętym.


policzyłem ,wszystko zależy jakie się przyjmie założenia ,ale z tym przecież niema co szaleć :idea:
i tak w cyklu zam. dla maciory i sprzedanych od niej 22 tuczniki wychodzi 1,12 dpj.
także na 40 dpj zmieści się 35 macior , na 60 dpj -53 szt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 11 cze 2014, 22:03 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
.


Ostatnio zmieniony piątek 16 wrz 2016, 18:36 przez nemezis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 16 wrz 2016, 16:14 
Offline

Rejestracja: czwartek 15 wrz 2016, 17:05
Posty: 1
Każdy projekt jest inny więc każdy architekt/ biuro projektowe policzy inaczej. Cena projektu ustala się na podstawie wielu czynników min. powierzchnia, przeznaczenie, skomplikowanie itp. Ceny są różne a wahania sięgają nawet tysięcy! Mogę polecić Ci żebyś sobie sprawdził ofertę biura projektowego Karma-Project. Korzystałem z ich usług i jestem zadowolony. Biuro jest solidne, dokładne, szybkie i ma rozsądne ceny.


Ostatnio zmieniony czwartek 26 maja 2022, 12:52 przez Maniek89, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 16 wrz 2016, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Maniek89 pisze:
Każdy projekt jest inny więc każdy architekt/ biuro projektowe policzy inaczej. Cena projektu ustala się na podstawie wielu czynników min. powierzchnia, przeznaczenie, skomplikowanie itp. Ceny są różne a wahania sięgają nawet tysięcy! Mogę polecić Ci żebyś sobie sprawdził ofertę biura projektowego karma-project. Korzystałem z ich usług i jestem zadowolony. Biuro jest solidne, dokładne, szybkie i ma rozsądne ceny.


Jak się kształtują ceny projektu owczarni , oczywista sprawa wielkiej owczarni , która stuknie w barana kozim ogonem ? 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB