Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - organizacja produkcji
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 13:20

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 15 lut 2017, 15:32 
Offline

Rejestracja: środa 06 maja 2009, 12:56
Posty: 69
Lokalizacja: pomorskie
Witam,
posiadam 48 loch i 12 kojców porodowych, jak zorganizować grupy loch w cyklu 3 tyg. ???
pozdrawiam i proszÄ™ o pomoc


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 18:28 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
MÅ‚ody Hodowca pisze:
Witam,
posiadam 48 loch i 12 kojców porodowych, jak zorganizować grupy loch w cyklu 3 tyg. ???
pozdrawiam i proszÄ™ o pomoc

Stwórz 7 grup produkcyjnych, po 6 loch w każdej grupie. POtrzebujesz dwie porodówki po 6 kojców razem 12 więc pasuje. Wszystkich loch produkcyjnych będziesz miał 42 plus 6 loszek remontowych razem 48 sztuk. Prosty rachunek.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 18:53 
Offline

Rejestracja: środa 06 maja 2009, 12:56
Posty: 69
Lokalizacja: pomorskie
no tak ale jak nie będzie 100% zaproszeń i będzie powtórka to nie będzie za mało kojców?
2 porodówki po 6 kojców
4 kojce loch luźnych po 6 sztuka tak?
odchowalnia na około 216 szt dobrze liczę?
tuczarnia na ile szt?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 19:03 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
MÅ‚ody Hodowca pisze:
no tak ale jak nie będzie 100% zaproszeń i będzie powtórka to nie będzie za mało kojców?
2 porodówki po 6 kojców
4 kojce loch luźnych po 6 sztuka tak?
odchowalnia na około 216 szt dobrze liczę?
tuczarnia na ile szt?

no to jest właśnie problem w tym, że nie ma żadnej rezerwy w porodówce. Kryj po prostu jedną lochę więcej i licz na to, że któraś powtórzy. Odchowalnia na 210 spokojnie wystarczy, na lochy luźne potrzebujesz najlepiej 18 stanowisk i najlepiej 18 stanowisk na lochy prośne. Tuczarnia i odchowalnia zależna jest od tego jak plenne będziesz miał lochy i ile będziesz w stanie odsadzić prosiąt od lochy, ale myśle, że na 250 sztuk tuczarnia w zupełności wystarczy. Oczywiście to są moje wyliczenia na szybko i nie wiem jakie masz możliwości.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 21:17 
Offline

Rejestracja: środa 06 maja 2009, 12:56
Posty: 69
Lokalizacja: pomorskie
dzięki za radę,inaczej nie wyjdzie w cyklu 3tyg. w tej chwili mam bałagan w porodówce 2 lochy wyproszone, 3 czekają na wyproszenie, 5 loch zaraz wyjdzie, muszę jakoś to uporządkować... jak lepiej kryć własnymi knurami czy nasieniem z zakupu? ja mam wszystkie lochy PBZ ale chce przejść na PBZxWBP kryte durokiem,
hm


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 21:50 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
MÅ‚ody Hodowca pisze:
dzięki za radę,inaczej nie wyjdzie w cyklu 3tyg. w tej chwili mam bałagan w porodówce 2 lochy wyproszone, 3 czekają na wyproszenie, 5 loch zaraz wyjdzie, muszę jakoś to uporządkować... jak lepiej kryć własnymi knurami czy nasieniem z zakupu? ja mam wszystkie lochy PBZ ale chce przejść na PBZxWBP kryte durokiem,
hm

Pbz x wbp pokryj pietrain/duroc i będziesz zadowolony. Trzymaj jednego knura, a resztę pokryj sztucznie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 22:01 
Offline

Rejestracja: środa 06 maja 2009, 12:56
Posty: 69
Lokalizacja: pomorskie
też tak uważam:)
będę troszku przebudowywał więc w trakcie się pogrupuje lochy.
teraz pytanie czy lepiej zboże sprzedać i kupować pasze gotową ewentualnie finiszera i dla macior samemu przygotowywać
moje zasoby to rocznie 180 ton, głównie żyto, pszenżyto, pszenica jęczmień i to różnie właśnie wychodzi raz wiecej żyta raz jęczmienia ciężko to znormalizować bo różne klasy ziemi i zmianowanie itp itd


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 22:14 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
MÅ‚ody Hodowca pisze:
też tak uważam:)
będę troszku przebudowywał więc w trakcie się pogrupuje lochy.
teraz pytanie czy lepiej zboże sprzedać i kupować pasze gotową ewentualnie finiszera i dla macior samemu przygotowywać
moje zasoby to rocznie 180 ton, głównie żyto, pszenżyto, pszenica jęczmień i to różnie właśnie wychodzi raz wiecej żyta raz jęczmienia ciężko to znormalizować bo różne klasy ziemi i zmianowanie itp itd

Ja akurat przygotowuje pasze sam i nie mam zamiaru tego zmieniać. Jeśli masz dobry surowiec, przylozysz się trochę to we współpracy z jakimś zywieniowcem przygotujesz dobrą pasze. Tylko tego zboża trochę za mało będziesz miał, więc albo zboże dokupić, albo kupować gotowego finishera.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 15 lut 2017, 23:38 
Offline

Rejestracja: środa 06 maja 2009, 12:56
Posty: 69
Lokalizacja: pomorskie
ja też robiłem pasze sam ale dla prosiąt i warchlaków chcę i muszę kupować, samemu ciężko było taką dobrą zbilansować z reszta i tak mało zboża miałem, kiedyś kupowałem zboże i mieszałem sam ale były przez to problemy z obrzękówką nawet u tych już odsadzonych nie wiem czemu :/ po za tym paszę przywiozą a zboże muszę szukać po całym powiecie i jeszcze jechać po nią


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 16 lut 2017, 03:08 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
No ja akurat presrartery też kupuje gotowe, ale resztę mieszam sam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 16 lut 2017, 22:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
młody Hodowca nie słuchaj żywieniowców bo oni maja od sprzedaży płacone tylko rób pasze sam od prestartera począwszy ! Jeśli masz jedna komorę porodową na 12 loch podziel stado na 4 grupy pokryj je w odstępie 5 tygodniowym będziesz miał najprościej, naj miej pracy i uzyskasz dwa razy większe grupy do sprzedaży co też jest ważne, kiedyś jak było 40 loch tez tak robilem. Jedyny mankament to powtórki, trzeba je synchronizować altresynem, ale uwierz dla towjego stada najlepsze rozwiązanie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 16 lut 2017, 22:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
młody hodowco , w chlewie musi być swoboda rób chaotycznie , ale pilnuj.
..i nie sprzedawaj nikomu prosiaków , chowaj na tuczniki. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 23 maja 2017, 14:26 
Offline

Rejestracja: środa 06 maja 2009, 12:56
Posty: 69
Lokalizacja: pomorskie
tak właśnie robię, szkoda tylko że zboża mało i pasze kupuje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB