Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one

polnet zuromin blattin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 27 lut 2020, 19:19

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Witam wszystkich
Na pewno wszyscy forumowicze wype┼éniaj ksi─Ög─Ö rejestracji .Mam pytanie bo w┼éa┼Ťnie sprzeda┼éem swoje pierwsze prosiaki , nie mam na razie wielkiej hodowli (4 maciory) i sprzedaje prosiaki dla os├│b prywatnych ( gospodarzy). Zadzwoni┼éem do ARiMR w lubuskim ,Pani powiedzia┼éa mi, ┼╝e na tej karcie co wysy┼éam do nich, musz─ů by─ç podane dane osoby kt├│ra kupi┼éa prosiaki , adres zamieszkania , podpis itp. Czy u was jest tak samo ? Czy taka osoba prywatna mo┼╝e kupi─ç tylko jednego prosiaka( tak wynika z opisu na karcie)?
Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Wype┼éniasz "Zg┼éoszenie zmiany stanu stada ┼Ťwi┼ä" je┼Ťli sprzedale┼Ť te prosiaki producentowi rolnemu ktory posiada nr siedziby stada wpisujesz go w odpowiedznie miejsce, w rubryce "uby┼éo sztuk" wpisujesz ilosc jaka sprzedales. W Pomorskim tak to sie wypelnia (o ile ktos to wype┼énia) :mrgreen: Pozdro!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

chcialem tez zauwazyc ze te twoje prosiaki powinny miec kolczyki w uszach z twoim nr stada

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

albo tatua┼╝ jak kto woli :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

z t─ů ksi─Ög─ů rejestracji to paranoja jeszce nigdy mi si─Ö nie zda┼╝y┼éo ┼╝ebym mia┼é taki stan jaki mam u siebie jak jest w agencji zawsze co┼Ť maj─ů pomotane z tymi liczbami ,,,,,,,,,,,

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

bylem w piatek na uspojnianu danych w agencji okazalo sie roznica 200 szt a ksiege prowadze zetelnie , balagan w agencji mnostwo kartek naginelo , w ksiedze 220 pozycji stracilem 2 godziny z ich winy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

O widz─Ö ze nie tylko ja mam taki problem
u mnie tez zawsze jest co┼Ť nie tak albo za du┼╝o albo za ma┼éo

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

to jest w szystko wina pracownikow ARiMR gdyz w 2004 , 05 , 06 olewali IRZ i stad niespojnosc naszych danych z ich danymi = najprosciej mowic kartki szly do kosza!!!! z tym ze sami sie przyznaja ze maja balagan !!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

powiem wam ze w kujawsko pomorskim stan agencyjny jest ponad 4,5mln swin a w danych weterynarji po pobraniu prob jest niespelna 1,5 mln sztuk to lepiej nie myslec jaki jest bajzel w tej materii

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

arek jak pisalem wyzej u mnie tylko u mnie 200 szt za duzo a ja jakis wielki hodowca nie jestem :/ to jest niewyobrazalne co oni tam wyprawiaja !!! A od nas wymagaja bardzo duzej dokladnosci !!!! przy platnosciach obszarowych ??? ciekawe czy jak ja bym sie pomylil o 20 ha przeszlo by mi to plazem ????????????? to mialo byc pytanie retoryczne :(((((( Jak wymagaja to niech u siebie tez maja porzadek. Stara zasada chcesz wymagac, zacznij od siebie !!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Trafnie to ujo┼ée┼Ť Maciek
a podobno od tego roku mia┼éa ruszy─ç rejestracja przez internet wie kto┼Ť co┼Ť na ten temat?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

haslo mam i na tym koniec narazie cisza bydlo zglosisz trzody niestety nie no chyba ze od dzisiaj sie cos zmienilo

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Rejestracji ┼Ťwi┼ä jeszcze przez baaaardzo d┼éugi czas nie b─Ödzie mo┼╝na robi─ç drog─ů on-line.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

krims pisze:
Rejestracji ┼Ťwi┼ä jeszcze przez baaaardzo d┼éugi czas nie b─Ödzie mo┼╝na robi─ç drog─ů on-line.

dlaczego???

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

*Adrian
Rozmawia┼éem jakie┼Ť 14 dni temu ze specjalist─ů od rejestracji. Agencja po prostu nie jest przygotowana do tego.
To co pisa┼é Maciek kilka post├│w wy┼╝ej o zagubieniu zg┼éosze┼ä r├│wnie┼╝ mnie dotyczy. Zbyt du┼╝o os├│b (starzyst├│w) przewija si─Ö przez Biura Obs┼éugi Klienta i oni po prostu odpuszczaj─ů sobie pewne czynno┼Ťci.
Ja na szcz─Ö┼Ťcie mam kole┼╝ank─Ö w Agencji, u kt├│rej wszystko za┼éatwiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

to tomek jestes sczesciarzem !!!!! a z tym internetem to mas zracje tam jest za duzy "BURDEL" siedzac tam dwie godziny i wyjasniajac siedzial starzystka ktora co 5 min miala jakis problem !!!!! i w ybijala ze skupienia pozostalych pracownikow !!!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

i postanowilem ze zakladam ksiege zdawanych kartek i w biurze bede prosil o potwierdzenie odbioru !!!!! chocby dlatego ze znakowanie zwiezrzat moze wplywac na otrzymanie platnosci obszarowych , (odsyłam do nowego TOP AGRAR POLSKA ) ja nie mam zamiaru płacic za czyjes nygustwo !!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mysle ze jak oni beda wiedzieli ze maja taki syf to tak szybko nie beda wymagali aby byl porzadek w rejestracji ale tez chyba bede sie musial udac do agencji i sprawdzic ile mam swinek na stanie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

arek zapewniam ze duzo za duzo

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

sprawdze i powiem wam jaka byla roznica a nie sprawdzalem jak tylko zaczelismy rejestracje czyli od samego poczatku

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

chlopaki nie jest zle mam tylko o 400 sztuk wiecej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

heheh tylko :))) brawa dla pracownikow ARiMR

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

NAZBIERALI CYMBALOW I PLAC─ä IM KASE ZABY JEDEN Z DRUGIM ZAPLACIL Z 50 TYS ZL KARY ZA TAKIE BLEDY TO BY SIE NAUCZYLI PRACY I ODPOWIEDZIALNOSCI A Z RESZT─ä TA CALA AGENCJA I DOFINANSOWANIA TO JEDNA WIELKA SZOPKA JAK MOZNA BYLO COS TAK GLUPIEGO WYMYSLEC NIEDLUGO TO WIECEJ BEDZIE LUDZI DO KONTROLI NIZ DO PRACY A ROLNIK ZAMIAST PRACOWAC W GOSPODARSTWIE STOI JAK DUREN W KOLEJCE PO UNIJNE OCHLAPY. PROBLEM JEST W TYM ZE CI LUDZIE W AGENCJI TO W WIEKSZOSCI CIEMNOTA KTORA NIEMA POJECIA O CZYM MOWI A WIEKSZOSC ROLNIKOW TO STRASZNI NAIWNIACY KTORZY MYSL─ä ZE DOSTAN─ä COS ZA DARMO WSZYSTKO JEST FAJNIE DOPOKI NIEZACZN─ä SIE SZCZEGOLOWE KONTROLE , WOWCZAS NIE JEDEN POPLYNIE :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

to nie jest wina pracownikow ARiMR.....................
jezeli rzeznia nie zglasza uboju to tak jak by go nie było, system przyjmuje tylko urodzenia i stad roznice..................

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

lantier ja sam zglaszalem wszytskie ubytki ze stada !!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

lantier
Je┼╝eli rze┼║nia nie zg┼éosi to wyst─Öpuje takie co┼Ť jak "niezgodno┼Ť─ç" z danymi. Tym rolnik ju┼╝ nie powinien si─Ö przejmowa─ç, poniewa┼╝ on dope┼éni┼é swoich formalno┼Ťci, Agencja ma to odnotowane w systemie i jedynie niech wtedy druga strona si─Ö martwi.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

zmiany liczebno┼Ťci stada w przypadku ┼Ťwi┼ä zg┼éasza tylko jedna ze stron transakcji dlatego je┼Ťli rolnik zg┼éosi sprzeda┼╝ to ubojnia nie musi zg┼éasza─ç uboju, a co do ba┼éaganu w agencji u mnie nie zgadza si─Ö o 257szt.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

michal18
Ka┼╝da ubojnia jest zobowi─ůzana do zg┼éaszania uboju. Rolnik mo┼╝e uzgodni─ç sobie z ubojni─ů jedynie przemieszczenie zwierz─ůt pomi─Ödzy stadami (czy nale┼╝y wykona─ç dwa zg┼éoszenia czy tylko jedno).

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Je┼╝eli chodzi o zg┼éaszanie zmiany stanu stada ┼Ťwi┼ä oraz dzia┼éania systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierz─ůt nale┼╝y Wam si─Ö ca┼éym szacunkiem ca┼ékiem spora gar┼Ť─ç podstawowych fakt├│w bez kt├│ych nie mo┼╝na przej┼Ť─ç oboj─Ötnie.
1. system identyfikacji i rejestracji zwierz─ůt (byd┼éo, owce, kozy i ┼Ťwinie) ma swoje pocz─ůtki w 2002 roku kiedy to rozpcz─Öto akcje pilota┼╝owe kolczykowania byd┼éa w ramach programu SAPARD a p├│┼║niej przekszta┼écona w Masow─ů Akcj─Ö Kolczykowania Byd┼éa (tzw. MAK),
2. MAK zosta┼éa zcedowana na ARiMR jak gdy┼╝ Ispekcja Weterynaryjna nawet nie chcia┼éa my┼Ťle┼ä o kolczykowaniu byd┼éa, a ARiMR ze wzgl─Ödu ┼╝e mia┼éa sie sta─ç agencj─ů p┼éatnicz─ů b─Ödzie te┼╝ prowadzi┼éa system IRZ,
3. jeżeli chodzi o wymogi zgłaszania , jest to wymóg ustawowy
4. na zg┼éoszeniach przemieszczenia do kwietnia 2007 wystarczy┼é tylko jeden podpis ze stron i ARiMR bez problemu wprowadza┼éa zg┼éoszenia , czekaj─ů─ç a┼╝ ┼éaskawie drugi rolnik (lub ubojnia) te┼╝ zg┼éosi kupno tej samej ilo┼Ťci zwierz─ůt, z t─ů sam─ů dat─ů, z tym samym numerem w oznakoaniu (co nigdy praktycznie nie nast─Öpowa┼éo), st─ůd takie nie┼Ťcis┼éo┼Ťci w bazie
5. je┼╝eli chodzi o INTERNET - to nie b─Ödzie on dzia┼éa┼é do czasu kiedy nie zostanie zmieniona ustawa o IRZ kt├│ra, jak wspomnia┼éem nak┼éada obowi─ůzek ok kwietnia 2007r podpis dw├│ch stron na zg┼éoszeniu przemieszczenia (jak to zrobi─ç przez internet?),
6. ARiMR obowi─ůzuje te┼╝ przepisy prawa, nie mo┼╝e tworzy─ç aplikacji internetowych kt├│re s─ů sprzeczne z obowi─ůzuj─ůcym prawem,
7. je┼╝eli chodzi o ba┼éagan w zg┼éoszeniach ┼Ťwi┼äskich to owszem jest, ale ARiMR ca┼éy czas z tym walczy ale dopuki sprzedaj─ůcy i kupuj─ůcy nie b─Öd─ů wykonywa─ç swoich obowi─ůzk├│w rzetelnie i terminowo tak d┼éugo b─Ödzie ba┼éagan.
Powiem tak ARiMR musi przyj─ů─ç wszystko co przyniesie rolnik, je┼╝eli jest ┼║le to trzeba wezwa─ç jednego i drugiego delikwenta i prosi─ç o wyja┼Ťnienia, kt├│re i tak s─ů kombinatorstwem rolnika zeby by┼éo dobrze a nie powiedzie─ç prawdy

Naprawde wprowadzenie cross compilance napewno wymusi bardziej powa┼╝ne podej┼Ťcei do sprawy, co zreszt─ů juz i tak wida─ç po kolejach w ARiMR i zg┼éoszeniach przemieszcze┼ä swi┼ä

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Od┼Ťwie┼╝─Ö lekko temat. Czy kto┼Ť z was wype┼énia ksi─Ög─Ö "multimedialnie". Chodzi mi o to czy piszecie na kompie np w Wordzie czy Open Ofice i drukujecie to co sze┼Ť─ç miesi─Öcy? Je┼Ťli tak to mo┼╝ecie podes┼éa─ç mi na pw wz├│r takiej strony lub ca┼éej ksi─Ögi?. Bardzo by┼ébym wdzi─Öczny i czekam na odpowiedzi :)

pozdrawiam :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Te┼╝ ch─Ötnie do┼é─ůczy┼é bym si─Ö do kolegi. Tak szczerze m├│wi─ůc to co do tego znakowania to trudno doj┼Ť─ç co lepiej, s─ůsiad nie znakuje wog├│le prosi─ůt m├│wi ┼╝e pie...li ca┼é─ů agencje, raz by┼éa u niego kontrola z agnecji i nic mu nie zroblili.

Ja tatuuje tatuownica 7mm prosiaki, ale tutaj

http://www.kolczyki-agencyjne.pl/1000-znakowanie-swin.php

teraz wyczytałem że można też kolczykowac ale czy kolczyk agencyjny jest lepszy od tatuażu?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ja tez mam tatuownice 7 mm i znakuje prosiaki problem tylko w tym ze czasami te numerki z ucha lubia sobie zniknac

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

my od roku kolczykujemy i jest ma┼éy problem bo nie wszyscy odbiorcy chc─ů mie─ç loszk─Ö z widocznym nr stada dlaczego nie wiem pyta┼éem ale tylko lekkim u┼Ťmiechem kwitowali odpowiedz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ja czasami bywam z prosiakami na rynku i tez jak ludziska zobacza ze numerowane to omijaja szerokim lukiem i tez nie mam pojecia czemu przeciez czy z nr czy bez rosnie tak samo :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Blazej pisze:
ja czasami bywam z prosiakami na rynku i tez jak ludziska zobacza ze numerowane to omijaja szerokim lukiem i tez nie mam pojecia czemu przeciez czy z nr czy bez rosnie tak samo :lol:

To bardzo proste, jesli kto┼Ť kupuje warhlaka z kilku chlewni to woli nie kolczkowanego. Bo przy sprzeda┼╝y ┼éaduje jak leci i wype┼énia kwitki te┼╝ jak leci. twoja kolczykowane musi wybiera─ç szuka─ç patrze─ç, zagl─ůda─ç, odczta─ç no i sprzeda─ç tak jak ma na kolczykach. bez kolczyk├│w ┼éatwiejsza robota.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mam pytanie czy kto? ma ju? do?wiadczenia,kupi?em prosiaki z kolczykami i niewiem czy teraz mam jeszcze moim numerem numerowa? te? czy ten jeden ju? wystarczy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

wystarczy ten numer co jest przy sprzeda?y na kartce zg?oszeniowej do agencji s? trzy rubryki nr gospodarstwa i nr oznakowania zwierz?cia i tam wpiszesz nr z kolczyka

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

wystarczy ten numer co jest przy sprzeda?y na kartce zg?oszeniowej do agencji s? trzy rubryki nr gospodarstwa i nr oznakowania zwierz?cia i tam wpiszesz nr z kolczyka

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jarek45 pisze:
Blazej pisze:

To bardzo proste, jesli kto┼Ť kupuje warhlaka z kilku chlewni to woli nie kolczkowanego. Bo przy sprzeda┼╝y ┼éaduje jak leci i wype┼énia kwitki te┼╝ jak leci. twoja kolczykowane musi wybiera─ç szuka─ç patrze─ç, zagl─ůda─ç, odczta─ç no i sprzeda─ç tak jak ma na kolczykach. bez kolczyk├│w ┼éatwiejsza robota.

Przy sprzeda┼╝y do ubojni i tak trzeba wytatuowa─ç nr aktualnej siedziby stada, a warchlakowych kolczyk├│w nikt w ubojniach nie sprawdza, mo┼╝na ┼éadowac jak leci tylko w papierach wpisa─ç odpowiednie ilo┼Ťci z kazdego kolczyka.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

to tez jest sposób choć nie całkiem legalny

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

dzi─Öki arek a na ┼Ťwiadectwie zdrowia to nr gospodarstwa czy numer z kolczyka

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

numer gospodarstwa

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

no dobra ale tam jest napisane numer identyfikacyjny zwierz─ůt no bo jak na ch┼éopski rozum to po to ┼╝eby zidentyfikowa─ç kt├│ra ┼Ťwinia od kogo

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

a tak po za tym to kiedy┼Ť nikt nie kolczykowa┼é prosiak├│w i jak si─Ö kupi┼éo to wszystko jedno z jakim numerm si─Ö urodzi┼é a teraz bez kolczyka si─Ö kupi─ç nieda bo wet. wymaga przy ┼Ťwiadectwie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

czy ma kto┼Ť wi─Öcej do┼Ťwiadcze┼ä jak jest z tym numerem od urodzenia bo ju┼╝ sam niewiem czy ┼Ťwinie maj─ů mie─ç dwa numery,ka┼╝dy robi inaczej tyle si─Ö dowiedzia┼éem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

do ┼Ťwiadectwa podajesz numer kolczyka i numer gospodarstwa je┼Ťli s─ů r├│┼╝ne ale to ju┼╝ problem weterynarza

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

u mnie prosi─Öta z zakupu przychodz─ů z kolczykiem, przy sprzedazy pomino kolczyka zak┼éad ┼╝yczy sobie wytatuowany m├│j numer gospodarstwa, na swiadectwie zar├│wno w r├│bryce nr gospodarstwa jak i nr oznakowania weterynarz wpisuje m├│j numer. Do arimr zg┼éaszam ze posz┼éy z nr z kt├│rym kupi┼éem prosie a zak┼éad zg┼éasza ze kupi┼é ale z moim numerem i wszystko niepasuje taki burdel :evil:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

u mnie jest to samo sprzedawalem ostatnio lochy i tez ja wpisalem numer od kogo kupilem, i mowilem facetowi w zezni o co chodzi a on mowi ze oni musza znakowac moim numerem :?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Don pisze:
u mnie prosi─Öta z zakupu przychodz─ů z kolczykiem, przy sprzedazy pomino kolczyka zak┼éad ┼╝yczy sobie wytatuowany m├│j numer gospodarstwa, na swiadectwie zar├│wno w r├│bryce nr gospodarstwa jak i nr oznakowania weterynarz wpisuje m├│j numer. Do arimr zg┼éaszam ze posz┼éy z nr z kt├│rym kupi┼éem prosie a zak┼éad zg┼éasza ze kupi┼é ale z moim numerem i wszystko niepasuje taki burdel :evil:

Raz nadany nr. nie mo┼╝e by─ç zmieniany je┼Ťli pod tym nr. s─ů zarejestrowane w Agencji to pod tym samym powinny by─ç sprzedane i wyrejestrowane przez ubojnie, inaczej zawsze b─Ödzie burdel w papierach :!:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.