Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 23 sie 2019, 08:48

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:

jest konieczne

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Witam was koledzy.' ,po przeczytaniu waszych wypowiedzi nie mo┼╝na stwierdzi─ç jednoznacznie jakie regu┼éy obowi─ůzuj─ů, wi─Öc postanowi┼éem zg┼é─Öbi─ç temat u ┼╝r├│d┼éa i wyprostowa─ç ksi─Öge rejestracji ,odwiedzi┼éem agencje -jak zwykle ludzie nie douczeni '' przy mnie czytali ustawe o rejestracji ┼Ťwi┼ä ' ', ale ju┼╝ w powiatowym WET ,podali konkrety ,a mianowicie- przy produkcji tucznika w oparciu o w┼éasne stado podstwowe obowi─ůzek jest zakolczykowania tylko loch i knur├│w ,a prosi─ůt i tucznik├│w ju┼╝ nie, tylko w chwili opuszczenia gosp.no i ┼╝eby pog┼éowie stada zgadza┼éo si─Ö z ksi─Ögo, co do kar, mog─ů na┼éo┼╝y─ç mandat finansowy , wstrzyma─ç sprzeda┼╝ , ale nigdy przeznaczy─ç stado do utylizacji, co do cyklu otwartego nie pyta┼éem ,bo mnie nie interesuje.nawiasem m├│wi─ůc powiatowy wetek go┼Ť─ç w po┼╝o .ale lubi konkrety i porz─ůdek .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

No to troch─Ö nakr─Öci┼ée┼Ť. Czemu szukasz szcz─Ö┼Ťcia u powiatowego je┼╝eli systemem rejestracji zarz─ůdza arimr wszycho jest tu http://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i ... erzat.html i ja si─Ö nie doczyta┼éem ┼╝e knury i lochy z w┼éasnej hodowli trzeba zakolczykowa─ç ┼Ťwinia to ┼Ťwinia jak sprzedajesz to wtedy walisz tatua┼╝ czy kolczyk i git zwierz─Ö musi by─ç oznakowane przed opuszczeniem siedziby stada a nie dlatego ┼╝e jest loch─ů czy knurem (osobi┼Ťcie wol─Ö tatua┼╝ bo taniej wychodzi ni┼╝ kolczyki). Je┼╝eli chodzi o utylizacj─Ö to niedok┼éadnie napisa┼éem bo chodzi┼éo mi o to ┼╝e w przypadku sprzeda┼╝y zwierz─ůt do ubojni je┼╝eli nie b─Ödzie oznakowane nr siedziby stada lub nr jest niekompletny to wtedy wet mo┼╝e przekaza─ç do utylizacji bo tu niekt├│rzy pisali, ┼╝e nie znakuj─ů bo ubojnia nie wymaga, takie moje niedoci─ůgni─Öcie wi─Öc si─Ö poprawiam :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mo┼╝e dla niekt├│rych z pa┼ästwa szukanie wiedzy u jednostek nadzoruj─ůcych wyda si─Ö ┼Ťmieszne, ale moim zdaniem oni najlepiej wyt┼éumacz─ů czego oczekuj─ů od gospodarstwa i udziel─ů konkretnych wytycznych ,┼╝eby dostosowa─ç gosp. do ich wymaga┼ä jakie obowi─ůzuj─ů na danym terenie ,bo ka┼╝dy wetek powiatowy inaczej interpretuje prawo RP(┼Ťmieszne ale prawdziwe) a nie w chwili kontroli t┼éumaczy─ç si─Ö i s┼éucha─ç poucze┼ä .co do znakowania ,na moim terenie lochy i knury musz─ů mie─ç kolczyk lub czytelny tatua┼╝ z numerem gosp. reszta ┼Ťwi┼ä w chwili opuszczenia. DZI─śKI koledzy za dosadne wypowiedzi, poprzez nie zmobilizowa┼éem si─Ö do prowadzenia ewidencji na bie┼╝─ůc─ů .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

andrzej-guzik pisze:
No to troch─Ö nakr─Öci┼ée┼Ť. Czemu szukasz szcz─Ö┼Ťcia u powiatowego je┼╝eli systemem rejestracji zarz─ůdza arimr wszycho jest tu http://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i ... erzat.html i ja si─Ö nie doczyta┼éem ┼╝e knury i lochy z w┼éasnej hodowli trzeba zakolczykowa─ç ┼Ťwinia to ┼Ťwinia jak sprzedajesz to wtedy walisz tatua┼╝ czy kolczyk i git zwierz─Ö musi by─ç oznakowane przed opuszczeniem siedziby stada a nie dlatego ┼╝e jest loch─ů czy knurem (osobi┼Ťcie wol─Ö tatua┼╝ bo taniej wychodzi ni┼╝ kolczyki). Je┼╝eli chodzi o utylizacj─Ö to niedok┼éadnie napisa┼éem bo chodzi┼éo mi o to ┼╝e w przypadku sprzeda┼╝y zwierz─ůt do ubojni je┼╝eli nie b─Ödzie oznakowane nr siedziby stada lub nr jest niekompletny to wtedy wet mo┼╝e przekaza─ç do utylizacji bo tu niekt├│rzy pisali, ┼╝e nie znakuj─ů bo ubojnia nie wymaga, takie moje niedoci─ůgni─Öcie wi─Öc si─Ö poprawiam :)
Iwszystko na temat

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam Forumowicz├│w.
Przeczyta┼éem Wasze wypowiedzi w temacie ARiMR, ca┼éej papierologii oraz konsekwencji z tym zwi─ůzane. W wi─Ökszo┼Ťci wypowiedzianych sentencjach zgadzam si─Ö w ca┼éej rozciag┼éo┼Ťci. S─ů jednak niekt├│re elementy wyrwane z kontekstu, kt├│re jednak nie koniecznie s─ů poprawne. Ale nie mi to komentowa─ç.
Co┼Ť wiem na temat IRZ w ARiMR oraz PIW. Sam si─Ö zajmuj─Ö takimi ksiegami i usp├│jnieniami.
Je┼╝eli bed─Ö pomocny jako forumowicz nie kr─Öpujcie si─Ö :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

witam! Mam problem z now─ů ksi─Ög─ů rejestracji ┼Ťwi┼ä, rych┼éo wczas dosz┼éam do tego ┼╝e s─ů nowe wzory formularzy(szkoda ┼╝e nigdzie o tym nie informowali). Teraz nie wiem czy now─ů ksi─Öge prowadzi─ç ca┼ékowicie od nowa czyli liczb─Ö porz─ůdkow─ů i stron─Ö karty wsadowej pisa─ç od nr 1, czy kontynuowa─ç star─ů ksi─Ög─Ö na nowych formularzach. Mo┼╝e kto┼Ť mi podpowie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

po staremu , najwa┼╝niejsze ┼╝eby si─Ö zgadza┼éo w ksi─ů┼╝ce i chlewni ,bo w ARiMR to ma┼éo kiedy si─Ö zgadza :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

od 26 01,2011r według nowego wzoru

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Czy kto┼Ť mia┼é jakies k┼éopoty ┼╝e nie zg┼éasza┼é uboj├│w gospodarczych powiatowemu?
Jak to jest z przemieszczeniem swini do posiadacza zwierzecia kt├│ry bedzie utrzymywa┼é tylko 1 swinie z przeznaczeniem na w┼éasne potrzeby-s┼éysza┼é kto┼Ť o kontroli tego?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Don pisze:
Czy kto┼Ť mia┼é jakies k┼éopoty ┼╝e nie zg┼éasza┼é uboj├│w gospodarczych powiatowemu?
Jak to jest z przemieszczeniem swini do posiadacza zwierzecia kt├│ry bedzie utrzymywa┼é tylko 1 swinie z przeznaczeniem na w┼éasne potrzeby-s┼éysza┼é kto┼Ť o kontroli tego?
Ponoć przy sprzedaży 1 sztuki wystarczy w księdze rejestracji zapisać ubytek bez nr. do którego poszły ,bo jednej nie trzeba rejestrować
uboju nigdy nie zg┼éasza┼éem ale s┼éysza┼éem ┼╝e jakie┼Ť s─ů problemy
w cyklu zamkni─Ötym problemu nie ma gorzej w otwartym
zgłaszać padnięcia ,a w razie braku trupa wine zwalić na psa albo jastrzębia

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A gdzie znale┼║─ç takiego jastrz─Öbia co by 250-kilogramow─ů macior─Ö "uni├│s┼é". Oczywi┼Ťcie "s─ůsiad" si─Ö pyta┼é. :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Kiedy┼Ť s┼éysza┼éem w agencji jak kto┼Ť si─Ö pyta┼é o przypadek sprzeda┼╝y komu┼Ť na w┼éasny u┼╝ytek to jako ┼╝e raczej nie posiada taka osoba nr stada to w zg┼éoszeniu trzeba poda─ç adres do kogo zwierze posz┼éo.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Tylko jak wpiszesz adres nowego posiadacza ┼Ťwinki na ub├│j i ubije go bez procedur wymaganych to na bank b─Ödzie mia┼é kontrol─Ö z weterynarii i k┼éopoty ,wi─Öc lepiej sobie nie robic problem├│w i nie zg┼éasza─ç tego faktu w ┼╝adnej instytucji :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Zg┼éaszaj mniej urodze┼ä (ub├│j, upadek, sprzeda┼╝ s─ůsiadowi...)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.