Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Krus a umowa zlecenie
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 11:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek 10 mar 2009, 00:52 
Offline

Rejestracja: środa 02 kwie 2008, 01:03
Posty: 23
Lokalizacja: podkarpackie
Prosze o pomoc w szczegolnosci prawnikow

jestem rolnikiem posiadam 10 h gospodarstwo

chcialbym podjac dodatkowa prace w finansach na umowe zlecenie

nie chce otwierac dzialalnosc na krus poniewaz zwieksza mi skladke 2 razy

na umowie zlecenie chcialbym byc okolo 3 miesiace, w tym czasie szukalbym pracy na etacie a gybym ja dostal umowa zlecenie byla by ok bo z zusem nie koliduje

prosze o porade czy moge te 3 miesiace byc na krusie i um. zlecenie

i czy krus sie nie dowie o tym fakcie, bo jak sie dowie to z automatu wyrzuci mnie z ubezpieczenia

prosze o wyczerpujaca odpowiedz glownie prawnikow lub osob ktore byly w podobnej sytuacji

dziekuje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 mar 2010, 21:14 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 lis 2009, 00:35
Posty: 110
Lokalizacja: małopolska
Jacobinho. Umowa zlecenie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu w ZUS. Miałem proces z ZUS w tej sprawie . Pomimo ,że zarejestrujesz działalność gospodarczą jako rolnik i podejmiesz pracę na umowę zlecenie to zapłacisz ZUS od pracy zleconej oraz utracisz ubezpieczenie KRUS , jak również utracisz ubezpieczenie KRUS po zakończeniu pracy zleconej gdy będziesz prowadził działalność gospodarczą. Będziesz musiał odprowadzać składki do ZUS. Gdy nie zarejestrujesz działalności gospodarczej a podejmiesz tylko prace zlecone to na okres pracy będziesz podlegał ubezpieczeniu ZUS. Po zakończeniu pracy z powrotem będziesz ubezpieczony w KRUS z mocy ustawy. Po podięciu pracy zleconej i przerwaniu ubezpieczenia KRUS przez trzy lata nie będziesz mógł prowadzić działalności gospodarczej jako rolnik ubezpieczony w KRUS tylk będziesz musiał Ubespieczyś się w ZUS . Przerwa ubęzpieczeniu KRUS oddala twoja możliwość przejściana emeryturę z rolnictwa . Musisz być ubezpieczony przez 120 kwartałów aby przejść na emerytutę. Ubezpieczenie w ZUS się nie liczy . KRUS wcześniej lub pózniej się dowie że miałeś ubezpieczenie w ZUS i przerwane ubezpieczenie rolnicze . Ja na umowę zlecenie zarobiłem 1800zł a musze spłacać 20 razy więcej w ZUS.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 20 mar 2010, 00:50 
Offline

Rejestracja: środa 02 kwie 2008, 01:03
Posty: 23
Lokalizacja: podkarpackie
7715571 prosze napisz do mnie lub zadzwon 608872475

bardzo cie prosze


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB