Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 24 sie 2019, 13:44

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Prosze o pomoc w szczegolnosci prawnikow

jestem rolnikiem posiadam 10 h gospodarstwo

chcialbym podjac dodatkowa prace w finansach na umowe zlecenie

nie chce otwierac dzialalnosc na krus poniewaz zwieksza mi skladke 2 razy

na umowie zlecenie chcialbym byc okolo 3 miesiace, w tym czasie szukalbym pracy na etacie a gybym ja dostal umowa zlecenie byla by ok bo z zusem nie koliduje

prosze o porade czy moge te 3 miesiace byc na krusie i um. zlecenie

i czy krus sie nie dowie o tym fakcie, bo jak sie dowie to z automatu wyrzuci mnie z ubezpieczenia

prosze o wyczerpujaca odpowiedz glownie prawnikow lub osob ktore byly w podobnej sytuacji

dziekuje

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Jacobinho. Umowa zlecenie podlega obowi─ůzkowemu ubezpieczeniu w ZUS. Mia┼éem proces z ZUS w tej sprawie . Pomimo ,┼╝e zarejestrujesz dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů jako rolnik i podejmiesz prac─Ö na umow─Ö zlecenie to zap┼éacisz ZUS od pracy zleconej oraz utracisz ubezpieczenie KRUS , jak r├│wnie┼╝ utracisz ubezpieczenie KRUS po zako┼äczeniu pracy zleconej gdy b─Ödziesz prowadzi┼é dzia┼éalno┼Ť─ç gospodarcz─ů. B─Ödziesz musia┼é odprowadza─ç sk┼éadki do ZUS. Gdy nie zarejestrujesz dzia┼éalno┼Ťci gospodarczej a podejmiesz tylko prace zlecone to na okres pracy b─Ödziesz podlega┼é ubezpieczeniu ZUS. Po zako┼äczeniu pracy z powrotem b─Ödziesz ubezpieczony w KRUS z mocy ustawy. Po podi─Öciu pracy zleconej i przerwaniu ubezpieczenia KRUS przez trzy lata nie b─Ödziesz m├│g┼é prowadzi─ç dzia┼éalno┼Ťci gospodarczej jako rolnik ubezpieczony w KRUS tylk b─Ödziesz musia┼é Ubespieczy┼Ť si─Ö w ZUS . Przerwa ub─Özpieczeniu KRUS oddala twoja mo┼╝liwo┼Ť─ç przej┼Ťciana emerytur─Ö z rolnictwa . Musisz by─ç ubezpieczony przez 120 kwarta┼é├│w aby przej┼Ť─ç na emerytut─Ö. Ubezpieczenie w ZUS si─Ö nie liczy . KRUS wcze┼Ťniej lub p├│zniej si─Ö dowie ┼╝e mia┼ée┼Ť ubezpieczenie w ZUS i przerwane ubezpieczenie rolnicze . Ja na umow─Ö zlecenie zarobi┼éem 1800z┼é a musze sp┼éaca─ç 20 razy wi─Öcej w ZUS.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

7715571 prosze napisz do mnie lub zadzwon 608872475

bardzo cie prosze

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.