Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - [b]po co te wywozówki?? trzeba by to usunać[/b]
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 21:33

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota 18 gru 2010, 23:20 
Offline

Rejestracja: środa 13 cze 2007, 22:40
Posty: 49
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
po co ci lekarze wypisują te wywozówki praktycznie spisują tylko numery i jeszcze narzekają ze za mało za to dostają, słyszałem kiedyś wypowiedź ze za takie pieniądze nikt żadnej usługi nie zrobi-prawda ponieważ nie można wystawnie śwista który jest jakaś fikcja dla fikcji nazwać wykonywaniem usługi, tłumacza się ze maja kontrole nad przepływem świń- to po co w takim razie są te wszystkie rejestry w agencji?? także to jest tylko zbędna biurokracja koszt i utrudnienie życia rolnikowi i ubojni, trzeba coś by z tym zrobić. Ta fikcja nie może dłużej trwać, jak chcą za to pieniądze to niech pokażą jakie korzyści z tego są!!!! [/b]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: 01012010
Post: środa 22 gru 2010, 21:22 
Offline

Rejestracja: środa 17 cze 2009, 12:13
Posty: 54
zobaczymy kolego jak sprzedaż świnie do ZM od 1 stycznia bez świadectwa.
Cały program zwalczania Aujeszky macie za darmo. Swiadectwa nie będą wiecznie i trzeba za nie płacić. Nikt do tego nie będzie dopłacał.
Rolnik nie płaci podatków, bierze dopłaty, korzysta z masy programów unijnych, i ciągle płacze że mu tak ciężko, radzę przemysleć wszystko bo od stycznia strajk lekarzy urzędowych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 22 gru 2010, 22:12 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
na takie osoby to ręce opadają kolego wetku policz ile płacimy za te świadectwa to wyjdzie ze za darmo to mamy odciski na dłoniach ale ty pewnie nie wiesz co to odcisk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 22 gru 2010, 22:22 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Ło matko boska co tera bedzie!!!
Ło rety panie lekwet zmiłuj sie pan i nie strajkuj, toc jak my tera śwyniaki bedziem sprzedawać? Toć to prawdziwa tragedyja narodowa, to gorsze niz susza, niz powódź stulecia! Dalej chłopy, na kolana błagac pana lekweta żeby nie strajkował, może się ulituje nad biednem ludem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 22 gru 2010, 22:29 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
i już bydzim płacić nawet te dwa zeta wjincy tylko nie strajkuj panocku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 22 gru 2010, 23:36 
Offline

Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 20:20
Posty: 813
Lokalizacja: Lubelskie
Jakoś nie było wcale tych świadectw i też było dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 23 gru 2010, 00:45 
Offline

Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 20:32
Posty: 93
Lokalizacja: świętokrzyskie
Do LEKWET programy unijne nie sa tylko dla rolnikow ,trzeba sie przylozyc i zrobic wniosek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 01012010
Post: czwartek 23 gru 2010, 11:28 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
lekwet pisze:
zobaczymy kolego jak sprzedaż świnie do ZM od 1 stycznia bez świadectwa.
Cały program zwalczania Aujeszky macie za darmo. Swiadectwa nie będą wiecznie i trzeba za nie płacić. Nikt do tego nie będzie dopłacał.
Rolnik nie płaci podatków, bierze dopłaty, korzysta z masy programów unijnych, i ciągle płacze że mu tak ciężko, radzę przemysleć wszystko bo od stycznia strajk lekarzy urzędowych


Jak program za darmo jak cały czas za niego płacimy składki w postaci świadectw ,może i państwo najpierw wyłożyło na to ,ale teraz rolnicy muszą to spłacic ,rolnik nie płaci podatków ? ,a vat ,podatek gruntowy to co to jest ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 23 gru 2010, 18:35 
Offline

Rejestracja: środa 13 cze 2007, 22:40
Posty: 49
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
lekarz bierze pieniądze za wypisanie kwita na świnie których nawet nie widzi i co to ma dawać jest rejestr przemieszczeń w agencji po co kolejny? absurd po prostu, a tego że rolnik nie płaci podatków to już wogóle nie rozumiem? prosze podać przykład? lekvet- chyba nie wiesz co mówisz??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 23 gru 2010, 18:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
Powiem krótko temat rzeka,najgorsze jest to ze jedni nie rozumieją innych i każdy myśli, że to ON ma najtrudniej w życiu.
Plusy rolnictwa:
-dopłaty(trzeba najpierw mieć do czego dostawać)
-krus 100 zł/mies
-brak podatku dochodowego
-brak renamenów itp...
-nisko oprocentowane kredyty
Minusy (jeden największy):
-bardzo duży kapitał żeby zarabiać średnie pieniądze

Plusy działalności gosp.( w tym weterynaryjna)
-samodzielny wybór klienta(nie ma co wybredzać bo jest ich coraz mniej)
-samodzielne ustalanie wynagrodzenia( nie ma co przesadzać bo nikt nie zapłaci)
-zdecydowanie mniejszy kapitał potrzebny do zarabiania średnich pieniędzy
Minusy
-drogie kredyty
-wysoki ZUS na początku ok 350 zł(2 lata) pozniej 800 zł
-trzeba umieć sprawić aby klient chętnie przychodził , a dzisiaj klient jest wybredny i to on decyduje gdzie pójdzie.

Jakby tak się dobrze zastanowić to nie ma recepty na lekkie i dostanie życie....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 23 gru 2010, 19:41 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 19:23
Posty: 1
Lokalizacja: Łoborniki
Wasa Eminencjo Lekozu Weterynaryij !
Ciekowi mnie ilezeście na włosne łocy tych wiepsków widziely, co zescie świadectwa na nie wypisywaly i za to ładną kasiorkę skasowaly ?! Tero nad tą łobnizką strasnie ubolewocie i strajk zapowiodocie! Z ty łokazji zyce Wom: zdrowych wesołych świat, dopłat, które biero chłopi, nie płacyniu podotku łod sprzedanych pzez Wos leków lo NOS nawet z 500 % marzom, któro somi narzucocie. Abyście mieli tyle kasy co polski bogoty chłop tyle Wom zyce na ten Nowy Rok!
Pozdrowiom wsystkich zapracówonych lekozy, a takze cytelnikow forum.
I pseprosom za blendy, ktorem popelnil.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 01012010
Post: czwartek 23 gru 2010, 20:33 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
lekwet pisze:
zobaczymy kolego jak sprzedaż świnie do ZM od 1 stycznia bez świadectwa.
Cały program zwalczania Aujeszky macie za darmo. Swiadectwa nie będą wiecznie i trzeba za nie płacić. Nikt do tego nie będzie dopłacał.
Rolnik nie płaci podatków, bierze dopłaty, korzysta z masy programów unijnych, i ciągle płacze że mu tak ciężko, radzę przemysleć wszystko bo od stycznia strajk lekarzy urzędowych

Czy ty aby na pewno wiesz o czym piszesz ?Rolnik nie płaci podatków .Podatkiem jest to że jest rypany za swoją ciężką pracę .Bierze dopłaty które potem w całości ładuje w pole .Ja np. nie mam pola , nie mam dopłat i nie mam kłopotu .Taka trochę kwadratura koła .Korzysta z programów jeśli ma na to czas i odpowiednie zaplecze finansowe .W innym przypadku można zapomnieć o programach unijnych .Co do strajku:są jeszcze pracownicy inspekcji weterynaryjnej (1300 osób) które mogą zarobić zamiast was .A co do świadectw :co jesteś w stanie stwierdzić wydając świadectwo?Przecież nawet nie jedziesz na fermę .A nawet jak pojedziesz to co stwierdzisz ?Jaką chorobę jesteś w stanie stwierdzić ? Że to są świnie a nie np.krowy to ja stwierdzę sam i bez ciebie .Więc po co świadectwo ?Pewnie po to żeby chłopy mieli gdzie wydawać dopłaty .Tyle w temacie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 23 gru 2010, 22:37 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Gregorius nie rezumieją bo brak jasnej i przejrzystej sytuacji! Najpierw gmatwa sie proste sprawy a potem celowo szczuje jednych na drugich.
Słyszałem z ust lekarza taka wersje wydarzeń:
Jak wchodził program zwalczania aujeszky lekarze zgodzili sie na niższe stawki za próbkobrania które potem miały zrekompensować ceny za świadectwa które ustalono i obiecano utrzymać a teraz ministerstwo sie z tego wycofuje więc protestują.
Jeśli rzeczywiście tak jest to słusznie teraz lekarze protestuja ale trudno sie dziwic rolnikom że się przeciw tym swiadectwom buntują, bo oni widza tylko to że musza zapłacić za wypisanie świstka (w moim rejonie robi to najcześciej jakaś pani która pomaga lekarzowi w prowadzeniu gabinetu)
Winni sa cvi którzy do takich chorych sytuacji doprowadzają! Czy nie prościej by było gdyby od początku rolnicy pokrywali koszty tego programu płacąc lekarzom za badania?
Po pierwsze nikt by teraz nie wypominał że mają cos za darmo
Jak by musieli pokrywac koszty uwalniania stada to sami by pilnowali żeby nie doszło do ponownego zakarzenia
I przynajmiej wiedzieli by za co płacą!!!! Bo teraz to niby płacą za wizyte lekarza w gospodarstwie której faktycznie niema.
Wiec pytam raz jeszcze po co ta cała szbka? Czy w tym kraju bedfzie wkońcu przejrzyste i zrozumiałe dla wszystkich prawo?
Zastanawiam siętez czemu służyc powsdzechna kłamliwa propaganda jakim to dobrodziejstwem jest KRUS. To ja pytam dla kogo? Dla rolnika, że dostanie 600zł emerytury? Obiema rękami podpisuje sie pod natychmiastowym przeniesieniem wszystkich do zus, tyle że nuikt tego prezentu rolnikom nie zrobi bo za kilka lat miałby gromade emerytów z zusowskimi emeryturami i garstkie czynnych rolników do płacenia składki, więc chyba jasne że lepiej sie opłaca utrzymywac dziadowski krus jak długo sie da, a przy okazji można jeszcza obarczyć rolników wina za deficyt budżetowy, brak podwyżek dla nauczycieli czy złąsytucje w służbie zdrowia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 23 gru 2010, 23:49 
Offline

Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 14:38
Posty: 12
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Panowie, Panowie z tego co mi wiadomo pieniądze na zwalczanie Aujeszkiego pochodzą z budżetu państwa. Nikt nie wspominał, ze pieniadze, które teraz pobierją weterynarze za wypisywanie świadectwa mają być przezanczone na zwalczanie tej choroby.
A prawda jest taka, ze lekarze zamiast zwalczać, roznoszą tylko choroby, gdyż nie stosują sie do wymogów sanitarnych ( i tu mam na myśli buty ochronne, które są znienane raz na pare gospodarstw; używają jedną i tą samą igłę dopóki się nie złamie lub stępi, a u mnie był taki przypadek, że technik weterynarz prostował igłę ręką po czym kontynułował szczepienie). Zwróciłem mu raz uwagę to stanowczo mi odpowiedział, że on wie co robi. Jak dla mnie to nie jest zwalczanie tylko rozprzestrzenianie wielu innych chorób, na czym rolnik cierpi najbardziej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 24 gru 2010, 09:47 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Minister zapowiedział zniesienie obowiązku posiadania świadectw zdrowia dla trzody chlewnej przeznaczonej bezpośrednio do uboju!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 24 gru 2010, 17:42 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
no przydało by się żeby6 tak było choć już dawno pownno tak być jak ktoś ma zdrowe stado.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB