Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 26 sie 2019, 02:24

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Dzier┼╝awi─Ö od s─ůsiada ziemi─Ö 7lat.Umowa notarialna jest na 10lat. I dzi┼Ť dowiedzia┼éem si─Ö ┼╝e sprzeda┼é t─ů ziemi─Ö kt├│r─ů dzier┼╝awi─Ö. I tu moje pytanie czy jest to mo┼╝liwe, skoro mam prawo pierwokupu? By─ç mo┼╝e to tylko plotka, dok┼éadnie nie wiem czy j─ů sprzeda┼é :?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

masz prawo pierwokupu i musi cie powiadomić skutecznie o terminie sprzedaży inaczej będziesz mógł podważyć taka umowę

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Tak daleko masz do s─ůsiada ┼╝e go nie mo┼╝esz zapyta─ç???
jak b─Ödzie Ciebie chcial wyrucha─ç to Ci ┼╝adna umowa nie pomo┼╝e , bo naprzyk┼éad mo┼╝e j─ů zerwa─ç poniewa┼╝ uwa┼╝a ┼╝e ma┼éo nawozu siejesz albo je┼╝dzisz po niej rowerem jak jest mokro :lol:
straszy ┼╝e jest kupiec i albo b─Ödzie chcia┼é drogo sprzeda─ç albo za dzier┼╝awe dop┼éata i ze dwie tony pszenicy , bo 7 lat temu do nie dok┼éada┼é i Ciebie wywianowa┼é a teraz by zarobi─ç wypada┼éo a nie ogl─ůda─ç jak z niej wywozisz z┼éoto :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mia┼éam podobn─ů sytuacj─Ö, w┼éa┼Ťciciel sprzeda┼é ziemi─Ö bez naszej wiedzy. Wydzier┼╝awia┼é nam ziemi─Ö za rent─Ö . U notariusza dostarczy┼é wypis z rejestru grunt├│w bez zapisu o dzier┼╝awie (nie wiem jak to zrobi┼é, bo na wszystkich legalnych dzier┼╝awach, widniej─Ö na wypisach). Mog┼éabym dochodzi─ç swoich praw ale nie zale┼╝a┼éo mi na kupnie tej ziemi, nowy w┼éa┼Ťciciel mia┼é obowi─ůzek uszanowa─ç dzier┼╝aw─Ö, jednak┼╝e zmieni┼é warunki dzier┼╝awy i ja zrezygnowa┼éam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

wystarczy powiadomic prokuratora o fałszerstwie
to pieniadze za ziemie niestarczyły by na prawników

cham├│w zwalcza sie chamstwem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Kasia i Paweł pisze:
Mia┼éam podobn─ů sytuacj─Ö, w┼éa┼Ťciciel sprzeda┼é ziemi─Ö bez naszej wiedzy. Wydzier┼╝awia┼é nam ziemi─Ö za rent─Ö . U notariusza dostarczy┼é wypis z rejestru grunt├│w bez zapisu o dzier┼╝awie (nie wiem jak to zrobi┼é, bo na wszystkich legalnych dzier┼╝awach, widniej─Ö na wypisach). Mog┼éabym dochodzi─ç swoich praw ale nie zale┼╝a┼éo mi na kupnie tej ziemi, nowy w┼éa┼Ťciciel mia┼é obowi─ůzek uszanowa─ç dzier┼╝aw─Ö, jednak┼╝e zmieni┼é warunki dzier┼╝awy i ja zrezygnowa┼éam.
Przy sprzeda┼╝y jest wa┼╝ne co jest napisane w ksi─Ögach wieczystych
u kogo te umow─Ö dzier┼╝awy pisali┼Ťcie u proboszcza ?????
10 lat to kupa czasu podczas kt├│rego du┼╝o si─Ö mo┼╝e pozmienia─ç i to w ka┼╝d─ů stron─Ö
czasami dzier┼╝awcy potrzebna umowa , a czasami wydzier┼╝awiaj─ůcemu i prawda jest taka ┼╝e w┼éasno┼Ť─ç trzeba uszanowa─ç pomimo ┼╝e czasami w┼éa┼Ťcicielowi pupk─Ö trzeba wyciera─ç :lol: :lol:
ale powinien powiedzie─ç ┼╝e sprzedaje na drugi raz takiego delikfenta kopn─ů─ç w du... :roll: a prokurator├│w w to nie miesza─ç , bo to ┼Ťmieszne i jeszcze jak si─Ö dowiedz─ů jakie interesy na wsi si─Ö robi to sami zaczn─ů tyra─ç w polu :roll: :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

stan1069@o2.pl pisze:
Kasia i Paweł pisze:
Przy sprzeda┼╝y jest wa┼╝ne co jest napisane w ksi─Ögach wieczystych
u kogo te umow─Ö dzier┼╝awy pisali┼Ťcie u proboszcza ?????
10 lat to kupa czasu podczas kt├│rego du┼╝o si─Ö mo┼╝e pozmienia─ç i to w ka┼╝d─ů stron─Ö
czasami dzier┼╝awcy potrzebna umowa , a czasami wydzier┼╝awiaj─ůcemu i prawda jest taka ┼╝e w┼éasno┼Ť─ç trzeba uszanowa─ç pomimo ┼╝e czasami w┼éa┼Ťcicielowi pupk─Ö trzeba wyciera─ç :lol: :lol:
ale powinien powiedzie─ç ┼╝e sprzedaje na drugi raz takiego delikfenta kopn─ů─ç w du... :roll: a prokurator├│w w to nie miesza─ç , bo to ┼Ťmieszne i jeszcze jak si─Ö dowiedz─ů jakie interesy na wsi si─Ö robi to sami zaczn─ů tyra─ç w polu :roll: :roll:

Umowa zosta┼éa zarejestrowana tylko i wy┼é─ůcznie w geodezji i w KRUSie, nie potrzebny by┼é notariusz! W ksi─Ögach wieczystych nie musia┼éo by─ç odnotowane!!. Do sprzeda┼╝y, w┼éa┼Ťciciel przyni├│s┼é wypis z rejestru grunt├│w z geodezji i tu zosta┼éo dokonane jakie┼Ť oszustwo, bo nie widnia┼éam na tym wypisie jako dzier┼╝awca i notariusz sporz─ůdzaj─ůcy umow─Ö sprzeda┼╝y nie powiadomi┼é mnie o tym fakcie bo nic nie wiedzia┼é.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Domyslam si─Ö ┼╝e umow─Ö napisali┼Ťcie w gminie po to ┼╝eby by┼é papierek do KRUSU ┼╝e w┼éa┼Ťciciel pozby┼é si─Ö przeszkody jak─ů mia┼é do renty czyli pole , a ┼╝e wymagane by┼éo na 10 lat to tak napisali┼Ťcie
jak sobie już dostał rencine to sobie sprzedał i nie żle wykombinował , bo na dodatek pewnie zarobił , bo ziemia podrożała
nie trzeba by┼éo bra─ç do dzier┼╝awy tylko gratis jak chcia┼é rente :lol: i pewnie by pchn─ů┼é za pare groszy , bo wcze┼Ťniej za rok renty by┼éo 3 ha ,a teraz 3 ary .
Ale jak si─Ö nauczy┼éo bra─ç za wszelk─ů cene ha po to ┼╝eby by┼éy to trudno :roll:
Z tego co mi wiadomo to do sprzeda┼╝y u notariusza jest wymagany akt w┼éasno┼Ťci , a on p├│┼╝niej sprawdza czy nie jest obci─ů┼╝ona w ksi─Ögach wieczystych , trudno ┼╝eby notariusz lata┼é i sprawdza┼é kto na niej uprawia

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Stan nie wiem czego się czepiasz, może masz zły dzień albo kobieta ci nie dała :twisted:
Ja nie mam z t─ů spraw─ů ┼╝adnych problem├│w, temat zosta┼é zako┼äczony 6 lat temu, wi─Öc twoje wyliczenia za bardzo nie s─ů wiarygodne ani twoje domys┼éy odno┼Ťnie dokonania dzier┼╝awy nie s─ů prawdziwe.
Przedstawi┼éam swoj─ů spraw─Ö, tylko po to aby pokaza─ç autorowi w─ůtku, ┼╝e takie sytuacje si─Ö zdarzaj─ů i jak mog─ů si─Ö ko┼äczy─ç. Lepiej by┼Ť zrobi┼é doradzaj─ůc co┼Ť autorowi w─ůtku a nie za wszelk─ů cen─Ö doprowadzi─ç do starcia ze mn─ů :twisted:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

By┼éem u tego s─ůsiada i nie sprzeda┼é jeszcze tej ziemi, ale chce j─ů sprzeda─ç. I ja mam jeszcze jedno pytanie, jak w razie nie kupi┼ébym te ziemi, bo np. inni p┼éacili by mu wi─Öcej, to przez te 3 lata kt├│re mi zosta┼éy, jestem nadal dzier┼╝awc─ů i drugi w┼éa┼Ťciciel nie mo┼╝e zerwa─ç ze mn─ů umow─Ö, czy jednak mo┼╝e j─ů zerwa─ç?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Zale┼╝y jak─ů Ty te umow─Ö masz
jak ten co Ci wydzier┼╝awi┼é ma mo┼╝liwo┼Ť─ç sprzeda─ç to ten co kupi mo┼╝e Ci zbo┼╝e wym┼éuci─ç chociaz Ty sia┼ées i b─Ödziesz zdziwiony ┼╝e hej .
kiedy┼Ť zasia┼éem na agencyjnym chcialem wydzier┼╝awi─ç ale gosciu w agencji mi odradzil , powiedzia┼é kup sobie , bo nikt nie jest zainteresowany wi─Öc papiery z┼éo┼╝y┼éem i zasia┼éem czekajac na przetarg i ┼╝niwa
jad─Ö na przetarg a tu siedzi dalszy kuzyn w oczekiwaniu na przetarg :roll:
podczas licytacji warto┼Ť─ç dzia┼éki wzros┼éa 3 krotnie i si─Ö wycofa┼éem a do ┼╝niw by┼éo tydzie┼ä :wink:
jad─Ö m┼é├│ci─ç ; wynaj─ů┼éem kombajn i go┼Ťciu m┼é├│ci a┼╝ tu nagle w┼éa┼Ťciciel podjecha┼é zatrzyma┼é kombajnist─Ö i kaza┼é mu wypierdala─ç z pola , bo on jest w┼éa┼Ťcicielem jak nie to dzwoni po policje kombajnista podni├│s┼é heder i wyjecha┼é z pola 8)
ale pu┼╝niej w┼éa┼Ťciciela sumienie ruszy┼éo i kaza┼é wym┼é├│ci─ç :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

w takich sytuacjach idzie si─Ö do prawnika i za 100z┼é ci wszystko powie bo s┼éuchanie takich g┼éupich rad jak stan1069@o2.pl to zdaje si─Ö psu na bud─Ö bo pewne jest to ┼╝e kto sieje to sprz─ůta

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

U stana to wogule cuda sie dziej─ů na wiosce k┼éosy zbo┼╝a kradna warchlaki podrzucaja jestem ciekaw gdzie ta wioska codow sie mie┼Ťci

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Lez─ůc pod przyczep─ů czyta m─ůdre ksi─ů┼╝ki, przecie┼╝ wiedza to skarb.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nie chc─Ö zak┼éada─ç nowego tematu dla jednego pytania, wi─Öc w temacie; Kto si─Ö orientuje, czy mo┼╝na si─Ö dowiedzie─ç w ARIMR, czy gdzie┼Ť indziej, o tym czy rolnik X przekaza┼é rolnikowi Y gospodarstwo w dzier┼╝zaw─Ö w zamian za strukturaln─ů.? Mam podejrzenie, ┼╝e ziemia, kt├│r─ů dzier┼╝awi─Ö (bez papieru)zosta┼éa oddana w dzier┼╝aw─Ö rolnikowi Y na 10 lat za rent─Ö.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.