Trzoda-Chlewna - Forum
https://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN/

OC budynków
https://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN/viewtopic.php?f=9&t=2681
Strona 1 z 1

Autor:  andre [ wtorek 11 gru 2012, 21:34 ]
Tytuł:  OC budynków

Koledzy jak sobie radzicie z polisami bo mi akurat co roku podnoszą wartośc budynków mimo ich oczywistego zużycia . I tak z roku na rok coraz więcej się płaci ,jeden agent mówił mi że można złożyć wniosek o nie podnoszenie wartości budynków ale jak przyszło co do czego to umył ręce ,no ale ja od niego już też 8) Dziś przyszła polisa na 2013 r. i zonk -więcej o 450 pln. Czy to tylko PZU tak robi bo dziś się lekko zagotowałem

Autor:  nemezis [ wtorek 11 gru 2012, 22:13 ]
Tytuł: 

450 czy 45 ile masz tych budynków

Autor:  stan1069@o2.pl [ wtorek 11 gru 2012, 22:14 ]
Tytuł: 

Ja mam wszystko w TUW nie wiem jak w tym roku ale agent coś mi mówił , że troche się z terminami zaplaty pozmieniało ale o podwyżkach nie wspominał
za poprzednie lata też podwyżki nie widziałem :o :o
to że wartość budynkow spada to oczywiste , ale kolego nie musi tak być , bo przecież jakieś tam remonty robisz itd .i to trzeba podawać , bo w razie niedaj BOZE nieszcześcia klapa
niektore firmy lekką ręką wypłacają odszkodowania , za szkody których nawet nie było i skladki muszą rosnąć :wink: a polaczek zdolny :lol: :lol:
swego czasu byłem u agenta i mu mówie ,że to i to remontowałem i prosze mi wartość podnieść , a chłopki siedzacy obok zdziwieni :roll: mowią przecież ci składka wzrośnie aleś ty glupi :lol: :lol: a ja im na to głupi to wy jesteście , bo nie wiecie po co są ubezpieczenia i szczęki im opadly :lol: :lol:
a te 450 to ile to % wychodzi ???????

Autor:  wojce [ wtorek 11 gru 2012, 23:03 ]
Tytuł: 

Ja sobie pare lat temu zmniejszyłem % zużycia wszystkich budynków i wartość w pzu mówisz agentowi przyjeżdza i pisze składa oczywiście też w górę jak to zrobisz stodoła miała ponad 80 % zużycia bo już stara jest a jeszcze stoi a według ich wyliczeń już nie powinna co ciekawe jak budynek ma napisane 80 % zużycia i coś sie stanie to ani grosza nie dostaniesz

Autor:  andre [ wtorek 11 gru 2012, 23:15 ]
Tytuł: 

Być może u mnie tak to wychodzi bo składkę mam obliczaną od wartości odtworzeniowej a nie rzeczywistej czyli teoretycznie w razie nieszczęścia ubezpieczenie powinno zabezpieczyć mi środki na odbudowanie czy też naprawę szkody ,a budynki mam dośc młode i 3 z nich są na 4% zużycia a reszta 24% . W każdym bądz razie w minionym roku składka wynosiła 1660 a ta co dziś przyszła 2100

Autor:  stan1069@o2.pl [ wtorek 11 gru 2012, 23:23 ]
Tytuł: 

W ubezpieczeniu oprócz wartości jest też ważne z jakich materiałów jest budynek zbudowany .
swego czasu u nas takie stodoły były łatwopalne , że w soboty strażaki po obiedzie już byli ubrani do akcji :lol:

Autor:  andre [ środa 12 gru 2012, 22:35 ]
Tytuł: 

Dziś podzwoniłem trochę i jednak przyznali się że w ramach stałego klienta jest możliwość "urealnienia" wyceny. Najpózniej do połowy przyszłego tygodnia będę wiedział na ile wyceniają moją lojalność :wink:

Autor:  vicia1223 [ piątek 14 gru 2012, 21:59 ]
Tytuł: 

W górę o 200zł wg tamtego..

Autor:  Pea44 [ czwartek 18 sty 2018, 20:07 ]
Tytuł:  Re: OC budynków

Na pewno w Internecie jest cała masa tego typu rankingów... Warto się z nimi bliżej zapoznać ;) Np. tu Rankingubezpieczennazycie.pl

Autor:  mzen [ piątek 19 paź 2018, 08:58 ]
Tytuł:  Re: OC budynków

Ostatno w miejscowości obok był pożar obiektu, budynku gospodarczego. Pomyślałem sobie, że chyba najwyższa pora się ubezpieczyć... pytane gdzie i ile to może kosztować? Jak wyznacza się koszta ubezpieczenia i na jakie kwoty najlepiej jest sie ubezpieczyć?

Autor:  kajman [ wtorek 23 paź 2018, 07:36 ]
Tytuł:  Re: OC budynków

Istnieją przecież porównywarki, które w miarę jasno określają, co gdzie i za ile. Ze swojej strony dodam, że oprócz samego ubezpieczenia, warto jeszcze dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia czyli zbiór tych wszystkich zasad określających w jaki sposób ubezpieczenie działa.
Jest to niezwykle istotna sprawa, z tego względu, że określone są tam zasady wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu

Autor:  mytotoksyna1 [ wtorek 23 paź 2018, 20:15 ]
Tytuł:  Re: OC budynków

kajman pisze:
Istnieją przecież porównywarki, które w miarę jasno określają, co gdzie i za ile. Ze swojej strony dodam, że oprócz samego ubezpieczenia, warto jeszcze dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia czyli zbiór tych wszystkich zasad określających w jaki sposób ubezpieczenie działa.
Jest to niezwykle istotna sprawa, z tego względu, że określone są tam zasady wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ubezpieczalnie i banki to nie są kaznodzieje , to typowi z....ie , którzy zwykłego Kowalskiego wrrabiają w nadzieję.
Przypominają się przedwojenne dzieje - był sprzedany towar była w ręką bezpośrednia zapłata , która omijała gęstwinę biurokrata.

Autor:  piotr_bent [ środa 12 gru 2018, 13:05 ]
Tytuł:  Re: OC budynków

Kiedyś Włodzimierz Cimoszewicz powiedział, że trzeba było się ubezpieczyć - powiedział prawdę, a zaraz później przegrał wybory. Tak,uważam, że ludzie powinni brać sprawy we własne ręce i samodzielnie ubezpieczać się od różnego rodzaju zdarzeń, nieszczęść i innych tego rodzaju historii.
Ubezpieczenie to jest pewien wydatek, ale nie bez przyczyny funkcjonuje powiedzenie, że "Przezorny zawsze ubezpieczony".
To na co należy zwracać uwagęt OWU - ogólne warunki ubezpieczenia. Dostępne są na stronach praktycznie każdego ubezpieczyciela. Jak wybrać tą najkorzystniejszą ofertę? Z pomocą przychodzą porównywarki ubezpieczeniowe typu Superpolisa.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/