Trzoda-Chlewna - Forum
https://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN/

Studia podyplomowe z rolnictwa - na kwalifikacje rolnicze
https://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN/viewtopic.php?f=9&t=3165
Strona 1 z 1

Autor:  ITP2016 [ piątek 22 kwie 2016, 14:59 ]
Tytuł:  Studia podyplomowe z rolnictwa - na kwalifikacje rolnicze

Instytut Technologiczno Przyrodniczy w Falentach wspólnie z Korporacją Sedpol serdecznie zapraszają na nową edycję studiów podyplomowych z Rolnictwa, przeznaczonych dla absolwentów kierunków nierolniczych. Świadectwo ukończenia studiów jest dowodem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji rolniczych niezbędnych m.in. przy aplikowaniu o pomoc finansową z programów Unii Europejskiej.

Ponadto, nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 r., zahamują obrót nieruchomościami gruntowymi i utrudnią ich nabywanie osobom nie posiadającym kwalifikacji rolniczych.

Instytut Technologiczno Przyrodniczy utworzony został z dniem 1 stycznia 2010r. z połączenia Instytutu Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa (rok założenie 1948) oraz Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych (rok założenia 1953).
Instytut prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych. Ponadto Instytut posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinach: agronomia, inżynieria rolnicza i kształtowanie środowiska.

Studia podyplomowe organizowane wspólnie przez ITP oraz SEDPOL trwają dwa semestry i obejmują łącznie 174 godziny zajęć. Zajęcia stacjonarne odbywają się w soboty i niedziele raz w miesiącu. Reszta zajęć realizowana jest w formie e-learningu co ogranicza koszty związane z dojazdami i pozwala zaoszczędzić Państwa czas.

Program studiów obejmuje m.in. nastepujące zagadnienia:
- Technologie produkcji rolniczej, produkcja roślinna
- Produkcja zwierzęca
- Produkcja ogrodnicza i sadownicza
- Rolnictwo ekologiczne
- Technika rolnicza dla praktyków – maszyny, narzędzia rolnicze, prowadzenie prac polowych
- Rachunkowość rolnicza
- Agrometeorologia w praktyce rolniczej
- Odnawialne źródła energii w budownictwie wiejskim
- Gospodarka odpadami komunalnymi i rolniczymi
- Podstawy prawne działalności rolniczej

Rozpoczęcie najbliższej edycji studiów zaplanowano w dniu 21 maja 2016 roku. W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) zajęcia stacjonarne nie będą organizowane.
Miejsce zajęć: Warszawa

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Dodatkowe informacje dostępne pod numer 660-460-398 lub na stronie www.sedpol.com.pl

Autor:  ITP2016 [ wtorek 31 maja 2016, 16:35 ]
Tytuł:  Re: Studia podyplomowe z rolnictwa - na kwalifikacje rolnicz

Drodzy forumowicze, uprzejmie informujemy iż organizowane przez nas studia podyplomowe z Rolnictwa wystartowały 22 maja 2016 roku. Na pierwszych zajęciach słuchacze zdecydowali, że kolejne zajęcia stacjonarne mają być zorganizowane dopiero we wrześniu. W okresie wakacyjnym każdy ze studentów otrzyma dostęp do platformy e-learningowej gdzie sukcesywnie zamieszczane będą kolejne partie materiału z którymi studenci zapoznawać się będą w dogodnym dla siebie czasie.

W związku z powyższym, jeżeli ktoś z Państwa chciałby dołączyć jeszcze do grupy, informujemy że jest taka możliwość. Zakończenie studiów planowane jest na koniec lutego 2017 roku. Więcej informacji dostępnych pod numerem (22) 331 76 33 oraz na stronie www.sedpol.com.pl

Autor:  ITP2016 [ środa 13 lip 2016, 14:41 ]
Tytuł:  Re: Studia podyplomowe z rolnictwa - na kwalifikacje rolnicz

Informujemy, że przez cały okres wakacji trwają zapisy na studia podyplomowe w zakresie Rolnictwa dla absolwentów kierunków rolniczych w trybie niestacjonarnym. Zajęcia stacjonarne rozpoczynamy od 17 września 2016 roku. Wykłady prowadzone będą tylko w weekendy (sobota i niedziela), średnio raz w miesiącu. Ponadto część zajęć realizowana w e-learningu.
Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grupy prosimy o kontakt: 660-460-398, www.sedpol.com.pl

Autor:  ITP2016 [ wtorek 17 sty 2017, 16:40 ]
Tytuł:  Re: Studia podyplomowe z rolnictwa - na kwalifikacje rolnicz

Wszystkich zainteresowanych studiami podyplomowymi z rolnictwa i uzyskaniem kwalifikacji rolniczych niezbędnych m.in. przy aplikowaniu o pomoc finansową z UE oraz przy zakupie ziemi rolnej zapraszamy na nową edycję studiów, która rozpocznie się już 18 lutego 2017 roku w Warszawie.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne pod numerem telefonu 22 331 76 33 oraz na stronie www.sedpol.com.pl/index.php/rolnictwo

Autor:  eqic [ sobota 28 sty 2017, 10:34 ]
Tytuł:  Re: Studia podyplomowe z rolnictwa - na kwalifikacje rolnicz

Zależy jeszcze jakie studia. Studiowanie dla studiowania nie ma sensu.
Niestety większość z nas nie łączy pasji z zarabianiem pieniędzy. Nie zawsze jest możliwość, warunki i talent.
Na odsyłaczu znalzałem ciekawe zestawienie na temat zarobków. W jakich branżach ile można zarobić.
A więc specjaliści z wąskich dziedzin generują największe dochody.
Warto więc pogłębiać swoją widzę. Nie tylko z zakresu technik rolnych, ale też zarządzania. Na link można trochę więcej znaleźć na ten temat.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/