Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 26 sie 2019, 02:55

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:
S┼éyszeli┼Ťcie co┼Ť o tym, ┼╝e w przysz┼éym roku ka┼╝dy rolnik przechodzi na podatek VAT? Co Wy s─ůdzicie o podatku VAT w rolnictwie?

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
dobry je┼Ťli inwestujesz du┼╝o <br>Poczytaj Top agrar gdzie┼Ť od maja wstecz do lutego by┼éa ca┼éa seria o vat

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
knubik<br>Ja jestem na Vacie od kilku lat. Jestem bardzo zadowolony z takiej formy. Uwa┼╝am, ┼╝e ka┼╝dy rolnik mo┼╝e "

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
Ciężko opałowy będzie odliczyć

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
ja jestem na vacie od pazdziernika i nie narzekam.zawsze jestem na plusie i nie musze juz kombinowac z opalem. ja bym radzil ci pszejsc jak najszybciej,na samej budowie plyty obornikowej dostalem 15000zl zwrotu vatu.

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
Za p├│┼é roku VAT na nawozy , pasze , ┼Ťrodki ochrony ro┼Ťlin b─Ödzie wynosi┼é 7 % a zrycza┼étowany podatek na p┼éody rolne pozostanie na poziomie 5% . My┼Ťl─Ö ,┼╝e ka┼╝dy szanuj─ůcy sie rolnik powinien przej┼Ť─ç na VAT poniewa┼╝ b─Ödzie m├│g┼é praktycznie kupowa─ç ka┼╝dy towar potrzebny do gospodarstwa o 22 % taniej np myd┼éo , proszek do prania , klucze ,cement . opa┼é itp nie m├│wi─ůc o maszynach ,paliwie , pr─ůdzie . Uci─ů┼╝liwe jest zbieranie faktur ale kwartalnie bez inwestycji mozna uzbiera─ç 2 do 3 tys zwrotu Vat .

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
no no ja bym radzi┼é przepyta─ç si─Ö w biura rachunkowych jak to rolnicy chwal─ů ten Vat. Bo niejeden p┼éacze z tego powodu. Wiecznie inwestowa─ç na du┼╝─ů skal─Ö si─Ö nie da a maj─ůc du┼╝─ů sprzeda┼╝ to i ┼éadnie trzeba b─Ödzie do us odprowadzi─ç. A zrezygnowa─ç z vatu to ju┼╝ nie tak ┼éatwo.

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
Dziadek no jesli tak sie bedzie przedstawia─ç sytuacja to zdecydowanie sie prze┼╝uce na og├│lne sk─ůd masz takie informacje nbo ja sie nie spotka┼éem z czym┼Ť takim nigdzie no chyba ze przeoczy┼éem<br>

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
za g├│ra 1.5 roku vat na p┼éody wzro┼Ťnie do 7% i wtedy z samej produkcji bez du┼╝ych inwestycji w gospodarstwo nikt nie b─Ödzie mia┼é zwrotu tylko dop┼éate do US. "

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
Czy slyszeliscie kiedys aby Panstwo utworzylo jakis podatek aby do niego doplacac? Oczywiscie na poczatku mozna miec zwroty p[odatkow, ale kiedys przyjdzie ten moment ze zaczniecie go w koncu placic. A zrezygnowac z niego to nie taka prosta sprawa. Wiem cos o tym, sam bylem platnikiem Vat.

Na g├│r─Ö

Tytu┼é:
Ale jak podatek zrycza┼étowany zostanie na poziomie 5%, a produkty do produkcji rolnej b─Öd─ů na poziomie od 7 do 22% to co zrobicie? Teraz kupujecie ┼Ťrut─Ö sojow─ů, rzepakow─ů na poziomie 7 lub 22%, us┼éugi weterynaryjne 7%, paliwo, smary, cz─Ö┼Ťci zamienne, maszyny i urz─ůdzenia na poziomie 22%, a dostajecie zrycza┼étowanego zwrotu 5%.

Na g├│r─Ö

Tytu┼é: programy vat

z jakich program├│w korzystacie do pisania faktur i wype┼éniania deklaracji do US ? Czy s─ů one darmowe czy nie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mo┼╝e kto┼Ť si─Ö wypowie w tej materii?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ja nie korzystam z ┼╝adnych program├│w deklaracja ma dwie strony niewiele wype┼éniania a faktury wypisuje na bloczku dost─Öpnym w kazdym papieniczym kupi┼éem jeszcze dodatkowy vat rr jak kupujecie co┼Ť od rolnika rycza┼étowego przydatny np. zboze, prosiaki. wi─Öcej kl├│potu jest z ksi─ůzkami wp┼éyw├│w i zakup├│w zw┼éaszcza tych drugich jest to zmudna praca. oplacic to si─Ö oplaca jak si─Ö inwestuje ale to tylko taka pozyczka od US bezprocentowa pozniej jak zakonczysz iwestycje przyjd─ů dochody trzeba odawa─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

pytanie.
czy zakup prosi─ůt, zbo┼╝a itp. od zrycza┼étowanych mo┼╝na odliczy─ç przy tranzakcji got├│wkowej, bo czyta┼éem, ┼╝e tylko przy przelewie na konto?
Czy maszyny rolnicze odliczamy cały vat jednorazowo?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.