Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 06 gru 2019, 01:11

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

WITAM JESTEM NA WACIE OD 2 LAT JESTEM ZADOWOLONY PO CO KOMU OLEJ OPA┼üOWY JAK OD NAPEDU ODLICZYCIE WAT I DOP┼üAT─ś OD MINISTRA ROL. TO NIE WARTO. PROGRAM DO PISANIA FAKTUR MO┼╗NA ZNALE┼╗C W INTERNECIE BEZP┼üATNY I BARDZO FUNKCJONALNY POLECAM.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marek mogłbys podac ten program do prowadzenia tych faktur??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

PROGRAM NAZYWA SIE FIT FAKTURA JEST BARDZO PROSTY W OBSŁUDZE WWW.DOBRE PROGRAMY.PL

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Witam. Mam pytani dotycz─ůce VAT-u w rolnictwie. M├│j ojciec chc─Ö zakupi─ç maszyny rolnicze. Jednak za 5 lat chce przej┼Ť─ç na rente strukturaln─ů i przekaza─ç mi gospodarstwo. Mam odno┼Ťnie tego kilka pyta┼ä.
Czy kiedy będzie przekazywał mi gospodarstwo po 5 latach to będzie musiał oddać VAT?
Czy kiedy będę przejmował gospodarstwo to muszę kupić od niego te maszyny i czy ja muszę być wtedy też na Vacie?
Je┼╝eli tak to w jaki spos├│b udokumentuje to sk─ůd mia┼éem pieni─ůdze na zakup tych maszyn?
I ostatnie czy op┼éaca si─Ö przej┼Ť─ç na Vat? I na co wzrasta stawka Vat od 1.05.2008r.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mw pisze:
Witam. Mam pytani dotycz─ůce VAT-u w rolnictwie. M├│j ojciec chc─Ö zakupi─ç maszyny rolnicze. Jednak za 5 lat chce przej┼Ť─ç na rente strukturaln─ů i przekaza─ç mi gospodarstwo. Mam odno┼Ťnie tego kilka pyta┼ä.
Czy kiedy będzie przekazywał mi gospodarstwo po 5 latach to będzie musiał oddać VAT?
Czy kiedy będę przejmował gospodarstwo to muszę kupić od niego te maszyny i czy ja muszę być wtedy też na Vacie?
Je┼╝eli tak to w jaki spos├│b udokumentuje to sk─ůd mia┼éem pieni─ůdze na zakup tych maszyn?
I ostatnie czy op┼éaca si─Ö przej┼Ť─ç na Vat? I na co wzrasta stawka Vat od 1.05.2008r.

1.Vat od ┼Ťrodk├│w trwa┼éych bedzie musia┼é odda─ç jezeli nie robi od nich odpis├│w amorty.
2. Nic nie bedziesz musiał kupywac od ojca ale jest do dobry sposób ty kupujesz od ojca placisz mu vat on oddaje go do US a ty masz zwrot z US i wychodzi na to ze nic nie dopalcisz a pierwszy zwrot vatu ojca pozostanie w waszej "ojca" kieszenie.
3. O pieni─ůdze kolego nikt raczej nie bedzie Ciebie pytal zalezy od kwoty oczywiscie mozesz oczywicie wczesniej "zdobyc "pare faktur sprzedazy(zaden problem"
4.Opłaca opłaca oczywiscie jezeli masz glowe do tego a co wzrosnie tego na 100 % nikt nie wiem bo w kazdej chili moga pozmieniac wszystko ale w planach jest ze wzrosnie z 3 do 7 vat na art rolne niprzetworzone ale dla mnie to nic nie zmienia poza jednym ze wiecej odrazu w kieszeni zostanie i nibede musial czekac na zwrot tych 4%

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

z t─ů op┼éacalnosci─ů radze si─Ö zastanowi─ç Vat jest podatkiem nie darowizn─ů
zwrot od trwa┼éych jest dzielony na min.10 lat fakt ┼╝e zwrot jest zaraz ale kupuj─ůc cokolwiek za np.6 lat znowu wi─ů┼╝emy si─Ö na nastepne 10 na rycza┼écie je┼╝eli masz nadwy┼╝k─Ö to j─ů masz w kieszeni na og├│lnych musisz odda─ç :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Wszystko sie zgadza!!!
Ale Nito zastan├│w sie!!!
3%-podatek nale┼╝ny

podatki naliczone
5% -w ros─ůdnej cenie za materia┼é i pasze (przy zwierz.)
7%-leki
i tu najlepsze
22% paliwo.energ,telefony, komp, cz─Ö┼Ťci do maszyn (jak dobrze pomyslisz to mozesz zaliczyc naprawde sporo )
Oczywiscie ze ┼Ťrodkami trwa┼éymi jest dorzej.
Ale rozs─ůdna sprzedaz i rozs─ůdne koszty zawsze daje dobry (+)
bez uwzglednia ┼Ťrodk├│w trwa┼éych kt├│re zalicza sie od 3000
Wszystko zale┼╝y jak co i ile zakwalifikujesz ,oczywiste jest ze za darmo nic nie ma!!!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

przeliczyłem dawno temu wyszło u mnie że musiał bym co roku kupić dodatkowo towar 22% za około 60000 żeby być na plusie czyli musiał bym zarobić na czysto żeby tyle inwestować na 20ha
paliwo np.100l/ha vat 80zł na rok
pr─ůd 1300-1600 vat na rok
to nie jest du┼╝o
100 sztuk ┼Ťwi┼ä 5% 1800 3% 1000
a prawdopodobnie od maja ryczałt 7%=2500 ogólny nadal 3%czyli 1000
je┼╝eli tak si─Ö stanie to rycza┼ét b─Ödzie korzystniejszy cho─ç pasze p├│jd─ů na 7%

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

To bardzo ciekawe ze o maja ryczałt ma byc 7% a ogólny 3% z moich informacji wynika ze ryczłt 5 a ogólny 7%
http://www.wodr-bratoszewice.agro.pl/ra ... nomika.htm
Nie znam zadnej osoby ktora placze nad podatkiem Vat na zasadach ogolnych

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Grysza03
┼Ürodek trwa┼éy liczymy od warto┼Ťci 3 500 z┼é netto. Ale po 5 latach amortyzacji przechodzi na zwolniony od VAT-u. Ja mam tak z samochodem na gosp. zakupionym w leasingu

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

krims pisze:
Grysza03
┼Ürodek trwa┼éy liczymy od warto┼Ťci 3 500 z┼é netto. Ale po 5 latach amortyzacji przechodzi na zwolniony od VAT-u. Ja mam tak z samochodem na gosp. zakupionym w leasingu

KRISM
Niekoniecznie ┼Ťrodek trwa┼éy mo┼╝esz zaliczy─ç nawet od 1500z┼é
Komputer zaliczamy do wyposa┼╝enia, gdy jego warto┼Ť─ç przekroczy 1500 z┼é. Co si─Ö tyczy komputer├│w b─Öd─ůcych ┼Ťrodkami trwa┼éymi i ta┼äszych ni┼╝ 3500 z┼é, to amortyzuje si─Ö je jednorazowo, za┼Ť komputery dro┼╝sze - ratalnie.
W przypadku sk┼éadnik├│w maj─ůtkowych o warto┼Ťci pocz─ůtkowej nie przekraczaj─ůcej 3500z┼é podatnik ma prawo nie zaliczy─ç ich do ┼Ťrodk├│w trwa┼éych albo te┼╝ zaliczy─ç i amortyzowa─ç (w tym jednorazowo 100%). Je┼╝eli podatnik nie zaliczy takich sk┼éadnik├│w maj─ůtku do ┼Ťrodk├│w trwa┼éych, w├│wczas b─Ödzie to wyposa┼╝enie. W drugim wypadku - pomimo tego samego efektu podatkowego - sk┼éadnik maj─ůtku stanowi─ç b─Ödzie ┼Ťrodek trwa┼éy (np. zamortyzowany w 100%).

Je┼╝eli rezygnujemy z Vatu przed 5 rokiem w przypadku ciagnika najcz─Ö┼Ťciej wi─ů┼╝e si─Ö z obowi─ůzkiem rozliczenia podatku VAT. Co gorsza, podstaw─ů opodatkowania w takim wypadku jest nie warto┼Ť─ç rynkowa maj─ůtku trwa┼éego, ale cena zakupu , zatem w efekcie podatnik zwraca ca┼éy VAT odliczony wcze┼Ťniej przy zakupie Takie przekazanie do maj─ůtku prywatnego traktowane jest bowiem jak dostawa opodatkowana VAT w sytuacji, gdy podatnikowi przys┼éugiwa┼éo prawo do odliczenia VAT przy zakupie.

5 lat jest na samochody ciagniki itp
ale z budynkami i budowlami jest o wiele gorzej
Pozdrawiam!!!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

oczywi┼Ťcie ┼╝e nikt nie narzeka bo wi─Ökszo┼Ť─ç jest bardzo kr├│tko na og├│lnym
przewa┼╝nie po du┼╝ych inwestycjach poczekajmy do maja
mo┼╝e wtedy wi─Öcej si─Ö wyja┼Ťni
co si─Ö tyczy ┼Ťrodk├│w trwa┼éych to zakup np.2 ton koncentratu za 4000 ma by─ç ┼Ťrodkiem trwa┼éym a wiertarki worka cementu
w topagrze nr4,6, 2006 i moim zdaniem najciekawszy 1 2007 jest wszystko opisane

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nika
┼Ürodek trwa┼éy dotyczy maszyn, budynk├│w, samochod├│w, komputer├│w, a nie podstawowych ┼Ťrodk├│w do produkcji jak np. pasza.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A t─ů wiertark─ů to mo┼╝─Ösz dziury z kolegami wiercic w Top Agra!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

grysza03 pisze:
A t─ů wiertark─ů to mo┼╝─Ösz dziury z kolegami wiercic w Top Agra!!

grysza 1000 szt w cyklu zamknietym znam przepisy vat lepiej ni┼╝ my┼Ťlisz bo musze

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.