Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - monitoring aujeszkyego
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 01:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela 06 lis 2011, 10:34 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 21:12
Posty: 53
do kogo należy obowiązek łapania świnek w woj. mazowieckim?
mam informacje, że wojewudzki lek wet. przeznaczył pieniążki dla tzw. łapaczy świnek, którzy to wraz z wetkiem łapią świnki do próbobrania.
niedawno wpada do mnie na podwórko jakiś młody wetek z kierowcą i chce żeby mu łapać świnki, mnie nie było, a tata ma problemy z kręgosłupem.
kierowca wetka mówi, że do chlewni nie wejdzie bo mu zapaszekiem ciuchy przejdą.
dzwonimy do weterynarii i weterynarz sie wypiera, że nie mają kasy dla łapiących, a od znajomego weterynarza wiem, że powiatowy przeznaczył kase na ten cel i weterynarze robiący próbobrania wystawiają dwie faktury za usługę próbobrania dla weterynarza i łapiącego. złapałbym te kilka świnek bez problemu, ale nie zniose, że znowu ktoś się na mojej krwawicy dorabia i kłamie w żywe oczy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 06 lis 2011, 11:19 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
Powiatowy Lekarz Weterynarii podpisuje umowę z lekarzem i osobą która unieruchamia świnie podczas pobierania krwi,ale że jest to bardzo skomplikowana czynność nie każdy może świnie łapać.W moim powiecie,z początku akcji musiała to być osoba z wykształceniem min technik weterynarii.Teraz wystarczy zwykły personel po przeszkoleniu w rzeźni,ale że nasze państwo jest oszczędne więc taka osoba musi mieć opłacony ZUS.Więc często znalezienie takiej osoby nie jest proste,tym bardziej ze za złapanie jednej sztuki dostaje 60-70 gr,a po kilku dniach część tych pieniędzy trzeba wydać na leki przeciwbólowe...
Lekarz raczej fortuny nie zarobi na pieniądzach zaoszczędzonych na pomocniku,u mnie jest to ok 2000 próbek x 70 gr=1400 zł
Za te pieniądze lepiej jest mieć własnego pomocnika,sprawnie przeprowadzić monitoring i zająć się ciekawszymi zajęciami


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB