Indeks witryny Indeks witryny

Vilomix a-one agrobios

akademiabiogazu ..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 21 paź 2019, 02:12

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Co s─ůdzicie o ┼╝ywieniu trzody na mokro ? Ma mo┼╝e kto┼Ť normy i dawki ┼╝ywienia z serwatk─ů ,cccm , wywar gorzelniany itp , prosz─Ö o informacj─Ö poniewa┼╝ zastanawiam si─Ö nad wprowadzeniem takiego systemu , rozmawia┼éem z go┼Ťciem co tuczy 3000szt tucznika w ┼╝ucie i m├│wi┼é mi ┼╝e ma oszcz─Ödno┼Ťci 150z┼é na tuczniku , chcia┼ébym to zweryfikowa─ç prosz─Ö o wasze opinnie .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam wszystkich Forumowicz├│w!
Analizuj─ůc temat ┼╝ywienia na mokro to musz─Ö stwierdzi─ç ┼╝e je┼Ťli b─Ödziemy chcieli by─ç konkurencyjni dla zachodu pod wzgl─Ödem produkcji trzody chlewnej to niestety ale musimy wprowadza─ç ┼╝ywienie na mokro poniewa┼╝ tylko w tym systemie mo┼╝na wykorzysta─ç wiele odpad├│w z przemys┼éu spo┼╝ywczego, kt├│re za grosze mo┼╝na kupi─ç od producent├│w. Ja mam w dawce pokarmowej obecnie ccm kt├│rego idzie 20%, chleb 10%, serwatka na p├│┼é mieszana z wod─ů i czasem jak si─Ö trafiaj─ů jakie┼Ť inne produkty ale to zawsze doradca ┼╝ywieniowy ustala ile czego ma by─ç. Od strony technicznej to w ┼╝ywieniu na mokro jest du┼╝o dok┼éadniejsze sterowanie stadem i ustalanie poszczeg├│lnych dawek dla poszczeg├│lnych kojc├│w. Tylko najwa┼╝niejsze w tym wszystkim to jest za┼éo┼╝enie instalacji dobrej firmy kt├│ra gwarantuje wysok─ů jako┼Ť─ç higieniczn─ů paszy poniewa┼╝ mog─ů dzia─ç si─Ö cuda je┼╝eli instalacja b─Ödzie tak skonstruowana ┼╝e pasza b─Ödzie w niej zalega─ç i fermentowa─ç. Widzia┼éem w Niemczech tak─ů instalacj─Ö Krebecka i powiem ┼╝e do┼Ť─ç ciekawie to wygl─ůda┼éo i z tego co wiem to w Polsce ju┼╝ kilka takich instalacji pracuje.
Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tylko wszyscy na ten system nie przejd─ů bo jak ka┼╝dy ma zalety ale i wady np. ograniczona baza surowcowa no nie ka┼╝dy ma pod nosem produkty uboczne z przemys┼éu spo┼╝ywczego a transportowa─ç na spore odleg┼éo┼Ťci to zysk idzie w gwizdek. Jak ci firma walnie ba┼äke to zostajesz z drogim wyposa┼╝eniem bez taniego surowca. Ilo┼Ť─ç produkt├│w z przemys┼éu te┼╝ jest ograniczona i nie starczy dla wszystkich.
Moim zdaniem to lepiej by┼éoby przeanalizowa─ç wydajno┼Ť─ç produkcyjn─ů hodowli
- zu┼╝ycie paszy
- liczb─Ö prosi─ůt uzyskiwanych od loch
- skuteczno┼Ť─ç krycia
- zbilansowanie pasz
- ┼Ťmiertelno┼Ť─ç
- warunki ┼Ťrodowiskowe
- profilaktyk─Ö
wci─ů┼╝ mn├│stwo chlewni kuleje pod wieloma wzgl─Ödami przez co ma wysokie koszty produkcji.

A tak na marginesie to ┼Ťmierdzi mi to reklam─ů bo to ju┼╝ 3 post kt├│ry widz─Ö i produkty Krebeck,BUSHCHOFF sprzedaje firma Plottnik, nie lepiej napisa─ç ┼╝e si─Ö jest przedstawicielem tej firmy tylko ┼Ťcieme wali─ç i unika─ç op┼éat za reklam─Ö. Jaki┼Ť nowy rodzaj marketingu si─Ö narodzi┼é.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

O ┼╝ywieniu na mokro by┼éo w gazecie Hoduj z g┼éow─ů nr 1/2012. Art. Trzy proste pytania - jedna odpowied┼║.
Obrazek
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=6IfZGTjBL4w
Niestety nie wiem ile zdjecia beda na serwerze... jak usun─ů piszcie na priv.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam.
Chciałbym dowiedzieć się ile maksymalnie można dać pieczywa (chleb,bułki itp) w dawce dla tuczników?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Szukam opinii na temat instalacji ┼╝ywienia na mokro firmy Big Dutchman, wady zalety. B─Öd─Ö wdzi─Öczny za opinie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Nie wiem jak big dutchman ale np. pellon ma rozwi─ůzanie takie ┼╝e nie podasz w 100% wszystkiej paszy , a resztki zostaj─ů w rurach i niby to jest dobre rozwi─ůzanie bo te resztki pomagaj─ů fermentowa─ç nast─Öpnej paszy.Ale m├│j znajomy pasie chlebem i kiszon─ů kukurydz─ů latem zaczynaj─ů si─Ö problemy z z┼é─ů fermentacj─ů ca┼éa instalacja wypuszcza gazy przedstawiciele pellona radz─ů ┼╝e by la─ç kwas propionowy ale to za bardzo nie pomaga .Problem taki dzieje si─Ö gdy wprowadzisz sobie w instalacj─Ö ple┼Ťnie .Tego ci nikt nie powie ten m├│j znajomy je┼║dzi┼é po rolnikach kt├│rzy maj─ů pellona i nikt o tym nie wspomnia┼é [dziwne] teraz jakby mia┼é wybiera─ç to pellona by nie wybra┼é

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja Pellona te┼╝ nie bior─Ö pod uwag─Ö. Weda, Wesstron, Krebeck i BD, to firmy kt├│re mnie interesuj─ů.

Tu jest opisane ┼╝ywienie Big Dutchamana
http://cdn.bigdutchman.de/fileadmin/pro ... Mix_pl.pdf

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

http://www.tvr24.pl/program-Akademia_Fa ... a-119.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Mia┼é kto┼Ť styczno┼Ť─ç z instalacj─ů ┼╝ywienia Spotmix firmy Schauer?

http://www.schauer-agrotronic.com/en/pi ... g/spotmix/

Zastanawiam się, czy poszło by przez to np. 70% CCMu w dawce, lub np. pasza z dodatkiem młóta browarnianego..

Do tego co┼Ť takiego

https://www.youtube.com/watch?v=xzeoGPZkefk

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Jak chcesz to ci jeden na pare dni dam na testy z tycz pierwszych :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja mia┼éem styczno┼Ť─ç do momentu w kt├│rym dowiedzia┼éem sie o cen─Ö tego spotmixa i ju┼╝ nie chce mie─ç stycznosci. :D

Na zachodzie karmi─ů CCM do 70% typowymi pasz─ůci─ůgami koralikowymi, potrzebny tylko dobry mieszalnik i karmiki takie jak Mietko chce wypo┼╝yczy─ç i nic wi─Öcej. Nie potrzeba zadnych skomplikowanych wynalazk├│w, to sie mija z celem.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

M├│j mieszalnik zwyk┼éy 1t pionowy Dozamechu miesza spokojnie 55-60% CCMu.. Zape┼éniony w 100% i daje rad─Ö. Wiecej nie pr├│bowa┼éem, ale by─ç mo┼╝e te 70% te┼╝ by posz┼éo. Co do paszoci─ůgu, to baraki ile % QQ Ty puszczasz w swoim?
A cena tego Spotmixa pewnie dochodzi do instalacji płynnego żywienia ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Trzy lata temu płaciłem około 1 400 za szt a rok temu 1 900 za ten sam :oops:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ile sztuk obs┼éu┼╝y taki jeden automat? ┼üadna cena, a tam nic specjalnie drogiego w nim nie ma... Ale rolnik├│w chc─ů wykorzysta─ç, bo wiadomo, ┼╝e coraz wi─Öcej jest chlewni z ┼╝ywieniem CCMem i cena musi i┼Ť─ç do g├│ry... Ciekawe jaka b─Ödzie cena za 2-3 lata :shock:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.