Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - znakowanie prosiÄ…t
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 17:59

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: czwartek 31 sty 2008, 23:24 
Offline

Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 20:59
Posty: 273
Lokalizacja: lubelskie
chyba trzeba już znakować prosięta po urodzeniu, jak to wygląda w praktyce: jaka tatuownica, tusz, atrament, technika?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 31 sty 2008, 23:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 12:13
Posty: 408
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Niech sami sie oznakujÄ… chorzy ludzie w ARIMR i w uni eueopejskiej. kompletne debile.......


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 31 sty 2008, 23:55 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:35
Posty: 6
Lokalizacja: wielkopolska
kolczyki. sprawa czysta łatwa i bezstresowa. z tatuażem usznym dużo roboty a uderzeniową prosiaka to zabije,.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 09:03 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja jestem hodowca zarodowym uszy juz i tak pełne tatuazy, wiec gdzie mam nabic numer gospodarstwa , na ogonie???? a pozatym masz obowiazek oznakowac swinie przed wyjazdem z gospodarstwa !!!!!! wiec ja znakuje tuczniki a loszki dostaja koloczyk


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 09:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
tuczniki przy odstwaie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 18:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 20:19
Posty: 118
Witam!Ja też tuczniki dopiero przy odstawie a jak nieraz sprzedaje prosiaki to jeszcze narazie bez oznakowania?Ale chce zacząć kolczykować bo chyba wtedy nie trzeba już przey sprzedaży tatuować jeżeli na kolczyku jest już mój numer?tak myśle


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 19:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Kolczyk można usunąć a tatuaż to chyba tylko operacyjnie więc lepszy jeżeli chodzi o trwałość.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 19:34 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 20:19
Posty: 118
no a ile kosztuje tatuażnica do tatuowania ucha a ile kolczykownica,a tak wogle to jak ktoś kupuje to itak swój numer wbija na tuczniku i dotychczas tak było że nikt nie patrzał na kolczyki czy tatuaże u prosiąt


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 20:29 
Offline

Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 20:59
Posty: 273
Lokalizacja: lubelskie
jak zdajesz kartki urodzenia świń do agencji to tam trzeba wpisać jak są oznaczone: tatuażem czy kolczykiem. Z dyskusji wynika, że nikt prosiąt nie znaczy, dopiero tuczniki tatuażem przy sprzedaży. A co w razie kontroli warchlaków w chlewni?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 20:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 15:18
Posty: 136
Lokalizacja: wielkopolska
nikoś ja mam nową tatułownice i jej nie używam bo nie potrzebuje mój odbiorca nabija numery przy odbiorze świń kupiłem ją bo na początku muwili że trzeba tatulować ale jest to pracochlonne i jak nie musze to po co robić sobie problemy póżniej kupowałem kolczyki ale też okazały się nie potrzebne więc moge odsprzedać


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 21:06 
Offline

Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 20:59
Posty: 273
Lokalizacja: lubelskie
kolczyki powinny być z numerem gospodarstwa, więc jak możesz odsprzedać? Po co komuś twój numer gospodarstwa?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 01 lut 2008, 21:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 20:19
Posty: 118
janek ale to jest ta do uszu czy ta duża do tuczników


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 02 lut 2008, 11:11 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 15:18
Posty: 136
Lokalizacja: wielkopolska
to jest ta mała do uszu a co do numerkow to te które pasują to możesz brać ą reszte dokupić nie ma z tym problemu i nie są drogie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 02 lut 2008, 13:48 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
do Senitimo
agencja w swoim biuletynie informacyjbnnym pisze ze masz swinie oznakowac najpozniej przed opuszczeniem gospodarstwa!!! wiec jaka kontrola warchlakow, nie ma sie czego bac !!!!!! i jak juz poisalem ja osobiscie nie mam mozliwosci zrobienia tauazu na uszach u warchlakowa bo całe uszy zajete sa przez tatuaze hodowlane


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 02 lut 2008, 14:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 20:19
Posty: 118
janku a ile byś sobie za nią życzył


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 02 lut 2008, 20:27 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 15:18
Posty: 136
Lokalizacja: wielkopolska
ja myśle że sprawa jest do omuwienia ale nie na forum podaje tel 601233734


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lut 2009, 23:09 
Offline

Rejestracja: piątek 12 paź 2007, 23:01
Posty: 12
My znakujemy tatuownicą, kolczyki wychodzą znacznie drożej i trzeba je załatwiać , zawsze mamy pecha że brakuje. Najlepiej walić tatuaż w uszy tatuownicą zaciskową z małymi cyframi, szybko i sprawnie.
Zresztą tutaj jest opisane jak tatuować
znakowanie świń. My mamy dwie tatuownice, w jednej poław i wdrugiej druga połowa numeru stada. Jak juz sie dojdzie do wprawy to tatuowanie to sama przyjemność.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 lut 2009, 20:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 20:00
Posty: 89
Lokalizacja: pleszew
KiedyÅ› zaciskowa , teraz wcale :oops:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 gru 2009, 09:58 
Offline

Rejestracja: sobota 31 sty 2009, 13:27
Posty: 3
:) ja mam takie pytanie, kiedy najwcześniej można tatuować małe prosięta?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 gru 2009, 19:37 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
według agencji masz termin 3 tygodnie od zajścia zmiany czyli w twoim przypadku najpóźniej 3 tygodniowe


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 12 gru 2009, 13:35 
Offline

Rejestracja: sobota 31 sty 2009, 13:27
Posty: 3
:D dziękuje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 29 lip 2014, 15:38 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 12:35
Posty: 13
może tutaj otrzymam odpowiedź, chce kupić kolczyki dla świń, ale nie wiem czy nikt się nie doczepi jeśli sam numer gospodarstwa na nich napiszę:
http://www.tatuownice.pl/23-kolczyki-ok ... szt.html... czy lepiej się nie bawić i kupić tatuownicę?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 29 lip 2014, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
...........ja BIJE NUMER PROSIAKOWI W DNIU URODZENIA !
..nie podoba mu się to ,ale cuuuuśż ZROBIĆ !!
.,..Å‚unia ma wymagania!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 14 lut 2015, 19:33 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Jak to jest z tym znakowaniem jak kupujecie duna to ma kolczyki a jak sprzedajecie to niektóre zakłady chcą by były znakowane tatuownicą ja kolczykuję i w Bermoncie nie chcieli brać więc już tucznika odemnie nie dostaną


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 14:12 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Podejrzewam że tucznikowi na linii ubojowej jak był tatuowany jako maluszek zostaje tylko dziura w uchu a kolczyk w kanale :lol:
przecież tatuowanie jest dużo wygodniejsze od kolczykowania , mowa o cyklu zamkniętym


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 14:41 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
stan1069@o2.pl pisze:
przecież tatuowanie jest dużo wygodniejsze od kolczykowania , mowa o cyklu zamkniętym


Stan...Twój problem (oczywiście nie twierdzę, że masz z tym problem :lol: ) polega na tym, że w większości Twoich wypowiedzi dotyczących hodowli na kilometr czuć teorię, a nie praktykę - rasowy teoretyk gawędziarz z Ciebie jest :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 17:47 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Bezbarwny jak masz coś do powiedzenia to powiedz a nie rób mi tu wykładów o mnie dobra . tak się składa że i trochę praktyki mam :lol: zakolczykowałem 2 dniowe żeby mi się nie pomieszały bo od jednej były inseminowane na loszki to tydzień chodziły z wykrzywionymi łbami , po tygodniu jeden zgubił , po odstawie jeden sobie rozdarł ucho bo się zahaczył o sznurek a zanim były do krycia to ani jedna nie miała kolczyka tylko dziure w uchu i ta dziura nie była mała bo jak ucho rosło to i dziura . Pewnie jak bym je zakolczykował jako warchlaki to by donosiły do uboju np. ale kolczyk plastikowy podczas parzenia mięknie i wylatuje do tego jeszcze póżniej wędruje do opalania sierści i kolczyka . Swego czasu był potrzebny do sprzedaży paszport od sołtysa i przy okazji dawali kolczyki po złotówce , ale zakład do którego szły tuczniki kolczyki kazał sobie schować a tatuowali nr dostawcy wtedy podobnie tłumaczyli jak ja wyżej i jeszcze dodawali że pod kolczykiem zastaje syf .
w cyklu zamkniętym świnia ma być oznaczona jak opuszcza gospodarstwo i chyba lżej ją klepnąć w łopatke niż zagonić do kąta i się z nią męczyć do tego tatuownica zostaje a kolczyk już nie i jeszcze zależy jakie kolczyki sobie kupisz , bo np. w maciore nie każdy wejdzie :lol: .Tatuownice możesz kupić wraz ze swoim nr gospodarstwa i masz spokój , gorzej jest z liczbami w niej bo igiełki mogą wylecieć . Masz jeszcze jakieś wątpliwości ????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 18:31 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Oznakowane to mają być jak opuszczają gospodarstwo na wbc kupujący i tak nabija swoim numerem po śmierci to już tatuaż nie jest im potrzebny bo jak by tak było to byś go miiiał jeszcze na schabowym


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 19:02 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
Przepisy mówią, że mają zostać trwale oznakowane najpóźniej w dniu opuszczania gospodarstwa. Tak że jak ktoś sprzedaje prosięta czy warchlaki musi je oznaczyć czy to tatuażem czy kolczykiem nie później niż w dniu opuszczania gospodarstwa. Są tatuownice do tatuowania prosiąt. Tyle że prościej i szybciej jest im założyć kolczyk. No i prościej to zrobić kilkudniowemu prosiakowi niż warchlakowi


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 19:48 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
F1 pisze:
Oznakowane to mają być jak opuszczają gospodarstwo na wbc kupujący i tak nabija swoim numerem po śmierci to już tatuaż nie jest im potrzebny bo jak by tak było to byś go miiiał jeszcze na schabowym
Nie wiem o jakim nabiciu nr. przez kupującego piszesz , domyślam się że to jest pieczątka lekarza odnośnie przydatności do spożycia i pieczątka mówiąca jaka klasa nieboszczyka .obowiązkiem hodowcy jest tak oznaczyć świnie żeby je było można znaleźć w ubojni co do jednej na wypadek jakiegoś wykrycia niedozwolonego dopingu np.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 20:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Podaj konkretne przepisy na jakiej podstawie tak twierdzisz? Mają być oznakowane najpózniej z chwilą opuszczenia gospodarstwa kolczykiem lub tatuażem dalej mnie nic nie obchodzi acha jak były kolczykiem z Dani np nie mas prawa ich znakować tatuażem wszystko w temacie 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 22:28 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
A po co jest oznakowanie , ??????? weź się chłopie nie ośmieszaj . To prawda że możesz wbić kolczyk albo zatatuować ale nie jest prawda że Ciebie więcej nic nie obchodzi , bo równie dobrze ZM może powiedzieć że świnie z kolczykiem go nie interesują . Z tatuażem jest mniej roboty i jest wygodniejszy dla wszystkich i nie wiem po co się czepiasz ???????????? domyślam się ze masz więcej jak jedna siedzibę stada i zamiast powiedzieć konkretnie o co Ci chodzi to się czepiasz . Duńczyk ma nr stada gdzie się urodził ale ma również napisane ma skąd przybył do ubojni , nie wiem jak jest z nim jak zgubi kolczyk ale się domyślam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 15 lut 2015, 22:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
stan1069@o2.pl pisze:
Bezbarwny jak masz coś do powiedzenia to powiedz a nie rób mi tu wykładów o mnie dobra . tak się składa że i trochę praktyki mam :lol: zakolczykowałem 2 dniowe żeby mi się nie pomieszały bo od jednej były inseminowane na loszki to tydzień chodziły z wykrzywionymi łbami , po tygodniu jeden zgubił , po odstawie jeden sobie rozdarł ucho bo się zahaczył o sznurek a zanim były do krycia to ani jedna nie miała kolczyka tylko dziure w uchu i ta dziura nie była mała bo jak ucho rosło to i dziura . Pewnie jak bym je zakolczykował jako warchlaki to by donosiły do uboju np. ale kolczyk plastikowy podczas parzenia mięknie i wylatuje do tego jeszcze póżniej wędruje do opalania sierści i kolczyka . Swego czasu był potrzebny do sprzedaży paszport od sołtysa i przy okazji dawali kolczyki po złotówce , ale zakład do którego szły tuczniki kolczyki kazał sobie schować a tatuowali nr dostawcy wtedy podobnie tłumaczyli jak ja wyżej i jeszcze dodawali że pod kolczykiem zastaje syf .
w cyklu zamkniętym świnia ma być oznaczona jak opuszcza gospodarstwo i chyba lżej ją klepnąć w łopatke niż zagonić do kąta i się z nią męczyć do tego tatuownica zostaje a kolczyk już nie i jeszcze zależy jakie kolczyki sobie kupisz , bo np. w maciore nie każdy wejdzie :lol: .Tatuownice możesz kupić wraz ze swoim nr gospodarstwa i masz spokój , gorzej jest z liczbami w niej bo igiełki mogą wylecieć . Masz jeszcze jakieś wątpliwości ????


Absolutnie żadnych wątpliwości nie mam. Dodam jeszcze, że jak nikt inny potrafiłeś uzmysłowić mi, iż to ja mam problem z pojęciem tego, że tak naprawdę mam cykle...otwarte :wink: :lol: Tym co napisałeś o rosnącej wraz z uchem dziurze po kolczyku itd... udowodniłeś żeś nie tylko gawędziarz, ale i praktyk(czoła chylę)...jeśli jeszcze kiedyś przyjdzie Ci kolczykować prosięta, rób to nie w drugim dniu, a drugim tygodniu życia, wtedy już na tyle mocne karki mają, że łby im się od ciężaru kolczyka nie wykrzywiają.
Pozdrawiam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 16 lut 2015, 00:04 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
To siedż dłużej w chlewni to będziesz miał cykl zamknięty :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 16 lut 2015, 08:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
Żeby Twoje ''życzenie'' mogło się spełnić, musiałbym w ogóle z niej nie wychodzić :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 22 wrz 2015, 13:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 12:35
Posty: 13
Koledzy mam pytanie odnośnie kredek do znakowania świń, ile tak naprawdę utrzymuje się wam kolor, producent podaje, że niby do 14 ale jakoś nie chce mi się wierzyć?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 22 wrz 2015, 19:05 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
minut


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 22 wrz 2015, 23:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
..kiedyś ,chyba rok temu kupiłem kredkę do zaznaczenia na kolczyku numeru (tzw. niezniszczalną )
..teraz nie mogę dojść do ładu , kiedy termin macior do proszenia .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 16 lut 2016, 12:03 
Offline

Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 17:12
Posty: 10
Ja do znakowania prosiąt używam tatuownicy zaciskowej. Jak uda mi się kupić dobry tusz to znaki są nie do zdarcia :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 23 lut 2016, 18:26 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
miałem taką samą i znaki mi się zaczeły rozpadać a potem całą rdza zjadła nie polecam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 28 paź 2016, 14:30 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 02 wrz 2016, 14:33
Posty: 9
Teraz przepisy się zmieniły i do znakowania potrzebna jest kolczykownica i kolczyki trzeba zakładać w pierwszych 30 dniach.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 10 lis 2016, 16:20 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 12:35
Posty: 13
A czy kolczyki muszą być typowo agencyjne, czy mogę kupić czyste, które sobie opiszę? np. takie:
http://www.hodowlany.pl/i616_Kolczyki_okragle_dla_swin__10_szt.html
A jak to jest jak kupuję już z kolczykami warchlaki? zgłaszam na tym numerze czy mam zmienić kolczyki, bo tucznikom to już trudno kolczyk będzie założyć ...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 15 lis 2016, 19:24 
Offline

Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 21:19
Posty: 65
Lokalizacja: lubuskie
uderzeniową wystarczy w chwili wyjazdu do rzeźni. Info z weterynarii


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 15 lis 2016, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
saszeta pisze:
uderzeniową wystarczy w chwili wyjazdu do rzeźni. Info z weterynarii

...to jednak ty uderzeniowy nie mamy wywalić na złom ? 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 17 lis 2016, 19:45 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 02 wrz 2016, 14:33
Posty: 9
Kamil1234 pisze:
A czy kolczyki muszą być typowo agencyjne, czy mogę kupić czyste, które sobie opiszę? np. takie:
http://www.hodowlany.pl/i616_Kolczyki_okragle_dla_swin__10_szt.html
A jak to jest jak kupuję już z kolczykami warchlaki? zgłaszam na tym numerze czy mam zmienić kolczyki, bo tucznikom to już trudno kolczyk będzie założyć ...

18 października weszła ustawa i trzeba zakładać kolczyki agencyjne


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 24 lis 2016, 12:08 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 12:35
Posty: 13
Dzięki, już zamówiłem agencyjne; )


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 24 lis 2016, 12:16 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 12:35
Posty: 13
A jeszcze jedno pytanie, czytałem te przepisy i w takim razie jak kupie prosięta z kolczykiem to wtedy muszę im zrobić tatuaż już ze swoim nr gospodarstwa. Ogólnie jak kupie młode to czy taka tatuownica się sprawdzi: http://www.hodowlany.pl/i2368_Tatuownic ... _7_mm.html
Czy jak kupie uderzeniowa to będzie ok? Wcześniej tylko kupowałem kolczyki i opisywałem jak trzeba było


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 14 mar 2019, 13:05 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 22 lut 2019, 19:25
Posty: 6
Witam kolegów tatuowałem prosięta tatuownicą najpierw smarowalem tuszem w sztyfcie później przyciskałem tatuownicą przy odsadzaniu warchlaków nie bardzo widze te znaki co może byc tego przyczyną zły tusz czy za słabo zgniatanie tatuownicy? dadam tylko że dosyc sporo smaruje tuszem i czuć że numerki se wbijają w ucho nie wiem może zanurzać w tuszu tą tatuownicę ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 14 mar 2019, 13:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
xwaldas pisze:
Witam kolegów tatuowałem prosięta tatuownicą najpierw smarowalem tuszem w sztyfcie później przyciskałem tatuownicą przy odsadzaniu warchlaków nie bardzo widze te znaki co może byc tego przyczyną zły tusz czy za słabo zgniatanie tatuownicy? dadam tylko że dosyc sporo smaruje tuszem i czuć że numerki se wbijają w ucho nie wiem może zanurzać w tuszu tą tatuownicę ?

Skąd ty sie urwałeś?
..przecież kolczykujemy lewe ucho .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 14 mar 2019, 16:15 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
xwaldas pisze:
Witam kolegów tatuowałem prosięta tatuownicą najpierw smarowalem tuszem w sztyfcie później przyciskałem tatuownicą przy odsadzaniu warchlaków nie bardzo widze te znaki co może byc tego przyczyną zły tusz czy za słabo zgniatanie tatuownicy? dadam tylko że dosyc sporo smaruje tuszem i czuć że numerki se wbijają w ucho nie wiem może zanurzać w tuszu tą tatuownicę ?

Bardzo żle robisz zaciskaj suche tatuownice na ucho a to miejsce znaków nakładasz tusz masując wcierać w znaki a będą widoczne do końca życia świni w dwie osoby to trzeba robić a nawet trzy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB