Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 17 wrz 2019, 00:16

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

S─ů, s─ů :lol:
Na szcz─Ö┼Ťcie to by┼éo tylko przygotowanie do kontroli tak┼╝e bez stresu si─Ö oby┼éo :wink:
Wentylacja dzia┼éa dobrze, na wysoko┼Ťci cz┼éowieka jest czyste powietrze. Urok g┼é─Öbokiej ┼Ťci├│┼éki polega na tym ┼╝e jak si─Ö nachylisz do wysoko┼Ťci ryja ┼Ťwini to idzie odjecha─ç. Na ruszcie to zjawisko jest du┼╝o mniej odczuwalne.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

lukas to masz ┼║le ustawion─ů t─ů wentylacje ,co┼Ť z klapami powietrza u mnie przy pe┼énej obsadzie, nawet jak mokro na wysoko┼Ťci ryja powietrze czyste

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

Nie mam klap, powietrze na za┼éej szeroko┼Ťci komory jest r├│wno t┼éoczone, Temp jest ok 20 stopni przy pracy wentylatora na poziomie 20-30%

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

lukas zjedz z ta temperatura na maks 18 stopni

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

maciek* no amoniak uwalnia si─Ö z pot─Ög─ů (nie pami─Ötam czy 2 czy 3) w funkcji temperatury - czyli im ch┼éodniej tym mniej wiem ┼╝e granica jest gdzie┼Ť mi─Ödzy 20,5 a 21 i wtedy zaczyna si─Ö lawinowo uwalina─ç , ale 18 na sta┼ée bez wzgl─Ödu na temperature na zewn─ůtrz - ja schodze poni┼╝ej 19 dopiero przy minusowych i zwykle 15 stopni udawa┼éo mi si─Ö obroni─ç w najwi─Öksze mrozy rz─Ödu -20 , no i jeszcze jest kwestia temperatury pod┼éo┼╝a ┼Ťci├│┼éki - powietze 18 a ┼Ťci├│┼éka mo┼╝e 36 albo 40 na g┼é─Öboko┼Ťci 20cm , podobnie jak na rusztach do g┼é─Öbokiej te┼╝ musi by─ç odpowiednia obsada aby ┼Ťci├│┼éka by┼éa dobrze ubita , odpowiednio wilgotna wtedy amoniaku wydaje si─Ö ┼╝e uwalnia si─Ö mniej , amoniak paruje do powietrza ale te┼╝ bardzo dobrze rozpuszcza si─Ö w wodzie , wi─Öc same sprzeczno┼Ťci jak zachowa─ç czyste powietrze i amoniak zwi─ůzany w ┼Ťci├│┼éce , na dobrze zbilansowanej paszy mo┼╝na utrzymywa─ç te 20-21 stopni na g┼é─Öbokiej przerzucaj─ůc such─ů s┼éome w mokre miejsca 1-2 razy dziennie ( koniecznie na noc bo wtedy aktywno┼Ťc spada - spada generowana temperatura z pary i cia┼éa , spada wydajno┼Ť─ç wentylacji ) minimum wentylacji 8-13 m3/h na sztuke przy obsadzie ok 1szt/m2 no i pilnowa─ç wilgotno┼Ťci do 65-70 jak pada 72 %, na p┼éytkiej klikamy ko┼éo 21 i problem├│w z amoniakiem tylko z kilku godzin zostaje.

Pytanie do sta┼Ť76 - wloty wlotami ale jakie masz sterowniki ? bo wi─Ökszo┼Ť─ç oferowanych na rynku otwiera tylko proporcjonalnie do pr─Ödko┼Ťci wentylatora a jego charakterystyka nigdy nie jest liniowa .
Nie my┼Ťl─ůc nawet o wydajno┼Ťci kt├│ra zale┼╝y i od wilgotno┼Ťci powietrza i od ci┼Ťnienia , i r├│┼╝nicy ci┼Ťnie┼ä i g┼éowa boli ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

pisz─ůc o wlotach mia┼éem na my┼Ťli kierunek jaki jest nadawany strumieniowi powietrza ,klapy przez swoje u┼éo┼╝enie kieruj─ů powietrze pod sufit ,spadaj─ůc po drugiej stronie takim ruchem wirowym czyste powietrze cofa si─Ö po ┼Ťci├│┼éce z powrotem omiataj─ůc ┼Ťwinie znowu w kierunku wlot├│w i jest wreszcie wywalone przez wentylator,ja mam na my┼Ťli tak─ů wentylacje kominow─ů z wlotami od strony korytarza i kominem przy drzwiach. Bez klap nie jest nadawany odpowiedni obieg tego powietrza i dzia┼éa to na zasadzie przeci─ůgu .Automatyk─Ö klap bym pomin─ů┼é bo nie jest ona w tym systemie najwa┼╝niejsza

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

co do tej temperatury , na tuczarni płytkoscielonej mam ustawione 17,8
hala z lochami prosnymi 16,5
odchowalnie 18,5 (ogrzewanie podlogowe)
porodowki 17,5 ( na okres porodow podwyzszam do 19)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Ciesz─Ö si─Ö ┼╝e to rozwi─ůzanie dzia┼éa - ch─Ötnie bym to zobaczy┼é ( pokaza┼é r├│wnie┼╝ u mnie ), oczywi┼Ťcie mam na my┼Ťli film lub zdj─Öcia z uwagi na przenoszenie miescowej flory bakteryjno wirusowej :) , Z tym zawracaniem powietrza to na rysunkach tak wygl─ůda ale przesta┼éem wierzy─ç ┼╝e kto┼Ť w Polsce potrafi to zrobi─ç st─ůd moje zainteresowanie tematem. Poprostu brak specjalist├│w - zrobi─ç ka┼╝dy ch─Ötnie po minimum 27z┼é lub 150z┼é/h byle badziewie wloty na sznurek, sterownik na triakach , skasowa─ç a potem ┼╝eby dzia┼éa┼éo to nie ma w Polsce nikogo , troch─Ö winy jest te┼╝ po stronie chodowc├│w - jak stroi┼éem wentylacje z serwisantami z Big Dutchman`a i pyta┼éem na jakie podci┼Ťnienie ustawiamy to zapierali si─Ö ┼╝eby nie wi─Öcej jak 0 pa - tak bali si─Ö przeci─ůg├│w podczas gdy wszyscy pisz─ů ┼╝e minimum to 10-12Pa . Bo jak dasz 10pa i masz szpary , dziury to przeci─ůgami za┼éatwisz ┼Ťwinie i reklamacja do firmy od wentylacji , wi─Öc dali si─Ö na spos├│b b─Ödziemy ustawia─ç 0Pa i reklamacji b─Ödzie mniej :) skuteczno┼Ť─ç wentylacji i mieszania powietrz te┼╝ mniejsza. Wi─Öc pytam i szukam kto i jak zrobi┼é tak ┼╝e jest zadowolony z efekt├│w ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

U mnie powietrze wlatuje dołem na ganek, podnosi się na metrowym murku i idzie dalej przez komorę a na końcu jest komin. Sprawdza się to moim zdaniem dobrze. Może problem jest faktycznie z temp.

U mne porod├│wka 21 (dla prosi─ůt pod┼éogowe ogrz) - ruszta
odchowalnia 4-7tyg 23st (podłogowe) - ruszta
odchowalnie 7-13 22st - ruszta bez ogrzewania
tuczarnia 13-16 22st, 16-19 21st, 19-25 20stopni - gł sćiółka.

Na takie warto┼Ťci mam ustawiany sterownik stienen.
Rzeczywista temperatura z czujnik├│w jest o 1-2 stopnie wy┼╝sza.

To co obni┼╝a─ç temperatur─Ö??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Lukas moim zdaniem zdecydowanie za cieplo !!!
zjedz troche z ta temperatura , zobaczysz o ile sie zrobi przyjemniej !!!

w porodowce lochy beda chetniej pasze pobierały

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ja nie trzymam sta┼éej temperatury troch─Ö zmieniam sam sugeruj─ůc si─Ö zewn─Ötrzn─ů troch─Ö zmienia komputer na podstawie wilgotno┼Ťci , jak pada podwy┼╝szam dozwolon─ů wilgotno┼Ť─ç o 2-3 % , i sprawdzam dotykam uszy ┼Ťwi┼ä jak s─ů ciep┼ée w dotyku jak pipka napalonej laski to jestem zadowolony ┼╝e wszystko jest ok ale nie zawsze da si─Ö to osi─ůgn─ů─ç tak ┼╝e nie odwa┼╝─Ö si─Ö komu┼Ť doradza─ç ale przyjemnie jest na Targach , wystawach poczuch ten klimat zapach i pomy┼Ťle─ç w ile dni mog┼éaby swinia urosn─ů─ç w takich warunkach i jaka by by┼éa cena profilaktyki . Pewnie pope┼éniam b┼é─ůd tymi zmianami dlatego s┼éucham o tych sta┼éych temperaturach.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Witam,

Generalnie je┼Ťli chodzi o zmniejszenie ilo┼Ťci wydzielanego amoniaku, to bakterie pracuj─ůce w procesach tlenowych, potrafi─ů "blokowa─ç" rozw├│j organizm├│w beztlenowych (poprzez konkurencj─Ö) odpowiedzialnych za powstawanie smrod├│w, czyli wytwarzaj─ůcych amoniak, siarkowod├│r, skatol, indol itd.
Na tej zasadzie dzia┼éaj─ů wszelkie biopreparaty do gnojowicy, szwagier u┼╝ywa bioaqualyse (czy bioaqualise??) czy jako┼Ť tak i sobie chwali.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Jeden szwagier sobie chwali ,a drugi by sobie posprzedawal ?

:lol: : :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Site Admin

malyrolnik pisze:
Witam,

Generalnie je┼Ťli chodzi o zmniejszenie ilo┼Ťci wydzielanego amoniaku, to bakterie pracuj─ůce w procesach tlenowych, potrafi─ů "blokowa─ç" rozw├│j organizm├│w beztlenowych (poprzez konkurencj─Ö) odpowiedzialnych za powstawanie smrod├│w, czyli wytwarzaj─ůcych amoniak, siarkowod├│r, skatol, indol itd.
Na tej zasadzie dzia┼éaj─ů wszelkie biopreparaty do gnojowicy, szwagier u┼╝ywa bioaqualyse (czy bioaqualise??) czy jako┼Ť tak i sobie chwali.

Witam!
To produkt portugalskiej firmy IBER BIO - BIOTECNOLOGIA E AMBIENTE, LDA.
Kto sprzedaje ten produkt w Polsce? Przedstawiciel, dystrybutor...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Re:

lyku83 pisze:
Do suchej dezynfekcji polecam produkt o nazwie Dekamix.
Nowy i nie drogi produkt. Porównywalny działaniem do AGRIVET, JHJ, TIMAC, SANO a o niebo tańczy. I jest certyfikowany przez DLG.
- ja od jakiego┼Ť czasu w┼éa┼Ťnie z jhj dezosanem dezynfekuje, jako┼Ť nie przekona┼éem si─Ö do innych

[quote="mediastore"]lukas 1982 mo┼╝esz mi wyja┼Ťni─ç co to jest za firma cross bo si─Ö nie spotka┼éem a temat klimatu bardzo mnie ciekawi - w firmie indoor widzia┼éem jaki┼Ť tester paskowy do mierzenia poziomu amoniaku ale nie testowa┼éem -
maj─ů te┼╝ piasty i ┼éopaty do ┼Ťmigie┼é multifana w ciekawej cenie - sam mam ┼Ťmig┼éa z Tywentu i wydajniejszych na rynku nie ma (9 ┼éopat) maj─ů tylko kiepskie silniki (sprawno┼Ť─ç 65-75%) - ja wymieni┼éem ma besel - teraz marz─ů mi si─Ö BLDC lub besele na magnesach neodymowych ale jeszcze nie wesz┼éy do seryjnej produkcji szukaj─ů powa┼╝nego inwestora (pewnie czekaj─ů na mnie :) ) - sprawno┼Ť─ç ca. 85% czyli podobna do BLDC - jak mi si─Ö stary multifan zepsu┼é i nie mog┼éem dokupi─ç piasty bo si─Ö okaza┼éo, ┼╝e ju┼╝ takich nie robi─ů to si─Ö przerzuci┼éem na Ziehl-Abeggi http://www.fermo.pl/produkt-2879-wentylator-kominowy-ziehl-abegg-fi-63-cm-ff063-6et-4ia5r2.html, du┼╝o porz─ůdniejsze i nie ma odzdzielnych cz─Ö┼Ťci.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.