Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - OC budynków
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 18:23

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: OC budynków
Post: wtorek 11 gru 2012, 21:34 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Koledzy jak sobie radzicie z polisami bo mi akurat co roku podnoszą wartośc budynków mimo ich oczywistego zużycia . I tak z roku na rok coraz więcej się płaci ,jeden agent mówił mi że można złożyć wniosek o nie podnoszenie wartości budynków ale jak przyszło co do czego to umył ręce ,no ale ja od niego już też 8) Dziś przyszła polisa na 2013 r. i zonk -więcej o 450 pln. Czy to tylko PZU tak robi bo dziś się lekko zagotowałem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 22:13 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
450 czy 45 ile masz tych budynków


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 22:14 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ja mam wszystko w TUW nie wiem jak w tym roku ale agent coś mi mówił , że troche się z terminami zaplaty pozmieniało ale o podwyżkach nie wspominał
za poprzednie lata też podwyżki nie widziałem :o :o
to że wartość budynkow spada to oczywiste , ale kolego nie musi tak być , bo przecież jakieś tam remonty robisz itd .i to trzeba podawać , bo w razie niedaj BOZE nieszcześcia klapa
niektore firmy lekką ręką wypłacają odszkodowania , za szkody których nawet nie było i skladki muszą rosnąć :wink: a polaczek zdolny :lol: :lol:
swego czasu byłem u agenta i mu mówie ,że to i to remontowałem i prosze mi wartość podnieść , a chłopki siedzacy obok zdziwieni :roll: mowią przecież ci składka wzrośnie aleś ty glupi :lol: :lol: a ja im na to głupi to wy jesteście , bo nie wiecie po co są ubezpieczenia i szczęki im opadly :lol: :lol:
a te 450 to ile to % wychodzi ???????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 23:03 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Ja sobie pare lat temu zmniejszyłem % zużycia wszystkich budynków i wartość w pzu mówisz agentowi przyjeżdza i pisze składa oczywiście też w górę jak to zrobisz stodoła miała ponad 80 % zużycia bo już stara jest a jeszcze stoi a według ich wyliczeń już nie powinna co ciekawe jak budynek ma napisane 80 % zużycia i coś sie stanie to ani grosza nie dostaniesz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 23:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Być może u mnie tak to wychodzi bo składkę mam obliczaną od wartości odtworzeniowej a nie rzeczywistej czyli teoretycznie w razie nieszczęścia ubezpieczenie powinno zabezpieczyć mi środki na odbudowanie czy też naprawę szkody ,a budynki mam dośc młode i 3 z nich są na 4% zużycia a reszta 24% . W każdym bądz razie w minionym roku składka wynosiła 1660 a ta co dziś przyszła 2100


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 23:23 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
W ubezpieczeniu oprócz wartości jest też ważne z jakich materiałów jest budynek zbudowany .
swego czasu u nas takie stodoły były łatwopalne , że w soboty strażaki po obiedzie już byli ubrani do akcji :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 22:35 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Dziś podzwoniłem trochę i jednak przyznali się że w ramach stałego klienta jest możliwość "urealnienia" wyceny. Najpózniej do połowy przyszłego tygodnia będę wiedział na ile wyceniają moją lojalność :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 14 gru 2012, 21:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
W górę o 200zł wg tamtego..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: OC budynków
Post: czwartek 18 sty 2018, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 12 sty 2018, 19:50
Posty: 5
Na pewno w Internecie jest cała masa tego typu rankingów... Warto się z nimi bliżej zapoznać ;) Np. tu Rankingubezpieczennazycie.pl


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: OC budynków
Post: piÄ…tek 19 paź 2018, 08:58 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 maja 2017, 08:27
Posty: 65
Ostatno w miejscowości obok był pożar obiektu, budynku gospodarczego. Pomyślałem sobie, że chyba najwyższa pora się ubezpieczyć... pytane gdzie i ile to może kosztować? Jak wyznacza się koszta ubezpieczenia i na jakie kwoty najlepiej jest sie ubezpieczyć?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: OC budynków
Post: wtorek 23 paź 2018, 07:36 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 paź 2015, 20:58
Posty: 94
Istnieją przecież porównywarki, które w miarę jasno określają, co gdzie i za ile. Ze swojej strony dodam, że oprócz samego ubezpieczenia, warto jeszcze dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia czyli zbiór tych wszystkich zasad określających w jaki sposób ubezpieczenie działa.
Jest to niezwykle istotna sprawa, z tego względu, że określone są tam zasady wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu


Ostatnio zmieniony piątek 26 paź 2018, 08:27 przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: OC budynków
Post: wtorek 23 paź 2018, 20:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
kajman pisze:
Istnieją przecież porównywarki, które w miarę jasno określają, co gdzie i za ile. Ze swojej strony dodam, że oprócz samego ubezpieczenia, warto jeszcze dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia czyli zbiór tych wszystkich zasad określających w jaki sposób ubezpieczenie działa.
Jest to niezwykle istotna sprawa, z tego względu, że określone są tam zasady wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ubezpieczalnie i banki to nie są kaznodzieje , to typowi z....ie , którzy zwykłego Kowalskiego wrrabiają w nadzieję.
Przypominają się przedwojenne dzieje - był sprzedany towar była w ręką bezpośrednia zapłata , która omijała gęstwinę biurokrata.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: OC budynków
Post: Å›roda 12 gru 2018, 13:05 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 20 lis 2015, 11:06
Posty: 68
Kiedyś Włodzimierz Cimoszewicz powiedział, że trzeba było się ubezpieczyć - powiedział prawdę, a zaraz później przegrał wybory. Tak,uważam, że ludzie powinni brać sprawy we własne ręce i samodzielnie ubezpieczać się od różnego rodzaju zdarzeń, nieszczęść i innych tego rodzaju historii.
Ubezpieczenie to jest pewien wydatek, ale nie bez przyczyny funkcjonuje powiedzenie, że "Przezorny zawsze ubezpieczony".
To na co należy zwracać uwagęt OWU - ogólne warunki ubezpieczenia. Dostępne są na stronach praktycznie każdego ubezpieczyciela. Jak wybrać tą najkorzystniejszą ofertę? Z pomocą przychodzą porównywarki ubezpieczeniowe typu Superpolisa.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB