Indeks witryny Indeks witryny

larwicyd

terraexim

a-one 50

terraexim

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest niedziela 20 cze 2021, 02:08

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Mam dylemat co do wyboru silosu z lejem zewn─Ötrznym o poj. 90-100 m3, czyli do 75 ton. Por├│wnuje firmy BIN, WINKLER i MICHA┼ü. Prosz─Ö o podpowiedzi od u┼╝ytkownik├│w takowych silos├│w bo , patrz─ůc np. na wag─Ö gotowych silos├│w to Micha┼é s┼éabo wychodzi -chocia┼╝ wykonawstwo chyba prezentuje si─Ö najlepiej.Silosy b─Öd─ů zasypywane ┼╝mijk─ů po ┼╝niwach i sukcesywnie opr├│┼╝niane przy produkcji pasz.Cenowo wszystkie bardzo podobnie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Kilka sezonów używam 2 setki Michała z lejem zewnętrznym. Mam przewietrzanie zamontowane na płaszczu leja.
Zbo┼╝e w ┼╝niwa po dekiel zasypuje 12-14 wilg. Przedmuchuje kilka razy w pogodne dni. Zbo┼╝e schodzi do czysta bez wchodzenia. Jako┼Ť─ç ziarna rewelacja!
Co do producenta ja klade nacisk na serwis i obs┼éug─Ö bo kas─Ö ka┼╝dy we┼║mie, ale oby┼Ť nie zosta┼é sam z problemem w razie wypadku.
Michał krechę ma za montaż bo latali z poprawkami, ale ostatecznie wszystko pracuje pięknie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ty masz blisko do Micha┼éa, wi─Öc i serwis na "miejscu". Obawiam si─Ö , ┼╝e lej z blachy 1,5mm jest s┼éaby przy konkurencji 2mm no i finalna waga konkurencji jest ok. 1t wi─Öksza. Jak zachowuje si─Ö Micha┼é,czy wiatr go "wygina"? Na plus maj─ů du┼╝y otw├│r na dachu i pomost do niego, ale nie wiem czy to wystarczy aby przekona─ç si─Ö do Micha┼éa

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja z 6 lat u┼╝ytkuje 2 100 tonowe z Micha┼éa za┼éadunek ┼╝mijka i jest ok poza tym ┼╝e monta┼╝y┼Ťci dali cia┼éa i troch─Ö zacieka przez rury nasypowe . Dzi┼Ť bym si─Ö wacha┼é mi─Ödzy Micha┼éem a Polnetem by┼é u mnie niedawno przedstawiciel i cenowo mocno zbli┼╝one...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wycenia┼é mi Polnet i zbli┼╝one to te ceny nie s─ů -oko┼éo 30 % r├│┼╝nicy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Lejowy fajna sprawa. Fajna, dop├│ki lej si─Ö nie urwie, a ┼╝e si─Ö urywaj─ů, to fakt, bo znam dwa takie przypadki w niedalekiej okolicy, plus jeden na bok wywr├│cony. Te z urwanym lejem, to oczywi┼Ťcie zasypane by┼éy, a ┼╝e zasypane, to ÔÇ×ci─ůgÔÇŁ powietrza przy gwa┼étownym opr├│┼╝nianiu, dachy do wn─Ötrza silosu, tzn, tego co z nich zosta┼éo, wessa┼é. Na szcz─Ö┼Ťcie ofiar nie by┼éo.
P┼éaskodenne ta┼äsze, bezpieczniejsze, ni┼╝sze przy tej samej co lejowe pojemno┼Ťci i na dzisiaj, mo┼╝na je tak doposa┼╝y─ç, ┼╝e pod┼éog─Ö jedynie pozamiata─ç trzeba.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Bior─ůc pod uwag─Ö spos├│b wykonania, blacha falista czy p┼éaska? Przy falistej p┼éaszcz silosu wydaje si─Ö mocniejszy i latem powinno mniej nagrzewa─ç si─Ö w ┼Ťrodku, ale czy minus nie jest na tyle du┼╝y, ┼╝e pozostaje zbo┼╝e i kurz na falach po opr├│┼╝nieniu silosu

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Co┼Ť jest na rzeczy, bo na falach wewn─ůtrz pozostaje nieco syfu

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Ja mam lejowe 4x81 ton z Konsila (BIN). Jestem bardzo zadowolony, konstrukcja wg mnie solidna. Nie oby┼éo si─Ö bez poprawek. Po monta┼╝u okaza┼éo si─Ö, ┼╝e dostaje si─Ö woda do silos├│w w miejscu po┼é─ůczenia leja z cylindrem. Na szcz─Ö┼Ťcie by┼éy jeszcze puste. Zwraca┼éem monta┼╝ystom uwag─Ö na to po┼é─ůczenie na etapie monta┼╝u, ale odpowiedzieli mi, ┼╝e producent nie przewiduje w tym miejscu dodatkowego uszczelnienia. Uszczelni┼éem to sam, tak jak chcia┼éem, bo to dodatkowe uszczelnienia mo┼╝na zrobi─ç ju┼╝ po zmontowaniu silosa.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Decyzja podj─Öta, b─Öd─ů Winklery

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.