Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Tucz Kontraktowy
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piątek 29 mar 2024, 01:45

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: poniedziałek 29 mar 2010, 13:59 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:58
Posty: 21
lukas1982 pisze:
A jaki termin płatności??

Lukas1982 a dokładnie o jaki termin płatności Ci chodzi??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 29 mar 2010, 22:41 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 23:20
Posty: 4
TUCZ KONTRAKTOWY Wyjaśnienie całej sytuacji związanej z koncentratem nie przekonało mnie. Po raz kolejny na tym forum okazało się ,że stosownie takich tanich chwytów nie opłaca się ponieważ bardzo szybko zostanie to wychwycone przez forumowiczów.Niepotrzebnie naraża się firmę na podważenie zaufania które jest niezbędne przy współpracy.Już na starcie pozostał lekki niesmak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 30 mar 2010, 09:07 
Offline

Rejestracja: środa 14 lis 2007, 22:11
Posty: 4
Witam,

Na samym początku chciałbym powiedzieć coś o tuczu kontraktowym. Nie czytałem wszystkich wypowiedzi na ten temat, ponieważ nie mam teraz na to czasu zbytnio na to, mogę się powtarzać ale powiem, że od dawna już środowisko rolnicze głównie rolnicy - producenci żywych zwierząt czy to zbóż lub innych gałęzi tej branży zabiegają aby zapewnić im cenę minimalną zapewnioną z góry na ich produkty aby mogli być pewni o tym, że nie stracą i nie pójdą z torbami jak będzie niska cena na ich produkt.
Teraz nadarza się taka okazja aby zastanowić się nad rozwiązaniem tuczu kontraktacyjnego to rolnicy lub ludzi którzy robią zamieszanie na forum podważają wszelkie wypowiedzi padające tutaj. Proponuję aby każdy z tych rolników zapoznał się z umową i z warunkami jakie są proponowane i wtedy się wypowiadał. Ja zdaję sobie sprawę z faktu iż wiele razy rolnicy w Polsce padali ofiarą oszustów i naciągaczy, którzy zabrali płody rolne i tyle ich było widać. Nie wszyscy są od razu oszustami i naciągaczami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 30 mar 2010, 09:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 06:43
Posty: 267
a mam pytanie: Czy można gdzieś zawierać kontrakty terminowe na trzodę? Takim rozwiązaniem byłbym bardziej zinteresowany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 30 mar 2010, 11:33 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:58
Posty: 21
miro nie dziwie się Tobie bo sam też tak bym zareagował ale trudno czasu się nie cofnie.
rolnik1987- dziękuje za wypowiedz, ja chcial bym zachęcić każdego zainteresowanego do rozmowy z przedstawicielem naszej firmy i zapoznania sie z oferta. Jestesmy fima która nie zniknie z dnia na dzień i sami bysmy siebie wykonczyli po przez jakie kolwiek oszustwa, to jest czysty biznesz jak i dla nasz jak i dla rolnika. a co do pytania prosiaqa jeszcze nie prowadzimy tuczu terminowege jedynie umowy na pojedyncze wstawienia dlatego że naszym zdaniem jest to najbardziej odpowiednie dla rolnika który nie jest związany umową terminową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 21 kwie 2010, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 11:01
Posty: 36
Lokalizacja: inąd
witam,

rozważam podjęcie współpracy w ramach tuczu kontraktowego. którą z firm możecie mi polecić? czy coś z większych firm typu sokołów, duda, animex?

czy wszystkie z niech mają równe warunki współpracy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 23 kwie 2010, 19:12 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:58
Posty: 21
Witaj rysiek_z_klanu
Taj jak już wcześniej pisałem że sam zajmuje się tuczem kontraktowym i szczerze Ci odpowiem że najlepiej zapoznać się z ofertą z każdej firmy wtedy będziesz mógł je porównać i wybrać najlepiej Ci odpowiadającą.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 26 kwie 2010, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 11:01
Posty: 36
Lokalizacja: inąd
TuczKontraktowy pisze:
Witaj rysiek_z_klanu
Taj jak już wcześniej pisałem że sam zajmuje się tuczem kontraktowym i szczerze Ci odpowiem że najlepiej zapoznać się z ofertą z każdej firmy wtedy będziesz mógł je porównać i wybrać najlepiej Ci odpowiadającą.
Pozdrawiam


witaj,

czy tajemnicą jest, ofertę której z firm wybrałeś? wolę zacząć od tych rekomendowanych? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 26 kwie 2010, 22:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
przeczytaj temat od początku, a będziesz wiedział jaką firmę wybrał :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 18 maja 2010, 19:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:58
Posty: 21
WITAM
Chciałbym ogłosić że kupimy każdą ilość tuczników, jeżeli ktoś by był zainteresowany to wszelkie informacje pod numerami które znajdziecie na stronie www.banart.pl
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 18 maja 2010, 19:28 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 22:04
Posty: 375
jaka cena przy ilości 40 sztuk? wielkopolska


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 19 maja 2010, 09:32 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 mar 2010, 09:58
Posty: 21
Witam
Pilnie sprzedamy 1600 szt. prosiąt duńskich z niemiec w wadze 25 kg w cenie 59 euro/szt. Które jechały do klienta który został oprotestowany przez sąsiadów i ekologów
dowóz w dowolne miejsce kraju gratis, zamówienie min 200 sztuk.
tel 696-063-689


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 19 maja 2010, 17:35 
Offline

Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
Posty: 1018
Lokalizacja: Wielkopolska
TuczKontraktowy pisze:
Witam
Pilnie sprzedamy 1600 szt. prosiąt duńskich z niemiec w wadze 25 kg w cenie 59 euro/szt. Które jechały do klienta który został oprotestowany przez sąsiadów i ekologów
dowóz w dowolne miejsce kraju gratis, zamówienie min 200 sztuk.
tel 696-063-689


Jeszcze istnieją porządni ludzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 19 maja 2010, 20:59 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
arek39 ty nie pytaj ile dają ty wołaj tyle ile uważasz za cenę godna twoich tuczników


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 19 maja 2010, 21:10 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 22:04
Posty: 375
przyzwyczaiłem się pytać ale masz racje chyba trzeba wołać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 31 maja 2010, 21:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku że ci co najmniej wiedzą o tuczu kontraktowym mają najwięcej do powiedzenia i to z góry negatywnego .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 09 wrz 2010, 10:53 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 09:42
Posty: 2
Tak czytałem te wasze posty i doszedłem do wniosku że boicie sie wiązać umowami, (czyli zaryzykować) i wcale sie wam nie dziwie bo sam miałem też dylemat czy wchodzić w tucz kontraktowy z Animex-em. Zaryzykowałem i powiem tak że nawet sie opłaciło. Od blisko dwóch lat tucze dla Animex-u i było raz lepiej raz gorzej, Ale jak jest cena gwarantowana to jest to zabezpieczenie że sie do interesu nie dołoży a nawet jak sie przypilnuje to można zarobić nawet przy cenie gwarantowanej WBC minimalnej bo przymują duże zużycie paszy bo aż 2.9kg na kg przyrostu ja osiągam około 2,7 już zostaje mi troche kasy na paszy kolejne zmniejsze upadki do 1-2%(przyjmują 3%) i jak tak sie zagłębić to ok 20-30 zł zostaje na szt. jeżeli mam płaconą cene gwarantowaną, ale wstawiając zakładam że sprzedam po cenie wyższej niż minimalna, obecnie sprzedaje po 5,8 za kg wbc (mięsn. pow 58% i i wyrównane wagi około 91kg WBC - bo takie zakład promuje) a cene minimalną mam 5,01. czyli prosta kalkulacja że z jedenego tucznika zostaje blisko 100 pln. Także narazie jestem zadowolony ze współpracy z animex-em


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 29 lis 2010, 22:37 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
KOMPAS skąd jesteś i jakie masz chlewnie że tak dobrze ci idzie???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 29 lis 2010, 22:39 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
JA OGÓLNIE NIE POLECAM WSPÓŁPRACY Z DUŻYMI KONCERNAMI TAKIMI JAK ANIMEX-SOKOŁÓW-DUDA-PRIMA-BANART!!! POZDRAWIAM!!! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 30 lis 2010, 09:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:18
Posty: 212
a jaką firmę polecasz???????????????????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 30 lis 2010, 09:46 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Do kompas ;
Te normy o których piszesz w realu są niestety trudne do osiągnięcia, trzeba mieć super budynki, super genetykę ,super paszę, super zdrowe świnie im większe stado tym trudniejsza sprawa i do tego dużo dużo szczęścia ! Zapytam na które z tych czynników masz bezpośredni wpływ ??
Zauważ, że jeśli tylko wzrosną jedynie upadki to pozostałe parametry automatycznie też ,oprócz twoich zysków oczywiście ! Osobiście nie znam nikogo kto byłby zadowolony z tuczu kontraktowego za to zam wielu takich którzy na nim połynęli mimo tzw cen gwarantowanych, może brakło szczęścia może coś innego ??
Polecam rozprawę doktorską pt ,, Tucz kontraktowy - dobrodziejstwo czy zło konieczne ? "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 30 lis 2010, 15:58 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
Kompas??? to jest chyba jakiś naciągacz pewnie jest przedstawicielem z jakiejś firmy która prowadzi tucz kontraktowy i dlatego tak podpuszcza rolników zobaczcie ile ma postów a tylko 1 i więcej nie będzie bo pewnie się tylko po to zalogował żeby ludziom w głowach na mącić!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: odp łowiczak
Post: piątek 03 gru 2010, 00:19 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 09:42
Posty: 2
Łowiczak mylisz się, jestem małym rolnikiem w woj. lubelskim. Na raz moge wstawić 200szt a co do parametrów np upadków to po pierwsze kupuje dobrego warchlaka nie jak teraz duńczyka można kupić za 170 zł a ja kupuje za 200 zł a co do zużycia paszy to jak sie ktoś kusi na tanią pasze to zużycie i 3,5 wyjdzie. a po nazwie użytkownika to przypuszczam ze do Pini sprzedajesz i na kase miesiac czasu czekasz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 03 gru 2010, 08:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
kompas pisze:
Łowiczak mylisz się, jestem małym rolnikiem w woj. lubelskim. Na raz moge wstawić 200szt a co do parametrów np upadków to po pierwsze kupuje dobrego warchlaka nie jak teraz duńczyka można kupić za 170 zł a ja kupuje za 200 zł a co do zużycia paszy to jak sie ktoś kusi na tanią pasze to zużycie i 3,5 wyjdzie. a po nazwie użytkownika to przypuszczam ze do Pini sprzedajesz i na kase miesiac czasu czekasz


200zł -25kg
75kg x 2,7kg = 202,5kg x 0,9zł= 182zł
Opłaty (woda, prąd, słoma, wet) min 30zł

= 200+182+30= 412zł/100kg + zysk = :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 03 gru 2010, 14:40 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
Witam!!! Koledzy ja bym nie pisał jak bym nie wiedział! byłem na kontrakcie z Animex-em 2lata zmarnowane :( dlatego napisałem co myślę o tych koncernach i większość moich znajomych się śmiała jak im opowiadałem ile mi zostaje ze szt. tucznika!!! a mam i takich co za 30zł na czysto nie chcą trzymać bo się cenią!!! Dlatego zrezygnowałem z firmy Animex ale z tego co się orientuje tak samo jest w Duda-Sokołów-Agri Plus(Prima)-Banart-itp. Pozdrawiam!!! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 07 gru 2010, 10:50 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pisałem tyle razy i napiszę jeszcze raz :jeśli ktoś chce rzetelnych informacji na temat tuczu kontraktowego to proszę poczytać moje poprzednie posty w wątkach związanych z tą tematyką a nie wypisywać głupoty .Mnie osobiście tucz kontraktowy z firmą Agri Plus uratował dopę .Pozdrawiam ,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 07 gru 2010, 11:13 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
Witam!!! Dlatego są fora żeby każdy mógł się wypowiedzieć buntownik tobie uratował dupę a mi wciągnął w szambo!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 07 gru 2010, 11:22 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
fakt że o innych firmach piszemy ale z tego co wiem to Contipasz(GR.ANIMEX)dostarcza pasze ale na zachodzie polski!!! A czasami jest tak że trzeba samemu spróbować żeby się przekonać! Pozdrawiam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 07 gru 2010, 11:55 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Żeby była jasność : tucz kontraktowy z Agri Plus to nie jest to samo co tucz z Animexem dlatego kiedyś założyłem temat o Animexe .Wiem tylko że pasza do mnie jest dostarczana z zakładów Animex Zamość natomiast nie znam zależności pomiędzy tymi firmami i na ten temat nie chcę się wypowiadać .Gdyby ktoś był zainteresowany szczegółami współpracy z Agri Plus w zakresie tuczu kontraktowego to zapraszam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 08 gru 2010, 13:50 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
Witam!!! Dokładnie tak jak kolego buntownik piszesz ale też słyszałem o tej firmie Agri Plus złe opinie! A jeżeli o tucze to są naprawdę różne umowy bo można mieć np. cenę gwarantowaną mimo że się nie bierze przez firmę prosiaka czy pasze ale tylko się zakontraktuje świnki do sprzedaży na dany termin czyli+/- WRZESIEŃ 300szt. ale też zależy jaką cenę gwarantowaną wyliczą bo jak oni liczą że zboże kosztuje 50zł. a w rzeczywistości jest po70zł to ci cena nie pokryje kosztów!!! Jeszcze jedno że ja na tuczu musiałem sam martwić się o weterynarza i czy będzie dobry czy zły czy wydoi pieniądze i nie pomorze czy nie!!! A w firmie Agri Plus z tego co wiem to wynajmujesz chlewnie z obsługą czyli z tobą do pracy tak to mniej więcej wygląda,dostajesz co miesiąc wypłatę plus premia za małe upadki i małe zużycie paszy plus zwrot vat-u ale jak masz nowe chlewnie i dbasz to i na własny rachunek przeżyjesz zależy jeszcze ile trzymasz szt. bo jak ponad 500szt. to już musisz chociaż cześć mieć zakontraktowaną ale jak mniej to jakoś wyprzedaż w dobrej cenie na zaprzyjaźnione ubojnie!!! Pozdrawiam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 08 gru 2010, 18:11 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Ja gdybym miał dzisiaj tuczyć na własną rękę to od razu zamykam budę i idę kręcić kółkiem ciężarówki .Kierowca który przywiózł mi prosiaki za ostatni miesiąc roboty wziął 4400 zł. inwestując tylko swoją osobę .A u chłopa to sami wiecie ...jak nie pogoda to cena , jak nie cena to choroba albo nieurodzaj .Taki nasz los .Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela 12 gru 2010, 21:06 
Offline

Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 20:51
Posty: 4
witam! Jestem rolnikiem z woj lubelskiego i trzymam 200 sztuk w cyklu zamkniętym na wiosnę ruszam z budową obory na ściółce na 800-900 sztuk i mam dylemat bo muszę rozpocząć współpracę z jakąś firmą zapewniającą prosiaka bo wiadomo że sam nie jestem w stanie wyprodukować takiej ilości prosiaka proszę o pomoc lub własne szczere spostrzeżenia z jaką firmą warto to zacząć proszę o jakieś namiary i podzielenie się własnym doświadczeniem w tego typu transakcjach :?: będę bardzo wdzięczny za komentarze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 12 gru 2010, 23:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
[quote="ŁOWICZAK"]Witam!!! Dokładnie tak jak kolego buntownik piszesz ale też słyszałem o tej firmie Agri Plus złe opinie!
Ale jakie złe opinie ?Ja mam o nich dobre zdanie .Mi na ostatnim locie padło 30% stanu i nikt mi głowy nie urwał .No ale w tym wypadku zawinił ktoś kto miał prosiaki na odchowalni przede mną i nie dość że nie poszczepił od różycy to jeszcze mi o tym nikt nie powiedział .Jedyna niedogodność jaka mnie spotkała to taka że miałem mieć większą obsadę o 100 sztuk i na razie nie mam dopuki nie zamknę obecnego lotu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 12 gru 2010, 23:03 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Najlepszy układ to zakup z polskiej zdrowej fermy czyli prosiaki z jednego źródła i żadnego mieszania i dokładania innych świń ,na budynku pusto-pełno czyli pełna obsada jak urosną, sprzątanie, mycie i dezynfekcja i nowe wstawienie pełny budynek !
Pozostaje więc dylemat co robić z własną produkcją !?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 12 gru 2010, 23:22 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
BUNTOWNIK ŁOWICZAKOWI tez głowy nikt nie urwał tylko z kasy go oskubali ciekawe jak ty przy 30% upadkach zamierzasz zarobić bo chyba będzie dokładka i to spora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 12 gru 2010, 23:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Odkąd robie pusto-pełno to nawet na holenderskim warchlaku mam niskie upadki (odpukać w niemalowane), chociaż cięzko ojca było przekonać, bo niby lepsze wykorzystanie powierzchni jest jak produkcja na bierząco idzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 13 gru 2010, 10:03 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
arek pisze:
BUNTOWNIK ŁOWICZAKOWI tez głowy nikt nie urwał tylko z kasy go oskubali ciekawe jak ty przy 30% upadkach zamierzasz zarobić bo chyba będzie dokładka i to spora

Arek czytaj ze zrozumieniem .Ja tuczę dla Agri Plus a nie na własną rękę .Zawiniła osoba która ma tzw.odchowalnię i towar od niej jest przerzucany do mnie , ja nie ponoszę żadnych kar za to że ktoś nie przeszczepił prosiaka od różycy .Co innego gdyby dla mnie udowodniono tak rażące zaniedbanie obowiązków .Wtedy cztery litery by spuchły .Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 13 gru 2010, 19:15 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Tomcio jeśli ta nowa tuczarnia w cyklu oteartym będzie zlokalizowana na tym samym podwórku gdzie masz tą produkcję w cyklu zamkniętym to nic dobrego z tego nie wyjdzie. Albo jedno albo drugie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 21 gru 2010, 15:36 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
Witam!!! nie polecam tuczu kontraktowego z żadną firmą sam o tym się przekonałem na własnej skurzę! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 21 gru 2010, 20:24 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Fest sie musiałeś sparzyć ze piszesz to w co 2 temacie :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 21 gru 2010, 20:42 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Fest sie musiałeś sparzyć ze piszesz to w co 2 temacie :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 21 gru 2010, 20:59 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Taaa... ja myślę że gośc chce znichęcić konkurencję i żeby miec lepsze warunki dla siebie na kntrakcie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 21 gru 2010, 21:07 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
ŁOWICZAK pisze:
Witam!!! nie polecam tuczu kontraktowego z żadną firmą sam o tym się przekonałem na własnej skurzę! :wink:

łowiczak pytałem już :ale dlaczego nie polecasz ?Bo ja polecam i potrafię podać rzeczowe argumenty .Nie jest sztuką napisać że nie i koniec .Sztuką jest napisać dlaczego i umieć wybronić swoje stanowisko .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 22 gru 2010, 02:31 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
a może po prostu chce być popularny na forum :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 22 gru 2010, 16:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
Po prostu trzeba przemyśleć i zacząć się cenić a nie być PAROBKIEM :!: :!: :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 22 gru 2010, 17:55 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
ŁOWICZAK pisze:
Po prostu trzeba przemyśleć i zacząć się cenić a nie być PAROBKIEM :!: :!: :!:

łowiczak dobrze piszesz , nie warto być parobkiem .Nie warto brać kredytów i dorabiać banków , nie warto dorabiać firm handlujących prosiakiem i na tym zarabiających , nie warto dorabiać mieszalni pasz , nie warto dorabiać pośredników skupujących tuczniki ani zakładów które oszukują .Zgadzam się z tym i dlatego robię na kontrakcie wiedząc z góry ile firma mi za moją pracę zapłaci .Mogę się z tym zgodzić i dla nich pracować albo się z tym nie zgodzić i robić coś innego .No i tutaj moje pytanie : jakie masz wykształcenie , jakie masz umiejętności , jakie masz skończone kursy specjalistyczne i ile w danej dziedzinie masz praktyki ,jakie masz zaplecze i ile gotówki do zainwestowania żeby się cenić i robić coś innego niż tuczenie świń i bycie parobkiem ?Zaryzykuję że gdybyś miał gotowe odpowiedzi na te pytania to byś nie był parobkiem tylko prezesem .Ja np.nie czuję się parobkiem .Dlaczego ? Bo za moją pracę otrzymuję pieniądze które mnie satysfakcjonują .Mało tego znam temat świń i wiem że na własną rękę więcej nie zarobię .Swoją wypowiedzią obrażasz forumowiczów i dalej nie wyjaśniłeś dlaczego nie polecasz tuczu kontraktowego .Jak znajdę póżniej trochę czasu to cię oświecę co pozwoli ci przestać być parobkiem i stać się rolnikiem .Tyle że kontraktowym .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 30 gru 2010, 14:56 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 14:51
Posty: 1
tomcio 8313 pisze:
witam! Jestem rolnikiem z woj lubelskiego i trzymam 200 sztuk w cyklu zamkniętym na wiosnę ruszam z budową obory na ściółce na 800-900 sztuk i mam dylemat bo muszę rozpocząć współpracę z jakąś firmą zapewniającą prosiaka bo wiadomo że sam nie jestem w stanie wyprodukować takiej ilości prosiaka proszę o pomoc lub własne szczere spostrzeżenia z jaką firmą warto to zacząć proszę o jakieś namiary i podzielenie się własnym doświadczeniem w tego typu transakcjach :?: będę bardzo wdzięczny za komentarze.



Witam Jestem przedstawicielem holenderskiej firmy profood i nawiazujemy wspolprace z chodowcami trzody chlewnej w kraju.
Dobry gatunek wysoka miesnosc pomoc w uzyskaniu finansowania na prosieta oraz pasze na caly okres tuczu... pomoc w zbycie tucznikow...
ZALEZY NAM NA STALEJ W SPOLPRACY I ROZWOJU KAZDEGO HODOWCY.
511-310-203


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 30 gru 2010, 22:17 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
Krispolmkx pisze:
tomcio 8313 pisze:
witam! Jestem rolnikiem z woj lubelskiego i trzymam 200 sztuk w cyklu zamkniętym na wiosnę ruszam z budową obory na ściółce na 800-900 sztuk i mam dylemat bo muszę rozpocząć współpracę z jakąś firmą zapewniającą prosiaka bo wiadomo że sam nie jestem w stanie wyprodukować takiej ilości prosiaka proszę o pomoc lub własne szczere spostrzeżenia z jaką firmą warto to zacząć proszę o jakieś namiary i podzielenie się własnym doświadczeniem w tego typu transakcjach :?: będę bardzo wdzięczny za komentarze.



Witam Jestem przedstawicielem holenderskiej firmy profood i nawiazujemy wspolprace z chodowcami trzody chlewnej w kraju.
Dobry gatunek wysoka miesnosc pomoc w uzyskaniu finansowania na prosieta oraz pasze na caly okres tuczu... pomoc w zbycie tucznikow...
ZALEZY NAM NA STALEJ W SPOLPRACY I ROZWOJU KAZDEGO HODOWCY.
511-310-203


Ja mam typ słoninowo-salcesonowy. może będziesz zainteresowany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 20 sty 2011, 11:43 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 paź 2010, 12:30
Posty: 13
Lokalizacja: Nowy Bukowiec
A jak sie z nimi skontaktować i czy można się dogadać że np pierwszy rzut dadzą za pół roku bo dopiero wtedy będą skończone budynki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 20 sty 2011, 23:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 14:16
Posty: 250
Lokalizacja: cała Polska
buntownik72 pisze:
Ja gdybym miał dzisiaj tuczyć na własną rękę to od razu zamykam budę i idę kręcić kółkiem ciężarówki .Kierowca który przywiózł mi prosiaki za ostatni miesiąc roboty wziął 4400 zł. inwestując tylko swoją osobę .A u chłopa to sami wiecie ...jak nie pogoda to cena , jak nie cena to choroba albo nieurodzaj .Taki nasz los .Pozdrawiam .


rozmawiają trzy prostytutki
jedna miała biznesmena i mówi,że szkoda czasu,laptop,telefony-nic nie wyszło
druga miała działacza PZPN-przerąbane-cały czas oglądał się na drzwi,czy po niego nie idą z CBŚ
trzecia najgorzej
MIAŁA KLIENTA ROLNIKA-NAJPIERW NARZEKAŁ,ZE ZA SUCHO,PÓŹNIEJ,ŻE ZA MOKRO A NA KONIEC I TAK ,ŻE ZA DROGO.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB