Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - zasady higieny na glebokiej sciolce
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 17:27

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 23 sty 2007, 01:00 
prosze o opinie na temat stosowania roznych srodkow w celu zapobiegania chorobom oraz nadmiernej emisji amoniaku na glebokiej <br>sciolce


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 23 lut 2007, 01:00 
Widzę ze nikt z praktyków się nie wypowiedział więc podzielę się moją wiedzą teoretyczną.<br>Na głębokiej ściółce wewnątrz zachodzą procesy prowadzone przez bakterie a mianowicie rozkład i przetwarzanie tego co do ściółki trafia :) procesy te powodują wydzielenie sporej ilości energii bo z tego co pamiętam to temperatura może dochodzić nawet do 50C w głębszych warstwach. Temperaturka sprawia, że wierzch ściółki jest suchy. Poza tym podobno nie ma zapachu bo jak bakterie amoniak i inne takie rozłożą to nie ma co jechać.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 23 lut 2007, 01:00 
Mi jest znany środek firmy Subio o nazwie Sannistable. Tam są bakterie rozkładające ten słynny amoniak, który ma mało przyjemny aromat.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 25 lut 2007, 01:00 
polecam Blatisan Higiene firmy Blattin. Jest to proch o ciekawym zapachu który ma za zadanie dezynfekować wierzchnią warstwę ściółki przez co ogranicza wydzielanie amoniaku i do tego likwiduje larwy much. Mam go dosyć przetestowanego i powiem że jest ok. Dobrze sprawdza się też w kojcach porodowych i na odchowalniach. Przy biegunkach u prosiąt ładnie osusza kojce i dezynfekuje, bez obawy prosięta które zjedzą ten proch mają się świetnie a nawet chyba im on pomaga po zjedzeniu.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 27 lut 2007, 01:00 
dzieki serdeczne napewno sprobuje i podziele sie moimi uwagami


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Polecam wam SanoSan najmocniejszy środek wiążący szkodliwe gazy na rynku a zarazem co ważne osuszający i dezynfekujący kojce. Dzaiła antybakteryjnie przeciw E.Coli oraz salmonelli, bardzo jest równiez skuteczny na muchy i ich larwy. Stosowałem wiele ale ten sprawdza sie najlepiej


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 16 maja 2007, 00:00 
Odpowiednio często ścielić słomę , a wszystko powinno być ok.Uwaga<br>zabezpieczyć naprawdę duże ilości słomy.Kredować przynajmniej raz na tydzień.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 16 maja 2007, 00:00 
Świniarz jak czsto przesypujesz ściółkę sanosanem i ile mniejwięcej go dzjesz na 1m2


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 27 maja 2007, 00:00 
Do Tragona gdzie można kupić ten Sanistabl


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 28 maja 2007, 00:00 
To firma w Czechach produkuje. Jak się zamówi, to pewnie wyślą. Wiem, że mieli też przedstawiciela w Polsce.<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 30 lip 2007, 16:50 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 lip 2007, 16:33
Posty: 7
Ja polecam CLO2 (dwutlenek chloru) nie jest to lekarstwo, ale ze względu na swoje właściwości bakterio i grzybobójcze polecam w profilaktyce, dodatkowo usuwa przykre zapachy. Można stosować w obecności zwierząt, Bardzo skuteczny w zwalczaniu zarodników grzybów.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Agrisan
Post: sobota 27 paź 2007, 16:16 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Jesli chodzi o preparat do suchej dezynfekcji to polecam AGRISAN. Wg. mojej wiedzy jest to preparat najskuteczniejszy na rynku (a były porównywane różne: Dezosan, Sanosan, Stalosan itd.). Zresztą co dużo mówić - posiada najwięcej substancji czynnej i ma najlepiej dopracowaną recepturę. A największa zaleta to stosunek jakości do ceny (3,2 zł za kg!!). Przy większej ilości producent stosuje rabaty! Naprawdę polecam!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 02 lip 2008, 12:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Krzysztof sprawdź sobie stalgren ok3.4zł/kd duński środek u mnie rewelka


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 26 kwie 2010, 20:36 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 kwie 2010, 20:13
Posty: 3
Dorzucę jeszcze biomuchę - do zwalczania larw much. Podstawa to zamknięcie chlewni przed muchami np jakąś siatką. Otwieramy okna, zakładamy siatkę na okna by nam muchy od sąsiadów nienalatywały. Poprawia się klimt i wentylacja. Stosujemy biomuchę - popularna w usa i niemczech. Informacje w google - biomucha


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 29 paź 2010, 10:34 
Offline

Rejestracja: niedziela 22 sie 2010, 09:20
Posty: 9
Lokalizacja: opolskie
pozwoliłem się podpiąć pod temat bo nie chciałem zakładać nowego co myślicie o trocinach jako ściółkę? chodzi mi o głęboką, gdzieś czytałem ze wymienia się ją o 2 rzut, i że jest lepsza, stosuje ktoś to? na youtoube widziałem ze za granicą świnie śmigają po takiej ściółce, co o tym myślicie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 29 paź 2010, 11:58 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
Z trocinami jest wszystko ladnie pieknie tylko, trociny ciezko kupic za rozsadne pieniadze


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 24 lip 2011, 00:02 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 15 sty 2010, 17:07
Posty: 5
Do suchej dezynfekcji polecam produkt o nazwie Dekamix.
Nowy i nie drogi produkt. Porównywalny działaniem do AGRIVET, JHJ, TIMAC, SANO a o niebo tańczy. I jest certyfikowany przez DLG.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 24 lip 2011, 17:16 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
To znaczy sie po ile za te cud-miodzio wołasz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 711
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie
maciek* pisze:
Z trocinami jest wszystko ladnie pieknie tylko, trociny ciezko kupic za rozsadne pieniadze


że niby trociny są lepsze od słomy na głęboką ściółke??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 21:05 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
na głębokiej - tucznik rośnie 2 tygodnie dłużej do tej samej wagi w porównaniu z płytką usuwaną raz dziennie wieczorem lub rusztami.

wentylacja minimum 30% intensywniejsza - zużycie energi

zużycie słomy wyższe niż na płytkiej

ryzyko chorób wyższe

jeżeli budujesz od nowa to 4x się zastanów - ja szukam sposobu na wycofanie się z głębokiej ściółki .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
różnicy niema i jakis problemów zdrowotnych
zuzycie słomy to 9t na okres 90-100dni
slomy z balota okragłego idzie wiecej
a kwadratowego mniej
Jakos obornika z głebokiej jest nie oceniona.

poz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 21:23 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
jak nie jak tak a 9t na ile zwierzaków w czasie 100 dni ja wrzucam 120x120 co drugi dzień na 70szt można by mniej ale jak to zrobić ?


Ostatnio zmieniony wtorek 08 lis 2011, 21:28 przez mediastore, Å‚Ä…cznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 21:27 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
mediastore pisze:
jak nie jak tak


może masz za słabą wentylacje ,ja też nie zauwżyłem jakiś różnic


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
100


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 21:31 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
dobra to nie ma różnicy niech będzie - ale mówię wam że jest :)

to mi wychodzi między 40 a 50 balotów 120 bo jak wrzucam po usunięciu to starcza czasami na 4-5 dni ale następne co 2 dni

No słaba bo na płytkiej nie miały wentylacji wcale - otwarte drzwi i okna

to może wentylacja je hamowała na głębokiej troche strach miałem puścić na 100% po doświadczeniach z wentylacją włącz / wyłącz boje się przeciągów ?

a temperature masz taką samą na płytkiej i głębokie ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 lis 2011, 22:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Była u mnie Pani od crossa i robiła różne pomiary w chlewni.
Wyszło bardzo ciekawe stężenie amoniaku.
Otóż dopuszczalne stężenie jest na poziomie 30ppm.
I tak:
W komorze na rusztach wyszło 17 ppm ( na wysokości ryja)
W komorze na głębokiej ściółce wyszło ponad 50 ppm (tylko do 50 ppm aparat mierzył) mimo iż dzień wcześniej było ścielone.

Dodam że w obydwu przypadkach jest ta sama wentylacja mechaniczna i ta sama temp.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 09 lis 2011, 07:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
ciekawi mnie czy pasze masz kupnÄ… czy sam robisz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 09 lis 2011, 14:13 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
lukas 1982 możesz mi wyjaśnić co to jest za firma cross bo się nie spotkałem a temat klimatu bardzo mnie ciekawi - w firmie indoor widziałem jakiś tester paskowy do mierzenia poziomu amoniaku ale nie testowałem -
mają też piasty i łopaty do śmigieł multifana w ciekawej cenie - sam mam śmigła z Tywentu i wydajniejszych na rynku nie ma (9 łopat) mają tylko kiepskie silniki (sprawność 65-75%) - ja wymieniłem ma besel - teraz marzą mi się BLDC lub besele na magnesach neodymowych ale jeszcze nie weszły do seryjnej produkcji szukają poważnego inwestora (pewnie czekają na mnie :) ) - sprawność ca. 85% czyli podobna do BLDC .

lukas 1982 od kogo masz sterowniki klimatu ?


Monitor poziomu stężenia amoniaku LAM to wpisz w google


do 100ppm srednio w dobie jakoÅ›


Muchozolali - dlaczego jesteś tak sceptycznie nastawiony do pasz robionych we własnym zakresie ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 09 lis 2011, 14:26 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
pani od crossa to nie firma !!! Tylko kontrol odnosnie przestrzegania wymowgow Cross Complice !!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 09 lis 2011, 19:46 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
o boże to są jakieś kontrole ? i co robią jak jest przekroczone - mandat ? czy dopłaty obniżają ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 09 lis 2011, 21:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
SÄ…, sÄ… :lol:
Na szczęście to było tylko przygotowanie do kontroli także bez stresu się obyło :wink:
Wentylacja działa dobrze, na wysokości człowieka jest czyste powietrze. Urok głębokiej ściółki polega na tym że jak się nachylisz do wysokości ryja świni to idzie odjechać. Na ruszcie to zjawisko jest dużo mniej odczuwalne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 10 lis 2011, 09:19 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
lukas to masz źle ustawioną tą wentylacje ,coś z klapami powietrza u mnie przy pełnej obsadzie, nawet jak mokro na wysokości ryja powietrze czyste


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 10 lis 2011, 13:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Nie mam klap, powietrze na załej szerokości komory jest równo tłoczone, Temp jest ok 20 stopni przy pracy wentylatora na poziomie 20-30%


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 10 lis 2011, 22:23 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
lukas zjedz z ta temperatura na maks 18 stopni


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 lis 2011, 09:03 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
maciek* no amoniak uwalnia się z potęgą (nie pamiętam czy 2 czy 3) w funkcji temperatury - czyli im chłodniej tym mniej wiem że granica jest gdzieś między 20,5 a 21 i wtedy zaczyna się lawinowo uwalinać , ale 18 na stałe bez względu na temperature na zewnątrz - ja schodze poniżej 19 dopiero przy minusowych i zwykle 15 stopni udawało mi się obronić w największe mrozy rzędu -20 , no i jeszcze jest kwestia temperatury podłoża ściółki - powietze 18 a ściółka może 36 albo 40 na głębokości 20cm , podobnie jak na rusztach do głębokiej też musi być odpowiednia obsada aby ściółka była dobrze ubita , odpowiednio wilgotna wtedy amoniaku wydaje się że uwalnia się mniej , amoniak paruje do powietrza ale też bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie , więc same sprzeczności jak zachować czyste powietrze i amoniak związany w ściółce , na dobrze zbilansowanej paszy można utrzymywać te 20-21 stopni na głębokiej przerzucając suchą słome w mokre miejsca 1-2 razy dziennie ( koniecznie na noc bo wtedy aktywnośc spada - spada generowana temperatura z pary i ciała , spada wydajność wentylacji ) minimum wentylacji 8-13 m3/h na sztuke przy obsadzie ok 1szt/m2 no i pilnować wilgotności do 65-70 jak pada 72 %, na płytkiej klikamy koło 21 i problemów z amoniakiem tylko z kilku godzin zostaje.

Pytanie do staś76 - wloty wlotami ale jakie masz sterowniki ? bo większość oferowanych na rynku otwiera tylko proporcjonalnie do prędkości wentylatora a jego charakterystyka nigdy nie jest liniowa .
Nie myśląc nawet o wydajności która zależy i od wilgotności powietrza i od ciśnienia , i różnicy ciśnień i głowa boli ;)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 lis 2011, 10:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
pisząc o wlotach miałem na myśli kierunek jaki jest nadawany strumieniowi powietrza ,klapy przez swoje ułożenie kierują powietrze pod sufit ,spadając po drugiej stronie takim ruchem wirowym czyste powietrze cofa się po ściółce z powrotem omiatając świnie znowu w kierunku wlotów i jest wreszcie wywalone przez wentylator,ja mam na myśli taką wentylacje kominową z wlotami od strony korytarza i kominem przy drzwiach. Bez klap nie jest nadawany odpowiedni obieg tego powietrza i działa to na zasadzie przeciągu .Automatykę klap bym pominął bo nie jest ona w tym systemie najważniejsza


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 lis 2011, 10:28 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
co do tej temperatury , na tuczarni płytkoscielonej mam ustawione 17,8
hala z lochami prosnymi 16,5
odchowalnie 18,5 (ogrzewanie podlogowe)
porodowki 17,5 ( na okres porodow podwyzszam do 19)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 lis 2011, 10:49 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
Cieszę się że to rozwiązanie działa - chętnie bym to zobaczył ( pokazał również u mnie ), oczywiście mam na myśli film lub zdjęcia z uwagi na przenoszenie miescowej flory bakteryjno wirusowej :) , Z tym zawracaniem powietrza to na rysunkach tak wygląda ale przestałem wierzyć że ktoś w Polsce potrafi to zrobić stąd moje zainteresowanie tematem. Poprostu brak specjalistów - zrobić każdy chętnie po minimum 27zł lub 150zł/h byle badziewie wloty na sznurek, sterownik na triakach , skasować a potem żeby działało to nie ma w Polsce nikogo , trochę winy jest też po stronie chodowców - jak stroiłem wentylacje z serwisantami z Big Dutchman`a i pytałem na jakie podciśnienie ustawiamy to zapierali się żeby nie więcej jak 0 pa - tak bali się przeciągów podczas gdy wszyscy piszą że minimum to 10-12Pa . Bo jak dasz 10pa i masz szpary , dziury to przeciągami załatwisz świnie i reklamacja do firmy od wentylacji , więc dali się na sposób będziemy ustawiać 0Pa i reklamacji będzie mniej :) skuteczność wentylacji i mieszania powietrz też mniejsza. Więc pytam i szukam kto i jak zrobił tak że jest zadowolony z efektów ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 lis 2011, 11:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
U mnie powietrze wlatuje dołem na ganek, podnosi się na metrowym murku i idzie dalej przez komorę a na końcu jest komin. Sprawdza się to moim zdaniem dobrze. Może problem jest faktycznie z temp.

U mne porodówka 21 (dla prosiąt podłogowe ogrz) - ruszta
odchowalnia 4-7tyg 23st (podłogowe) - ruszta
odchowalnie 7-13 22st - ruszta bez ogrzewania
tuczarnia 13-16 22st, 16-19 21st, 19-25 20stopni - gł sćiółka.

Na takie wartości mam ustawiany sterownik stienen.
Rzeczywista temperatura z czujników jest o 1-2 stopnie wyższa.

To co obniżać temperaturę??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 lis 2011, 12:17 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
Lukas moim zdaniem zdecydowanie za cieplo !!!
zjedz troche z ta temperatura , zobaczysz o ile sie zrobi przyjemniej !!!

w porodowce lochy beda chetniej pasze pobierały


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 lis 2011, 15:00 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
ja nie trzymam stałej temperatury trochę zmieniam sam sugerując się zewnętrzną trochę zmienia komputer na podstawie wilgotności , jak pada podwyższam dozwoloną wilgotność o 2-3 % , i sprawdzam dotykam uszy świń jak są ciepłe w dotyku jak pipka napalonej laski to jestem zadowolony że wszystko jest ok ale nie zawsze da się to osiągnąć tak że nie odważę się komuś doradzać ale przyjemnie jest na Targach , wystawach poczuch ten klimat zapach i pomyśleć w ile dni mogłaby swinia urosnąć w takich warunkach i jaka by była cena profilaktyki . Pewnie popełniam błąd tymi zmianami dlatego słucham o tych stałych temperaturach.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 20 mar 2012, 13:22 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 mar 2012, 12:36
Posty: 1
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk
Witam,

Generalnie jeśli chodzi o zmniejszenie ilości wydzielanego amoniaku, to bakterie pracujące w procesach tlenowych, potrafią "blokować" rozwój organizmów beztlenowych (poprzez konkurencję) odpowiedzialnych za powstawanie smrodów, czyli wytwarzających amoniak, siarkowodór, skatol, indol itd.
Na tej zasadzie działają wszelkie biopreparaty do gnojowicy, szwagier używa bioaqualyse (czy bioaqualise??) czy jakoś tak i sobie chwali.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 mar 2012, 00:03 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jeden szwagier sobie chwali ,a drugi by sobie posprzedawal ?

:lol: : :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 mar 2012, 13:05 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
malyrolnik pisze:
Witam,

Generalnie jeśli chodzi o zmniejszenie ilości wydzielanego amoniaku, to bakterie pracujące w procesach tlenowych, potrafią "blokować" rozwój organizmów beztlenowych (poprzez konkurencję) odpowiedzialnych za powstawanie smrodów, czyli wytwarzających amoniak, siarkowodór, skatol, indol itd.
Na tej zasadzie działają wszelkie biopreparaty do gnojowicy, szwagier używa bioaqualyse (czy bioaqualise??) czy jakoś tak i sobie chwali.


Witam!
To produkt portugalskiej firmy IBER BIO - BIOTECNOLOGIA E AMBIENTE, LDA.
Kto sprzedaje ten produkt w Polsce? Przedstawiciel, dystrybutor...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re:
Post: wtorek 22 mar 2016, 12:26 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 12:35
Posty: 13
lyku83 pisze:
Do suchej dezynfekcji polecam produkt o nazwie Dekamix.
Nowy i nie drogi produkt. Porównywalny działaniem do AGRIVET, JHJ, TIMAC, SANO a o niebo tańczy. I jest certyfikowany przez DLG.
- ja od jakiegoś czasu właśnie z jhj dezosanem dezynfekuje, jakoś nie przekonałem się do innych

[quote="mediastore"]lukas 1982 możesz mi wyjaśnić co to jest za firma cross bo się nie spotkałem a temat klimatu bardzo mnie ciekawi - w firmie indoor widziałem jakiś tester paskowy do mierzenia poziomu amoniaku ale nie testowałem -
mają też piasty i łopaty do śmigieł multifana w ciekawej cenie - sam mam śmigła z Tywentu i wydajniejszych na rynku nie ma (9 łopat) mają tylko kiepskie silniki (sprawność 65-75%) - ja wymieniłem ma besel - teraz marzą mi się BLDC lub besele na magnesach neodymowych ale jeszcze nie weszły do seryjnej produkcji szukają poważnego inwestora (pewnie czekają na mnie :) ) - sprawność ca. 85% czyli podobna do BLDC - jak mi się stary multifan zepsuł i nie mogłem dokupić piasty bo się okazało, że już takich nie robią to się przerzuciłem na Ziehl-Abeggi http://www.fermo.pl/produkt-2879-wentylator-kominowy-ziehl-abegg-fi-63-cm-ff063-6et-4ia5r2.html, dużo porządniejsze i nie ma odzdzielnych części.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 18 wrz 2019, 12:26 
Offline

Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 15:30
Posty: 41
Dzięki za tricki z temperaturą. Też myślałem, że ten specyficzny zapach to wina głębokiej ściółki :D


Ostatnio zmieniony czwartek 01 paź 2020, 13:14 przez Jeziorak, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 18 wrz 2019, 12:38 
Offline

Rejestracja: środa 11 wrz 2019, 14:31
Posty: 35
U mnie nie ma "zapaszku". Ale obczaiłem temperaturę i mam średnio coś koło 18-19 :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 18 wrz 2019, 18:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Pamiętajta jedno : jak pościelita tak sie wyśpita! 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 09 mar 2020, 12:13 
Offline

Rejestracja: czwartek 28 lis 2019, 10:10
Posty: 41
Fajny wątek. U mnie nie śmierdzi i mam temperaturę podobną jak Mergo, coś koło 19 stopni. Nie wiedziałem, że zależność jest aż tak duża.

_______________________________
Sprawdzona firma ochroniarska z Warszawy


Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 sie 2020, 12:21 przez Krakowiak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 17 sie 2020, 10:32 
Offline

Rejestracja: środa 27 lis 2019, 14:09
Posty: 31
Pewnie, że zależność jest ogromna. Im cieplej, tym mniej higienicznie i trudniej sobie poradzić z zapachami. Oczywiści lodówki z pomieszczenia tez nie można, bo odbije się na zdrowiu zwierząt.
_______________________________
Zobacz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w Krakowie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB