Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Mam problem z wÅ‚aÅ›cicielem gruntów rolnych POMOCY!
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 22:37

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 04 lip 2012, 23:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 15:43
Posty: 15
Lokalizacja: warm-maz.
Dzierżawię od sąsiada ziemię 7lat.Umowa notarialna jest na 10lat. I dziś dowiedziałem się że sprzedał tą ziemię którą dzierżawię. I tu moje pytanie czy jest to możliwe, skoro mam prawo pierwokupu? Być może to tylko plotka, dokładnie nie wiem czy ją sprzedał :?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 04 lip 2012, 23:43 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
masz prawo pierwokupu i musi cie powiadomić skutecznie o terminie sprzedaży inaczej będziesz mógł podważyć taka umowę


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 05 lip 2012, 00:04 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Tak daleko masz do sąsiada że go nie możesz zapytać???
jak będzie Ciebie chcial wyruchać to Ci żadna umowa nie pomoże , bo naprzykład może ją zerwać ponieważ uważa że mało nawozu siejesz albo jeżdzisz po niej rowerem jak jest mokro :lol:
straszy że jest kupiec i albo będzie chciał drogo sprzedać albo za dzierżawe dopłata i ze dwie tony pszenicy , bo 7 lat temu do nie dokładał i Ciebie wywianował a teraz by zarobić wypadało a nie oglądać jak z niej wywozisz złoto :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 05 lip 2012, 08:23 
Offline

Rejestracja: niedziela 14 cze 2009, 20:26
Posty: 279
Miałam podobną sytuację, właściciel sprzedał ziemię bez naszej wiedzy. Wydzierżawiał nam ziemię za rentę . U notariusza dostarczył wypis z rejestru gruntów bez zapisu o dzierżawie (nie wiem jak to zrobił, bo na wszystkich legalnych dzierżawach, widnieję na wypisach). Mogłabym dochodzić swoich praw ale nie zależało mi na kupnie tej ziemi, nowy właściciel miał obowiązek uszanować dzierżawę, jednakże zmienił warunki dzierżawy i ja zrezygnowałam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 05 lip 2012, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
wystarczy powiadomic prokuratora o fałszerstwie
to pieniadze za ziemie niestarczyły by na prawników

chamów zwalcza sie chamstwem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 lip 2012, 15:09 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Kasia i Paweł pisze:
Miałam podobną sytuację, właściciel sprzedał ziemię bez naszej wiedzy. Wydzierżawiał nam ziemię za rentę . U notariusza dostarczył wypis z rejestru gruntów bez zapisu o dzierżawie (nie wiem jak to zrobił, bo na wszystkich legalnych dzierżawach, widnieję na wypisach). Mogłabym dochodzić swoich praw ale nie zależało mi na kupnie tej ziemi, nowy właściciel miał obowiązek uszanować dzierżawę, jednakże zmienił warunki dzierżawy i ja zrezygnowałam.
Przy sprzedaży jest ważne co jest napisane w księgach wieczystych
u kogo te umowę dzierżawy pisaliście u proboszcza ?????
10 lat to kupa czasu podczas którego dużo się może pozmieniać i to w każdą stronę
czasami dzierżawcy potrzebna umowa , a czasami wydzierżawiającemu i prawda jest taka że własność trzeba uszanować pomimo że czasami właścicielowi pupkę trzeba wycierać :lol: :lol:
ale powinien powiedzieć że sprzedaje na drugi raz takiego delikfenta kopnąć w du... :roll: a prokuratorów w to nie mieszać , bo to śmieszne i jeszcze jak się dowiedzą jakie interesy na wsi się robi to sami zaczną tyrać w polu :roll: :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 lip 2012, 17:22 
Offline

Rejestracja: niedziela 14 cze 2009, 20:26
Posty: 279
stan1069@o2.pl pisze:
Kasia i Paweł pisze:
Miałam podobną sytuację, właściciel sprzedał ziemię bez naszej wiedzy. Wydzierżawiał nam ziemię za rentę . U notariusza dostarczył wypis z rejestru gruntów bez zapisu o dzierżawie (nie wiem jak to zrobił, bo na wszystkich legalnych dzierżawach, widnieję na wypisach). Mogłabym dochodzić swoich praw ale nie zależało mi na kupnie tej ziemi, nowy właściciel miał obowiązek uszanować dzierżawę, jednakże zmienił warunki dzierżawy i ja zrezygnowałam.
Przy sprzedaży jest ważne co jest napisane w księgach wieczystych
u kogo te umowę dzierżawy pisaliście u proboszcza ?????
10 lat to kupa czasu podczas którego dużo się może pozmieniać i to w każdą stronę
czasami dzierżawcy potrzebna umowa , a czasami wydzierżawiającemu i prawda jest taka że własność trzeba uszanować pomimo że czasami właścicielowi pupkę trzeba wycierać :lol: :lol:
ale powinien powiedzieć że sprzedaje na drugi raz takiego delikfenta kopnąć w du... :roll: a prokuratorów w to nie mieszać , bo to śmieszne i jeszcze jak się dowiedzą jakie interesy na wsi się robi to sami zaczną tyrać w polu :roll: :roll:

Umowa została zarejestrowana tylko i wyłącznie w geodezji i w KRUSie, nie potrzebny był notariusz! W księgach wieczystych nie musiało być odnotowane!!. Do sprzedaży, właściciel przyniósł wypis z rejestru gruntów z geodezji i tu zostało dokonane jakieś oszustwo, bo nie widniałam na tym wypisie jako dzierżawca i notariusz sporządzający umowę sprzedaży nie powiadomił mnie o tym fakcie bo nic nie wiedział.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 lip 2012, 17:56 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Domyslam się że umowę napisaliście w gminie po to żeby był papierek do KRUSU że właściciel pozbył się przeszkody jaką miał do renty czyli pole , a że wymagane było na 10 lat to tak napisaliście
jak sobie już dostał rencine to sobie sprzedał i nie żle wykombinował , bo na dodatek pewnie zarobił , bo ziemia podrożała
nie trzeba było brać do dzierżawy tylko gratis jak chciał rente :lol: i pewnie by pchnął za pare groszy , bo wcześniej za rok renty było 3 ha ,a teraz 3 ary .
Ale jak się nauczyło brać za wszelką cene ha po to żeby były to trudno :roll:
Z tego co mi wiadomo to do sprzedaży u notariusza jest wymagany akt własności , a on póżniej sprawdza czy nie jest obciążona w księgach wieczystych , trudno żeby notariusz latał i sprawdzał kto na niej uprawia


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 06 lip 2012, 19:25 
Offline

Rejestracja: niedziela 14 cze 2009, 20:26
Posty: 279
Stan nie wiem czego się czepiasz, może masz zły dzień albo kobieta ci nie dała :twisted:
Ja nie mam z tą sprawą żadnych problemów, temat został zakończony 6 lat temu, więc twoje wyliczenia za bardzo nie są wiarygodne ani twoje domysły odnośnie dokonania dzierżawy nie są prawdziwe.
Przedstawiłam swoją sprawę, tylko po to aby pokazać autorowi wątku, że takie sytuacje się zdarzają i jak mogą się kończyć. Lepiej byś zrobił doradzając coś autorowi wątku a nie za wszelką cenę doprowadzić do starcia ze mną :twisted:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 lip 2012, 12:45 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 15:43
Posty: 15
Lokalizacja: warm-maz.
Byłem u tego sąsiada i nie sprzedał jeszcze tej ziemi, ale chce ją sprzedać. I ja mam jeszcze jedno pytanie, jak w razie nie kupiłbym te ziemi, bo np. inni płacili by mu więcej, to przez te 3 lata które mi zostały, jestem nadal dzierżawcą i drugi właściciel nie może zerwać ze mną umowę, czy jednak może ją zerwać?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 lip 2012, 14:19 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Zależy jaką Ty te umowę masz
jak ten co Ci wydzierżawił ma możliwość sprzedać to ten co kupi może Ci zboże wymłucić chociaz Ty siałes i będziesz zdziwiony że hej .
kiedyś zasiałem na agencyjnym chcialem wydzierżawić ale gosciu w agencji mi odradzil , powiedział kup sobie , bo nikt nie jest zainteresowany więc papiery złożyłem i zasiałem czekajac na przetarg i żniwa
jadÄ™ na przetarg a tu siedzi dalszy kuzyn w oczekiwaniu na przetarg :roll:
podczas licytacji wartość działki wzrosła 3 krotnie i się wycofałem a do żniw było tydzień :wink:
jadę młócić ; wynająłem kombajn i gościu młóci aż tu nagle właściciel podjechał zatrzymał kombajnistę i kazał mu wypierdalać z pola , bo on jest właścicielem jak nie to dzwoni po policje kombajnista podniósł heder i wyjechał z pola 8)
ale pużniej właściciela sumienie ruszyło i kazał wymłócić :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 lip 2012, 16:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 29 gru 2011, 19:30
Posty: 66
Lokalizacja: piotrków
w takich sytuacjach idzie się do prawnika i za 100zł ci wszystko powie bo słuchanie takich głupich rad jak stan1069@o2.pl to zdaje się psu na budę bo pewne jest to że kto sieje to sprząta


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 lip 2012, 20:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 14:02
Posty: 1442
Lokalizacja: podlasie
U stana to wogule cuda sie dzieją na wiosce kłosy zboża kradna warchlaki podrzucaja jestem ciekaw gdzie ta wioska codow sie mieści


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 lip 2012, 08:45 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 14:32
Posty: 570
Lokalizacja: Podlaskie ale nie Podlasie
Leząc pod przyczepą czyta mądre książki, przecież wiedza to skarb.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 22 sie 2012, 16:39 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 14:32
Posty: 570
Lokalizacja: Podlaskie ale nie Podlasie
Nie chcę zakładać nowego tematu dla jednego pytania, więc w temacie; Kto się orientuje, czy można się dowiedzieć w ARIMR, czy gdzieś indziej, o tym czy rolnik X przekazał rolnikowi Y gospodarstwo w dzierżzawę w zamian za strukturalną.? Mam podejrzenie, że ziemia, którą dzierżawię (bez papieru)została oddana w dzierżawę rolnikowi Y na 10 lat za rentę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 22 sie 2012, 16:44 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Taka umowa powinna być zarejestrowana w starostwie w ewidencji gruntów (wystarczy wziąć wypis z rejestru) najprawdopodobniej jest tez wpis w księdze wieczystej, łatwo to sprawdzić bo księgi sa jawne i ogólnie dostępne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 22 sie 2012, 21:29 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jak Cię z pola nie wygonili to co to za różnica na kogo zapisane
pewnie w Gminie by się dowiedział


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 23 sie 2012, 08:16 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 14:32
Posty: 570
Lokalizacja: Podlaskie ale nie Podlasie
Właśnie wygonili i nie podali przyczyny, zresztą to mój wuj albo ...uj. Niestety nie znam numerów działek ani ksiąg, dzierżawa była na słowo.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 23 sie 2012, 11:19 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Sprubój coś na polu robić to zaraz się dowiesz kto jest w jego posiadaniu
jak dopłat nie brałeś to nie żałuj , jeszcze z wujkiem flache wypij że Cię już nie wykorzystuje :lol: :lol: :lol:

widocznie uznał że trochę nieładnie swojego jeb...ć w rogi :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 23 sie 2012, 22:57 
Offline

Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 16:53
Posty: 191
Lokalizacja: pomorskie
numery działek możesz sobie w internecie znaleźć...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 08 wrz 2012, 22:47 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
http://www.ppr.pl/artykul-dziki-zachod- ... 171460.php


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 09 wrz 2012, 10:40 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 20 lis 2009, 18:36
Posty: 661
Lokalizacja: wlkp
pomiar działek geoportal.gov.pl


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB