Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 23 sie 2019, 08:48

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:

arek pisze:
vatowiec zawsze zanosi 8% nie ma znaczenia co sprzedaje
Ty jeste┼Ť tego pewien ????
bo mojego kolege kilka lat ten g┼é─ůb rozlicza i przy sprzeda┼╝y odprowadza 5 % troche niby go w k┼éopoty wci─ůgn─ů┼é , mia┼é kontrole dosy─ç powa┼╝n─ů ale tego nie wykryli 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jestem pewien a kolega co┼Ť pewnie pokr─Öci┼é nie wiem sk─ůd to 5%

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Stan dobrze to przedstawi┼ée┼Ť, ale jest jedno ALE . Na koniec miesi─ůca , b─ůd┼╝ kwarta┼éu bierze Stan faktury zakupu i sprzeda┼╝y i liczy Vat od np ;kupionych warchlak├│w , paliwa , oprysk├│w i trochy wyposa┼╝enia chlewni , oraz tego co sprzeda┼é .Po podliczeniu wychodzi ┼╝e Stan sprzeda┼é towaru za 5000 z┼é Vat a kupi┼é za 7500 i co robi Stan ? Stan pisze do US o zwrot nadp┼éaconego Vatu , pisze , czeka i zwrot otrzymuje :P :P :P
Jedyny haczyk jest tu taki, że Stan musi główkować aby mieć kasiorę na zakupy towarów o jak największej stawce Vat.
8%na 100% , ale nie od wszystkiego . Od owsa jest bodaj┼╝e 5% , od mleka te┼╝ chyba 5%

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jest jeszcze opcja ze STAN wi─Öcej dosta┼é vatu jak wydal i musi do US zanie┼Ť─ç kasiorke

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

stan1069@o2.pl pisze:
Muchozolali pisze:
arek pisze:
i kasiorę do reki możesz zapłacić gdyby było odwrotnie to przelew no i 7%

ale bzdura

go┼Ť─ç daje ci got├│wk─Ö i ty musisz jecha─ç wp┼éaci─ç kase do banku
a potwierdzenie mu wys┼éac bo vatu sobie nie odlicz─ů
tak juz robiłem
Arkowi chodzi o to ┼╝e watowcy mi─Ödzy sob─ů mog─ů operowa─ç got├│wk─ů , natomiast ┼╝eby m├│gl watowiec odliczy─ç wat kt├│ry zaplaci┼é rycza┼étowcowi musi mu zap┼éaci─ç przelewem

bo mogłoby się okazać że watowiec odlicza wat który niby zaplacił ryczałtowcowi, który jeszcze się nie narodził albo umarł 100 lat temu :lol: :lol:
bo o rycza┼étowcu nic w urz─Ödzie skarbowym nie wiedz─ů

moze odliczyc jesli dostanie odemnie potwierdzenie z banku ze taka kase wpłacilem na swoje konto za taka i taka fakture i tytułem na tuczniki

po sprawie

jak chcesz to baraki wrzuci taka fakture na forum i potwierdzenie z banku

poz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mietko75 pisze:
Stan dobrze to przedstawi┼ée┼Ť, ale jest jedno ALE . Na koniec miesi─ůca , b─ůd┼╝ kwarta┼éu bierze Stan faktury zakupu i sprzeda┼╝y i liczy Vat od np ;kupionych warchlak├│w , paliwa , oprysk├│w i trochy wyposa┼╝enia chlewni , oraz tego co sprzeda┼é .Po podliczeniu wychodzi ┼╝e Stan sprzeda┼é towaru za 5000 z┼é Vat a kupi┼é za 7500 i co robi Stan ? Stan pisze do US o zwrot nadp┼éaconego Vatu , pisze , czeka i zwrot otrzymuje :P :P :P
Jedyny haczyk jest tu taki, że Stan musi główkować aby mieć kasiorę na zakupy towarów o jak największej stawce Vat.
8%na 100% , ale nie od wszystkiego . Od owsa jest bodaj┼╝e 5% , od mleka te┼╝ chyba 5%
Taki go┼Ťciu mia┼é w┼éa┼Ťnie problem , wydal wi─Öcej ni┼╝ sprzeda┼é i od nieudokumentowanych dochodow grozilo mu zap┼éacenie 75 % podatku
ju┼╝ poma┼éu si─Ö za sznureczkiem rozgl─ůda┼é :lol: ale si─Ö wybroni┼é wcze┼Ťniejsz─ů sprzeda┼╝─ů 8) ale widze ┼╝e jak nie zmieni go┼Ťcia ktory go rozlicza to sznurek mu si─Ö mo┼╝e przyda─ç :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

nie zawsze trzeba kupowac na taka sama kwote. kupujac maszyny czy paliwo masz 23% a sprzedajac zboze czy swiniaka 8%. mi prawie zawsze vat zwracaja. chyba ze gdzies jakas fakrure zgubie z zakupu. najwiecej zaplacilem 216 zloty a zwrotu cos ponad 44 tys. generalnie nie jest zle tylko trzeba faktury trzymac w jednym miejscu oraz druczki za przelewy z banku na kupowany towar gdzie placisz przelewem ( nie wiem czemu jak nie ma tej wplaty to skarbowka uwaza fakture za niewazna).
ja tam wole sie rozliczac sie sam bo jak rozliczala mnie ksiegowa to byly problemy podczas kontroli

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Jaki jest kod PKWiU na zmielone ziarno np. pszenicy? Szukałem w google i jest tylko normalnie na pszenicę jako ziarno. Czyżby nie miało to znaczenia czy ziarno jest całe czy zmielone?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

mo┼╝e jako karma dla zwierz─ůt 10.91.10.0?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

No w┼éa┼Ťnie nie wiem jak to jest.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

W kwietniu kupi┼éem w elewatorze kukurydz─Ö dzi┼Ť otrzyma┼éem faktur─Ö koryguj─ůc─ů gdy┼╝ zle naliczono vat 8% a powinno by─ç 5% czy b─Öd─Ö musia┼é t─ů r├│┼╝nic─Ö zwr├│ci─ç do skarb├│wki? :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

elewator musi odda─ç tobie r├│┼╝nice ┼║le naliczonego vatu a tobie zale┼╝y jak wyjdzie z rozliczenia miesiaca

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Te┼╝ tak my┼Ťl─Ö ale oni na korekcie wstawili netto o te 3% wi─Öcej i wychodzi tyle samo tylko vat do skarb├│wki ja mam odda─ç? :twisted:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: zagadka

witam wszystkich serdecznie

czy kto┼Ť mo┼╝e si─Ö orientuje czy rolnik b─Öd─ůcy na vac-ie musi sprzeda┼╝ na rycza┼étowca ewidencjonowa─ç na kasie fiskalnej?

innymi s┼éowy czy ma kto┼Ť mo┼╝e kas─Ö fiskaln─ů ?

pytam poniewa┼╝ moja ksi─Ögowa dopatrzy┼éa si─Ö w jakiej┼Ť ustawie takiego obowi─ůzku

czy kto┼Ť mo┼╝e co┼Ť wi─Öcej wie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

a musi wogole ewidencjowac? sprzedajesz i tyle...
firma sprzedajac osobie fizycznej nie prowadzacej dzialalnosci gospodarczej, czyli np rolnik ryczaltowy musi wystawic paragon lub fakture VAT, ktora tez nalezy zewidencjowac na paragonie...
ale kase fiskalna kupujesz gdy przekroczysz okreslona sprzedaz dla osob fizycznych, w Twoim wypadku kupujesz bloczek "Rachunek" lub "Paragon" i wystawiasz ryczaltowcowi...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.