Indeks witryny Indeks witryny

a-one

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 maja 2020, 09:54

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

CZY KTOS STOSUJE E.M. W CHODOWLI SWIN CZY TEZ DO ROZKLADU RESZTEK POZNIWNYCH JAK ROWNIEZ DO OCHRONY PLANTACJI? JAKIE S─ä WASZE OPINIE NA TEMAT E.M. CZY MACIE JAKIES DOSWIADCZENIA?
W JAKI SPOSOB NAJLEPIEJ STOSOWAC JE W CHLEWNI ? CZY DODAJ─äC DO PASZY CZY TEZ DO WODY PRZEZ DOSATRON?
PROSZE O OPINIE

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Co do EM i ich działania na muchy słyszałem dwie skrajne opinie: jeden chwalił pod niebiosa drugi mówił że nic nie warte.

Ja zastosowa┼éem polski odpowiednik EMU tj. urzy┼╝niacz glebowy Bogdan na kilku polach..pr├│by posz┼éy -g├│wnie na obornik -ale i na ┼Ťciernisko- pod orke- oraz na orke przed siewem.
Na efekty przyjdzie poczekać przynajmniej do żniw, koszt 0,9l/ha 120zł

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Szczypiorek zainspirowany twoim pytaniem zaopatrzyłem się w EM i spróbuję zastosować u siebie. Wyniki podam na forum. Podobno daje się je 1 litr na 1000 litrów przez dosatron lub 3 litry na 1 tonę paszy. Nic więcej na razie nie wiem. Pozdrowienia. :?:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

WETMAN JA STOSUJE U SIEBIE KONCENTRAT BAKTERI KWASU MLEKOWEGO DO PASZY OD 1.5 ROKU I WIDZE EFEKTY JEZELI CHODZI O EM TO PRYSKALEM NIMI CHLEWNIE 2 RAZY I MUSZE POWIEDZIEC ZE ODNIOSLEM NIEWIELKIE ODCZUCIE POPRAWY KLIMATU JEDNAK Z TEGO CO WIEM TRZEBA TO ZROBIC KILKA RAZY ZEBY ZAUWAZYC EFEKT. DODATKOWO ZROBILEM MALE DOSWIADCZENIE W SLOIKACH ODNOSNIE ROZKLADU SLOMY I PASZY 19 LISTOPADA O SPOSTRZEZENIACH NAPISZE JAK EFEKT BEDZIE BARDZIEJ WIDOCZNY
POZDRAWIAM

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

SZCZYPIOREK pisze:
WETMAN JA STOSUJE U SIEBIE KONCENTRAT BAKTERI KWASU MLEKOWEGO DO PASZY OD 1.5 ROKU I WIDZE EFEKTY JEZELI CHODZI O EM TO PRYSKALEM NIMI CHLEWNIE 2 RAZY I MUSZE POWIEDZIEC ZE ODNIOSLEM NIEWIELKIE ODCZUCIE POPRAWY KLIMATU JEDNAK Z TEGO CO WIEM TRZEBA TO ZROBIC KILKA RAZY ZEBY ZAUWAZYC EFEKT. DODATKOWO ZROBILEM MALE DOSWIADCZENIE W SLOIKACH ODNOSNIE ROZKLADU SLOMY I PASZY 19 LISTOPADA O SPOSTRZEZENIACH NAPISZE JAK EFEKT BEDZIE BARDZIEJ WIDOCZNY
POZDRAWIAM

j jak z efektem jest?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

MUSZE POWIEDZIEC ZE TO NAPRAWDE DZIALA PRYSKALEM TYM CHLEWNIE I GNOJOWICE JAK ROWNIEZ STOSOWALEM 0.3% JAKO DODATEK DO WODY PRZEZ DOSATRON. JEST MNIEJ SZKODLIWYCH GAZOW W BUDYNKU A Z USUWANIEM GNOJOWICY NIEMA NAJMNIEJSZYCH PROBLEMOW . JESTEM ZADOWOLONY.
A CO NAJWAZNIEJSZE ZDROWOTNOSC SWIN SIE POPRAWILA PRAKTYCZNIE NIEMA KLOPOTOW Z UKLADEM ODDECHOWYM I POKARMOWYM. POLECAM

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

B─Öd─ůc studentem w SGGW mnia┼éem fakultet kt├│rego g┼é├│wnym tematem by┼éy E. M., wyk┼éadowca prezentowa┼é nam r├│zne do┼Ťwiadczenia oraz praktyczne sposoby wykorzystania E.M., najciekawsze z tego wszystkiego by┼éy filmy pokazuj─ůce praktyczne zastosowania EM na zagranicznych farmach np w Japoni i musze wam powiedziec ┼╝e odbywa┼éo si─Ö to w zupe┼énie inny spos├│b ni┼╝ proponuja Polscy dystrybutorzy EM, mianowicie po┼╝yteczne mikroorganizmy zanim opryskano nimi pole lub obornik by┼éy namna┼╝ane w du┼╝ych beczkach czy tez zbiornikach na odpowiednio skomponowanej po┼╝ywce w kt├│rej sk┼éad wchodzi┼éa m. in. melasa oraz inne dodatki w zalezno┼Ťci od przeznaczenia, dopiero tak przygotowana "zup─Ö" zawieraj─ůca kultury EM aplikowano na pola czy u┼╝ywano do innych cel├│w a w zwi─ůzku z tym wprowadzano np do gleby czy gnojowicy niepor├│wnywalnie wi─Öksze ilo┼Ťci EM ni┼╝ ma to mniejsce w przypadku rozcie┼äczenia kilku litr├│w p┼éynu zawieraj─ůcego EM i opryskania tym 1ha. Tak znikome ilo┼Ťci bakteri wprowadzone z opryskiem nie sa wstanie wobec konkurencji rodzimej mikroflory i mikrofauny namno┼╝yc sie do poziomu przy kt├│rym mog┼éy by skutecznie oddzia┼éywac na w┼éa┼Ťciwo┼Ťci gleby.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

więc baraki wg Ciebie jaka dawka była by skuteczna??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Rz─ůd wielko┼Ťci dawek stosowanych w zagranicznych gospodarstwach intensywnia wykorzystuj─ůcych w┼éasciwo┼Ťci EM zawiera┼é sie w setkach litr├│w/ha materia┼éu bazowego zawierajacego EM.
Chc─ůc efektywnie stosowa─ç EM naleza┼éo by je namna┼╝a─ç we w┼éasnym gospodarstwie kupuj─ůc jedynie kultyry startowe, wtedy dopiero mo┼╝na by uzyska─ç widoczne efekty zw┼éaszcza jesli chodzi o poprawe w┼éa┼Ťciwo┼Ťci gleby kt├│rej na 1 ha w warstwie ornej 20cm jest 2000m3 co daje 2000000 dm3 zak┼éadaj─ůc ┼╝e 1cm3 preparatu EM zawiera 10000 mikroorganozm├│w z kt├│rych kazdy jest w stanie wytworzyc koloni─Ö, z ka┼╝dego kolejnego litra/ha uzyskamy w glebie wzrost ilo┼Ťci EM o 5 sztuk mikroorganizm├│w na 1dm3, nie trzeba byc mikrobiologiem zeby stwierdzic ┼╝e nie s─ů to ilo┼Ťci mog─ůce wytworzyc w szybkim czasie du┼╝e kolonie kt├│re b─Öda wstanie wp┼éyn─ůc na w┼éa┼Ťciwo┼Ťci gleby.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

szczypiorek w jakis sposob i wjakich ilosciach stosujesz mikroorganizmy w kanalach z gnojowica??? ikiedy to tam wlewasz????? pod koniec cyklu na poczatku ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

witajcie uzyrzniacz glebowy ..bogdana '' stosuje od 4 lat bez nawo┼╝enia fosforowo-potasowego tylko azot 4 lata temu zrobi┼éem analiz─Ö gleby i po trzech latach stosowania kolejn─ů a wiec tak na pocz─ůtku zawarto┼Ť─ç fosforu 56.5-59.8 potasu 61-41.5 magnez 11.1-12.6 odczyn ph 6.91-7,12 po trzech latach stosowania analiza pokaza┼éa
fosfor 40.6-41.5
potas 32-52,7
magnez 12.9-14.1

ph 6.8-7.06
pr├│by zosta┼éy pobrane k┼éadem za pomoc─ů gps czyli po 3 latach w tym samym miejscu na tej samej b┼éeboko┼Ťci co do plon├│w
1 rok jeczmień ozimy 6.5 t
2 rok rzepak 4.4 t
3 rok pszenica zyta 9.5t
to ┼╝e spada zawarto┼Ť─ç sk┼éadnik├│w to mnie nie martwi poniewa┼╝ u mnie by┼éo tego stanowczo za du┼╝o co do uprawy jest to pole cie┼╝kie do uprawy ale na dzie┼ä dzisiejszy ziemia odpu┼Ťci┼éa jest du┼╝o l┼╝ej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marek mokwa
WITAM . ILE STOSUJESZ TEGO UZYZNIACZA NA 1 HA?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

teraz tylko 0,8 l na ha w pierwszym roku było to 2 razy po 0.8

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marek mokwa
A CO Z NAWOZAMI FOSFOROWO POTASOWYMI CZYTALEM ZE TE BAKTERIE S─ä WRAZLIWE NA CHLORKI. JAK ROZWI─äZUJESZ SPRAWE ZAPRAWIANIA NASION CZY UZYWASZ TRADYCYJNYCH ZAPRAW CZY TYCH BAKTERII I JAK WYGL─äDA U CIEBIE OCHRONA FUNGICYDOWA UPRAW ? W JAKI SPOSOB TO ROZWI─äZUJESZ? CZYTALEM ZE BAKTERIAMI MOZNA PRYSKAC UPRAWY W CELU OCHRONY PRZED CHOROBAMI GRZYBOWYMI.
JA STOSUJE EM W CHLEWNI I WEDLUG MNIE TO SIE SPRAWDZA W TYM ROKU ZETNE SLOME PO ZNIWACH , POTRAKTUJE POLE GNOJOWIC─ä I ZASTOSUJE EM. WSZYSTKO ZMIESZAM GRUBEREM I ZOBACZE JAK TO BEDZIE DALEJ FUNKCJONOWALO

PS. WLASNIE PRZECZYTALEM ZE JESTES Z SUBKOWY A BYLEM TAM NIEDAWNO JAK ROWNIEZ W MIEJSCOWOSCI WIELKA SLONCA , SZKODA ZE SIE WCZESNIEJ NIEZORIENTOWALEM BO BYM ZAJECHAL Z JAK─äS FLASZECZK─ä W ODWIEDZINY :wink:
POZDRAWIAM

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

jak kiedy┼Ť zab┼é─ůdzisz jeszcze w te strony to zapraszam adres na mojej stronie internetowej a co do u┼╝y┼╝niacza przez te lata to nie sypalem ani fosforu ani potasu tylko azot oczywi┼Ťcie ochrona grzybowa pe┼éna nie polewam u┼╝yr┼╝niaczem .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

a co do zaprawy zb├│┼╝ to zaprawiam tradycyjnie tylko ┼╝e EM to troszk─Ö inna bajka ten producent BOGDAN kiedy┼Ť zacz─ů┼é od EM ale to trzeba by┼éo namna┼╝a─ç odpowiednia temp.itd a tu przy u┼╝yrzniaczu lejesz wod─Ö wlewasz p┼éyn i w pole .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

czy stosuje ktos EM w zywieniu swin

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

witam ja urzywam technologii EM od trzech lat zar├│wno dla zwierzat jak i do gleby.
jesli chodzi o trzode chlewn─ů to by┼éem jak najbardziej pozytywnie zaskoczony, probiotyk podaje macior─ů i prosiet─ů regularnie przez ca┼éy cykl hodowlany wed┼éug zalece┼ä producenta, nie mam problem├│w z biegunkami obrz─Ök├│wk─ů u macior ju┼╝ dawno nie mia┼éem MMA. u tucznik├│w stosuje nieco mniejsze dawki w domieszce do paszy to co zauwa┼╝y┼éem to ┼Ťwinie s─ů znacznie spokojniejsze nie ma agresji i kanibalizmu, jesli chodzi o zmiane klimatu w chlewni to moim zdaniem nie ma efekt├│w, much raczej te┼╝ nie odstrasza (ale na pewno tego nie wiem s┼éysza┼éem r├│┼╝ne opinie u mnie nie zadzia┼éa┼éo podobno trzeba robic to regularnie, a mi nie chcia┼éo si─Ö biega─ç z spryskiwaczem) opisuje tu oczywiscie orginalny produkt firmy emro ,przedtem stosowa┼éem jakies polskie podr├│bki -nie warto szkoda kasy i zachodu
Gleba - tu cięzko mi powiedziec czy to działa wzrostu w plonie raczej nie było ale nie mam porównania, pogoda była bardzo zmienna a ja pryskałem całe działki w tym roku spróbuje na tylko na połowie pola więc bede mial jakies porównanie. Z moich obserwacji em naturalnie aktywny na pewno przyspiesza rozkład resztek ... więcej napisze za rok :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

witaj ja czuj─Ö ┼╝e to jaka┼Ť ┼Ťciema bo ten produkt w maju nie by┼é na li┼Ťcie ministerstwa czyli by┼é nielegalnie wprowadzony do obrotu i niezgodnie z prawem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Witam temat urwał się rok temu i co dalej?.SWAWOLNY miał odpisac.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

Ja stosuje od 3 miesi─Öcy ale oryginalny z EM greenland, i co?? ano ko┼╝ucha przerobi┼éy. By┼éem w szoku ale przy wywo┼╝eniu gnojowicy kole┼Ť wypompowa┼é mi ca┼éy zbiornik :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

jaki koszt

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Ja od 3 lat u┼╝ywam PRP FIX. Ko┼╝ucha w zbiorniku o poj. 510 m nie mam z kana┼é├│w sp┼éywa bardzo ┼éadnie, ale najwa┼╝niejsze jest to ┼╝e zapach z gospodarstwa przesta┼é przeszkadza─ç s─ůsiad─ů.Koszt to 2,7 PLN + vat ( 8 %) za 1 kg. Dawkowanie na stronie www. Osobi┼Ťcie polecam zu┼╝y┼éem ju┼╝ 5 t.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

lukas1982 pisze:
Ja stosuje od 3 miesi─Öcy ale oryginalny z EM greenland, i co?? ano ko┼╝ucha przerobi┼éy. By┼éem w szoku ale przy wywo┼╝eniu gnojowicy kole┼Ť wypompowa┼é mi ca┼éy zbiornik :D
lLukas a dla prosi─ůt dajesz tlenek jeszcze na odsadzanie czy tylko EMA I w jakiej dawce bo ja da┼éem 3litry probiotyk :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

3 litry malutko. Bez cynku i tak mo┼╝esz miec jazdy.
Obecnie daj─Ö 2.5 l na ton─Ö do tucznika i LP oraz 5 l do LK.
Teraz sprobuje na bokashi bo z mokr─ů qq lepiej w formie sta┼éej.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

lukas1982 pisze:
3 litry malutko. Bez cynku i tak mo┼╝esz miec jazdy.
Obecnie daj─Ö 2.5 l na ton─Ö do tucznika i LP oraz 5 l do LK.
Teraz sprobuje na bokashi bo z mokr─ů qq lepiej w formie sta┼éej.
No mi polecali do kuku doda─ç probiotyk do zakiszania 8) a chodzi mi oto czy em i tlenek sie nie wykluczaj─ů czy mo┼╝na miesza─ç prosi─Öta 6 tygodni?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

panowie a z jakiej firmy stosujecie te EM i jakie dawki

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

[Grenland daje 3 litry na tone ale lukas twierdzi że mało :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

liczy sie efekt a nie to co kto mysli

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Tak ale ja dzi┼Ť pierwszy raz zrobi┼éem a Lukas ju┼╝ d┼éugo stosuje podobno nawet sam pije :wink: a lepiej uczy─ç si─Ö na cudzzych b┼é─Ödach

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

no tak zapewne ci co sa bardziej obeznani w sprawie wiecej moga powiedziec

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

U mnie obecnie idzie EM z Multikraftu. Smr├│d zdecydowanie mniejszy a i latem much jakby mniej by┼éo. Co do schodzenia z ZnO na odsadzeniu to bym si─Ö 2 razy zastanowi┼é. Lepiej na twarde chucha─ç :lol: ni┼╝ potem z rzadzizn─ů walczy─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

u mnie EM by┼éo stosowane przez p├│┼étor─Ö miesi─ůca na sektorach odchowu - wyniki by┼éy takie ┼╝e zacz─Ö┼éy si─Ö akty kanibalizmu (zakrwawione uszy i resztki uszu) w wyniki czego z tego eksperymentu 25% odchowu pad┼éo, inne 30% p├│┼║niej wesz┼éy w okres tuczu. Nie polecam tych bakterii do paszy nikomu!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A ja miałem chęć te EM-y u siebie wypróbować.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Je┼Ťli mia┼ée┼Ť ochot─Ö spr├│bowa─ç to spr├│buj. Nie wiem z jakiego powodu u kolegi powy┼╝ej pojawi┼éy si─Ö problemy, ale nie wini┼ébym mikroorganizm├│w. U mnie podawane s─ů ju┼╝ 2 rok i ┼╝adnego problemu nie stworzy┼éy a kilka pomog┼éy rozwi─ůza─ç. Chyba, ┼╝e kolega poszed┼é na jakie┼Ť skr├│ty i wycofa┼é z paszy inne dodatki, lub wypr├│bowa┼é towar od niepewnego dostawcy namna┼╝any w gara┼╝u. W przypadku upadk├│w na poziomie 25% i pewno┼Ťci co do ┼║r├│d┼éa problemu towar trzeba by┼éo reklamowa─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Krzywy tylko nie daj sobie wm├│wic ┼╝e maj─ů tam kilkadziesi─ůt szczep├│w, bo nie maj─ů. Maj─ů trzy. Kwasu mlekowego. W dodatku nie z Japoni tylko od jednego z europejskich producent├│w. W 2012 roku firmy paszowe musia┼éy ponownie dokonac rejestracji ┼Ťrodk├│w ┼╝ywienia zwierz─ůt z podaniem producenta. No i si─Ö wyda┼éo ┼╝e to europejskie bakterie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Dzięki. Jeszcze nie stosowałem.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

Longin pisze:
Krzywy tylko nie daj sobie wm├│wic ┼╝e maj─ů tam kilkadziesi─ůt szczep├│w, bo nie maj─ů. Maj─ů trzy. Kwasu mlekowego. W dodatku nie z Japoni tylko od jednego z europejskich producent├│w. W 2012 roku firmy paszowe musia┼éy ponownie dokonac rejestracji ┼Ťrodk├│w ┼╝ywienia zwierz─ůt z podaniem producenta. No i si─Ö wyda┼éo ┼╝e to europejskie bakterie.

Mo┼╝esz sprecyzowa─ç o kt├│rej firmie m├│wisz?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nie m├│wi─Ö ┼╝eby┼Ť nie stosowa┼é. Wr─Öcz przeciwnie.
Jestem ciekaw Twojej opini. Ja nie stosuj─Ö poniewa┼╝ nie mam po co.
Po prostu to co m├│wi─ů przedstawiciele nale┼╝y przesiac przez sito zdrowego rozs─ůdku.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Z Japonii jedzie tzw matka, czyli mocno skoncentrowany "zacier" na bazie kt├│rego firmy namna┼╝aj─ů swoje produkty. Te rzeczy nie s─ů sprzedawane przez firmy paszowe, wi─Öc nie s─ů rejestrowane jako mpu. Je┼Ťli idzie o ilo┼Ť─ç szczep├│w to zale┼╝y od warunk├│w namna┼╝ania. Polecam film z fabryki Multikraftu http://www.youtube.com/watch?v=UeOdrb3ZmOQ
i czekam na podobne z polskich namna┼╝arek.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nie zgadzam sie.
Zakiszacze do np ccm to te┼╝ nie MPU, i nie tylko pasz├│wka je dystrybuuje.
Mimo to posidaj─ů atesty oraz rejestracje.
A co do filmiku. To bez przesady! To ma byc nowoczesna fabryka???
To┼╝ to hangar z beczkami. Gdzie tu sterylno┼Ťc. Nic dziwnego ┼╝e po takim procesie u jednego dzia┼éaj─ů a u innego nie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nale┼╝y sobie odpowiedzie─ç na pytanie - czego oczekujesz po tym produkcie? Nie jest to cudowny ┼Ťrodek na wszystko. Na pewno radzi sobie z odorem. W moim przypadku zauwa┼╝y┼éem te┼╝ popraw─Ö zdrowia. Do pasz nie stosuj─Ö ju┼╝ zakwaszaczy, a zastanawiam si─Ö te┼╝ nad wycofaniem detoksykant├│w, wi─Öc koszt te┼╝ nie jest taki straszny.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

stosuje em zakiszacz do kiszonego ziarna kukurydzy, cos tam daje bo mikroflora w przewodzie pokarmowym jest lepsza, reszte produktow nie stosuje bo nie widze zadnych efektow

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

daras stosujesz em do wody czy bokashi do paszy ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A po czym poznajesz ┼╝e mikroflora jest lepsza?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Longin pisze:
A po czym poznajesz ┼╝e mikroflora jest lepsza?

na przyroscie i zu┼╝yciu paszy juz widac r├│znice, nie ma przypadk├│w ataku beztlenowca, teraz juz nie mam kiszonego ziarna i daje sucha qq to r├│znica jest widoczna,

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Ja zapalam ┼Ťwiat┼éo na noc i beztlenowce te┼╝ si─Ö sko┼äczy┼éy. A i tak nie ma pewno┼Ťci czy to od tego. Z reszt─ů , wasze pieni─ůdze. Mnie po prostu to ┼Ťmieszy. A argumentacja za emami nie przekonuje ┼╝adna.
Natomiast przekonał mnie kolega który wywiózł cały ccm po emach do gorzelni bo sie zagotowało w silosie. Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

beztlenowiec to bez tlenu
bez swiat┼éa to bez┼Ťwietlowiec :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

W├│wczas w nocy dojada┼éy te co nie mog┼éy w dzie┼ä. A i przyrosty sie poprawi┼éy, a i flora jelitowa, i s─ů szcz─Ö┼Ťliwsze i w og├│le same cuda.
Much mniej, nie ┼Ťmierdzi( bo nie chodz─Ö ja tylko kto┼Ť inny), i za 3 z┼éote bo tyle da┼éem za ┼╝arowk─Ö.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

To nie s─ů puste pieni─ůdze longin.
mam małe dzieci, często łapały infekcje, na to antybiotyki i tak w kółko.
Zaczeli┼Ťmy bada─ç odporno┼Ť─ç i z pomoc─ů Pani doktor z poznania podnosi─ç odporno┼Ť─ç w┼éa┼Ťnie takimi sfecyfikami jak EM tyle ┼╝e dla ludzi.
po roku czasu efekty rewelacyjne, dzieci nie choruj─ů, odporno┼Ť─ç po badaniu krwi w g├│rnych dawkach, no i de facto sko┼äczy┼éy si─Ö antybiotyki co cieszy najbardziej.
Sam stosuje Emy u ┼Ťwinek jednak mam adenomatoze tak┼╝e cyklicznie (dwa tyg na 6 tyg) podaje tylozyne a po niej id─ů Emy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.