Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - EFEKTYWNE MIKROORGANIZMY
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 01:11

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: czwartek 30 paź 2008, 19:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
CZY KTOS STOSUJE E.M. W CHODOWLI SWIN CZY TEZ DO ROZKLADU RESZTEK POZNIWNYCH JAK ROWNIEZ DO OCHRONY PLANTACJI? JAKIE SÄ„ WASZE OPINIE NA TEMAT E.M. CZY MACIE JAKIES DOSWIADCZENIA?
W JAKI SPOSOB NAJLEPIEJ STOSOWAC JE W CHLEWNI ? CZY DODAJÄ„C DO PASZY CZY TEZ DO WODY PRZEZ DOSATRON?
PROSZE O OPINIE


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 lis 2008, 23:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Posty: 637
Lokalizacja: wlkp
Co do EM i ich działania na muchy słyszałem dwie skrajne opinie: jeden chwalił pod niebiosa drugi mówił że nic nie warte.

Ja zastosowałem polski odpowiednik EMU tj. urzyżniacz glebowy Bogdan na kilku polach..próby poszły -gównie na obornik -ale i na ściernisko- pod orke- oraz na orke przed siewem.
Na efekty przyjdzie poczekać przynajmniej do żniw, koszt 0,9l/ha 120zł


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 gru 2008, 22:19 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Szczypiorek zainspirowany twoim pytaniem zaopatrzyłem się w EM i spróbuję zastosować u siebie. Wyniki podam na forum. Podobno daje się je 1 litr na 1000 litrów przez dosatron lub 3 litry na 1 tonę paszy. Nic więcej na razie nie wiem. Pozdrowienia. :?:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 06 gru 2008, 22:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
WETMAN JA STOSUJE U SIEBIE KONCENTRAT BAKTERI KWASU MLEKOWEGO DO PASZY OD 1.5 ROKU I WIDZE EFEKTY JEZELI CHODZI O EM TO PRYSKALEM NIMI CHLEWNIE 2 RAZY I MUSZE POWIEDZIEC ZE ODNIOSLEM NIEWIELKIE ODCZUCIE POPRAWY KLIMATU JEDNAK Z TEGO CO WIEM TRZEBA TO ZROBIC KILKA RAZY ZEBY ZAUWAZYC EFEKT. DODATKOWO ZROBILEM MALE DOSWIADCZENIE W SLOIKACH ODNOSNIE ROZKLADU SLOMY I PASZY 19 LISTOPADA O SPOSTRZEZENIACH NAPISZE JAK EFEKT BEDZIE BARDZIEJ WIDOCZNY
POZDRAWIAM


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 20 mar 2009, 23:29 
Offline

Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 22:40
Posty: 451
Lokalizacja: near Szamotuły Poznań
SZCZYPIOREK pisze:
WETMAN JA STOSUJE U SIEBIE KONCENTRAT BAKTERI KWASU MLEKOWEGO DO PASZY OD 1.5 ROKU I WIDZE EFEKTY JEZELI CHODZI O EM TO PRYSKALEM NIMI CHLEWNIE 2 RAZY I MUSZE POWIEDZIEC ZE ODNIOSLEM NIEWIELKIE ODCZUCIE POPRAWY KLIMATU JEDNAK Z TEGO CO WIEM TRZEBA TO ZROBIC KILKA RAZY ZEBY ZAUWAZYC EFEKT. DODATKOWO ZROBILEM MALE DOSWIADCZENIE W SLOIKACH ODNOSNIE ROZKLADU SLOMY I PASZY 19 LISTOPADA O SPOSTRZEZENIACH NAPISZE JAK EFEKT BEDZIE BARDZIEJ WIDOCZNY
POZDRAWIAM

j jak z efektem jest?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 21 mar 2009, 17:19 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
MUSZE POWIEDZIEC ZE TO NAPRAWDE DZIALA PRYSKALEM TYM CHLEWNIE I GNOJOWICE JAK ROWNIEZ STOSOWALEM 0.3% JAKO DODATEK DO WODY PRZEZ DOSATRON. JEST MNIEJ SZKODLIWYCH GAZOW W BUDYNKU A Z USUWANIEM GNOJOWICY NIEMA NAJMNIEJSZYCH PROBLEMOW . JESTEM ZADOWOLONY.
A CO NAJWAZNIEJSZE ZDROWOTNOSC SWIN SIE POPRAWILA PRAKTYCZNIE NIEMA KLOPOTOW Z UKLADEM ODDECHOWYM I POKARMOWYM. POLECAM


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 21 mar 2009, 18:50 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Będąc studentem w SGGW mniałem fakultet którego głównym tematem były E. M., wykładowca prezentował nam rózne doświadczenia oraz praktyczne sposoby wykorzystania E.M., najciekawsze z tego wszystkiego były filmy pokazujące praktyczne zastosowania EM na zagranicznych farmach np w Japoni i musze wam powiedziec że odbywało się to w zupełnie inny sposób niż proponuja Polscy dystrybutorzy EM, mianowicie pożyteczne mikroorganizmy zanim opryskano nimi pole lub obornik były namnażane w dużych beczkach czy tez zbiornikach na odpowiednio skomponowanej pożywce w której skład wchodziła m. in. melasa oraz inne dodatki w zalezności od przeznaczenia, dopiero tak przygotowana "zupę" zawierająca kultury EM aplikowano na pola czy używano do innych celów a w związku z tym wprowadzano np do gleby czy gnojowicy nieporównywalnie większe ilości EM niż ma to mniejsce w przypadku rozcieńczenia kilku litrów płynu zawierającego EM i opryskania tym 1ha. Tak znikome ilości bakteri wprowadzone z opryskiem nie sa wstanie wobec konkurencji rodzimej mikroflory i mikrofauny namnożyc sie do poziomu przy którym mogły by skutecznie oddziaływac na właściwości gleby.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 21 mar 2009, 19:48 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 16 maja 2008, 20:52
Posty: 73
więc baraki wg Ciebie jaka dawka była by skuteczna??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 21 mar 2009, 20:29 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Rząd wielkości dawek stosowanych w zagranicznych gospodarstwach intensywnia wykorzystujących własciwości EM zawierał sie w setkach litrów/ha materiału bazowego zawierajacego EM.
Chcąc efektywnie stosować EM nalezało by je namnażać we własnym gospodarstwie kupując jedynie kultyry startowe, wtedy dopiero można by uzyskać widoczne efekty zwłaszcza jesli chodzi o poprawe właściwości gleby której na 1 ha w warstwie ornej 20cm jest 2000m3 co daje 2000000 dm3 zakładając że 1cm3 preparatu EM zawiera 10000 mikroorganozmów z których kazdy jest w stanie wytworzyc kolonię, z każdego kolejnego litra/ha uzyskamy w glebie wzrost ilości EM o 5 sztuk mikroorganizmów na 1dm3, nie trzeba byc mikrobiologiem zeby stwierdzic że nie są to ilości mogące wytworzyc w szybkim czasie duże kolonie które będa wstanie wpłynąc na właściwości gleby.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 22 mar 2009, 09:56 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
szczypiorek w jakis sposob i wjakich ilosciach stosujesz mikroorganizmy w kanalach z gnojowica??? ikiedy to tam wlewasz????? pod koniec cyklu na poczatku ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 22 mar 2009, 12:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witajcie uzyrzniacz glebowy ..bogdana '' stosuje od 4 lat bez nawożenia fosforowo-potasowego tylko azot 4 lata temu zrobiłem analizę gleby i po trzech latach stosowania kolejną a wiec tak na początku zawartość fosforu 56.5-59.8 potasu 61-41.5 magnez 11.1-12.6 odczyn ph 6.91-7,12 po trzech latach stosowania analiza pokazała
fosfor 40.6-41.5
potas 32-52,7
magnez 12.9-14.1



ph 6.8-7.06
próby zostały pobrane kładem za pomocą gps czyli po 3 latach w tym samym miejscu na tej samej błebokości co do plonów
1 rok jeczmień ozimy 6.5 t
2 rok rzepak 4.4 t
3 rok pszenica zyta 9.5t
to że spada zawartość składników to mnie nie martwi ponieważ u mnie było tego stanowczo za dużo co do uprawy jest to pole cieżkie do uprawy ale na dzień dzisiejszy ziemia odpuściła jest dużo lżej


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 mar 2009, 20:40 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
marek mokwa
WITAM . ILE STOSUJESZ TEGO UZYZNIACZA NA 1 HA?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 25 mar 2009, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
teraz tylko 0,8 l na ha w pierwszym roku było to 2 razy po 0.8


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 26 mar 2009, 00:07 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
marek mokwa
A CO Z NAWOZAMI FOSFOROWO POTASOWYMI CZYTALEM ZE TE BAKTERIE SÄ„ WRAZLIWE NA CHLORKI. JAK ROZWIÄ„ZUJESZ SPRAWE ZAPRAWIANIA NASION CZY UZYWASZ TRADYCYJNYCH ZAPRAW CZY TYCH BAKTERII I JAK WYGLÄ„DA U CIEBIE OCHRONA FUNGICYDOWA UPRAW ? W JAKI SPOSOB TO ROZWIÄ„ZUJESZ? CZYTALEM ZE BAKTERIAMI MOZNA PRYSKAC UPRAWY W CELU OCHRONY PRZED CHOROBAMI GRZYBOWYMI.
JA STOSUJE EM W CHLEWNI I WEDLUG MNIE TO SIE SPRAWDZA W TYM ROKU ZETNE SLOME PO ZNIWACH , POTRAKTUJE POLE GNOJOWICÄ„ I ZASTOSUJE EM. WSZYSTKO ZMIESZAM GRUBEREM I ZOBACZE JAK TO BEDZIE DALEJ FUNKCJONOWALO

PS. WLASNIE PRZECZYTALEM ZE JESTES Z SUBKOWY A BYLEM TAM NIEDAWNO JAK ROWNIEZ W MIEJSCOWOSCI WIELKA SLONCA , SZKODA ZE SIE WCZESNIEJ NIEZORIENTOWALEM BO BYM ZAJECHAL Z JAKÄ„S FLASZECZKÄ„ W ODWIEDZINY :wink:
POZDRAWIAM


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 27 mar 2009, 13:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
jak kiedyś zabłądzisz jeszcze w te strony to zapraszam adres na mojej stronie internetowej a co do użyżniacza przez te lata to nie sypalem ani fosforu ani potasu tylko azot oczywiście ochrona grzybowa pełna nie polewam użyrżniaczem .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 27 mar 2009, 13:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
a co do zaprawy zbóż to zaprawiam tradycyjnie tylko że EM to troszkę inna bajka ten producent BOGDAN kiedyś zaczął od EM ale to trzeba było namnażać odpowiednia temp.itd a tu przy użyrzniaczu lejesz wodę wlewasz płyn i w pole .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 18 lip 2010, 12:37 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2007, 20:03
Posty: 62
Lokalizacja: Lubuskie
czy stosuje ktos EM w zywieniu swin


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 12:09 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 11:47
Posty: 3
Lokalizacja: świętokrzyskie
witam ja urzywam technologii EM od trzech lat zarówno dla zwierzat jak i do gleby.
jesli chodzi o trzode chlewną to byłem jak najbardziej pozytywnie zaskoczony, probiotyk podaje maciorą i prosietą regularnie przez cały cykl hodowlany według zaleceń producenta, nie mam problemów z biegunkami obrzękówką u macior już dawno nie miałem MMA. u tuczników stosuje nieco mniejsze dawki w domieszce do paszy to co zauważyłem to świnie są znacznie spokojniejsze nie ma agresji i kanibalizmu, jesli chodzi o zmiane klimatu w chlewni to moim zdaniem nie ma efektów, much raczej też nie odstrasza (ale na pewno tego nie wiem słyszałem różne opinie u mnie nie zadziałało podobno trzeba robic to regularnie, a mi nie chciało się biegać z spryskiwaczem) opisuje tu oczywiscie orginalny produkt firmy emro ,przedtem stosowałem jakies polskie podróbki -nie warto szkoda kasy i zachodu
Gleba - tu cięzko mi powiedziec czy to działa wzrostu w plonie raczej nie było ale nie mam porównania, pogoda była bardzo zmienna a ja pryskałem całe działki w tym roku spróbuje na tylko na połowie pola więc bede mial jakies porównanie. Z moich obserwacji em naturalnie aktywny na pewno przyspiesza rozkład resztek ... więcej napisze za rok :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 27 wrz 2010, 19:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
witaj ja czuję że to jakaś ściema bo ten produkt w maju nie był na liście ministerstwa czyli był nielegalnie wprowadzony do obrotu i niezgodnie z prawem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 16 gru 2011, 20:43 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 18:05
Posty: 228
Lokalizacja: małopolskie
Witam temat urwał się rok temu i co dalej?.SWAWOLNY miał odpisac.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 17 gru 2011, 07:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Ja stosuje od 3 miesięcy ale oryginalny z EM greenland, i co?? ano kożucha przerobiły. Byłem w szoku ale przy wywożeniu gnojowicy koleś wypompował mi cały zbiornik :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 17 gru 2011, 15:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
jaki koszt


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 20 gru 2011, 21:42 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 13 sie 2007, 16:50
Posty: 51
Lokalizacja: łódzkie
Ja od 3 lat używam PRP FIX. Kożucha w zbiorniku o poj. 510 m nie mam z kanałów spływa bardzo ładnie, ale najważniejsze jest to że zapach z gospodarstwa przestał przeszkadzać sąsiadą.Koszt to 2,7 PLN + vat ( 8 %) za 1 kg. Dawkowanie na stronie www. Osobiście polecam zużyłem już 5 t.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 17:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
lukas1982 pisze:
Ja stosuje od 3 miesięcy ale oryginalny z EM greenland, i co?? ano kożucha przerobiły. Byłem w szoku ale przy wywożeniu gnojowicy koleś wypompował mi cały zbiornik :D
lLukas a dla prosiąt dajesz tlenek jeszcze na odsadzanie czy tylko EMA I w jakiej dawce bo ja dałem 3litry probiotyk :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
3 litry malutko. Bez cynku i tak możesz miec jazdy.
Obecnie dajÄ™ 2.5 l na tonÄ™ do tucznika i LP oraz 5 l do LK.
Teraz sprobuje na bokashi bo z mokrą qq lepiej w formie stałej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 18:05 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
lukas1982 pisze:
3 litry malutko. Bez cynku i tak możesz miec jazdy.
Obecnie dajÄ™ 2.5 l na tonÄ™ do tucznika i LP oraz 5 l do LK.
Teraz sprobuje na bokashi bo z mokrą qq lepiej w formie stałej.
No mi polecali do kuku dodać probiotyk do zakiszania 8) a chodzi mi oto czy em i tlenek sie nie wykluczają czy można mieszać prosięta 6 tygodni?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 19:36 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2011, 21:58
Posty: 307
Lokalizacja: wielkopolska
panowie a z jakiej firmy stosujecie te EM i jakie dawki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 20:01 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
[Grenland daje 3 litry na tone ale lukas twierdzi że mało :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 21:03 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2011, 21:58
Posty: 307
Lokalizacja: wielkopolska
liczy sie efekt a nie to co kto mysli


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 21:09 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Tak ale ja dziś pierwszy raz zrobiłem a Lukas już długo stosuje podobno nawet sam pije :wink: a lepiej uczyć się na cudzzych błędach


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 21 lis 2012, 21:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 mar 2011, 21:58
Posty: 307
Lokalizacja: wielkopolska
no tak zapewne ci co sa bardziej obeznani w sprawie wiecej moga powiedziec


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 26 lis 2012, 23:18 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: wielkopolska
U mnie obecnie idzie EM z Multikraftu. Smród zdecydowanie mniejszy a i latem much jakby mniej było. Co do schodzenia z ZnO na odsadzeniu to bym się 2 razy zastanowił. Lepiej na twarde chuchać :lol: niż potem z rzadzizną walczyć


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 30 lis 2012, 19:54 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 30 lis 2012, 19:43
Posty: 69
Lokalizacja: Lublin
u mnie EM było stosowane przez półtorę miesiąca na sektorach odchowu - wyniki były takie że zaczęły się akty kanibalizmu (zakrwawione uszy i resztki uszu) w wyniki czego z tego eksperymentu 25% odchowu padło, inne 30% później weszły w okres tuczu. Nie polecam tych bakterii do paszy nikomu!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 30 lis 2012, 22:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
A ja miałem chęć te EM-y u siebie wypróbować.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 06 lut 2013, 22:42 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: wielkopolska
Jeśli miałeś ochotę spróbować to spróbuj. Nie wiem z jakiego powodu u kolegi powyżej pojawiły się problemy, ale nie winiłbym mikroorganizmów. U mnie podawane są już 2 rok i żadnego problemu nie stworzyły a kilka pomogły rozwiązać. Chyba, że kolega poszedł na jakieś skróty i wycofał z paszy inne dodatki, lub wypróbował towar od niepewnego dostawcy namnażany w garażu. W przypadku upadków na poziomie 25% i pewności co do źródła problemu towar trzeba było reklamować.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 12 lut 2013, 00:28 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Krzywy tylko nie daj sobie wmówic że mają tam kilkadziesiąt szczepów, bo nie mają. Mają trzy. Kwasu mlekowego. W dodatku nie z Japoni tylko od jednego z europejskich producentów. W 2012 roku firmy paszowe musiały ponownie dokonac rejestracji środków żywienia zwierząt z podaniem producenta. No i się wydało że to europejskie bakterie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 12 lut 2013, 09:47 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Dzięki. Jeszcze nie stosowałem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 12 lut 2013, 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Longin pisze:
Krzywy tylko nie daj sobie wmówic że mają tam kilkadziesiąt szczepów, bo nie mają. Mają trzy. Kwasu mlekowego. W dodatku nie z Japoni tylko od jednego z europejskich producentów. W 2012 roku firmy paszowe musiały ponownie dokonac rejestracji środków żywienia zwierząt z podaniem producenta. No i się wydało że to europejskie bakterie.

Możesz sprecyzować o której firmie mówisz?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 12 lut 2013, 22:14 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Nie mówię żebyś nie stosował. Wręcz przeciwnie.
Jestem ciekaw Twojej opini. Ja nie stosuję ponieważ nie mam po co.
Po prostu to co mówią przedstawiciele należy przesiac przez sito zdrowego rozsądku.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 13 lut 2013, 22:47 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: wielkopolska
Z Japonii jedzie tzw matka, czyli mocno skoncentrowany "zacier" na bazie którego firmy namnażają swoje produkty. Te rzeczy nie są sprzedawane przez firmy paszowe, więc nie są rejestrowane jako mpu. Jeśli idzie o ilość szczepów to zależy od warunków namnażania. Polecam film z fabryki Multikraftu http://www.youtube.com/watch?v=UeOdrb3ZmOQ
i czekam na podobne z polskich namnażarek.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 13 lut 2013, 23:02 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Nie zgadzam sie.
Zakiszacze do np ccm to też nie MPU, i nie tylko paszówka je dystrybuuje.
Mimo to posidajÄ… atesty oraz rejestracje.
A co do filmiku. To bez przesady! To ma byc nowoczesna fabryka???
Toż to hangar z beczkami. Gdzie tu sterylnośc. Nic dziwnego że po takim procesie u jednego działają a u innego nie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 kwie 2013, 16:50 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: wielkopolska
Należy sobie odpowiedzieć na pytanie - czego oczekujesz po tym produkcie? Nie jest to cudowny środek na wszystko. Na pewno radzi sobie z odorem. W moim przypadku zauważyłem też poprawę zdrowia. Do pasz nie stosuję już zakwaszaczy, a zastanawiam się też nad wycofaniem detoksykantów, więc koszt też nie jest taki straszny.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 kwie 2013, 17:55 
Offline

Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49
Posty: 241
stosuje em zakiszacz do kiszonego ziarna kukurydzy, cos tam daje bo mikroflora w przewodzie pokarmowym jest lepsza, reszte produktow nie stosuje bo nie widze zadnych efektow


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 kwie 2013, 21:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:50
Posty: 2013
Lokalizacja: północne mazowsze
daras stosujesz em do wody czy bokashi do paszy ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 kwie 2013, 22:06 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
A po czym poznajesz że mikroflora jest lepsza?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 09:12 
Offline

Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49
Posty: 241
Longin pisze:
A po czym poznajesz że mikroflora jest lepsza?



na przyroscie i zużyciu paszy juz widac róznice, nie ma przypadków ataku beztlenowca, teraz juz nie mam kiszonego ziarna i daje sucha qq to róznica jest widoczna,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 21:55 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Ja zapalam światło na noc i beztlenowce też się skończyły. A i tak nie ma pewności czy to od tego. Z resztą , wasze pieniądze. Mnie po prostu to śmieszy. A argumentacja za emami nie przekonuje żadna.
Natomiast przekonał mnie kolega który wywiózł cały ccm po emach do gorzelni bo sie zagotowało w silosie. Pozdrawiam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 22:13 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
beztlenowiec to bez tlenu
bez swiatła to bezświetlowiec :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 22:44 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Wówczas w nocy dojadały te co nie mogły w dzień. A i przyrosty sie poprawiły, a i flora jelitowa, i są szczęśliwsze i w ogóle same cuda.
Much mniej, nie śmierdzi( bo nie chodzę ja tylko ktoś inny), i za 3 złote bo tyle dałem za żarowkę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 05 kwie 2013, 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
To nie sÄ… puste pieniÄ…dze longin.
mam małe dzieci, często łapały infekcje, na to antybiotyki i tak w kółko.
Zaczeliśmy badać odporność i z pomocą Pani doktor z poznania podnosić odporność właśnie takimi sfecyfikami jak EM tyle że dla ludzi.
po roku czasu efekty rewelacyjne, dzieci nie chorują, odporność po badaniu krwi w górnych dawkach, no i de facto skończyły się antybiotyki co cieszy najbardziej.
Sam stosuje Emy u świnek jednak mam adenomatoze także cyklicznie (dwa tyg na 6 tyg) podaje tylozyne a po niej idą Emy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB