Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - ASF temat jeszcze wyłącznie dla Podlasia
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest niedziela 28 kwie 2024, 14:59

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 87  Następna
Autor Wiadomość
Post: czwartek 01 mar 2018, 18:59 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
?


Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 mar 2018, 19:53 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 21:22 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
Jurgiel jak Sawicki ,zamiast pomoc to sad polowy ,kontrola i wyrok.Turbo TY cos pisales o tym gospodarstwie , czy mozesz cos wiecej .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 21:45 
Offline

Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 20:59
Posty: 273
Lokalizacja: lubelskie
abcd pisze:
Na poważnie- czego używacie zamiast wody żeby maty itd. nie zamarzały???????

ropą polać, a jak duży mróz to benzyną


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 21:46 
Offline

Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 20:20
Posty: 813
Lokalizacja: Lubelskie
Gospodarz dosć mocno walczył z rzadem i asfem, udzielał sie jak mógł, gospodarstwo wzór. Na mapkach widac ze tam dzików w lipcu nie było to jak mógł ze słomą to wniesc? Nawet teraz tam jest mało przypadków dzika..
Państwo boi sie teraz bo jak przyjdzie wypłacac odszkodowania to ile kasy na to trzba jak sie pojawi asf w takich gospodarstwach, wymogi bioasekuracji są nie do spełnienia, jak to mówią: Dajciemi człowieka a paragraf sie znajdzie..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 21:51 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
troche wiem, chlopaki sie zbieraja jutro ma byc tv polsat tam i maja robic reportaż, bo zadna rezimowa tv prawdy nie pokaże, moze i ja ta bede co prawda 80 km ode mnie, ale mam tam bardzo duzo kolegow ze studiów ktorzy sa w tej naszej branży, powiem tak po moich dzisiejszych przemysleniach nie mamy żadnego zrzeszenia związku ktory by sie upomnial o nasze sprawy, tylko garstki sprzedawczykow z psedo organizacji, ge eralnie jestesmy mocno podzieleni w samej branzy swinskiej, nie mowiac juz o np krowach czy kurach bo ich to wogole nie interesuje. Np koledzy z wlkp czy innych rejonow tez mysla ze ich to nie dotyczy, ba co niektórym sie wydaje ze zrobia biznes jak nas na wsch wykosza, brutalne to ale prawdziwe, teraz najważniejsze zawalczyć o sprawiedliwosc i o odszkodowania za asf bo to choroba zwalczana z urzedu. A u Pana u ktorego ostanio sy
strzelilo bioasekuracja byla tip top


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 22:11 
Offline

Rejestracja: wtorek 18 lip 2017, 13:05
Posty: 10
Panowie - w sprawie tego ostatniego ogniska, informacje z bliskiego źródła.
Świnie już z utylizowane, wet. pow. zrobiła zdjęcia od razu bioasekuracji itd. całego gospodarstwa pierwszego dnia, o kościach żadnych nic nie wiadomo-dziwne, kolejny raz= gospodarstwo ogrodzone z ogólnym trudnym dostępem do wejścia dla osób 3cich, razem ze słomą w środku która jeszcze była nakryta folią*(słoma nie była poza płotem składowana gdzieś na polu).
Z ciekawostki dodam, że w żywieniu stosowane jest ccm.
Jest walka o odszkodowanie, stąd te pierd**nie jurgiela gdzie aż krew mnie zalewa z nerwów(specjalnie z małej) poprzez z rzucanie winy, ludzie to jest jakaś masakra niesamowita. Utylizacja zabolała, to teraz obracanie już kota ogonem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 22:23 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
.


Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 mar 2018, 19:53 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 22:30 
Offline

Rejestracja: sobota 13 kwie 2013, 06:39
Posty: 169
Lokalizacja: wielkopolska
W tym przypadku najwazniejsze to aby dostał pełne odszkodowanie i aby ustalić żródło zakarzenia przy tej pełnej bioasekuracji!!! Jestem jednak realistą i obym się mylił ale nie będzie chyba ani jednego ani drugiego.... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 22:31 
Offline

Rejestracja: sobota 15 mar 2008, 20:20
Posty: 813
Lokalizacja: Lubelskie
obornik juz zutylizowany, świnie tez to bedzie ciezko ustalic przyczyne..
Jutro o 10 wywiad..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 22:36 
Offline

Rejestracja: środa 20 kwie 2011, 22:12
Posty: 359
Lokalizacja: Polska
sentimo pisze:
abcd pisze:
Na poważnie- czego używacie zamiast wody żeby maty itd. nie zamarzały???????

ropą polać, a jak duży mróz to benzyną



Nadtlenek wodoru 35 % na pół z wodą nie marznie
można też glikol etylenowy dodawać aby nie marzło
A najlepiej mieć opryskiwacz taki ok 10 litrów i ciepłym miejscu trzymać .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 23:09 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Farmer organizował dzisiaj konferencję w Licheniu. Mieszka 2 km od ostatniego ogniska. Przejechał 400 km. Zadał kilka pytań. Jeden z prowadzących powiedział, że te pytania to do tego pana po środku. Przy stole, na środku było wolne krzesło dla zaproszonych przedstawicieli min rol i giw. Tak nas traktuje dobra zmiana.
A odnośnie ogniska 108 mówił to co tu piszecie + niecka +12 mat +20 par butów +bańka 200 litrów środka dezynfekcyjnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 23:10 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
marcin-bombe robisz :D :D

Narazie -mamy problem. Otóż ,żadnego środka dezynfekcyjnego nie wolno mieszać z żadnymi chemikaliami pod żadnym pozorem zwłaszcza ''nam''. Zgodnie z przepisami każdy środek wolno używać w tym rozcieńczać tylko i wyłącznie zgodnie z etykietą środka.Znajdżcie taki który ma na etykiecie napisane z czym można wymieszać aby nasączyć maty itd na mrozie.[może są]. Misio koala wydał rozporządzenie które można podważyć, -może to się przyda temu rolnikowi., i nam. Jeśli nie jestem w błędzie, wychodzi na to że na dzień dzisiejszy nie możemy spełnić rozporządzenia koali -ponieważ nie ma w sprzedaży dopuszczonych do obrotu na terytorium RP przez odpowiednie urzędy stosownych środków .


Ostatnio zmieniony czwartek 01 mar 2018, 23:52 przez abcd, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 23:20 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Byłem przed chwilą na spotkaniu rolniczym z całego powiatu i jeden z rolników opowiadał jak obecna ekipa traktuje rolników . W minionym roku minister Jurgiel był między innymi i tak : Pytanie mogli zadawać wyłącznie wcześniej ustaleni . Gdy jedna pani z płaczem dorwała się do mikrofonu i prosiła aby nie karać jej za biegające 5 kur po podwórku . Bo taką karę akurat weterynariat na nią i nie tylko na nią nałożył , to wielmożny pan minister wstał i obecnego przedstawiciela weterynarii poprosił aby zluzować przepisy i ulgowo traktować takie drobne wykroczenia . Za kilka miesięcy rolnik który opowiadał tę historię był w powiatowej weterynarii w sprawie lokalnego targowiska i tak przy okazji zapytał jak ta konkretna rolniczka została potraktowana . Powiatowy z bulem serca pokazał wytyczne na piśmie . Karać bez wyjątków !!! Dodał od siebie że te kary muszą uzupełniać te środki które będą szły na wypłatę odszkodowań tam gdzie Ptasia Grypa "wpadnie "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 23:30 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Ja bym był ostrożny powtarzając co ktoś tam opowiadał bo nie brakuje wśród rolników wilków w owczej skórze 8) :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek 01 mar 2018, 23:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
M


Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 mar 2018, 19:53 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 00:16 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Od tych przepisów na mieszanki do dezynfekcji żeby nie zamarzły , to może wystapić asf hodowców i kierowców :lol: :lol: ci pierwsi się wytrują , a ci drudzy wyzabijają na drogach od wystrzałów opon :shock: :shock: i znowu napiszą że zatrzymali asf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 08:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Wypadałoby powoli zabrać się do likwidacji asf. 8)
Może się mylę ,może się mylę , może trzeba poczekać jeszcze kilka lat , może jeszcze trzeba poczekać kilka lat ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 11:19 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
[


Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 mar 2018, 19:50 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 11:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
Cytuj:
... obudzić , bo to nie sa żarty Przyznam ci rację stan, . Ale zbiórka dla tego rolnika w ramach wytoczenia procesu cywilnego [można zbiorowy] przeciwko RP czy ministerstwu to co innego-tylko czy zdobędziemy się na taki krok?????


Marucha nie zawsze się z Tobą zgadzam boś Ty taki Paździoch z Kiepskich ale swój Paździoch; lepszy od inszego Paździocha. Do meritum jesteś na 1 linii frontu tak więc może zawalcz va bank; pozew zbiorowy przeciwko Państwu Polskiemu ? Bez kitu pisze poważnie!
znajdź kancelarie, Giertych ?!?! I może w ten sposób ugryź bo widzę, że inaczej się nie da. Sprawa z automatu się nagłośni to będzie trwało ale co masz (na razie wasz region) do stracenia?
Qrde wielu rolników się dołoży do sprawy - finansowo???
Stanisław rentke obiecał
MekkaB się też dołoży
...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 11:59 
Offline

Rejestracja: niedziela 25 lut 2018, 15:54
Posty: 12
Najlepiej to niech te posły zbiórke zrobią. Jak dla bidulka Gowina PO uzbierało 250zł. Ta Ewcia Lech to też ma faze mówi, że asf sie szerzy przez ocieplenie klimatu bo wyszedł z afryki. Ciepło, cieplej coraz cieplej jak widać za oknami. A z tymi resztkami padłego dzika w słomie to też już urasta do miejskiej legendy. Nie powiem sam orkanem zaciągnełem dla bydła w zielonce źywego zająca. Oczywiście zgon zaliczył. Dopóki dziki chore nie będą zredukowane to jest pernamętne ryzyko. A takie wybijanie zdrowych świń w promieniu 3-7 km to barbarzyństwo. Ale ktoś ma w tym interes.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 12:30 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
I gdzie te tylko w górę?? ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 13:02 
Offline

Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 15:06
Posty: 390
Ekolodzy: https://youtu.be/cj-4ejlsnvQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 13:13 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
Mam poczucie wspolnej sprawy i chociaz mnie bezposrednio nie dotyczy to rozumiem bol tych ludzi ktorych to dotknelo .Wielu z nich nic innego nie potrafi a teraz bez odszkodowania to sa bankrutami . Tak to nawet komuna nie postepowala. Pamietam jak z powodu szoku anafilaktycznego [zwykle zelazo i wit D] padly mi prosieta od jednej maciory .Opinia lekarza i wyplata odszkodowania byla w ciagu tygodnia . Ja nie mam sil jezdzic po urzedach ale jak ktos z nas tego nie zrobi to bedzie zle .Najlepsza sprawa bylby pozew sadowy i wydaje mi sie ze najtanszy .Jest SPTCh moze cos ?Chociaz watpie ,ale maja okazje sie wykazac .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 13:35 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Stasiu dobrze piszesz tylko wtedy od każdej stuki na skupie odtrącali Ci na ubezpieczenie a nie jak dziś na śmieszny fundusz promocji 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 14:13 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jak konstytucje gwałcili gdzie byliście ????????
jak sądy przejmowali gdzie byliście ?????
jak media przejmowali gdzie byliście ???

to co wcześniej robili z innymi teraz zrobią z Wami :shock: :shock:

Nie wiem czy to pewne że temu rolnikowi odmówili odszkodowania , ale wcześniej robili podobnie np . za spóznienie ze zgłoszeniem do rejestru tez odmawiali odszkodowania , a czas na zgłoszenie na terenach z ASF 24 godz. :lol: :lol: i to jest powód do odmowy odszkodowania :shock: :shock: tylko skala problemu była mniejsza i nikogo to nie poruszyło . Teraz jak problem dotyczy setek swin to zrobił się troche szum , a co będzie jak problem będzie w tysiacach ???
Rozumie że można odmówić odszkodowania jak ktoś ma w doopie wszystko i kilka świn :lol: :lol: ale jak problem dotyczy większej chlewni to taka chlewnia powinna być kontrolowana , oceniana odnośnie bio asekuracji , a w razie niestosowania się do zaleceń taka chlewnia jeszcze przed wykryciem choroby powinna być poinformowana o braku w razie choroby odszkodowania . Jak rzeczywiscie jest tak jak piszecie że rolnik się starał uniknąć choroby , robił wszystko jak zalecali a odszkodowania nie dostanie to strach miec świnie w zagrodzie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 14:24 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
stan1069@o2.pl pisze:
Jak konstytucje gwałcili gdzie byliście ????????
jak sądy przejmowali gdzie byliście ?????
jak media przejmowali gdzie byliście ???

to co wcześniej robili z innymi teraz zrobią z Wami :shock: :shock:

Nie wiem czy to pewne że temu rolnikowi odmówili odszkodowania , ale wcześniej robili podobnie np . za spóznienie ze zgłoszeniem do rejestru tez odmawiali odszkodowania , a czas na zgłoszenie na terenach z ASF 24 godz. :lol: :lol: i to jest powód do odmowy odszkodowania :shock: :shock: tylko skala problemu była mniejsza i nikogo to nie poruszyło . Teraz jak problem dotyczy setek swin to zrobił się troche szum , a co będzie jak problem będzie w tysiacach ???
Rozumie że można odmówić odszkodowania jak ktoś ma w doopie wszystko i kilka świn :lol: :lol: ale jak problem dotyczy większej chlewni to taka chlewnia powinna być kontrolowana , oceniana odnośnie bio asekuracji , a w razie niestosowania się do zaleceń taka chlewnia jeszcze przed wykryciem choroby powinna być poinformowana o braku w razie choroby odszkodowania . Jak rzeczywiscie jest tak jak piszecie że rolnik się starał uniknąć choroby , robił wszystko jak zalecali a odszkodowania nie dostanie to strach miec świnie w zagrodzie .

Byliśmy tu gdzie teraz ty nie wiesz jak jest ale swoją propagandę nakręcasz po co tym jemu nie pomożesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 14:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Posty: 835
Lokalizacja: Wielkopolska
stan1069@o2.pl pisze:
Jak konstytucje gwałcili gdzie byliście ????????
jak sądy przejmowali gdzie byliście ?????
jak media przejmowali gdzie byliście ???

to co wcześniej robili z innymi teraz zrobią z Wami :shock: :shock:


konstytucja jest dymana od czasu jak ją Kwaśniewski podpisał (uwłaszczenia, podział władzy, choćby definicja charakterystyka gospodarstw rolnych , nie chcę mi się szukać ale wiesz o czym pisze "podstawą ...bleble są gospodarstwa rodzinne" :twisted: :twisted: :twisted:
sady jak były ichsze tak są nadal "nie pisowskie"
media - pełna zgoda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 14:43 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
stan1069@o2.pl pisze:
Jak konstytucje gwałcili gdzie byliście ????????
jak sądy przejmowali gdzie byliście ?????
jak media przejmowali gdzie byliście ???

to co wcześniej robili z innymi teraz zrobią z Wami :shock: :shock:

Nie wiem czy to pewne że temu rolnikowi odmówili odszkodowania , ale wcześniej robili podobnie np . za spóznienie ze zgłoszeniem do rejestru tez odmawiali odszkodowania , a czas na zgłoszenie na terenach z ASF 24 godz. :lol: :lol: i to jest powód do odmowy odszkodowania :shock: :shock: tylko skala problemu była mniejsza i nikogo to nie poruszyło . Teraz jak problem dotyczy setek swin to zrobił się troche szum , a co będzie jak problem będzie w tysiacach ???
Rozumie że można odmówić odszkodowania jak ktoś ma w doopie wszystko i kilka świn :lol: :lol: ale jak problem dotyczy większej chlewni to taka chlewnia powinna być kontrolowana , oceniana odnośnie bio asekuracji , a w razie niestosowania się do zaleceń taka chlewnia jeszcze przed wykryciem choroby powinna być poinformowana o braku w razie choroby odszkodowania . Jak rzeczywiscie jest tak jak piszecie że rolnik się starał uniknąć choroby , robił wszystko jak zalecali a odszkodowania nie dostanie to strach miec świnie w zagrodzie .

Stan Ciebie to chyba zgwałcili jak pod przyczepą zasnąłeś :wink: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 14:45 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
miał już ktoś kontrole z bioasekuracji na terenach wolnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 15:07 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
MekkaB pisze:
stan1069@o2.pl pisze:
Jak konstytucje gwałcili gdzie byliście ????????
jak sądy przejmowali gdzie byliście ?????
jak media przejmowali gdzie byliście ???

to co wcześniej robili z innymi teraz zrobią z Wami :shock: :shock:


konstytucja jest dymana od czasu jak ją Kwaśniewski podpisał (uwłaszczenia, podział władzy, choćby definicja charakterystyka gospodarstw rolnych , nie chcę mi się szukać ale wiesz o czym pisze "podstawą ...bleble są gospodarstwa rodzinne" :twisted: :twisted: :twisted:
sady jak były ichsze tak są nadal "nie pisowskie"
media - pełna zgoda

Media co chcesz to oglądasz TVN Polsat czy TVP twój wybór nie tak jak wcześniej jedna prawda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 15:40 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Wystarczy zażartować a już zwolennikom piana z pycha cieknie :lol: :lol: :lol:
wytrzec jadaczkę i poczytać :lol: :lol: :lol:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pracown ... ch/3fe23v1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 15:46 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Stasiu to wszystko je pikuś jak dziś słyszałem Panią Wielgus z Nowoczesnej to dopiero si e wydatki szykują bo w przyszłej kadencji obiecują wszystkim posłom że zacną godnie zarabiać :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 15:56 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
F1 pisze:
Stasiu to wszystko je pikuś jak dziś słyszałem Panią Wielgus z Nowoczesnej to dopiero si e wydatki szykują bo w przyszłej kadencji obiecują wszystkim posłom że zacną godnie zarabiać :lol: :lol:

Ty się jasiu lepiej swoimi zajmij :lol: :lol: :lol: :lol: bo nowoczesnym na razie nie grozi rządzenie :D
http://www.gazetawroclawska.pl/polityka ... ,12973312/

następny dobrodziej :lol: :lol:
https://sadeczanin.info/wiadomosci/nowe ... ora-koguta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 18:02 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
?


Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 mar 2018, 19:49 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 19:27 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 22:37
Posty: 354
n


Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 mar 2018, 19:49 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 20:15 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
O tych wolnych mediach :lol: :lol: :lol: https://www.youtube.com/watch?v=mBeenNPgDz8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 21:44 
Offline

Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 18:15
Posty: 424
Noooo Stan ale ty za Antonim ,bronisz go? A co to jest te parę tysięcy które zaoszczędził Antoś.To tylko odrobina mniej wydane niż poprzednik.A tak na poważnie to przez takie kłamstwa jak ten materiał to pisiory będą rządzić rządzić rządzić...i takim co je powielają.Teraz przy władzy są naprawdę inteligentna wiara.Niestety ktoś coś o sortach miał rację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek 02 mar 2018, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Krowa jak żre trawę na łące to kręci mordą, zawsze. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 08:34 
Offline

Rejestracja: niedziela 25 lut 2018, 15:54
Posty: 12
abcd pisze:
nie aktualne -ale https://www.youtube.com/watch?v=xAJo39fIBJg
jedna rzecz mnie zastanawia, rolnik [właściciel]nie ma dostępu do wyników badań -czy faktycznie wieprz wykitował na asf.???????????????


Tak tam się cyrki działy. Wszystkie przydomowe wybili bo 3-7 km promień a jakiegoś kontraktowca zostawili bo na rusztach i nawet komar sie do chliwa nie przeciśnie. No imbecyle mają przepisy i trza chyba kałasza łatwić bo inne argumenty to nie trafią. Chyba sobie chcą liczbe ognisk zaniżyć? Powinni liczyć wszystkie zagrody co wybiją jako ogniska to by dopiero prawdziwa skala pokazała. Dziadostwo ta cała weterynaria u nas to poligon przed budynkiem i nie ma kasy na polbruk i maty to niech se oni pierw przed budynkiem wyłożą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 09:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
ot i problemy. Cztery lata ASF w Polsce świętujemy. Był czas przywyknąć. I dziwne że niektórzy dopiero teraz te problemy zauważyli. A tymczasem żadna świnia z gospodarstwa które spełnia śmieszne wymogi bioasekuracji ASF (mata w drzwiach do chlewa, zeszyt wejść i wjazdów dla tych co stale nie wchodzą i nie wjeżdżają, buty i odzienie oddzielne do chlewa i oddzielne do domu, ewentualne ogrodzenie chlewa jeśli minister nakazał i DDD i jakieś inne) nie powinna zostać ubita jeśli nie jest w ognisku. Problem był w pierwszej strefie niebieskiej Hajnówka bo była jedyna i nikt się sprawą nie chciał zająć. Wycięli prawie wszystko. Problem zniknął jak niebieskich więcej powstało i jest do dzisiaj bez liku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 11:08 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
grey6 pisze:
abcd pisze:
nie aktualne -ale https://www.youtube.com/watch?v=xAJo39fIBJg
jedna rzecz mnie zastanawia, rolnik [właściciel]nie ma dostępu do wyników badań -czy faktycznie wieprz wykitował na asf.???????????????


Tak tam się cyrki działy. Wszystkie przydomowe wybili bo 3-7 km promień a jakiegoś kontraktowca zostawili bo na rusztach i nawet komar sie do chliwa nie przeciśnie. No imbecyle mają przepisy i trza chyba kałasza łatwić bo inne argumenty to nie trafią. Chyba sobie chcą liczbe ognisk zaniżyć? Powinni liczyć wszystkie zagrody co wybiją jako ogniska to by dopiero prawdziwa skala pokazała. Dziadostwo ta cała weterynaria u nas to poligon przed budynkiem i nie ma kasy na polbruk i maty to niech se oni pierw przed budynkiem wyłożą...

NIby racja niby weterynaria itd. Daleki jestem od sympatii dla tej instytucji jednak trzeba być obiektywnym, a ci działają wg przepisów prawa a przepisów tych nie tworzą. Bezpośrednim przełożonym jest min rol a tam już się ustawy klepie. Kiedyś rozmawiając z jednym powiatowym powiedział ciekawe zdanie " do puki moim zwierzchnikiem jest minister rolnictwa to ja mu musze być posłuszny i mam związane ręce..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 12:16 
Offline

Rejestracja: niedziela 25 lut 2018, 15:54
Posty: 12
Tak tam się cyrki działy. Wszystkie przydomowe wybili bo 3-7 km promień a jakiegoś kontraktowca zostawili bo na rusztach i nawet komar sie do chliwa nie przeciśnie. No imbecyle mają przepisy i trza chyba kałasza łatwić bo inne argumenty to nie trafią. Chyba sobie chcą liczbe ognisk zaniżyć? Powinni liczyć wszystkie zagrody co wybiją jako ogniska to by dopiero prawdziwa skala pokazała. Dziadostwo ta cała weterynaria u nas to poligon przed budynkiem i nie ma kasy na polbruk i maty to niech se oni pierw przed budynkiem wyłożą...[/quote]
NIby racja niby weterynaria itd. Daleki jestem od sympatii dla tej instytucji jednak trzeba być obiektywnym, a ci działają wg przepisów prawa a przepisów tych nie tworzą. Bezpośrednim przełożonym jest min rol a tam już się ustawy klepie. Kiedyś rozmawiając z jednym powiatowym powiedział ciekawe zdanie " do puki moim zwierzchnikiem jest minister rolnictwa to ja mu musze być posłuszny i mam związane ręce..."[/quote]
Hitlerowcy też tylko rozkazy wykonywali...
Przepisy są do dupy dziki tempić jak Łukaszenka. Nasze barany ministry nic nie mogą. Łowczych państwo w państwie. Na to by znów trza Hitlera widzicie jaki opór rodzi depopulacja najlepszej kasty ludzi resortowych. Czytaj PZPR.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 12:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
A ja jak patrze na mape z asf to coś mi się wydaje ze taka prawda z tym odstrzałem dzika na białorusi jak z tym że u nas robi się cokolwiek w kierunku zatrzymania i eliminacji asf. Zresztą jeździ u nas sporo białorusinów i żaden nie za bardzo słyszał żeby tam dziki łukaszenka wystrzelał. A gdyby było ina czej to nasz nierząd raczej by se płot odpuścił .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 13:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Bardzo skuteczna zapora na dzika po prostu bicz woźnicy to zwykły obsikany pampers.
Tego zapachu dzika świnia boi sie bardziej niż flinty myśliwego. :roll:
..to skuteczniejsze od płota.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 15:51 
Offline

Rejestracja: niedziela 25 lut 2018, 15:54
Posty: 12
danielski813 pisze:
A ja jak patrze na mape z asf to coś mi się wydaje ze taka prawda z tym odstrzałem dzika na białorusi jak z tym że u nas robi się cokolwiek w kierunku zatrzymania i eliminacji asf. Zresztą jeździ u nas sporo białorusinów i żaden nie za bardzo słyszał żeby tam dziki łukaszenka wystrzelał. A gdyby było ina czej to nasz nierząd raczej by se płot odpuścił .


Nie słyszeli bo robota już dawno wykonana. A te dziki co ze wschodu przychodzą to już dawno zrobiły swoje i pare w tą pare w tą nie robi różnicy. To tylko po to żeby pokazać, że coś sie robi i jakiś przyjaciel wygra przetarg i zarobi. Jakiś senator Kogut następnego Kulczyka stworzy. Nie ma zrozumienia problemu i solidarności wśród rolników. Protesty są to rząd to olewa bierze na przeczekanie bo nie ma to skali ogólnokrajowej. Jak tak bez sensu te zdrowe świnie będą wybijać to tym mniej będzie ludzi zgłaszać chorobe i sie zdarzy częściej przewóz ze stref chorych świń które nie mają objawów i tak to jedynie przejdzie przez A1 w pomorskim z warmi jak pozamykali przejścia dla zwierząt. Też pewno ktoś pod Warszawe im podrzucił dzika. Jakoś dziki się nie pozarażały z tych ognisk gdzie te chore prosiaki gość przewiózł. Ogólnie to nieudolnie z tym sobie wszystkim radzom. Powykańczają nas jak komuchy żołnierzy wyklętych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 17:00 
Offline

Rejestracja: środa 13 lut 2008, 22:16
Posty: 92
Lokalizacja: mazowieckie
Pan Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

Polski Związek Łowiecki jest zmuszony poinformować Pana Premiera, że pomimo dotychczasowego zaangażowania w zwalczanie afrykańskiego pomoru świń, od dnia 1 kwietnia 2018 roku NIE BĘDZIE MOŻLIWE SKUTECZNE OGRANICZANIE POPULACJI DZIKA NA TERENIE KRAJU oraz zwalczanie, niebezpiecznej dla trzody chlewnej jednostki chorobowej, afrykańskiego pomoru świń. Wprowadzenie proponowanych przez Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość poprawek do ustawy Prawo łowieckie (druk sejmowy 2234):
1) kto strzela do zwierzyny w odległości mniejszej niż 500 m od miejsca zebrań publicznych w czasie ich trwania lub w odległości mniejszej niż 250 m od zabudowań mieszkalnych podlega karze grzywny,
2) zakaz – poza polowaniami i odłowami – płoszenia chwytania, przetrzymywania, ranienia i zabijania zwierzyny,
3) kto wykonuje polowanie w obecności lub przy udziale dziecka do 18 roku życia podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
spowoduje brak możliwości wykonywania polowania, odstrzału sanitarnego oraz odstrzału redukcyjnego na znacznym obszarze naszego kraju, w szczególności na terenach zurbanizowanych.
Wprowadzenie przepisu karnego do ustawy Prawo łowieckie, zakazującego strzelanie w odległości mniejszej niż 250 m od zabudowań mieszkalnych, uniemożliwi zwalczanie afrykańskiego pomoru świń na terenach występowania tej choroby, między innymi w okolicach Warszawy oraz innych obszarach Polski z zabudową kolonijną. Proponowane zmiany stoją sprzeczności z rekomendacjami Międzyresortowego Zespołu ds. Łagodzenia Skutków Związanych z Wystąpieniem Przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń (MZ ds. ASF) oraz wytycznymi Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także decyzjami Pana Premiera w myśl których Polski Związek Łowiecki ma ograniczyć liczebność populacji dzika do 0,1 osobnika na km2. Wprowadzenie wymienionych rozwiązań skutkować będzie likwidacją obwodów łowieckich w sąsiedztwie dużych miast, w tym Warszawy, gdzie obecnie trwa intensywna walka z ASF. Mając na uwadze powyższe nie będzie podmiotów które wykonują akcje poszukiwania dzików (koło łowieckie) oraz skutecznie zwalczają chorobę. Wprowadzenie proponowanej odległości wykonywania odstrzału od zabudowań mieszkalnych (250 m) skutkować będzie zwiększeniem strat powodowanych przez zwierzynę w gospodarce rolnej, z uwagi na brak możliwości wykonywania polowania w tym obszarze (ok .20 ha przy odległości 250m). Proponowana poprawka wpłynie także na znaczący wzrost konfliktów oraz ogromne niezadowolenie w środowisku rolniczym oraz może doprowadzić do wielu protestów.
Wprowadzenie rozwiązań zakazujących szkolenia psów myśliwskich oraz ptaków łowczych spowoduje brak możliwości skutecznego wykonywania polowania oraz wykonania rekomendacji dotyczących ograniczenia populacji dzika, co będzie także oddziaływało na skuteczność zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Około 80% ras psów jest lub było rasami wykorzystywanymi do polowań. Psy myśliwskie stanowią podstawę skutecznego i etycznego łowiectwa. Wprowadzenie zakazu układania psów myśliwskich doprowadzi do znacznego utrudnienia wykonywania polowania, a także wpłynie na etyczną stronę tej działalności. Zaproponowana zmiana w zakresie układania, szkolenia oraz sprawdzianów psów myśliwskich doprowadzi do braku możliwości przeprowadzania prób pracy i konkursów pracy psów myśliwskich, tym samym uniemożliwi uzyskanie uprawnień hodowlanych dla psów wybranych ras myśliwskich, spychając polskich hodowców oraz wybitne polskie psy na margines Europy. Tym samym przepisem uniemożliwia się także układanie ptaków łowczych – co wpłynie na możliwości uprawiania sokolnictwa, które zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wprowadzenie zakazu skutecznie uniemożliwi układanie ptaków łowczych, skutkuje naruszeniem przepisów Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa oraz uniemożliwia zachowanie trwałości tego elementu do czego Polska zobligowana jest jako strona konwencji.
Wprowadzenie przepisów karnych do ustawy Prawo łowieckie dotyczących wykonywania polowania w obecności dzieci do 18 roku życia - zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, może doprowadzić uniemożliwienia wykonywania polowania przez myśliwych. Osoba, która będzie wykonywała polowanie i spotka osobę do 18 roku życia, naruszały zaproponowany przepis karny do ustawy Prawo łowieckie, gdyż polowanie jest także tropienie zwierzyny a nie tylko wykonywanie odstrzału. Zgodnie z przepisami ustawy o broni i amunicji osoba skazana nie może posiadać broni palnej, a więc nie będzie mogła wykonywać polowania.
Proponowane przez Klub Parlamentarny PIS poprawki stoją w sprzeczności z polityką Rządu RP, zgodnie z którą Polska rodzina ma być fundamentem Polskiego Państwa a także z zapisami Konstytucji RP:
Art. 31 Konstytucji - wolność człowieka, a nawet dziecka podlega ochronie prawnej
Art. 32 Konstytucji - wszyscy są równi wobec prawa, wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władzę publiczną – a nam jako myśliwym ogranicza się prawo do wychowania własnych dzieci
Art. 47 Konstytucji - każdy, a więc i dziecko ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego
Art. 48 Konstytucji - rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.
W żadnym kraju w Europie nie istnieją ograniczenia w zakresie biernego uczestnictwa dzieci w polowaniach.
Mając na uwadze powagę sprawy, a także znaczenie skutecznego zwalczania afrykańskiego pomoru świń, Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego informuje Prezesa Rady Ministrów, że po przyjęciu powyższych poprawek z dniem 1 kwietnia 2018 roku nie będzie w stanie skutecznie podejmować działań mających na celu zwalczanie tej zagrażającej gospodarce narodowej choroby.

Przewodniczący Zarządu Głównego PZŁ
/-/ Lech Bloch

Do wiadomości:
1. Pan Marek Kuchciński Marszałek Sejmu RP
2. Pan Ryszard Terlecki Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości
3. Pan Henryk Kowalczyk Minister Środowiska
4. Pan Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
5. Pan Jarosław Kaczyński Prezes Partii Prawo i Sprawiedliwość
6. Pan Jarosław Sachajko Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
7. Pan Stanisław Gawłowski Przewodniczący Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa
8. Pan Paweł Niemczuk Główny Lekarz Weterynarii
9. Pan Wiktor Szmulewicz Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych
10. Pan Leszek Grala Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej
11. Pan Ryszard Kierzek Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej
12. Pan Piotr Burek Prezes Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej
13. Pan Stanisław Myśliwiec Prezes Zarządu Lubuskiej Izby Rolniczej
14. Pan Bronisław Węglewski Prezes Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego
15. Pan Ryszard Czaicki Prezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej
16. Pan Hubert Czaja Prezes Zarządu Izby Rolniczej w Opolu
17. Pan Stanisław Bartman Prezes Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej
18. Pani Barbara Ewa Laskowska Prezes Zarządu Podlaskiej Izby Rolniczej
19. Pan Zenon Antoni Bistram Prezes Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej
20. Pan Roman Włodarz Prezes Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej
21. Pan Ryszard Ciźla Prezes Zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej
22. Pan Jan Heichel Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej
23. Pan Piotr Walkowski Prezes Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej
24. Pan Julian Sierpiński Prezes Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 17:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
rolnik sam w dolinie pisze:
Pan Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

Polski Związek Łowiecki jest zmuszony poinformować Pana Premiera, że pomimo dotychczasowego zaangażowania w zwalczanie afrykańskiego pomoru świń, od dnia 1 kwietnia 2018 roku NIE BĘDZIE MOŻLIWE SKUTECZNE OGRANICZANIE POPULACJI DZIKA NA TERENIE KRAJU oraz zwalczanie, niebezpiecznej dla trzody chlewnej jednostki chorobowej, afrykańskiego pomoru świń. Wprowadzenie proponowanych przez Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość poprawek do ustawy Prawo łowieckie (druk sejmowy 2234):
1) kto strzela do zwierzyny w odległości mniejszej niż 500 m od miejsca zebrań publicznych w czasie ich trwania lub w odległości mniejszej niż 250 m od zabudowań mieszkalnych podlega karze grzywny,
2) zakaz – poza polowaniami i odłowami – płoszenia chwytania, przetrzymywania, ranienia i zabijania zwierzyny,
3) kto wykonuje polowanie w obecności lub przy udziale dziecka do 18 roku życia podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
spowoduje brak możliwości wykonywania polowania, odstrzału sanitarnego oraz odstrzału redukcyjnego na znacznym obszarze naszego kraju, w szczególności na terenach zurbanizowanych.
Wprowadzenie przepisu karnego do ustawy Prawo łowieckie, zakazującego strzelanie w odległości mniejszej niż 250 m od zabudowań mieszkalnych, uniemożliwi zwalczanie afrykańskiego pomoru świń na terenach występowania tej choroby, między innymi w okolicach Warszawy oraz innych obszarach Polski z zabudową kolonijną. Proponowane zmiany stoją sprzeczności z rekomendacjami Międzyresortowego Zespołu ds. Łagodzenia Skutków Związanych z Wystąpieniem Przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń (MZ ds. ASF) oraz wytycznymi Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a także decyzjami Pana Premiera w myśl których Polski Związek Łowiecki ma ograniczyć liczebność populacji dzika do 0,1 osobnika na km2. Wprowadzenie wymienionych rozwiązań skutkować będzie likwidacją obwodów łowieckich w sąsiedztwie dużych miast, w tym Warszawy, gdzie obecnie trwa intensywna walka z ASF. Mając na uwadze powyższe nie będzie podmiotów które wykonują akcje poszukiwania dzików (koło łowieckie) oraz skutecznie zwalczają chorobę. Wprowadzenie proponowanej odległości wykonywania odstrzału od zabudowań mieszkalnych (250 m) skutkować będzie zwiększeniem strat powodowanych przez zwierzynę w gospodarce rolnej, z uwagi na brak możliwości wykonywania polowania w tym obszarze (ok .20 ha przy odległości 250m). Proponowana poprawka wpłynie także na znaczący wzrost konfliktów oraz ogromne niezadowolenie w środowisku rolniczym oraz może doprowadzić do wielu protestów.
Wprowadzenie rozwiązań zakazujących szkolenia psów myśliwskich oraz ptaków łowczych spowoduje brak możliwości skutecznego wykonywania polowania oraz wykonania rekomendacji dotyczących ograniczenia populacji dzika, co będzie także oddziaływało na skuteczność zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Około 80% ras psów jest lub było rasami wykorzystywanymi do polowań. Psy myśliwskie stanowią podstawę skutecznego i etycznego łowiectwa. Wprowadzenie zakazu układania psów myśliwskich doprowadzi do znacznego utrudnienia wykonywania polowania, a także wpłynie na etyczną stronę tej działalności. Zaproponowana zmiana w zakresie układania, szkolenia oraz sprawdzianów psów myśliwskich doprowadzi do braku możliwości przeprowadzania prób pracy i konkursów pracy psów myśliwskich, tym samym uniemożliwi uzyskanie uprawnień hodowlanych dla psów wybranych ras myśliwskich, spychając polskich hodowców oraz wybitne polskie psy na margines Europy. Tym samym przepisem uniemożliwia się także układanie ptaków łowczych – co wpłynie na możliwości uprawiania sokolnictwa, które zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wprowadzenie zakazu skutecznie uniemożliwi układanie ptaków łowczych, skutkuje naruszeniem przepisów Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa oraz uniemożliwia zachowanie trwałości tego elementu do czego Polska zobligowana jest jako strona konwencji.
Wprowadzenie przepisów karnych do ustawy Prawo łowieckie dotyczących wykonywania polowania w obecności dzieci do 18 roku życia - zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, może doprowadzić uniemożliwienia wykonywania polowania przez myśliwych. Osoba, która będzie wykonywała polowanie i spotka osobę do 18 roku życia, naruszały zaproponowany przepis karny do ustawy Prawo łowieckie, gdyż polowanie jest także tropienie zwierzyny a nie tylko wykonywanie odstrzału. Zgodnie z przepisami ustawy o broni i amunicji osoba skazana nie może posiadać broni palnej, a więc nie będzie mogła wykonywać polowania.
Proponowane przez Klub Parlamentarny PIS poprawki stoją w sprzeczności z polityką Rządu RP, zgodnie z którą Polska rodzina ma być fundamentem Polskiego Państwa a także z zapisami Konstytucji RP:
Art. 31 Konstytucji - wolność człowieka, a nawet dziecka podlega ochronie prawnej
Art. 32 Konstytucji - wszyscy są równi wobec prawa, wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władzę publiczną – a nam jako myśliwym ogranicza się prawo do wychowania własnych dzieci
Art. 47 Konstytucji - każdy, a więc i dziecko ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego
Art. 48 Konstytucji - rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.
W żadnym kraju w Europie nie istnieją ograniczenia w zakresie biernego uczestnictwa dzieci w polowaniach.
Mając na uwadze powagę sprawy, a także znaczenie skutecznego zwalczania afrykańskiego pomoru świń, Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego informuje Prezesa Rady Ministrów, że po przyjęciu powyższych poprawek z dniem 1 kwietnia 2018 roku nie będzie w stanie skutecznie podejmować działań mających na celu zwalczanie tej zagrażającej gospodarce narodowej choroby.

Przewodniczący Zarządu Głównego PZŁ
/-/ Lech Bloch

Do wiadomości:
1. Pan Marek Kuchciński Marszałek Sejmu RP
2. Pan Ryszard Terlecki Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości
3. Pan Henryk Kowalczyk Minister Środowiska
4. Pan Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
5. Pan Jarosław Kaczyński Prezes Partii Prawo i Sprawiedliwość
6. Pan Jarosław Sachajko Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
7. Pan Stanisław Gawłowski Przewodniczący Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa
8. Pan Paweł Niemczuk Główny Lekarz Weterynarii
9. Pan Wiktor Szmulewicz Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych
10. Pan Leszek Grala Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej
11. Pan Ryszard Kierzek Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej
12. Pan Piotr Burek Prezes Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej
13. Pan Stanisław Myśliwiec Prezes Zarządu Lubuskiej Izby Rolniczej
14. Pan Bronisław Węglewski Prezes Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego
15. Pan Ryszard Czaicki Prezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej
16. Pan Hubert Czaja Prezes Zarządu Izby Rolniczej w Opolu
17. Pan Stanisław Bartman Prezes Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej
18. Pani Barbara Ewa Laskowska Prezes Zarządu Podlaskiej Izby Rolniczej
19. Pan Zenon Antoni Bistram Prezes Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej
20. Pan Roman Włodarz Prezes Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej
21. Pan Ryszard Ciźla Prezes Zarządu Świętokrzyskiej Izby Rolniczej
22. Pan Jan Heichel Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej
23. Pan Piotr Walkowski Prezes Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej
24. Pan Julian Sierpiński Prezes Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej


Uha ha , uha ha, uha ha, ha,ha,ha ha.... :D :D :D :D :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 17:52 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
https://www.topagrar.pl/articles/aktual ... lce-z-asf/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 18:30 
Offline

Rejestracja: niedziela 25 lut 2018, 15:54
Posty: 12
No jo. To zamiast nakaz zakaz. Taka mała literówka. Kara Boska ten nierząd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 03 mar 2018, 18:42 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
czy kiedyś w naszym kraju będzie normalnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 87  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB