Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Ceny Trzody
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 22:55

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 123  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sobota 06 sty 2007, 01:00 
ile placił duda 370 ? czy 270 ?<br>wszedzie cena leci


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 06 sty 2007, 01:00 
3,7zł!!! <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 06 sty 2007, 01:00 
jakim cudem 3.7 to ile odstawiales zeci tyle dal???????????????/


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 06 sty 2007, 01:00 
Celem wyjaśnienia w kraju obowiązują dwie ceny, cena chłopska i cena fermowa ,ceny te różnią się na około 60-70 groszy duda czy salus są w stanie zapłacić dzisiaj nawet 3,7 za 220 jednakowych tuczników w wadze ok 105 do 110 z wybiciem 78% i mięsnością 57%


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 06 sty 2007, 01:00 
DOG MA RACJEZAM SPRZEDAJE DO DUDY I SA ONI W SANIE TYLE DAC


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 07 sty 2007, 01:00 
świnki po 2.80 a co do pasz to: pszenica 600-680zł, jęczmien 600zł pszenżyto540-580 ceny zbóż oczywiście nie giełdowe. jesli teraz ceny są takie to pytam sie jak to będzie na przednówku!!??<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 07 sty 2007, 01:00 
ceny dojada do 700 a zywiec bedzie sie krecil ok 3 zl - tak uwazam, a psrzedaje ok 500 szt w tygodniu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 08 sty 2007, 01:00 
masz racje kb , widzisz my to wiemy bez wybitnych studiów na ekonomice więc strasznie mnie irytują ludzie zajmujący sie prognozami na rynku mięsa. Jedynym pocieszeniem jest fakt ze kupie sobie tanie prosięta do tego mam kilka loch które na dniach mają sie prosić zboże w magazynach leży więc latem sie odbije. Powodzenia ... jakoś to zawsze było wiec może teraz też sie uda...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 08 sty 2007, 01:00 
WITAM SERDECZNIE <br>CENA UNAS DZIS 2.90 I JA UWAZAM ZE JESZCZE BEDZIE SPADAĆ OKOŁO 18 EURO PÓLTUSZA I WTEDY NASTOPI INTERWENCJA Z UNI LUB BRAKNIE SWINEK I CENA WZROSNIE POZDRAWIAM


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 08 sty 2007, 01:00 
czyli mamy dno, mam oferte sprzedazy po okolo jeszcze sie okresla 3,3 zl, co radzicie koledzy chyba nie ma co czekac na jakis wzrost cen skupu. Zboze pszenica okolo 640-670, braki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 08 sty 2007, 01:00 
wg mnie sprzedaj, przetrzymanie zwierzat nic nie da, nigdy nie wyjdzie tak ze bedziesz niewiadomo ile zarabial


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
sprzedaj i szybko bo cana leci na łeb i szyje<br>280 a jeczmien w sochaczewie był po 800 zł i brak zboza


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
Moim zdaniem są symptomy które wskazują na koniec spadku, kto morze niech przyczyna a na pewno nie straci.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
BZDURA!! W ZAKLADACH MIESNYCH SĄ PELNE MAGAZYNY MIESA A SWIN DO OPORU JEZELI NIERUSZY EKSPORT LUB NIEWSTRZYMA SIE IMPORT GOTOWYCH I ODKOSTNIONYCH ELEMENTOW TO NARAZIE NIC SIE NIEZMIENI MOZE BYC TYLKO GORZEJ I TO MOZE POTRWAC JESZCZE KILKA MIESIECY. A LEPPER MOWI O SKUPIE INTERWENCYJNYM TYLKO PO TO ZEBY OSTUDZIC NERWY HODOWCOW LECZ TO BZDURY SA BO NIC ON NIE ZROBI LEPIEJ NIECH JEDZIE DO ROSJI I ZALATWI ZBYT ZAMIAST NAM OPOWIADAC BAJKI<br>CENY ZBOZA IDA W GORE I BRAKUJE BO ROLNICY NIECHCĄ SPRZEDAWAC A OTREBY PSZENNE JUZ PO 620 /T I NIEMA<br><br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
SZCZYPIOREKU MASZ RACJE I JA JESZCZE COS DOPOWIEM , ZE TEN DOBRY NIBY LEPPER SPRZEDAL ZBOZE Z ZAPASÓW NIEMCA W ZNIWA ABY OPROZNIC MAGAZYNY<br> A CO DO CEN TRZODY TO CENA TRZODY BYŁA W UNI NAWYZSZA W 2006 ROKU OD 5 LAT TAK WIEC SAMI ODPOWIEDZICIE SOBIE MILI GOSCIE CO STANIE SIE Z CENAMI TRZODY SKORO W BYLEJ 15 UNI JEST MIESA BARDZO DUZO GDZIE SPRZEDADZA ?<br>A NIE JEST PRAWDA ZE SWINIE SA NAJTANISZE W POLSCE BO W DANI SA TANISZE I ZARAZ STOJI FRANCJA Z NISKA CENA <br>JA UWAZAM ZE SPADEK JEST NIE UNIKNIONY <br>A OTREBY JUZ SA NAWET 710 ZL <br>A NIEWIADOMO ILE SBOZA PRZETRZYMA ZIME BO MGA BYC MROZY I WTEDY CO ZASIEWAMI ILE BEDZIE KOSZTOWAL MATERIAL SIEWNY <br>A STRACH POMYSLEC <br>POZDRAWIAM


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
dzisiaj sprzedałem do sokołowa o/ jarosław po 4 z R w b c dobrze czy żle


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
4 zł za R to pewnie 4,4 E to bardzo dobra cena!!<br>Przykładowo Duda i Salus maja 4zł za E


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
świętokrzyskie cena żywca 2,85 zl + vat nieżle nie !!!????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
Wczorajsza informacja prasowa: przemysł mięsny odnotował rekordowe zyski w roku 2006, wzrósł eksport o 44% , wzrosło spożycie mięsa w Polsce na jednego mieszkańca o około 2 kg, przetwórcy patrzą z optymizmem w przyszłość, większe zamówienia na polskie mięso napływają z "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
Wczoraj w Oleśnie 3,00 + Vat


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
To proste krzych miastowym sie wpycha suche informacje żeby ich jeszcze bardziej zniechęcić do wsi zobaczysz jak będą na nas psioczyc jak cena w sklepach skoczy do góry.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
2.80 plus vat<br>łodzkie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
duda 3,7


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
unas jeczmien po 780zet i ti paszowy kuj-pom


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
swinki po 3,10 kuj pom


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 10 sty 2007, 01:00 
dog ile płaci duda ?<br>co ty opowiadasz za bajeczki<br>370 ale chyba wbc


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 11 sty 2007, 01:00 
witam wszystkich wytrwałych ja spszedaje po 3.30 zywa ale to wyjątek u nas kujawsko pomorskie ogulnie to chodzą po2.90 do 3. jest jedna pani miała dawno temu swinki teras ubojnie zaznaczam tylko ubojnie i muwi ze jest wstanie zapłacic więcej bo wie co to znaczy Szkoda ze takich jest tak mało!tomek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 11 sty 2007, 01:00 
kontakt z przedstawicielem provimi zebrać się w kilku żeby było ok 200 szt mięsność sr 55 i macie 3,7+ vata


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 11 sty 2007, 01:00 
dog a Ty skad jestes?? mozesz podac jakis kontakt na siebie??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 11 sty 2007, 01:00 
skiba 4.05wbc kl.E kuj-pom


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 11 sty 2007, 01:00 
dzisiaj rano sprzedawałem do salusa 4.10 e + vat


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 12 sty 2007, 01:00 
Witam panowie cena dopiero ruszy a maju, muszą to wszystko załadować w chłodnie bo mają okazje kupić teraz tanio i przetrzymają troche jak cena sie ruszy. Ile są w stanie wyeksportować to Bóg jeden wie. Trzymajmy sie do maja pozdrawiam...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 12 sty 2007, 01:00 
Panowie hodowcy żeby otrzymać dziś 3,7 trzeba było się prędzej do tego przygotować. Na wysokość ceny wpływa przede wszystkim jakoś i ilość. Na jakość każdy pracuje sam , lecz nad ilością ,jeżeli nie ma możliwości zwiększenia stada szukamy kolegów .Coś na zasadzie nieformalnej grupy, im więksi tym lepsi, im mniej osób tym lepiej, wtedy łatwiej się dogadać. Oczywiście że bardzo łatwo to osiągnąć w samym tuczu, dużo gorzej w cyklu zamkniętym ale idzie się dogadać. Jednakowa genetyka , jednakowe żywienie i mamy tucznika fermowego który kosztuje o 50gr więcej od chłopskiego. Kto tego nie zrozumie to przy cenie 3.2 na dziś dni jego są policzone ,bo rzeźnie będą powoli wypijały z niego krew aż do ostatniej kropli. Chyba że jest to czyjeś hobby, to wtedy psuje cenę nam na rynku. Jestem z dolnośląskiego


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 12 sty 2007, 01:00 
a mozesz dac jakis namiar, moze jaki powat, aha i jak duzą masz hodowle??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 13 sty 2007, 01:00 
masz swoje maciory czy kupujesz warchlaki? jak tak to jaki jesli mozna wiedziec?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 13 sty 2007, 01:00 
To co pisałem to moja 17 to letnia droga z trzodą , zaczynałem od zera ( karmiłem pkrzywą ) i robiłem tak dokładnie jak pisałem i dlatego że osiągnąłem sukces mogę dziś podzielić się moim doświadczeniem jeżeli ktoś sobie tego życzy . Obecnie mam stado liczące pare setek macior pic w cyklu zamkniętym, mam więc ilość i jakość, czyli argumenty do wysokiej ceny.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 13 sty 2007, 01:00 
a jakie masz dokladnie stado?? jakie ilosci??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
czepiłeś się mnie jak byś pracował w SB


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
ja tez jestem ciekawy,jak juz tak chwalisz się swoim sukcesem...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
masz argumenty DOG,R do wszystkiego chciałbym widziec twoje stato a moze ty jestes zakladem miesnym lub przedstawicielem firmy DUDA i reklamujesz aby rolnicy chodowali swinki !!<br>a ty mial co kupowac i poniskiej cenie <br>jezeli masz to stado zapros nasz i pokaz bedziemy ci wdzieczni <br>pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Myślę ż powiedziałem o sobie dość dużo, w temacie negocjacji ceny mam duże doświadczenie. Uważam , może się powtarzam ale musimy się bardziej postarać negocjować wyższe ceny, poprzez ilość , bo mówię do tych którzy mają jakość o jakiej pisałem prędzej. Wystarczy zadzwonić do większych zakładów mięsnych typu duda salus kabanos morliny sokołów itd. i negocjować cenę na poziomie 3,7 przy jakości ponad 55 % i ilości 2x 200 w miesiącu. Tylko te duże zakłady są zainteresowane taką współpracą , myślę że będą już dziś mocno zainteresowane ponieważ jak my wiedzą że po górce przyjdzie dołek i jest do niego coraz bliżej. W mojej miejscowości jest rzeźnia lokalna ktra kroi chłopów po 2,9 ale ci hodowcy ze swoimi ilościami i jakością są bezradni.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
a co maja zropbic ci chlopi jak maja tyle ile maja a o jakosc przy paru sztukach jest trudno walczyc i prosze wiecej pokary dla nich ba jak ma sie 2x200 to negocjacje same swinki robia zaciebie wiecej szacunku dla tych maluczkich


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Przepraszam tych maluczkich których uraziłem ale dla nich nie mam dobrych wieści znam ich sytuację bo kiedyś też należałem do ich grona. Myślę że każdy z nas powinien zadać sobie pytanie czy mi się to opłaca , i jeżeli tak to do przodu , jeśli natomiast nie to?????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
wmali ze swoimi malymi stadami swinkek czy tez krow od16 lat pokrywajom dziury w budrzecie za niudolnych inieodpowiedzialnych politykuw


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Dog.r opisał rzetelnie sytuację panującą na naszym rynku. Jeżeli nic się nie zmieni to tylko ci którzy zapewnią cykliczne dostawy całosamochodowe tj te magiczne 200 szt. dostaną porządną cenę.<br>Reszta skazana na pośredników, spędy itp. będzie szarpała się pomiędzy jedną górką a drugą. Duży zakład mięsny musi mieć zapewniony surowiec na cały rok i dlatego dużym daje więcej. Małych goli do gołej skóry nie dbając o to czy przeżyją. Potentaci przemysłu mięsnego doskonale to wykorzystują, a cała reszta rynku lokalnego ( małe masarnie, ubojnie itp) mogą się tylko przystosowywać do panujących cen. Polskie rolnictwo zmierza cały czas w kierunku koncentracji i specjalizacji produkcji. Podejrzewam, że z trzodą będzie tak samo jak z drobiem i bydłem. Pytanie tylko co ma robić reszta rolników, którzy się nie załapią.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Do Doga. r


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Za ubiegły rok średnia mięsność 57,2 a średnia cena 4,2 .Spróbuj do salusa, lub złap kontakt z facetem z provimi on pośredniczy z kabanosem i dudą. . Na tą chwilę cena tucznika z fermy 3,7 jest to cena ogólnokrajowa i duże zakłady tyle płacą, powodzenia.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Może jakiś nr.tel. do tego gościa z provimi, jak nie chcesz na forum to może na gadu.A z salusem już rozmawiałem i oni na dziś są skłonni płaci znacznie mniej.Mój mr.GG 5356660


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
dog r cena 4,20 netto czy brutto


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
współpraca z provimi wyglada w ten sposób<br>/ oni załatwiaja Tobie prosieta pica lub najme obecnie ok 7,5zł za kg<br>/ od nich kupujesz wszelka pasze do tych zwierzat (koncentrat lub gotowa) .a nie jest tania<br>/ oni pomagaja Tobie sprzedac za dobra cene obecnie przy tych 200szt na raz ok 3,7


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 123  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB