Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Masz problem zdrowotny w stadzie?Moge Ci pomoc.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 12:04

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 81  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
Hans! przy ewentualnych biegunkach szczep gentamycyną <br>a. mozna podawac PODSKÓRNIE jak i domiesniowo<br>b.podaje sie jej o połowe mniej niż eroxilu<br>c.jest o połowe tańsza 100ml koszt 20zł<br><br>Polecam do takich szczepien SZCZYKAWKE INSULINOWą 1ml wyposażoną w igłe 1cm 0,4. koszt w aptece ok 30gr.<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
gregorius mialem kiedys problem : maciory byly szczepione i problem biegunek byl , wyizolowalem nawet szczep coli zeby sprawdzic co za pskudztwo doszukiwalem sie wielu przyczyn a tak naprawde przyczyna byli ludzie i przewaznie zawsze tak jest!!!dlatego teraz patrze na wszystko inne a na koncu zastanawiam sie ze moze szczepionka czy lek nie dziala


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
Przy gentamycynie dla malych prosiat dokladne dawkowanie.<br>Przy przedawkowaniu uszkodzenie nereki i problemy.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
JARL! Masz racje .Jak masz pracownika i problemy w chlewni to zacznij od kontroli tego co robi.Narzekanie na leki,firmy itp.na koncu.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
piszę sie szczegółow...panie marku.r


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
gert nie wiem o co ci chodzi ale skladnie zdan i ortografie to juz przerabialismy na forum


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 maja 2007, 00:00 
GERT18! Wybacz ale ortografia to<br> moja slaba strona szczegolnie po kilku latach poza krajem.<br>Postaram sie to poprawic.<br><br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 maja 2007, 00:00 
pisze siÄ™ a nie piszÄ™ drogi gercie vel jurku


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 maja 2007, 00:00 
Podpowiedzcie mi ile mam wlewać do paszy oleju rzepakowego na 1 tone paszy??????????????Jedni leja 5 litrów drudzy 10 a jescze inni 15 wiec sam juz nie wiem.Pozdro


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 maja 2007, 00:00 
olej stosujesz w celu zbilansowania paszy zrób badania ziarna i niech ci ktoś obliczy dawkę to wtedy ci wyjdzie ile masz dodać oleju bo może wcale go nie musisz dawać


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 maja 2007, 00:00 
Jarl!!Czy pracujesz w terenie?Ja jestem z Kujawsko- pomorskiego!!!Nie pytaj ale jest zacofanie takie ze głowa boli!!!:(..no gdzie jest ok to jest!!!Ale jest mijscami tragicznie!!!!!!:(((((


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 maja 2007, 00:00 
Młody tech.wet Ja też jestem z kujawsko pomorskiego.Jestem ze wsi koło torunia a ty skąd jesteś???? czemu twierdzisz ze jest zacofanie?W jakim sensie?Rolnicy sa zacofani?O co ci dokładnie chodziło?Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 maja 2007, 00:00 
witam <br>znajomy dostal wyniki badan - okazalo sie ze ma doczynienia z ostra postacia kolibakteriozy ktora powoduje upadki w tuczu.... co mozna mu poradzic ????<br>dzieki


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 maja 2007, 00:00 
HANS! Jezeli masz problemy w tuczarni tj.Biegunka + upadki to pobierasz kal do bad.Moze byc: COLIBAKTERIOZA, SALMONELLOZA, ADENOMYTOZA, DEZANTERIA.<br>I bad.kalu przy podejrzeniu coli i salmonel. NA POZYWKACH ale przy adenomatozie i detynteri METODA PCR-TYLKO!!!!!<br>Jak zrobiono to inaczej to masz FALSZYWIE UJEMNE WYNIKI,wydajesz kase na leczenie -BRAK EFEKTOW.Jezeli to jest ostra forma Colib.to musial zadzialac jakis czynnik stresowy bo coli sa normalnie w p pok.A wiec zmiana paszy,temperatura,przemieszczanie zw.itp.TRZEBA TO PRZEMYSLEC.W stresowych sytuacjych w tuczarni<br>-najprosciej-zakwaszacz do paszy 7- dni<br>-przy problemach z biegunka zakwaszacz+ colivet 5-7 dni w max. dawkach.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
Hans ! Ta zagadka to raczej dla lekarza, który te badania zlecił ,trzeba wziąść pod uwagę objawy na sekcji ,sytuację w stadzie,obecność innych chorób ......a na końcu kwestia wyniku i jego interpretacji ! Jaka waga tych tuczników ? Jakie laboratorium przeprowadzało to badanie ?? Skąd wyizolowano tą E. coli ?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
Czerwone Chrostowate Lepkie plamy szczególnie na wewnętrznych czesciach nóg oraz brzuchu, u pojedynczego warchlaka 50kg po tygodniu inny przypadek z podobnymi objawami w innym kojcu.<br>Leczenie penicylina LA plus dexamethasone i po 2 dniach ponownie. Pomaga ale po 4 dniach bym musiał nadal kontynuowac leczenie o kolejne 4 dni bo nastepuje nawrót choroby.<br>Mozna stwierdzic co to jest i jakie było by najodpowiedniejsze leczenie?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
don trzymasz na slomie czy na rusztach ? to wyglada na infekcje bakteryjna spryskaj virkonem + penicylin la inj .dodatkowo oprysk wszystkich sztuk z tych kojcow


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
don nie jestem weterynarzem ale mam sporą wiedzę na temat świń przypadek ,który opisałeś może być zwykłą inwazją jakiegoś pajęczaka( nic strasznego) należałoby podać podskórnie Biomectin 1% w ilości 1 cm na 30 kg to napewno nie zaszkodzi , ale może to być też jakieś uczulenie proponuję aby 1 sprawdzić temper... od tego rozpoczyna się cała diagnoza 2 jeśli pomaga pencylina to opryskaj te krosty pioctaniną ( należy je zasuszyć).


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
jezeli prosieta w wieku 4-5 tyg choruja za dyzenterie,jakie schemat leczenia bylby najlepszy,kiedy podawac prosiatom i lochom leki?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
Matti to moze się spotkamy kiedyś??Ogólnie to ludzie są nie poimformowani!!!Wiesz robieni w ciula!!Bo najlepiej jest zajechac do rolnika jak cos jest chore i ladowac leki za kupe kasy!!A nie proponowac mu profilaktyki!!!No i warunki utzrymania sa tragiczne!!!Oczywiscie nie wszedzie wiadomo!!Bo gdzie jest oki to jest!!!Ale miejscami to "


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
DON! To co opisales to tz.wyprysk rozowy-Ptyriasis rosea.Wyglada to tak jakby swinia miala "


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Don ! Podejrzewam to samo co marek.r, mam kilka zdjęć takich zmian skórnych, podaj maila to ci prześlę i sprawa będzie jasna !


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Przeglądam choroby układu oddechowego Pejsaka, <br>i jest artykół o PDNS zespoł skórno nerkowy, ale leczenia tez jako takiego nie podaje.Zaleca tylko dexafort<br><br>donik84@o2.pl


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Don to nie jest pdns, lupiez rozowy bardziej prawdopodobny choc czesciej sie zdaza u mniejszych warchlakow ,zrob oprysk tak jak naopisalem powyzej


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Mój problem to ZZZN ,mam 40 loch w cyklu zamkniętym.Choroba ta dotarła do mojego gospodarstwa prawdopodobnie z loszkami zarodowymi ok. 2 lata temu ."


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
mojom ferme prowadzi lek. wet. który zajmował sie nosoryjuwom i nawet od chorych macior miał zdrowe loszki badanie rendgenem. Ja szczepie loszki 2 razy maciory raz proponuje sprzedać maciory z widocznymi zmianami jak równiez z objawami krwotoku z nosa + szczepienie i bendzie ok ja tak zrobiłem i mam 99,9 % dobrze ale to potrwa pól roku minimum


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Ludzie kochani wychyba spicie lub ktos jest głuchy czy<br>jedynm objawem zzzn jest krzywienie sie ryja.<br>szczepieni jedna dawka 10 zł<br>no ludzie ile mozna kasy wywalac.<br>szczepienie prosiat niema sensu<br>a maciory to co innego<br>takie osobniki czeba usuwac ze stada bo tylko powduja stes u uninych<br>Jak masz zzzn to masz inny czynnik wywołujacy chorobe.<br>niekoniecznie chorobowy.<br><br>pozdrowienia


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
MM ! Podaj maila to ci podpowiem co z tym robić !


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
J.W masz jakies niekonwencjonalne metody ktorymi nie chcesz sie podzielic sie z forumowiczami?:)


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
M.M! W twoim wypadku zacznij od szczep. macior szczepionka Porcilis ART, na poczatku cale stado potem 2-3 tyg.przed oproszeniem- to najwazniejsze.To sie po ok 4-6 mcy. normalizuje, ale nie mozesz mieszac prosiat od macior szczep.i nieszczepionych.Jezeli chcesz to szybciej zwalczyc to podajemy dla prosiat Engemycin lub Oxyvet 3-6-12 dzien lub 3-10-21/sa rozne opinie/.Po odsadzeniu Tetracyklina do paszy 8-10 dni.Jak juz mamy skrzywiony ryj to sie go nie wyprostuje-TE SZTUKI TRZEBA IZOLOWAC podac 8-10dni tetracykliny ,dotuczyc, sprzedac.Poniewz produkujesz loszki na swoje potrzeby to przy wlasciwym stos.antybiotykow+ szczep. macior+ selekcja mozesz otrzymac loszki ujemne dle jakies ryzyko nawrotu choroby istnieje.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Panie marku 5 loszkom i 15 tucznikom na uszach i szczegolnie na tylnych nogach, zadzie i podbrzuszu robi sie taki czarny parch taka skorupa, krosty czerwone, malo tego to skóra zaczyna w tych miejscach pękać i saczy sie krew czy ropa.Nie moge sobie ztym poradzić, co to jest, jak to leczyć.Pryskam to nadmanganianem potasu ale to praktycznie to nie dziala.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Młodt tech wet.To prawda co piszesz bo miejscami naprawde jet tragedia.U nas we wsi też sa miejsca poprostu straszne.Syf brud ze az wstyd.Faktem jest że ja warunkow w chlewni tez nie mam super ale biale czyste scinay okna i ogólny porzadek w chlewni mam.60 % rolników jest naprawde do tyłu z widomosciami na temat hodowli, weterynari a lekarze takim ludziom wciskaja nie raz ciemnote i wyciagają pieniążki ile sie da.Taka jest niestety prawda.Pozadrawiam serdecznie wszystkich.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
Do J.W.Jeśli masz coś konkretnego napisz ,może ktoś inny też to zastosuje.Dzięki wszystkim .Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
tuczniki w wadze około 80 kg dostały węgorka u 30% z nich pojawiają się strupy na skórze i nie wiem co im podać i czy opłaca mi się czymkolwiek je leczyć w takim wieku ??


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 23 maja 2007, 00:00 
MM ! Sorry,widać źle cię zrozumiałem, myślałem że chcesz konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie ?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 maja 2007, 00:00 
czy mebendazol podziała na węgorka??


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 maja 2007, 00:00 
Brzydal ! Mebendazol będzie działał na węgorka ale to nie wystepuje u tuczników tylko małych prosiąt z charłactwem i biegunką a te krostki drobne to się spotyka na brzuchu a ty brzuchy tucznikom 80 kilowym ogladasz,pewnie maja na skórze slady po komarach bo tego w tym roku i u mnie pełno !<br>Jak ci dobrze rosną to bym niczym nie odrobaczał takich duzych a na przyszłośc wczesniej o odrobaczaniu pomyslał ,teraz daj sobie spokój ! A najlepiej to zanieś kał do badania do weterynarza i po sprawie !


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 24 maja 2007, 00:00 
mam problem z prosiętami i warchlakami. Wydaje mi seie że to streptokoki.<br>Najczęsciej prosięta przy maciorach: obrzęk stawów - nie wstają. Po odsadzeniu raczej dobrze, chociaż niektóre poruszają bokami i są osowiałe (??) i nie wiem dlaczego.<br>Wieksze warchlaki i tuczniki do 30 kg, charłaczeją, pojawiaja się przypadki przekręconej głowy i tzw. kręciek. Nie wiem już co robić.<br>Daję na dzień dobry Longamox, później ponownie z żelazem, sypie posypki typu dezosan.Podczas odsadzania już różne cuda wyprawiam.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
po podaniu suibioferu se 4 ml/sztuke prosietom 3-5 dniowym s.c w pachwine pierwszy raz zauwazylem wybroczyny w skorze srednicy kilku cm.wczesniej tez tak podawalem.czy ktos mial podobne doswiadczenia,czy suibiofer jest tak drazniacy?zasinienie utrzymuje sie 2-3 tyg


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
Po co wy produkujecie trzode chlewną.<br>Jak niemacie podstawowego zakresu wiedzy na ten temat.<br>Gregorius uważasz sie za niewiadmomo kogo a podstawowych zasad hodowli nieznasz i podawania leków.<br>Wam sie porostu pracowac niechce a tylko robicie, robicie i narzekacie.<br>Na forum jest piecioro specjlistów wysokiej klasy:<br>Marek r. J.W. Piotr F. Muchozolali jarl.<br>Tylko jest jedna rzecz ich czeba rozumiec <br>a zeby rozmumiec czeba miec podstawowe pojiecie z biologi i chemi, fizyki. Poprostu nietylko przeczytac tylko przmyslec i przeanalizowc co by zmienic co wprowadzic.<br><br>pozdrowienia dla wszytkich<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
marzeno to twoj subiektywny punt widzenia,ja mam swiadomosc tego ze wielu rzeczy nie wiem i dlatego pytam,nie patrzac na krytyke takich osob jak ty.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
panie gregorius <br>dlaczego pan podaje ten preparat wieku 3-5<br>anemia u prosiat powstaje w wieku 48 godzin z powodu tego ze w paszy podawanej niema wystarczajacej ilosc fe.. Ze tego powodu u loch wystempuje<br>zaparcia i inne szczegóły.<br>Jednym a najlepszym sposobem jest aby zapobiegac takimu stanu rzeczy jest: wybiegi dla loch ale niebetonowe lecz prawdziwa ziemia aby zelazo pobierały z ziemi najwiecej fe jest w glinie czerwonej a najmiej w piasku.<br>Jesli tego niemozemy zagwarantowac to posypujemy posadzi <br>gliną lub sorbixem.<br>Jesli nie to podajemy preparat do wody.<br>Prosieta szczepimy na drugi dzien jak już. Pozniej niema sensu. Podjemy poskurnie tylko 1 cm a nie tyle ile pisze.<br><br>To co ci powstało to zakarzenie spowodowane bakteriami <br>takimi samyi jak w oprzeniu czyli niktóre szczepy e coli clostridia kiłbasiane itp<br><br>Prosieta dobrze przeczyj jodyną i posmaruj srebrem sulfaamidu dostempny w aptece bez recepty.<br><br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
MARZENA L HALO TU ZIEMIA!!!!! JESTEÅš MARSA????!!!!!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
moim zdaniem panna marzenka to znowu muchozol , oczywiscie sadzac po sposobie wypowiedzi i bledach <br>czy ten czlowiek nigdy nie ma dosc ?<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
muchozol co ty tam podpijasz ze masz takie wizje <br>podziel sie z nami receptura chetnie sprobujemy <br>bo po normalnej wodzie nie mamy takich lotow


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 25 maja 2007, 00:00 
widze gregorius ze nie tylko ja na to wpadlem, powoli mysle ze na niego nie ma zadnego lekarstwa i sposobu <br>on sie po prostu nudzi i sprawia mu przyjemnosc kiedy przygrywa z wszystkimi <br>wiec moze nalezy totalnie lac na jego wypowiedzi (czy pod jego czy innym nickiem )<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 maja 2007, 00:00 
Ja chciałem w wam cos uswiadomic, ale coż jak mozna rozmawiac z ludzmi którzy niewiedza co wogóle hoduja.<br>Tylko choroby i leczenie. A zapobieganie naturalne zachowania swin.<br> Panie marku r. J.W, jarl i inni zootech i lekarze, powiedzie wprost skąd biora sie te wszelkie schorzenia, i jak im zapobiegac.<br> Panie dunczyk ja ma jeden nick i niemyl mnie znikim innym.<br>Wiemy wszyscy że masz cos z Lema a cóż.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 maja 2007, 00:00 
Mam problem z maciora jest cztery tygodnie po porodzie.Przez te cztery tygodnie zjadala 6 kg pszy dziennie a od 1,5 dnia nieruszyla zadnej paszy tylko lezy.Chyba ma zatwardzenie.Sól glauberska dodawalem.Podsunelem jej pod ryj korytko z piwem,z olejem z cola a ona nic nawet nie powąchala.Co robic z ta franca.Dostep do wody ma non stop.Przez ta goraczke tak jej odwalilo???Ale reszta macior zre normalnie tylko ona nie chce.Albo zdechnie albo zzjedzie na wadze mocno.Pomocy!!!!!!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 maja 2007, 00:00 
Kochany a jaki antybioty dostała.<br>W ukwaś mleko i to jej podaj i jeszcze jakąs zielonkę <br>najlepsza na takie sprawy jest malwa pastewna dosłownie rewelacjia.<br>Prawdo podobnie została zniszczona flora bakteryjna antybiotykiem.<br><br>pozdrowienia


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 26 maja 2007, 00:00 
Z tego mozna wnioskowac że porostu mamy doczynienia <br>ludzmi chorymi psychicznie.Schorzenie nazywa sie baktriofobia i zakochanie sie w lekach.<br>A dunczyk niemyl mnie z muchozolem lub kims innym.<br>Bo i tak jestes na forum i nic nowego niewprowadziłes tylko bzdury piszesz.<br>A powiedzie mi co muchozol takiego złego napisał gdzie sie pomylił. Ja uwazam ze on jest jak rada nadzorcza na tym wszystkim. on podejmuje drazliwe tematy on wypowiada sie w sprawach których nikt niechce i wskazuje droge.<br>Panie marku r. powiedz mi dlaczego zalecasz podawanie leku<br>takiego i lub innego jak niemasz rozezannia w sytułacji w chlewni i aktualnych biogramów itp. <br>Pan powinien wskazywac przyczyny a jak je usuwac.<br>Jak tak beda rolnicy dalej leczyc to sami pogłowie dostaną od powiatowego jak znajda resztki w tuszy.<br><br>Od zwierzat tym sie róznimy ze mamy bardziej rozbudowany mózg i wole. tylko pytanie nasuwa sie jedno czemu przytym musza cierpiec zwierzeta które dają wam uczymnie.<br><br>pozdrowienia dla wszystkich<br>


Na górę
  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 81  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB