Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Masz problem zdrowotny w stadzie?Moge Ci pomoc.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 27 kwie 2024, 21:56

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: niedziela 04 mar 2007, 01:00 
Witam mam młode loszki po starym knórze chciałbym je zostawić.Jakie szczepienia zrobić ?I w jakim terminie?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 04 mar 2007, 01:00 
SIWY! Zasada jest taka:mlode loszki szczepimy takimi samymi szczepionkami jak stado.Jezeli nie stosujesz szczep.w stadzie to loszki POWINNY byc zaszczepione p.rozycy i parwo.Szczepienie 2x w odstepie 3-4 tyg.tak by ostatnie szczepienie wypadlo NIE POZNIEJ jak 3 tyg.przed kryciem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 04 mar 2007, 01:00 
Ok.<br><br>To jest moja pierwsza próba wzięcia loszek ze stada.Jak pracowałem w Irlandii. To oni tam szczepili loszki Porocilis Aujeszky, Porocilis Ery + Begonia DF, Procilis ? Co ty na to. I jeszcze dostawały Wormer?Troche dużo według mnie?Mówie oczywiście o młodych loszkach


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 mar 2007, 01:00 
Witam. Mam problem w chlewni z kaszlem u prośaków 2 tyg po odsadzeniu aż do tucznika ztym że występuje on u około 30% sztuk. Lekarz szczepi je na mykoplazme i na pleuroplełmonie ale nie przynosi to efektów .Chciałem żeby wysłać krew na badanie ale on mówi że to nic nieda bo jeśli są szczepione to we krwi i tak są antyciała i badanie nic nieda.Co mam zrobić .Proszę o pomoc.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 mar 2007, 01:00 
SIWY! Zasada jest taka: szczepimy zwierzeta p.bakteriom czy wirusom KTORE MAMY JUZ W STADZIE.Jezeli nie masz np.APP w stadzie to po co szczepic? Bo BYC MOZE sie zakaza? Kiedy-za rok ,dwa? Oczywiscie mozna to robic jak jest b.duze zagrozenie,inaczej efekty male koszty duze.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 mar 2007, 01:00 
FYSY! Po pierwsze najwazniejsze -co u ciebie z PRRS.Jak nie masz badan to MUSISZ to zrobic-nie mniej jak 5 prob od problematycznych sztuk.To na poczatek bez tego nie ruszysz.Od raraz wprowadz pulsacyjne tj. z przerwami stosowanie antybiotakow -pisalem o tym poprzednio.NAJWAZNIEJSZE BAD.PRRS.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 mar 2007, 01:00 
Dzięki za odpowiedż. Czy ktoś wie o jakości badań Weterynaryjna Diagnostyka Labolatoryjna Roman Jędryczko z Olsztyna


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 mar 2007, 01:00 
Łysy sprawdz swojego lekarza! bo moze byc tak jak u mnie przywozi do ciebie otwarte opakownai które wozi w bagarzniku juz z tydzien i tym szczepi jezeli nie wiesz jak to jest to go sprawdz bo to moze byc tego poczatek szczepionka po otwarciu powinna byc zuzyta w ciagu 24 godzin i musi byc odpowiednio przechowywana. mam nadziej ze sie myle choc to bybyło naprostrze wyjscie z sytuacji. co do tego labolatorium to goraco polecam !!! bardzo fachowe podejscie naprawde warto! jeszcze ewentualnie Puławy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 mar 2007, 01:00 
Czy inne szczepionki jak na coli i parwo też muszą być zużyte w ciągu 24 godzin bo ja nie mam żadnej pewności jak jest z przechowywaniem tych szczepionek.Dzięki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 05 mar 2007, 01:00 
LYSY! Laboratorium Jedryczki polecam ,ambitny facet,dobra jakosc.Szczep.p.rozycy, Coli i inne inaktywowane mozna przechowywac do 2tyg. ale w temp.DO 8°C.UZYWAJCIE DOBRYCH LODOWEK INNYM WYPADKU BEDZIECI MIELI TYLKO STRATY.SPRAWDZAJCIE SWOICH DOSTAWCOW.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
ja przeciwko parvo i rózycy szczepie dywanowo co 6 mies szczepionka Porcilis Ery+parvo na opakowaniu jest napisane PO OTWARCIU ZUZYC W CIAGU 10 GODZIN


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
co moze być przyczyna ze lochy powtarzaja po 31 dniach a nie w okolicy 3 tygodni????????<br><br>czy mozna "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
LUKAS! PISZE CI TAK JAK TO FUNKCJONUJE PRAKTYCZNIE.Oczywiscie jest najlepiej jak po otwarciu cala szczep.jest wykorzystana.Ale co zrobic gdy szczepimy pojedyncze mociory?Wazne by uzywac AUTOMATYCZNYCH STRZYKAWEK i nie wprowadzac bakteri igla do szczepionki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
HANS! Jezeli maciory powtarzaja regularnie tj. po 21 dniach to mozemy przypuszczac ze sa jakies bledy przy kryciu-jajo nie ulega zaplodnieniu -ruja.Jezeli te odstepy sa nieregularne to moze byc czynik zakazny PARWO,nastepstwa MMA,PRRS ITP-tj.jajo uleglo zaplodnieniu ale ciaza we wczesnym stadium ulegla przerwaniu.Szczep.Porcilis Glaser to szczep.inaktywowana tj.zabita.Mozna nia szczep.warchlaki ale ja zaczolbym od macior+antybityk dla prosiat 2-3 dzien po porodzie-polecam NAXEL jak duza ilosc prosiat.Cefalosporyny-preparaty COOPOREX,COBAKTAN-b.dobre ale dzielaja tylko 24godz. po podaniu-trzeba powtarzac.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
Czy inne szczepienia można też wykonywać dywanowo jak Porcilis Ery+parvo , jeśli tak to w jaki sposób


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
a czy zbyt obfite zywienie w tym okresie tez moze być ??????<br>dziekuje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
"


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
Łysy ! zanim zaczniesz szczepic wszystkim co jest i na wszystko co moze byc rozpoznaj co masz w stadzie:) czasami wystarczy popayrzes na swinski ryjek zeby stwierdzic czy masz ZZZN lub na swinski tyłek w wiek zeby zobaczyc czy masz problem z E.Coli. oczywiscie ze oprócz cywanowego szczepienia sa szczepienia które powtararza sie w oklicach 2 tyg przed oproszeniem przed kazdym oproszeniem. a u pierwiastek dodatkowo wykonuje sie pierwsze szczepienie 8 tyg przed poprodem i drugie 2 tyg przed. sa rózne kombinacje duzo zalrezy od szczepionki sam zastanawiam sie czy nie mozna by było zrobic dywanowego szczepienie przeciwko E.Coli albo chociaz zeby razem spiac dwie grupy w 3 tygodniowym cyklu czyli jedne dostaj 2 tyg przed a drugie 5 tyg przed porodem jak by to wygladało? jaka szczepionek by trzebabyło podac?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 06 mar 2007, 01:00 
Właśnie dziś poszła krew na badania ,zobacze co z tego wyjdzie.Narazie dzięki.Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
Pytanie do P.Marka i J.W. Czy dobrym pomysłem jest podawanie preparatu amoksy-col po odsadzeniu.mam problemy z coli kilka dni po odsadzeniu i streptokokozą około 3-4 tyg po odsadzeniu. na coli działa suibicol, a streptokokozę leczę iniekcyjnie amoksycyliną+przeciwzapalne, ale jest to uciążliwe, chociaż w 90% skuteczne.dużo prosiąt z zakupu z 3 źródeł. z góry dzięki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
Hans az sie prosi by wprowadzic diagnostyke ciazy usg ,sprawa bylaby jasna.ile sredno masz zywourodzonych? od lpierwiastek a ile od starych macior?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
w sumie problemów z kryciem to nie mam mimo PRRS, oraz długiej eksploatacji loch napewno ponad 85 %<br>tylko ostatnio z grupy 10szt dwie mi wyleciały po 31 dniach i troche mnie to zaniepokoiło<br>usg robi mi vet.<br>zywo urodzonych 12-13 sztuk u starych loch <br>zaciekawiła mnie propozycja podania NAXELa dla licznych miotów - o co właściwie chodzi ???????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
HANS! NAXEL to antybiotyk stosowany w celu zapobiezenia wczesnym zakazeniom u prosiat.Stosowany w 1-2dniu po porodzie w stadach z problemami -STREPTOKOKI,CHOR.GLASERA.Preparat drogi 100ml.ok 400zl.Ale stos. niskie dawki 1ml.20kg i to dziala 5dni!!!!!Dla prosiat po por.0.1-0.2ml a wiec 1 opakowanie dla 500-1000prosiat.Dlatego pisalem ze trzeba miec duzo prosiat w CHLEWNI A NIE W MIOCIE.W malych gosp. stosujemy Penicyline LA.Lochy po odsadzeniu zywimy intensywnie taka pasza jak po porodzie ENERGIA!!! po pokryciu GWALTOWNA zmiana poszy dlo loch niskoprosnych.Jezeli tego nie robisz to ma to wplyw na wyniki w rozrodzie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
jesli to bylo hans w jednej grupie uwazam ze to wina na sektorze krycia .Usg najpewniejsze jest w 28 dniu oczywiscie jestes w stanie zrobic to nawet w 21 i sprawdzic w 28 jeszcze raz.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
NAVACHO13! Jak masz taki preparat to oczywiscie on ci rozwiaze te problemy.Ja bym zrobil tak:7dni po odsadzenie coli+amoxy 3tyg. przerwa 3-5 dni amox.Dawkowanie!!!!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
SZCZEPIENIA DYWANOWE! Zadna nowosc w duzych gosp.Trudno sobie wyobrazic by wlasciciel wszystkie terminy spamietal.Zasada: po raz pierwszy szczep.stado 2x w odstepie 3-4 tyg.Nastepne szczep.<br>-PARWO-RUWAX-co 4miesiace.<br>-PORCILIS ERY +PARWO--co 6mcy.<br>-PORCILIS COLI-jednokrotnie co 4mcy.<br>-PORCILIS APP,PRRS co 4 mce.<br>W tego typu programie szczep.wysokosc ciazy nie jest brana pod uwage.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
rozumiem ze te dwukrotne to tez ta sama szcepionka. chodzi mi głównie o szczepienie Porcilis coli. na co chciałbym zwrócic uwage: mianowice po szczepieniach przeciwko E.Coli czesto dochodzi do miejscowego odczynu tzn powstaja guzy i ropne stany zapalne denerwuje mnie to czy jest na to jakas rada? moze cos robie zle szczedpionkli podaje jednorazowymi strzykawkami i ta sama igło szczepie cała grupe ok 8 - 10 loch. jak ma sie szczepienie dywanowe przeciwko ZZZN? podobnie jak przeciwko Coli?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 07 mar 2007, 01:00 
czy ktoś slyszal o szczepionce o nazwie ADJUVANTED SERUM VACCINE?<br>chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna ja kupic i za ile?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 mar 2007, 01:00 
mam pytanie do p.MARKA czy jest sposob aby definitywnie pozbyc sie z chlewni adematozy walcze z tym od roku i jak nie podam tylozyne co jakis czas srednio co 3-4 tygodnie to sa nawroty rozmawialem z lekarzem opikujacym sie stadem i stwierdzil ze z tym nalezy zyc ale ja uwazam ze musi byc na to jakis sposob ale nie wiem jaki z gory dziekuje za odpowiedz nadmienie ze ma 45 loch w cyklu zamknietym na lochach nie widac objawow adematozy najwieksze problemy sa przy wadze 35-60 kg m.c za odpowiedz dziekuje <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 mar 2007, 01:00 
Dzień dobry chciałbym podziękować panu Markowi za wcześniej udzielone porady.Mam znowu problem wczoraj oprosiła mi się świnia .zauważyłem że nie chce dopuścić prosiaków do picia kładzie się na wymieniu a prosiaki chodzą i piszczą.podałem jej oxsy. ale nie ma żadnych zmian . Co mam robić????? <br>Dziękuję za doradę..


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 mar 2007, 01:00 
MALY! Twoja maciora ma zap wymienia.Koniecznie antybiotyk Baytril, Marbocyl,Neopen.Jak nie masz nic innego to Penicylina+Dexometazon.Oxytocyna 2ml co 1-2godz.Coca Cola lub woda dla prosiat.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 mar 2007, 01:00 
mam problemy ze streptokokoza czym leczyć


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 08 mar 2007, 01:00 
ATOS! Mysle ze nie masz mozliwosci dzialac w systemie "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 10 mar 2007, 01:00 
MARCIN! Przegladnij tematy znajdziesz odpowiedz.Pisalem o tym wielokrotnie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 10 mar 2007, 01:00 
prowadzę cykl otwarty. przerabiałem prosiaki targowe i fermowe. staram sie zapewnić parasol antybiotykowy, jednak po dojściu do wagi ok. 80 kg obserwuję spowolnienie przyrostów. jest to okres kiedy przechodzę z growera na finiszera. czy zmiana paszy na słabszą to jadyna możliwa przyczyna?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 10 mar 2007, 01:00 
MAREK !!! masz dobry start, dobrego growera a po przejściu na finiszera nagle odcinasz im dopływ substancji odżywczych co powoduje nagłe zastopowanie wzrostu- bowiem twoje tuczniki mają duży potencjał wzrostowy i negłe odcięcie potrzebnych składników


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
MAREK!Jezeli nie masz ZDROWOTNYCZ PROBLEMOW w stadzie to to zgadzam sie z tym co napisal "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Panie Marku .r. Prosiłbym o podanie lekarstw podobnych a wrecz zastępczych czyli o tym samym lub bardzo zbliżónym działaniu dla: 1- Enroxil


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
zamiast enroxil 5% kup ganadexil 250 ml kosztuje 40 zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Witam hodowców i pana Marka! W jakiej cenie jest u was DECTOMAX 100ml. I ile się go podaje na kg. masy ciała. I jeszcze pytanie do was i do Marka. Czy u was maciory w czasie laktacji dostawały ruję. (trzeci tydzień laktacji). Srom powiększony, zaczerwieniony, huczy, stawia uszy, przejściowy brak apetytu. Dzieje się już tak z drugą maciorą w ciągu miesiąca. Czy to jest normalne.? Czy to jest jakaś choroba.? Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Panie Marku prosze mi napisać w jakich dawkach stosuje sie HYORESP i w którym dniu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
westbam to się zdarza odradzam krycie w tym czasie pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Westbam! dextomax stosuje sie w dawce 5-6 ml na loche ja takl daje ceny ci nie powiem ale jest drogi jak wszystko u mojego dostawcy. co do tej ruji to ile miała prosiat ta locha która pokazała objawy rujowe? czy knur jest w tym samym pomieszczeniu co lochy w laktacji (wiem ze to głupie brzmi ale niektórzy tak robia) poza tym mała liczba prosiat i słabe pobieranie pokarmu prze nie przy wysokiej mlecznosci moze spowodowac wystapienie ruji. porażka ma racje odradzam równiez takie krycie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
WESTBAM!To jest ten mechanizm ktory opisal LUKAS a wiec mala ilosc prosiat+ genetyka.To sie moze zdarzyc -POJEDYNCZE SZTUKI.Oczywiscie o zadnym kryciu NIE MOZE BYC MOWY.Sa to przewaznie tylko objawy rui-ale bez jajeczkowania.Jak problem bedzie sie poglebial to bym podawal kazdej maciorze 24godz. po porodzie 2ml DINOLITIC lub preparat o podobnym dzialaniu.DEKTOMAX-1ml 33kg.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Ta maciora która miała objawy rui urodziła mi 21 ładnych i dużych prosiąt ale co z tego jak ma 14 sutków .Obecnie wychowuje 14 prosiąt ale z tego co widzę to ona za dużo mleka to nie ma bo prosięta średnio przyrastają a gdy wsypałem im prestarter to jedli jak szalone. Knur ma osobne pomieszczenie. Paszy zjadała 5 kg/na dzień dopóki nie dostała rui. Marek wytłumacz mi jeszcze co to było za cholerstwo. Zdarzyło mi się to że w jednym miocie 3 prosiakom zaczęła się robić czarna skóra a mało tego to po kolejnych trzech dniach zaczęły robić im się rany, oczy czerwone wytrzeszczone, drgawki. Myłem je w roztworze nadmanganianu potasu co trochę pomogło ale po 2 tygodniach zdechły. Z tymi świniami można zwariować. Dopóki nie było u mnie żadnych chorób to wszystko było pięknie a teraz jak nie biegunka u prosiąt to kaszel jak nie kaszel to kulawizny w 2 tygodniu życia, kulawizny pod koniec tuczu, jak nie kaszlą od urodzenia to gdy mają 4 miesiące zaczynają kaszleć, po odsadzeniu też biegunka. Nie raz biegunka się nie pojawia, wszystko dobrze a 6 tygodni po odsadzeniu co najmniej 1 sztuka z miotu odbiega wagowo i charłaczeje bez żadnych objawów ani biegunki ani kaszlu. Nieraz sobie myślę żeby dać sobie spokój z hodowlą bo wykończę się nerwowo.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Westbam! musisz to wszystko uporzadkowac! z ta skóra na prosiakach to penwie wysiekowe zapalenie skóry tzw "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 12 mar 2007, 01:00 
WESTBAN! Calkowicie zgadzam sie z Lukaszem.Nie panikuj,przeczytaj co bylo na Forum, dopasuj programy profilaktyczno -lecznicze do sytuacji w gosp.Zrob przeglad macior te ktore maja ciagle problemy zdrowotne , malo prosiat,nieczynne strzyki itp.usun ze stada. JAK WIDZISZ PO 10-14 DNI PO POR. ZE PROSIE JEST CHARLACZE TO GO ZLIKWIDUJ BO I TAK PADNIE I TYLKO ROZNOSI CHOROBY!!!!Przemysl to wszystko i daj znac to ci pomozemy gdy beda problemy.Ta czarna skora u prosiat to smolen-bylo o tym na Forum


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 12 mar 2007, 01:00 
Witam Marku.<br>Mam problem takiej natury. Locha ma 6 sztuk prosiąt. Czy może być przebiałkowana , bo po dwóch tygodniach jedno najlepsze zdycha. Jak temu zapobiec?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 12 mar 2007, 01:00 
MIROSLAW.S.! Moze to byc taka sytuacja ze maciora ma duzo mleka to najsilniejsze prosie wypija tyle mleka ze nie moze go strawic dolaczaja sie bakt. Coli-nagly upadek jak przy chor.obrzekowej.Najlepiej by bylo dosadzic prosieta od innej maciory ale chyba nie masz takiej mozliwosci.Ograniczyc ilosc zjadanej paszy? Moze ktos ma inne rozwiazanie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 13 mar 2007, 01:00 
Badanie krwi potwierdziło obecność PRRS u macior ,prosiąt i warchlaków. Mój weterynarz zaszczepił maciory Porcilis prrs a prosięta chce szczepić śródskórnie dawką 0,2 ml dla zmniejszenia kosztów .Czy jest to dobre i czy jest jakiś inny sposób leczenia PRRS bo weterynarz sam chyba nie wie jak się do tego zabrać bo przyjechał z książką i się zastanawiał co robić.Proszę o pomoc. Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB