Indeks witryny Indeks witryny

a-one

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 13 lip 2020, 23:34

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 267 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: FORUM MARYNY

Witam wszystkich na forum gdzie nie przeszkadzaj─ůc nikomu mo┼╝na rozmawia─ç o tematach, kt├│re s─ů nie na temat na innych forach. Tu ka┼╝dy mo┼╝e rozmawia─ç z ka┼╝dym lub wszystkimi je┼Ťli ich z innych for├│w wyrzuc─ů bo s─ů nie na temat. Wierz─Ö ┼╝e to forum zginie za jaki┼Ť czas. Ale wierz─Ö te┼╝ w mojego koleg─Ö Stana ┼╝e w ko┼äcu o Marynie nie b─Ödzie chcia┼é rozmawia─ç. Co lub kto jest Maryna dociekliwi dowiedz─ů sie z moich post├│w. Nie r├│bcie tego, naprawd─Ö szkoda na to czasu. Pozdrawiam wszystkich.
Czekam na Stana i innych na tym forum. My tu rz─ůdzimy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

ok, to ja napiszę, że kupię lub wypożyczę 500-600 haków na półtusze, jak najszybciej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

OJ warchlaczki się nie sprzedały :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Marucha dlaczego forum maryny a nie maruchy ?wyspij sie kolego bo jutro pierwszy dzwonek zabrzmi i bedziesz spiewal witaj szkolo...i zycze Ci zebys dostal sie pod wyrozumialego wychowawce bo jak bedzie narowisty to Ci uszy wynaciaga do rozmiarow Jerzego U i pamietaj nadstawiaj uszy na przemian bo jak przyjdzie wichura to Ci glowe ukreci albo te swierzo zatemperowane kredeczki polamie trzymam kciuki przyjacielu i pamietaj nauki nigdy nie zawiele.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Stan fajnie ci─Ö znowu s┼éysze─ç. Forum Maryny bo raczej staram si─Ö nie rzuca─ç nikomu w oczy i nie mam a┼╝ tak wysokiego mniemania o sobie aby to by┼éo moje forum. Chocia┼╝ jak mnie kto┼Ť wkurzy to jestem strasznie z┼éo┼Ťliwy, mo┼╝e a┼╝ do przesady za co ciebie bardzo przepraszam. Trzeba te┼╝ prosi─ç o wybaczenie tych co na forum ceny musieli nas znosi─ç. Zreszt─ů nie tylko nas, By┼éo takich jak my kilku koleg├│w. Kaciocha i inni
Tak Stan Jutro w ko┼äcu do szko┼éy. B─Ödzie uroczysty apel, kwiatki dla nauczycieli i tylko szkoda ┼╝e nie b─Ödzie lekcji. Wiesz Stan ┼╝e najbardziej lubi─Ö rysunki i ┼Ťpiew. Lubi─Ö te┼╝ lekcje religii.
Apropo religii to nasza kole┼╝anka Jagienka jest potrzebuj─ůca. Mo┼╝e w ramach dobrych uczynk├│w pomo┼╝emy jej te haki poszuka─ç.
A. Zapomniałem jeszcze że bardzo lubię też lekcje przyrody.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Marucha jak bedziesz grzeczny w szkole isrednia ocen bedzie przekraczala liczbe 5 to Ci obiecuje ze zaprosze Ciebie na wakacje do Malopolski nawet z osoba towazyszaca a narazie skup sie na nauce.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Stan no nie my┼Ťla┼éem ┼╝e jeszce wczoraj odpowiesz, ┼╝e te┼╝ jeszcze nie ┼Ťpisz, ale czuwa┼ée┼Ť. Fajnie .
Wiesz nie mog┼éem w nocy zasn─ů─ç i to wcale nie a powodu szko┼éy i tych moich odstaj─ůcych uszu. Fakt mam uszy. Uszy to ma┼éo powiedziane ogromne uszyska wi─Öksze jak u s┼éonia a jak strasznie na dodatek odstaj─ůce. Pomimo ┼╝e mamusia zawsze stara┼éa sie je prawid┼éowo pod czapeczk─ů uk┼éada─ç i we ┼Ťnie te┼╝ mi g┼é├│wk─ů poprawia┼éa cz─Östokro─ç. Ale jak poszed┼éem do szko┼éy to ca┼éy ten wysi┼éek poszed┼é na marne bo mnie nauczyciele za te uszka ci─ůgaj─ů i powyci─ůgali. A jak cz┼éowiek jeszcze po kilka lat w tej samej klasie siedzi i moi koledzy co z nimi zaczyna┼éem ju┼╝ dawno dzieci do pierwszej komunii popuszczali a ja stale w tej podstaw├│wce. I chyba mnie kochaj─ů i lubi─ů za te uszyska ci─ůgn─ů─ç. I z tego powodu chyba nie chc─ů mnie z tej mojej budy pu┼Ťci─ç. A ja ju┼╝ sie nic nie musz─Ö uczy─ç, mam zeszyty z poprzednich lat to mi ┼éatwiej. W mi─Ödzyczasie sobie swoje ┼Ťwinie pas─Ö. A nie wiem te┼╝ czy by mi te nowe przedmioty w innych klasach pasowa┼éy. Bo potem to ju┼╝ nie przyroda a jaka┼Ť biologia, potem jakie┼Ť takie przedmioty ucz─ů o jakim┼Ť seksie, o tym jak nie mie─ç dzieci. Fe na sam─ů my┼Ťl o seksie dostaje drgawek. Obrzydlistwo. Ale do rzeczy. Tak sobie pomy┼Ťla┼éem ┼╝e m├│wi┼ée┼Ť forum MARUCHY jak by to ┼éadnie wygl─ůda┼éo. I m├│g┼ébym w szkole pani pokaza─ç, ┼╝e to ja. Ale nie Stan my┼Ťmy to forum razem sp┼éodzili Mo┼╝e by─ç tylko tak FORUM STANA I MARUCHY to tak jak adam i ewa, romeo i julia , ja┼Ť i ma┼égosia, jacek i agatka - chyba co┼Ť znowy naknoci┼éem bo to pachnie seksem - pary mieszane. Ale niech b─Ödzie jak bolek i lolek. Tak stan Tylko stan i marucha. Ale tak sobie pomy┼Ťla┼éem ┼╝e inni nasi koledzy moga czu─ç sie pokrzywdzeni. W zasadzie tw├│rc─ů forum Maryny jest kaciocha - to on pierwszy mnie wnerwi┼é, ale potem si─Ö si─Ö od nas odwr├│ci┼é . Poszed┼é do tych co maj─ů WY┼╗SZE CENY- 5,5. Nie pami─Öta juz kto mu t─Ö drog─Ö wskaza┼é. Ju┼╝ nas nie zna. Potem by┼ée┼Ť ty m├│j druhu ukochany. Potem polak rolnik co to jak sie potem wyda┼éo jest te┼╝ zielarzem. Potem sta┼Ť a na ko┼äcu i baraki - zas┼éu┼╝ony dzia┼éacz na forum trzoda chlewna ( wielko szacun dla ciebie baraki - bardzo cie uwa┼╝am ale nie jak z tematu cen wchodzimy nas tematy gnojowicy, albo co komu z interesu zostaje). To sa tw├│rcy tego forum. Ja tylko by┼éem zapalnikiem- taka AURORA. Tak wi─Öc Stan. Je┼Ťli ci wszyscey tw├│rcy tego forum zgodz─ů sie to niech b─Ödzie forum STANA I MARUCHY. Jak nie odpowiedz─ů a ty nadal b─Ödziesz nalega┼é to te┼╝ tak b─Ödzie. Nie wiem tylko czy potrafi─Ö zmieni─ç tyty┼é forum. w szkole komputery sa w wy┼╝szych klasach a u nas we wsi to wog├│le nie komputery tylko jakie┼Ť ATARI i Dyro sam tylko tam urz─Öduje. Ale mo┼╝e ADMIN nam pomo┼╝e ten tytu┼é zmieni─ç. Ale mo┼╝e Stan nie zmieniajmy go tylko we┼╝my sie za pasienie ┼Ťwi┼ä? Chyba ┼╝e nalegasz. Kurcze Stan przez ciebie sp├│┼║ni┼éem sie na otwarcie roku. A u nas o 9. Znowu b─Öd─ů ci─ůga─ç mnie za uszy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Stan powiem kr├│tko
Ko┼äcz wa┼Ť─ç wstydu oszcz─Öd┼║
Mi┼éo by┼éo ch─Ötnie skorzystam z zaproszenia tylko obawiam si─Ö o te pi─ůtki.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Baranie zaczoles a mi kazesz konczyc .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Stan nie wiem czym ci─Ö znowu urazi┼éem. My┼Ťl─Ö ┼╝e wyja┼Ťnili┼Ťmy, sobie kilka rzeczy. Je┼╝eli za┼╝─ůdasz innych wyja┼Ťnie┼ä to pogadamy. Napisz albo tu albo na pw.
Nie wiem kogo znowu przypadkiem podp...liłem. Ale przy mojej inteligencji ( tyle lat w jednej klasie) to jest możliwe.
Kogo jak kogo ale ciebie nigdy nie zostawi─Ö przyjacielu ( my┼Ťl─Ö ┼╝e si─Ö nie obrazisz za tego przyjaciela).
Nie chcia┼éem aby┼Ť to ty m├│wi┼é ko┼äcz wa┼Ť─ç bo to m├│wi ten kt├│ry sie poddaje. Tak m├│wi┼é Kmicic do Wo┼éodyjowskiego, a w tym pojedynku zwyci─Ö┼╝y┼é Wo┼éodyjowski. Nie chcia┼éem zmusza─ç cie do poddania sie . To ja si─Ö poddaj─Ö bo mnie zam─Öczy┼ée┼Ť. Czytaj─ůc trylogi─Ö ( trylogia - na sam─ů my┼Ťl dostaj─Ö dreszczy). oczywi┼Ťcie ┼╝e jej nie czyta┼éem bo to b─Ödzie w wy┼╝szych klasach. Po co by┼éo czyta─ç jak w TV lecia┼éo. Ot├│┼╝ potem okaza┼éo sie ┼╝e Kmicic wcale nie zgin─ů┼é a Kmicic i Wo┼éodyjowski zostali potem dozgonnymi przyjaci├│┼émi. Potem to Wo┼éodyjowski wyfrun─ů┼é w powietrze a Kmicic ┼╝y┼é d┼éugo i szcz─Ö┼Ťliwie z Ole┼äka p┼éodz─ůc pewnie du┼╝o dzieci, czego i tobie ┼╝ycz─Ö bo dzieci to jedyne co po nas pozostanie - to nasza krew. Ty sobie wi─Öc p┼é├│d┼║ a ja p├│jd─Ö si─Ö wysadzi─ç w powietrze z moim koleg─ů Ketlingiem.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jagienka pisze:
ok, to ja napiszę, że kupię lub wypożyczę 500-600 haków na półtusze, jak najszybciej

Jagienka sory ┼╝e tak p├│┼║no ale znalaz┼éem te haki dla ciebie. Wpisz w wyszukiwark─Ö haki masarskie i cie zarzuc─ů. Mam nadziej─Ö ┼╝e jeszcze nie za p├│┼║no bo eksport na Rosj─Ö dopiero si─Ö rozpoczyna. Zad─ů┼╝ysz.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

dzi─Ökuj─Ö, ale te┼╝ juz znalaz┼éam, ale uj─ů┼ée┼Ť mnie tym, ┼╝e si─Ö przej─ů┼ée┼Ť, naprawd─Ö my┼Ťla┼éam, ┼╝e wszyscy zignoruj─ů pro┼Ťb─Ö handlary ;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

handlarz od zawsze istnia┼é. Pe┼éni bardzo wa┼╝n─ů rol─Ö po┼Ťrednika mi─Ödzy sprzedaj─ůcymi a kupuj─ůcymi je┼Ťli ci nie potrafi─ů si─Ö odnale┼║─ç. Cz─Östo korzystam z ich us┼éug, dostaj─Ö czasem lepsze ceny ni┼╝ od bezpo┼Ťredniego odbiorcy. My wszyscy jeste┼Ťmy po trochu handlarzami kupujemy nawozy, maszyny, zbo┼╝a, a potem staramy si─Ö to sprzeda─ç z zyskiem w postaci wieprzowiny na nogach.
Zapewne masz grono zadowolonych klient├│w, kt├│rzy bez ciebie sobie ┼╝ycia nie wyobra┼╝aj─ů. A obowi─ůzku kupowania od handlarzy lub sprzedawania im nie ma.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jakiego kuriera - firm─Ö wybra─ç do transportu opon r30 szt 2 z ┼╗ywca do wielkopolski Kto┼Ť ma jakie┼Ť pomys┼éy
a mo┼╝e kto┼Ť b─Ödzie wraca┼é z wakacji albo zamawia dolomit ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

kolego , teraz b─Öd─Ö w okolicy bieszczad├│w przez tydzie┼ä , gdyby co┼Ť niewielkiego i z tamtego kierunku to ch─Ötnie, mo┼╝e inni pomog─ů. A kurierzy- dzwonisz do kilku, pytasz o cen─Ö wybierasz najta┼äszego i finito. Jak w handlu ┼Ťwiniami tylko w tym wypadku zawsze wybieraj tego co najwi─Öcej zap┼éaci. I sprawdzaj odbiorc─Ö albo na forum albo w katalogu d┼éu┼╝nik├│w. Pozdrawiam
Dolomit temat ciekawy , napisz co┼Ť bli┼╝ej. Co to jest i ile kosztuje.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marucha pisze:
Dolomit temat ciekawy , napisz co┼Ť bli┼╝ej. Co to jest i ile kosztuje.
No nie wiesz to wyp┼éukiwany kamyk z piasku wod─ů dla betoniarni.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

dolomitu (chodziło mi o wapno dolomitowe 30% CaO i 15 % Mg ale to twarda skała więc pożytek z tego za 100 lat )już nie stosuje ale tam w poblizu sa kopalnie wiec kombinowałem - a opony r30 to juz ~155x155
wycena kuriera za 2 szt 560 z┼é - ale juz znalaz┼éem co┼Ť za 300
https://www.wysylajtaniej.pl

Ostatnio zmieniony niedziela 04 wrz 2011, 22:15 przez read, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

a zadzwon do firmy spedycyjnej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

read mogłes poczekac z odsłonieciem tajemnicy nie przyszło Ci dogłowy ze gdyby marucha uprawiał ziemie to by wiedział co to jest dolomit?????

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Marucha uprawia i produkuje Bieszczady.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

nemezis pisze:
read mogłes poczekac z odsłonieciem tajemnicy nie przyszło Ci dogłowy ze gdyby marucha uprawiał ziemie to by wiedział co to jest dolomit?????

a wiesz ┼╝e zastanowi┼éem si─Ö nad tym sk─ůd te pytanie

bywa i tak ┼╝e syn rolnika lat 26 po szkole rolniczej nie wie jakie powinno by─ç ph gleby....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

By wiedzei─ç co to dolomit wcale nie trzeba by─ç rolnikiem. Geografia w szkole ┼Ťredniej.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

robak pisze:
By wiedzei─ç co to dolomit wcale nie trzeba by─ç rolnikiem. Geografia w szkole ┼Ťredniej.

Te, geolog czy ty naprawd─Ö chcesz mi ca┼ée g├│ry sprzeda─ç, mo┼╝e tylko marmolade, bo na wi─Öcej mog─Ö nie mie─ç kasy. My┼Ťla┼éem ┼╝e wy z tymi dolomitami jaja sobie robicie, bo to forum dla jajcarzy. Ale jak powa┼╝nie to ci─ůgnijmy temat dalej. Co na to W┼éosi? Czy ju┼╝ padaj─ů? Mo┼╝e macie jakie┼Ť wej┼Ťcia to we┼║cie lepsze k─ůski, mo┼╝e koloseum. Dajcie cynk jak co┼Ť b─Ödziecie wiedzie─ç.
Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nie zak┼éadam nowej strony i nie za┼Ťmiecam cen .
Dzi┼Ť rano w wiadomo┼Ťciach w radiu m├│wili ┼╝e rz─ůd Brytyjski nakaza┼é swym ambasadorom przygotowa─ç play ewakuacji swych obywateli na okoliczno┼Ť─ç zamieszek na tle ekonomicznym , po rozpadzie UE!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

[quote="mietko75"]Nie zak┼éadam nowej strony i nie za┼Ťmiecam cen .
Dzi┼Ť rano w wiadomo┼Ťciach w radiu m├│wili ┼╝e rz─ůd Brytyjski nakaza┼é swym ambasadorom przygotowa─ç play ewakuacji swych obywateli na okoliczno┼Ť─ç zamieszek na tle ekonomicznym , po rozpadzie UE!![/quote ]
Od dłuższego czasu zapowiada się nie wesoło

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A czym się ostatecznie skończył kryzys w latach 1929-1933.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Unia walutowa rozpie ... się jeszcz w tym roku a UE wytrzyma jeszcze troszkę , kwartał albo dwa .
Im szybciej to si─Ö rozleci tym lepiej .Przestan─Ö Europos┼éowie co chwila w─Ödrowa─ç z kraju do kraju a za nimi ca┼ée tiry dokument├│w . Za nasze pieni─ůdze marnuj─ů drogi paliwo i ca┼ée ┼Ťrodowisko . Gdyby tak marnowa┼éo par─Ö os├│b to by mo┼╝na wytrzyma─ç , ale tak w─Ödruje ca┼éa armia ludzi .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

robak pisze:
A czym się ostatecznie skończył kryzys w latach 1929-1933.
Podobnie sie zaczal rozgrywajacy ci sami .a my juz chyba slabsi pozyjemy zobaczymy BOZIU NIEDOPUSC DO TEGO .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

wojce

Do┼é─ůczy┼é: 30 Pa┼║ 2010
Sk─ůd: wielkopolska Wys┼éany: Czw Sty 12, 2012 21:00 Temat postu:

marucha napisał:
wojce powiem tak, tuczniki kt├│re na 31 grudnia mia┼éy oko┼éo 130 kilo na dzisiaj zjadaj─ů 44 do 48 MJ energii w zale┼╝mo┼Ť─çi od apetytu czyli po waszemu 3,4 do 3,7 kg finiszerka , kt├│ry kosztuje od 600 do 700 z┼é za tone licz─ůc po kosztach surowca w zale┼╝no┼Ťci od obiektu. Czemu tek tanio- przejrzyjcie wszystkie moje posty bo nie b─Öd─Ö si─Ö powtarza┼é. Przyrastaj─ůc wg przewa┼╝enia 1200 gram dziennie. Bywa i do 1 kilograma ale jak m├│wi─Ö rosn─ů teraz jak na dro┼╝dzach. Czyli od 31 grudnia na pasz─Ö wydaj─Ö 3,7 kilo razy 0,7 z┼éotego czyli 2,59 z┼éotego w zamian za co otrzymuj─Ö w darze 1,2 kg razy 5 z┼éotych czyli 6 z┼éotych czyli zostaje mi 3,41 z┼éotych dziennie na inne koszty ( warchlaka nie licze bo ju┼╝ w 130 kilogramach sie zmie┼Ťci┼é). 3,41 z┼éotego razy 7 daje tygodniowo 23,87 z┼éotego czyli jak m├│wi─Ö ┼╝e z powodu 10 z┼éotowych obni┼╝ek nie ma sensu si─Ö wyprzedawa─ç to mam racj─Ö.
Jeszcze jakie┼Ť pytania? bo czas jest zimowy, prosze korzysta─ç bo od wiosny na windsurfingu ┼Ťmigam jak wieje wi─Öc i czasu b─Ödzie mniej na odpowiedzi.

Mia┼éo by─ç po naszemu czyli prosto i po ch┼éopsku ,a gadasz jak nasi politycy ,700 zlp za gotow─ů pasz─Ö powiem kr├│tko- szcz─Ö┼Ťciarz za ta cen─Ö to byle jakie zbo┼╝e u nas kupisz a o gotowej paszy nie wspomn─Ö pod 1300 podchodzi w detalu w hurcie b─Ödzie troch─Ö taniej wi─Öc nie wiem sk─ůd tak─ů tani─ů pasze masz (nie chce mi sie szuka─ç w historii ) i kto do tego interesu dok┼éada bo chyba nie mieszalnia

Odpowiadam:
kolego
nie czyta┼ée┼Ť o co prosi┼éem to szkoda. Napisa┼éem 44-48 MJ i prze┼éo┼╝y┼éem na pasz─Ö powietrznie such─ů ┼╝eby by┼éo po ch┼éopsku, bo wiem ┼╝e mo┼╝na nie zrozumie─ç. Pisa┼éem ┼╝e nikomu staram si─Ö nie da─ç zarabia─ç. Kupuj─ůc gotowe pasze w┼éa┼Ťnie dajesz innym zarabia─ç ile chc─ů tyle dasz. Sam nie potrafisz?
S┼éysza┼ée┼Ť po ile w ┼╝niwa sprzedawano kukurydz─Ö 25-30 procent wilgotno┼Ťci. Wiesz po ile mo┼╝na kupi─ç makuch s┼éonecznikowy, rzepakowy, Do niedawna by┼é jeszcze ta┼äszy. Jakie jeszcze ta┼äsze surowce znasz? ┼Üwinie mo┼╝na i bez zbo┼╝a albo z niewielk─ů tylko ilo┼Ťci─ů wykarmi─ç. Ale to trzeba umie─ç i chcie─ç a nie i┼Ť─ç na ┼éatwizn─Ö i robi─ç tak jak inni pytaj─ůc ile kosztuje pasza provimi czy innego hejsa. Mnie to nie interesuje. Mnie interesuj─ů inne zapytania.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marucha pracownikom te┼╝ , nie dasz zrobi─ç?
jeste┼Ť alfa i omega?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

A jednak mia┼éem racj─Ö jeste┼Ť inteligentny , tylko zapominalski i namolny .
To jest w┼éa┼Ťnie odpowiednia strona do wszelakich dyskusji , ma┼éych wojenek i tp i td . Na tej stronie mo┼╝na porusza─ç tematy powa┼╝ne i inne , takie tam , nikomu nie wadz─ůc .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

sta┼Ť76

Do┼é─ůczy┼é: 20 Sty 2011
Sk─ůd: CLI Wys┼éany: Czw Sty 12, 2012 20:48 Temat postu:

marucha widz─Ö ┼╝e poma┼éu zm─Öczy┼ée┼Ť ju┼╝ wszystkich na tym forum...w jakim┼Ť stopniu .
gdyby to czyta┼é laik odni├│s┼é by wra┼╝enie ┼╝e tylko ty tu jeste┼Ť m─ůdry a reszta nie ma nic do powiedzenia . JELONEK chyba mia┼é racj─Ö

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:16 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dobra nemezis wg ciebie zaliczy┼éem. Koniec wyk┼éad├│w bo tylko ja si─Ö prezentuj─Ö nic w zamian nie otrzymuj─ůc.

Przepraszam, nie powiedzia┼éem ┼╝e reszta nie ma nic do powiedzenia. Owszem jest wielu kt├│rzy maj─ů i m├│wi─ů ca┼ékiem rozs─ůdnie. M├│wi─ůc nic w zamian m├│wi┼éem o czym┼Ť co m├│g┼ébym u siebie wprowadzi─ç. Od forum cen oczekuj─Ö cen, i te czasem otrzymuj─Ö. Pytacie- odpowiadam. Znacie ju┼╝ to o czym m├│wi─Ö to dobrze. To znaczy ┼╝e i wy nic w zamian nie otrzymujecie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

widzisz mietku, ale to ja pierwszy sobie przypomnia┼éem ┼╝e mo┼╝emy tutaj. A ┼╝adnych wojenek z nikim nie chc─Ö prowadzi─ç, Ale taki jestem troche nieust─Öpliwy, za┼╝arty, ale jak zauwa┼╝y┼ée┼Ť pewnie z czasem tonuj─Ö i proponuj─Ö pax.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

sta┼Ť76 pisze:
marucha pracownikom te┼╝ , nie dasz zrobi─ç?
jeste┼Ť alfa i omega?
,
sta┼Ť
ju┼╝ w filmie o pawlaku i kargulu jak pojechali do ameryki i byli w radio to im w┼éa┼Ťciciel studia powiedzia┼é ┼╝e w ameryce m├│wi ten kto ma co┼Ť do powiedzenia a nie ka┼╝dy. Czyli niby demokracja a jednak nie do ko┼äca.
A ty sta┼Ť masz pracownik├│w? Ile im p┼éacisz? A jak kupujesz zbo┼╝e na rynku to p┼éacisz ile ci ka┼╝─ů? Czy patrzysz po ile sprzedaje konkurencja. My┼Ťl─Ö ┼╝e za lepsze zbo┼╝e warto dobrze zap┼éaci─ç. Za przeci─Ötne przeci─Ötnie. ┼Ümieci nie kupuj─Ö bo jeszcze mi potruj─ů ┼Ťwinie. A jak ty post─Öpujesz?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

a jeszcze jedno stasiu jak nie ma zbo┼╝a to i za kiepskie trzeba dobrze zap┼éaci─ç ale detoksykanta dok┼éadamy i szukamy czego┼Ť lepszego. A wtedy znowu kiepskiego tylko troszeczk─Ö i tak do nowych ┼╝niw a┼╝ dobre b─Ödzie. Tak trzeba za dobre zbo┼╝e p┼éaci─ç ┼╝eby do ciebie przywozili a nie do s─ůsiada.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

wojce
ju┼╝ kiedy┼Ť pisa┼éem ( ale ty nie czytasz a ja z kolei taki jestem ┼╝e to co napisane to od dechy do dechy)
┼Üwinie hoduj─ů hodowcy, To generalnie ci co sprzedaj─ů materia┼é hodowlany. Ja co najwy┼╝ej chowam ┼Ťwinie, chocia─ç chowam bardziej mi si─Ö kojarzy z zabaw─ů w chowanego. Natomiast je┼Ťli uwa┼╝nie zerkniesz w lewy g├│rny r├│g swojego kompa to przeczytasz ┼╝e Trzoda Chlewna to czasopismo dla producent├│w ┼Ťwi┼ä, zootechnik├│w. Tymi pierwszymi ja mog─Ö si─Ö nazwa─ç. Mam do tego prawo. Aczkolwiek potocznie m├│wi si─Ö tak┼╝e ┼╝e ┼Ťwinie sie hoduje. Hodowla przez h, ch├│w przez ch aby odr├│┼╝ni─ç te dwie dzia┼éalno┼Ťci.
Je┼╝eli jeste┼Ť na tym forum to jeste┼Ť tak┼╝e producentem czy ci si─Ö to podoba czy nie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

grand
Do┼é─ůczy┼é: 26 Sty 2011
Sk─ůd: War-Maz Wys┼éany: Czw Sty 12, 2012 22:59 Temat postu:

baraki napisał:
Sta┼Ť pewnie ┼╝e trzeba dosypa─ç, tyle ┼╝e jak ktos ma dost─Öp do r├│┼╝nych tanich odpad├│w z przemys┼éu spo┼╝ywczego m.in. serwatki to koszty b─Öda zupe┼énie inne. Niestety ale musisz przyj─ů─ç do wiadomo┼Ťci ┼╝e technologia ┼╝ywienia jak─ů znasz to jedna z wielu mo┼╝liwych i niekoniecznie najta┼äsza.

Ten link to dla entuzjast├│w "tanich" pasz z odpad├│w z przemys┼éu spo┼╝ywczego http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/p ... 25323.html Przez takich jak marucha mo┼╝e by─ç kiedy┼Ť polska afera dioksynowa i wtedy polecimy wszyscy na d├│┼é poniewa┼╝ wszyscy siedzimy na jednej ga┼é─Özi i mali i duzi

Panie grand
Przecie┼╝ pisa┼éem wielokrotnie ┼╝e trzeba czyta─ç, wszystko czyta─ç a potem zastanowi─ç si─Ö i pisa─ç jak ma si─Ö co┼Ť sensownego do powiedzenia. A 8 lat w podstaw├│wce, 4 w liceum i jeszcze problemy z czytaniem.
Przecie┼╝ tam napisano ┼╝e ska┼╝ono pasze przemys┼éowe- pe┼énoporcjowe. Ja takowych nie u┼╝ywam a Pan zapewne tak wi─Öc prosz─Ö uwa┼╝a─ç i nie kupowa─ç z niepewnych ┼║r├│de┼é, bo jak si─Ö Niemcy dowiedz─ů ┼╝e Pan pasz─Ö z dioksynami skarmia to i 3 tygodniowymi obni┼╝kami to si─Ö nie sko┼äczy jak w zesz┼éym roku. Czyta─ç, wszystko czyta─ç. Ka┼╝d─ů etykiet─Ö. A szczeg├│lnie t─ů z mi─Ösnego.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marucha a te ┼Ťwinki co mialy 180 kg kt├│re sprzeda┼ées interesowa┼ées sie jaka mia┼éy miesnosc i wybicie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

a te "tanie " odpady kt├│re ja mog─Ö u┼╝ywa─ç jako p┼éynne czyli np. wywar, serwatk─Ö, kto┼Ť potem suszy i sprzedaje Panu nadaj─ůc im inne nazwy i ceny. To ju┼╝ serwatka suszona- rarytas dla prosi─ůt zar├│wno smakowy i cenowy, lub DDGS suszony- rewelacja- Polska soja dla niewtajemniczonych bo pi─Öknie ┼╝├│┼éta jak soja. Dla wtajemniczonych odpad nie warty swojej ceny. Troch─Ö lepsze otr─ůbki chocia┼╝ otr─ůbki lepsze i ta┼äsze. Ale suszenie kosztuje. J pan za to p┼éaci i wychwala pod niebiosy. Ale jak ja to dam to be- odpad.
Dinozaury wyginęły i mamuty też. Nie dostosowały się do zmian podobno klimatycznych.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

pitek, napisz swego maila to ci puszcze jutro wydruk. Swintuch im wi─Ökszy tym lepiej si─Ö wybija, a pice nie boj─ů si─Ö ot┼éuszczenia, Normaln─ů mia┼éy mi─Ösno┼Ť─ç nie odbiegaj─ůc─ů od innych wag w tym momencie. Jutro zobaczysz. Pice id─ů r├│wno, Pojedyncze mia┼éy i oko┼éo 200 o ile pami─Ötam. Jutro wygrzebi─Ö.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marucha masz cykl zamkniety ile masz tego podstawowego stada jesli mozna wiedziec

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

13/01/2012
Holenderski odniesienia cen NPT dla ┼Ťwi┼ä i trzody chlewnej w trzecim tyg 2012
Grupy interesu holenderskich hodowc├│w trzody chlewnej (Nederlandse Varkenshouders Vakbond, NPT) jest holenderski cena referencyjna trzody chlewnej w trzecim KW w 2012 roku do 1,39 € za ub├│j zestaw kg. Jest to w por├│wnaniu do poprzedniego tygodnia + - 0 groszy.

Te ceny referencyjnej r jest cena, holenderski producent w tym tygodniu kalendarzowym, gdy do obrotu w celu osi─ůgni─Öcia ich ┼Ťwi┼ä. On „jest“ by┼éym „gospodarstwie rolnym“ i „cena“ dotyczy domy┼Ťlnie z 90 kg wagi ubojowej, typ A, 56% chudego mi─Ösa (MFA), plus VAT.

NPT ma witryny trzecim prosiaka tygodniu 2012 ustalona na € 45,00. To jest + 1 € w stosunku do poprzedniego tygodnia. Ta aukcja jest p┼éatnikiem podatku VAT i odnosi si─Ö do sekcji sprzeda┼╝y 140S, 25 kg i ┼Ťredniej jako┼Ťci.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Weekly Market Prices for Pig Carcass Grade E in the E.U.

26-12-11 02-01-12 Change
01-01-12 08-01-12 prev. Week

Belgium EUR / 100 Kg 145,40 145,50 0,1%
Bulgaria EUR / 100 Kg 173,59 175,60 1,2%
Bulgaria_MN BGN/ 100 Kg 339,51 343,43 1,2%
CZ Republic EUR / 100 Kg 169,03 168,09 -0,6%
Tch├ęquie_MN CZK/ 100 Kg 4 365,0 4 331,0 -0,8%
Denmark EUR / 100 Kg 144,60 144,58 0,0%
Denmark_MN DKK / 100 Kg 1 075,0 1 075,0 0,0%
Germany EUR / 100 Kg 158,10 154,02 -2,6%
Estonia EUR / 100 Kg 164,97 162,92 -1,2%
Greece EUR / 100 Kg 200,20 200,01 -0,1%
Spain EUR / 100 Kg 149,54 147,47 -1,4%
France EUR / 100 Kg 146,00 146,00 0,0%
Ireland EUR / 100 Kg 146,00 145,84 -0,1%
Italy EUR / 100 Kg 185,68 183,95 -0,9%
Cyprus EUR / 100 Kg 171,00 171,00 0,0%
Latvia EUR / 100 Kg 180,34 176,71 -2,0%
Lettonie_MN LVL / 100 Kg 125,87 123,47 -1,9%
Lithuania EUR / 100 Kg 166,71 162,77 -2,4%
Lituanie_MN LTL / 100 Kg 575,63 562,02 -2,4%
Luxembourg EUR / 100 Kg 165,00 165,00 0,0%
Hungary EUR / 100 Kg 162,47 158,18 -2,6%
Hongrie_MN HUF / 100 Kg 50 278 50 217 -0,1%
Malta EUR / 100 Kg 188,00 189,00 0,5%
Netherlands EUR / 100 Kg 143,39 143,14 -0,2%
Austria EUR / 100 Kg 154,75 152,19 -1,7%
Poland EUR / 100 Kg 164,69 156,44 -5,0%
Poland_MN PLN / 100 Kg 730,15 701,62 -3,9%
Portugal EUR / 100 Kg 152,00 151,00 -0,7%
Romania EUR / 100 Kg 166,42 164,08 -1,4%
Romania_MN RON / 100 Kg 716,03 710,85 -0,7%
Slovenia EUR / 100 Kg 153,92 151,40 -1,6%
Slovakia EUR / 100 Kg 175,71 167,31 -4,8%
Finland EUR / 100 Kg 152,46 153,59 0,7%
Sweden EUR / 100 Kg 156,79 154,88 -1,2%
Suède_MN SEK / 100 Kg 1 403,0 1 376,0 -1,9%
United Kingdom EUR / 100 Kg 172,78 170,65 -1,2%
Royaume Uni_MN GBP / 100 Kg 144,16 141,79 -1,6%

EU EUR / 100 Kg 156,25 153,71 -1,6%

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Site Admin

Witam!
Tabelę z cenami sprzedaży półtusz w krajach UE co tydzień wstawiam na naszej stronie w zakładce NOTOWANIA
http://www.trzoda-chlewna.com.pl/index.php?&opcja=26002

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

z ca┼éym szacunkiem ale s─ůdz─ůc po wypowiedziach dotycz─ůcych zmowy cenowej i kto to jest producent trzody s─ůdz─Ö ┼╝e ani siebie nawzajem ani Pana zak┼éadek nie czytamy. My┼Ťl─Ö ┼╝e dodatkowe pokazanie cen nie zaszkodzi.
Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mytotoksyna1
Do┼é─ůczy┼é: 15 Pa┼║ 2009
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 13:04 Temat postu:

Wybaczcie mi ,ale ten co trzyma tucznika do wagi 130 i wi─Öcej to chyba chory jest(nie powiem na co - ka┼╝dy si─Ö domy┼Ťli) Pozdrawiam , u nas cena 4 ,80 +vat .

Wyci─ůgn─ů┼ée┼Ť jakie┼Ť wnioski z dzisiejszej kalkulacji tuczu ACONARA?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

moje- partyjka p├│jd─ů w poniedzia┼éek te┼╝ po 5,2 ale mniejsze ni┼╝ poprzednio. Ile mog┼éem tyle zawi─ůzywa┼éem. Czego nie musze nie ruszam. I tak wy┼╝ej od niemca. Podobno m├│wi┼éem ┼╝e u niemca mo┼╝e by─ç ni┼╝ej a u nas wy┼╝ej. Nie s─ůdz─Ö abym tak m├│wi┼é. Mo┼╝e to by─ç ale tylko chwilowe. Ale i tak jak si─Ö okazuje jest to mo┼╝liwe. Ja 5,2 netto. Niemiec podobno ile? Mo┼╝e kto┼Ť podpowie. Holender stan─ů┼é w miejscu. Nie spada. Mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e zaczynamy nowy wy┼Ťcig. Macie ┼éby na karku? S┼éuchajcie agenta, rogacizn─Ö, wojc├│w, maruch├│w, belek, barakich i wszystkich innych. Decyzja jest wasza. Nigdy nie wiemy w jaki kana┼é chc─ů nas wpu┼Ťci─ç. Ja na szcz─Ö┼Ťcie te┼╝ swoj─ů wod─Ö na podw├│rku posiadam. Cudza - wygodna, swoja tania. A g├│wno na pole te┼╝ swoje i azotu mniej potrzeba. W mi─Ödzyczasie czacha co┼Ť napisa┼é. Ja wiem - wierz─Ö ┼╝e ceny s─ů r├│zne i zawsze m├│wi┼éem. Mo┼╝e kto┼Ť w przysz┼éym tygodniu sprzeda po 6 a kto┼Ť i za 3 odda. To jest rynek i to taki prawdziwy wczorajszy gdzie jaja mog┼ée┼Ť kupi─ç przy wej┼Ťciu po 2 grosze a na koniec dnia jak zostawa┼éy to po p├│┼é grosza. Podawajmy swoje ceny sprzeda┼╝y a nie po ile s┼éysza┼éem ┼╝e kupuj─ů, chyba ┼╝e m├│j sprawdzony kolega otrzyma┼é ciekaw─ů wysok─ů cen─Ö, kt├│ra przeczy niskiej cenie przekazywanej nam na forum.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Już się martwiłem o Maruche zachorował albo się obraził a widze że zdrowy troche obrażony troche pogoniony z cen trzody za gadulstwo ,które nikomu nie przeszkadzało jak cena rosła
a jak spadła to kolege oddelegowali do Maryny
Marucha nie ma jak u siebie co nie , czasem Ciebie odwiedz─Ö u Maryny .Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

stan
zapraszam to┼╝ to nasze wsp├│lne dziecko

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Stan nie zapomnij ze w gosci wypada┼éo by zabrac ze sob─ů jakis za┼é─ůcznik ,przeciez o suchym ryju nie bedziecie sie spotykac.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 267 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.