Indeks witryny Indeks witryny
Regulamin FORUM >>test
* Zaloguj si─Ö   * Zarejestruj si─Ö * FAQ    * Szukaj
Dzisiaj jest pi─ůtek 19 gru 2014, 08:28

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Mam pytanie do chodowc├│w,czy stosujecie jakie┼Ť antybiotyki zapobiegawczo je┼Ťli tak to jakie.Ja na dzie┼ädobry przez dosatron amoxycylin─Ö lecz cz─Östo jeszcze nie zd─ů┼╝─ů jej skonsumowa─ç a wyst─Öpuje kaszel i musz─Ö podawa─ç doxycyklin─Ö mia┼éem takie problemy zw┼éaszcze gdy zasiedla┼éem prosiakami od handla┼╝y teraz mam to pod kontrol─ů. Niekt├│┼╝y podaj─ů odrazy amoxycylin─Ö ja czeka┼éem kilka dni aby zainfekowa┼éy si─Ö wzajemnie i dopiero po 5 dniach wchodzi┼éem z antybiotykiem,ale niekiedy po 3 dniach musia┼éem interweniowa─ç iniekcyjnie bo kilku godzinne sp├│┼╝nienie w interwencji powodowa┼éo upadki. Pozdrawiam Alf27

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Antybiotyk to nie ┼╝adna profilaktyka tylko leczenie.
O wyborze antybiotyku do leczenia powiniene┼Ť decedowac pod wzgl─Ödem tego co chcesz leczy─ç u tych prosiak├│w a tym na co sa chore powinien powiedziec ci sprzedajacy. Nie kieruj sie tym co stosuja inni bo to niema sensu. A tak wog├│le to na co Ci pada┼éy te swinki po trzech dniach? Na p┼éuca?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ALF 27 A MOZE TE PROBLEMY Z UKLADEM ODDECHOWYM S─ä SPOWODOWANE NIEODPOWIEDNIM OBCHODZENIEM SIE PODCZAS TRANSPORTU

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Baraki jest jeszcze takie poj─Öcie jak metafilaktyka czyli podawanie leku w okresach zagrozenia i bynajmniej nie jest to jeszcze leczenie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Alf27 pisze:
Mam pytanie do chodowc├│w,czy stosujecie jakie┼Ť antybiotyki zapobiegawczo je┼Ťli tak to jakie.Ja na dzie┼ädobry przez dosatron amoxycylin─Ö lecz cz─Östo jeszcze nie zd─ů┼╝─ů jej skonsumowa─ç a wyst─Öpuje kaszel i musz─Ö podawa─ç doxycyklin─Ö mia┼éem takie problemy zw┼éaszcze gdy zasiedla┼éem prosiakami od handla┼╝y teraz mam to pod kontrol─ů. Niekt├│┼╝y podaj─ů odrazy amoxycylin─Ö ja czeka┼éem kilka dni aby zainfekowa┼éy si─Ö wzajemnie i dopiero po 5 dniach wchodzi┼éem z antybiotykiem,ale niekiedy po 3 dniach musia┼éem interweniowa─ç iniekcyjnie bo kilku godzinne sp├│┼╝nienie w interwencji powodowa┼éo upadki. Pozdrawiam Alf27

pierwsze to dobrostan i nieprzegrzewanie zwierzat
drugie zwierzeta z jednego zródła
trzecie to niech ferma udostempni biogramy i status zrowotny i pełna gentyka.

a tak na margniese czemu ma słuzec amoxy tylko i wyłacznie biegunka
i masz obrzenk├│wke na dzien dobry.

poz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Racja gregurius...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam.Bardzo trudno w stadzie 70 sztuk zw┼éaszcza z kompletnie nie wiadomego ┼╝r├│d┼éa zapanowa─ç nad wszystkimi chorobami dlatego ta amoxycylina przynajmniej ten antybiotyk cho─ç nie tani ale ma do┼Ť─ç szerokie spektrum dzia┼éania np.wszechobecne streptococi, ale z chorobami p┼éucnymi wcale sobie nie radzi i dlatego ta doxycylina. W miare tani i skuteczny. Teraz kupuj─Ö wy┼éocznie holendry i staram si─Ö aby by┼éy z tego samego gospodarstwa,przynajmniej z obrz─Ök├│wk─ů nie mam ┼╝adnych problem├│w. Wbrew opinj─ů niekt├│rych uwa┼╝am ,┼╝e profilaktyczne stosowanie antybiotyk├│w naprawd─Ö ma sens bo wej┼Ťcie wtedy gdy choroba ju┼╝ jest prawie zawsze wi─ů┼╝e si─Ö przynajmniej z wyd┼éu┼╝eniem cyklu tuczu a czasem uniknie si─Ö niepotrzebnych strat. Liczy┼éem,┼╝e problem ten dotyczy wszystkich i co┼Ť wi─Öcej napiszecie na ten moim zdaniem powazny problem bo mo┼╝e niekt├│┼╝y wypracowali jaki┼Ť konkretny schemat dzia┼éania tzw. program dzia┼éa┼ä profilaktycznych. Napiszcie prosz─Ö czy np. stosujecie tylan wiem,┼╝e na w┼éasn─ů r─Ök─Ö nie powinno si─Ö go stosow─ç bo jest zakaz stosowania antybiotykowych stymularor├│w wzrostu ale pod kontrol─ů lekarza jest to zgodne z prawem jako lek.Pozdrawiam wszystkich Alf27

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Transport bez ┼╝adnych zastrze┼╝e┼ä zwykle przyczyn─ů by┼éy zmiany w p┼éucach,czasami problemy z przewodem pokarmowym zgazowane jelita przekrwione, przy do┼Ť─ç du┼╝ej chodowli przyczyn jest tyle co chor├│b. Najlepiej to stwierdzi─ç niestety podczas sekcji.Pozdrawiam Alf27

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Akurat amoksycylina ma do┼Ť─ç w─ůskie spektrum i moim zdaniem niema sensu podawa─ç jej jako lek os┼éonowy zw┼éaszcza gdy niewiadomo przed czym ma os┼éaniac. Przy holenderskich warchlakach to my┼Ťl─Ö ze g┼é├│wnie potrzebne sa leki na mykoplazmoze i pleuropneomonie, z tego co s┼éysza┼éem i wiem z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia te warchlaki nie maj─ů zadnych problem├│w z uk┼éadem pokarmowym, doksycyklina spokojnie wystarczy.
A 70 sztuk to zadne stado tylko stadko, mo┼╝na to spokojnie przelecie─ç strzykawk─ů z ig┼é─ů 2 razy dziennie i nawet sie nie spoci─ç :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

Ja też uważam, że Dokxy powinna wystarczyć, ewentualnie można sie pokusić o tylozynę, albo przynjamniej tlenku cynku dodać do paszy. Amoksy raczej chyba nie trzeba stosować w przypadku holendrów. Póki co nie mam problemów ze strepto u nich, a zdażało się to często u prosiaków z targowiska.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Prawie zawsze prosiaki po tak d┼éugiej podr├│┼╝y s─ů lekko okaleczone na sk├│┼╝e maj─ů nad┼╝erki na uszach i dla tego mi─Ödzy innymi ta amoksycylina te otarcia szybko si─Ö goj─ů i zamykaj─ů drog─Ö wej┼Ťcia bakteri─ů. Wydaje mi si─Ö ,┼╝e ┼╝adny inny antybiotyk nie jest tak skuteczny.Pozdrawiam Alf27

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

Alf na okaleczenia doxy te┼╝ pomaga, a te otwarte rany mog─ů by─ç tak┼╝e zmian─ů na tle Myco. Ja bym Ci poradzi┼é tak

Na dzień dobry iniekcja
- ery
- Ingelwac ( lub inny ┼Ťrodek na myco)
- Tetrawet ( na gojenie ran)
Z tego wzgłedu że tetrawet działa 3 dni + 6-7 dni pauzy

Czyli po 10 dniach od wprowadzenia stada do tuczarni dajesz doxy w ilo┼Ťci 300 - 320 ppm przez 11-12 dni!!! Wa┼╝ne minimum 10 dni!

Następnie 1 tydzień pauzy i do paszy dajesz na odrobaczywianie a po 3 tygodniach od podania doxy podajesz je ponownie ale już tylko przez okres 5 dni ( niech wyniszczy to co się zaczyna odbudowywać)

Taki schemat Ci polecam, oczywi┼Ťcie przy wszystkich za┼éamaniach pogody kiedy wkrada si─Ö grypa ca┼éy schemat szlak trafia.
Wtedy musisz si─Ö postara─ç o floron do paszy (zaraz si─Ö odezw─ů g┼éosy ┼╝e to nielegalne ;) ale skuteczne) pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

300ppm to ile doksy 50% na 1000l dajesz?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ppm oznacza w tym wypadku ilo┼Ť─ç cze┼Ťci masowych doksycykliny na kazdy milion cz─Ö┼Ťci wody:
1000litr├│w=1000000g czyli 300ppm na 1000litr├│w wyniesie 300g
300g czystej doxy dzielimy przez 0,5 (bo 50% mamy proszek) i to daje 600g/1000litr.
Zak┼éadaj─ůc zu┼╝ycie wody 10% x masa cia┼éa to wychodzi 30mg/kgmc. To juz do┼Ť─ç wysoka dawka....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

Panowie t─ů dawk─Ö co ja poda┼éem to mia┼éem na my┼Ťli w paszm jak masz 50% to daj 650-700 gram preparatu na ton─Ö paszy bo ┼éatwiej, taniej i wygodniej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.