Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Tucz kontraktowy dla Agri Plus ( dawna Prima).
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piątek 26 kwie 2024, 15:23

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 19:12 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Postanowiłem napisać kilka słów bo wokół tematu narosło sporo legend , mitów i niedomówień począwszy od stwierdzeń że kolega ma kolegę który rozmawiał z takim co jego sąsiad trzyma i stwierdził że się nie opłaci po stwierdzenia typu że to współczesna forma niewolnictwa .Opinie te wygłaszają ludzie którzy albo nie mają wogóle pojęcia o tuczu dla tej konkretnej firmy albo są młodzi stażem , zrobili jeden czy dwa rzuty na swoim zbożu gdzie rodzice pomagają pracą i emeryturą i nie zdążyli jeszcze namoczyć du/py wedle zasady że : " na tatowym chlebie to się dobrze je/bie ale jak jest chleb swój to się nie chce podnosić hu/j ".Nie jestem pracownikiem tej firmy , jestem rolnikiem który z nimi współpracuje .O możliwości tuczu dla nich przeczytałem kiedyś na tym forum , zadzwoniłem , przyjechał przedstawiciel (serviceman ) i tak się zaczeło .Oczywiście piszę o tuczu warchlaków od masy ok.25-30 kg. do końca , bo druga forma współpracy to odchów prosiąt odsadzonych do masy 25-30 kg .ale nie znam tematu bliżej . W tej chwili min.wstawienie to 500 sztuk .Wymogi jakie stawia firma jeśli chodzi o wyposażenie to w skali 1-10 jakieś 8 pkt.Muszą być zasypniki skrzynkowe i poidełka miseczkowe ze stali nierdzewnej lub żeliwne .Kojce wymagane na 50-70szt.Przegrody mogą być drewniane Wskazana wentylacja mechaniczna .Co do systemu utrzymania dozwolona ściółka , półruszt lub ruszt pełny , ważne aby świnie rosły i nie łamały nóg .Średnie zużycie paszy w firmie to ok.3 kg/kg przyrostu , chciaż rekordziści schodzą poniżej 2,8 .Jeżeli zużycie przekracza 3,2 to jest to koniec współpracy .Generalnie powyżej 3 kg.szef się krzywi .Teraz najważniejsze czyli wynagrodzenie .Na słomie 27zł/szt. , na półruszcie 30,5zł/szt , na pełnym ruszcie 33zł/szt. za cały okres tuczu .Załóżmy że mamy 500 sztuka na słomie .Wynagrodzenie miesięczne liczone jest wg.następującego wzoru : (500sztx2,8x27zł):12=3150zł .Tyle pieniędzy wpłynie na nasze konto co miesiąc do 15 dnia każdego miesiąca .Nigdy nie zdarzyło się aby mi firma zalegała z wypłatami .Dodatkowo po zdaniu utuczonych świń dostajemy jeszcze ok.10 zł/szt.czyli w tym wypadku ok.5000 zł. za cały lot , ale te pieniądze pójdą na wodę , światło , paliwo , najem pracowników , amortyzację budynków itp.Możemy jeszcze otrzymać premię za małe zużycie paszy .Jest to 1zł/szt.na każde 10dkg.poniżej 3kg .czyli jeśli mamy zużycie na poziomie 2,8kg to dostaniemy 2 zł do sztuki czyli 1000 zł. za cały lot . Co do upadków to ja generalnie notuję straty 1-2 szt/tygodniowo przy stanie 450sztuk .Za upadki nikt mnie nie obciąża , jedynie muszę zgłosić ten fakt do lekarza opiekującego się moją fermą .Do moich obowiązków należy podawanie leków tak doustnie (woda) jak i iniekcyjnie (czyli zastrzyki) .Ważna sprawa to umowa którą podpisujemy przed rozpoczęciem współpracy .Zawierana jest niby na rok ale jak ktoś po jednym locie stwierdzi że mu nie pasuje to nikt go na siłę nie trzyma .Tak z grubsza to wszystko .Teraz proszę policzyć w skali całego roku cenę prosiaka , cenę paszy , ceny leków i lekarza , straty na upadkach , wodę , światło , amortyzację budynków ,paliwo ,koszty obsługi kredytu , swoją pracę , nieprzespane noce ,zawiedzione nadzieje bo na tydzień przed sprzedażą cena spadła na łeb albo przyszła zaraza i świnie zamiast do rzeżni pojechały na bakutil i odpowiedzieć na pytanie czy warto ? Temat pozostawiam do przemyślenia .Pozdrawiam i życzę wszystkim zadowolenia duchowego i finansowego ze swojej pracy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 20:26 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Teoretycznie może to źle nie wygląda ,praktycznie zawsze wychodzi inaczej niż w nakreślonej teorii ,ile procent upadków jest dozwolone ?? chyba nie może paść 10 % stada bez żadnych konsekwencji dla rolnika ,a tak też może być jak dadzą byle jaką pasze lub może wpaść choroba to spać tak samo nie będziemy jak Ci co maja swoje świnki , jak budynki mamy swoje to już czynszu rolnik nie liczy ,a przecież świnki są firmy i jakby chcieli wstawić na własną ręke do obcej chlewni to na 500 sztuk samego czynszu by więcej zapłacili jak te 3 tys miesięcznie , a tu za 3 tys. miesięcznie mają obsługę, budynki i całą resztę ,także interes dla firmy co wstawia na pewno jest bardzo dobry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 21:13 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
To co napisałem to praktyka a nie teoria .Co do upadków na ostatnim locie padło 30 % stada .Powodem była różyca .Po prostu ktoś kto miał te prosiaki na odchowalni przede mną prawdopodobnie nie zaszczepił przeciwko różycy i stąd taki efekt .Nie wiem czy wobec tej osoby wyciągnięto konsekwencje , mnie się nikt nie czepiał ani nie obciążał bo przecież nie mogę odpowiadać za cudze błędy czy niedbalstwo .Co do paszy w całej firmie idzie to samo i nigdy nie było problemu .Co do rentowności to wojce masz rację że firmie się opłaca .Inaczej by tego nie robiła .Zresztą firma to potentat na rynku i podejrzewam że ma bardzo dobre zaplecze finansowe .A tak na marginesie samo zasiedlenie chlewni to 100000 zł .Do tego pasza i cała reszta .Nie każdego stać żeby wyłożyć kilkaset tysięcy na raz .Mając 500 sztuk jak się trafi w cenę to może być i 50000 zł do przodu , jednak jak coś się stanie albo nie ma ceny i trzeba dołożyć po 10 zł do sztuki to wtedy kontrakt jest pewniejszy .Tu się zarabia może mniejsze pieniądze ale cały czas , co miesiąc .Temat opisałem bo może ktoś z forumowiczów jest na zakręcie i pomoże mu to w podjęciu decyzji .Ja osobiście gdybym miał tuczyć na własną rękę to od razu zamykam budę i idę do roboty .No ale każdy robi jak uważa .Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 21:34 
Offline

Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49
Posty: 241
a ja mam pytanie z innej beczki, sluchaj mam swoje lochy i tuczarnie, mam okazje teraz wydzierzawic w okolicy swojej chlewnie czy majac swoje swinie, moge miec i tez tucz kontaraktowy? czy musze wybierac i tylko jedno miec?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 21:36 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2008, 17:42
Posty: 691
Lokalizacja: podlaskie
budynki w których tuczysz są obciążone kredytem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 21:50 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Do gratka z tego co wiem firma nie toleruje jedynie mieszania świń na tym samym podwórku więc wydzierżawienie wg.mnie jest jak najbardziej ok.tym bardziej że nikt tego nie sprawdzi bo firma nie żąda aktu własności na dany budynek inna sprawa że idąc z budynku do budynku przenosi się choroby chyba że byś się stale przebierał .Generalnie dla firmy najważniejsze jest zużycie paszy i to jest podstawa przedłużenia kontraktu .
daniel0 budynki w których tuczę są obciążone kredytem hipotecznym ale tego też nikt ci nie sprawdzi , nikt nie kazał mi przedstawiać wypisu z hipoteki , na marginesie dodam że możesz swoje budynki "wydzierżawić"komuś innemu i na niego otworzyć kontrakt i też przejdzie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 22:07 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
rozumiem że to 3150 zeta to miesięczna wyplata i tak sobie myślę czy nie lepiej iść do normalnej pracy za podobna kasę a budynki wydzierżawić mniej stresu a i kasa większa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 22:19 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2008, 17:42
Posty: 691
Lokalizacja: podlaskie
Buntownik, ale gdyby istniejący budynek trzeba było spłacać to nawet na raty by nie zostało!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 22:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
A ile może kosztować budynek na 500 sztuk na słomie ?Mało tego wyposażenie można wziąść przez firmę na raty .Ja podałem przykładowe wyliczenie na 500 sztuk .Bo na 1000 sztuka na ruszcie to już będzie 1000x2,8x33:12=7700zł/miesiąc .Do tego na koniec lotu 10000zł co wystarczy na koszty .Nawet gdyby budynek był w kredycie to 7700 minus rata kredytu nawet duża np.5000/miesiąc to zostaje 2700 czystych pieniędzy bez żadnego ryzyka .A gdzie zarobisz 2700 nie ruszając się z domu ? No chyba że prowadzisz działalność gospodarczą .Wytłumaczę to jeszcze inaczej .Tucząc świnie na własną rękę zostałem bankrutem .Tucząc dla Agri Plus zacząłem się odbijać i rozbudowywać , chociaż moja wypłata to 3200/miesiąc .Różnica jest taka że zacząłem pomału bo pomału ale iść do przodu i śpię spokojnie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 23:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
mam kolegę który tuczy dla Agriplus 3-4lata i widzę po nim że chyba nie jest żle , wstawia 1200szt i ma miesięcznie coś około 9000zł plus premie , wiem że ciężko nam się z tym pogodzić ale myślę że zmierzamy w tym kierunku , nie umiemy się sami zorganizować to zrobią to za nas firmy ,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 27 gru 2010, 23:40 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Przydałoby sie jeszcze pare opinii pozytywnych od rolników o współpracy z tą firmą ,niestety smithfield dobrej opinii nie ma u mnie w okolicy wiele osób sie na tym przejechało i długo nie współpracowało w takiej formie z ta czy też z inna firmą tego rodzaju ,jeżeli nie mamy własnych budynków i musimy dodatkowa płacić dzierżawe ,pracownika wynająć to interes ten raczej atrakcyjny nie jest za bardzo ,ale każdy robi jak uważa oczywiście


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 28 gru 2010, 09:20 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje zdanie jest takie że dzisiaj w tuczu otwartym jak się zarobi 40zł na łbie w skali roku to jest dobrze bo niestety częściej cena na żywiec jest zła jak dobra .A co za różnica dla kogo się robi ?Byle by płacił .wojce to o czym ty piszesz to tucz na skalę przemysłową bo przy małej ilości na dzierżawie nie zarobimy .Ale mając budynki na 2000 sztuk nawet dzierżawione to już można zarobić parę złotych i ja osobiście uważam że właśnie ta forma jest najlepsza bo z dzierżawy zawsze można zrezygnować .Jeśli dzierżawisz budynki , najmiesz pracownika , poświęcisz dziennie 2 godziny żeby wszystkiego dopatrzeć i zostanie ci 5000/miesiąc w kieszeni to nie ma co marudzić .Tak na marginesie w Końskowoli w lubelskim za budynki na 2000 sztuk facet chciał 4000 zł ale to 100 km ode mnie .Gdyby były gdzieś bliżej to bym wydzierżawił .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 28 gru 2010, 10:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Teoria teoria, ale napiszcie lepiej, jak się na tym wychodzi w praktyce. Te wzory na wyliczenie dochodu wyglądają fajnie i nawet zachęcająco, tak samo premie, ale napisz proszę, w ilu procentach się to pokrywa z rzeczywistym dochodem. Jakby było tak super, to przecież każdy budowałby na kredyt tuczarnie jak najtańszym kosztem, z minimalnym wyposażeniem, spłacałby kredyt i jeszcze zostałoby kilka tysięcy miesięcznie w kieszeni na zbytki. Ja nie tucze dużo, ok 300 w rzucie, większość paszy swojej, zajmuje się też trochę inna działalnością, i tak się to kręci. Czekam na zapłatę po 4 mies, ale coś za coś, bo cena za kg większą. I tak to jest w naszej branży.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 28 gru 2010, 12:35 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
W praktyce wygląda to tak :250 sztuk na półruszcie i 200 na słomie -3200zł/miesiąc przelew zawsze przychodzi do piętnastego każdego miesiąca .Do tego premia na koniec lotu ok.4500zł co starcza mi na koszty.Średnie upadki to 1-2 tygodniowo .Średnie zużycie paszy ok.2,9-3,0 kg.Na początek leki standardowo od płuc i jelit bo wiadomo podróż dla prosiaka to stres nawet jak ma 30kg.Strata w transporcie ok.1,5-2 kg z tym że firma przyjmuj wagę wyjścia na załadunku .Pasza tylko granulowana z Animex Zamość zamawiana wg.potrzeby .Wg.mnie pasza jest ok. nigdy nie było problemów Zaczynamy tucz na F2 potem przechodzimy na F3 .Pasza przyjeżdza w beczkach 40 DMC i dlatego musi być dobry wjazd i utwardzone oraz odśnieżone podwórko bo jak takie auto zagrzężnie to Boże się zmiłuj .Silos niewymagany .Odbiór towaru partiami przeważnie w wadze110-120 kg z tym że ostatnie sztuki idą tak jak urosły czyli jeśli zostaje np.10% towaru w wadze 90 kg. to nikt go nie dotucza i nie czeka aż dorośnie .Generalnie nie bawimy się w detal .Po sprzedaży mamy jeszcze płatne 5 dni i w tym czasie powinniśmy posprzątać , umyć i zdezynfekować .Myjka na zimną wodę z silnikiem 6,6kW i ciśnieniem 200 atm. wcale nie jest za duża .
Co do budowania tuczarni:postawienie budynku to zazwyczaj kredyt na kilkaset tysięcy .Ja osobiście gdybym miał taką kasę to wolałbym postawić warsztat , otworzyć firmę budowlaną lub kupić traka i wozić świnie po 5zł/km a nie je hodować .Gdybym miał tuczyć na własną rękę to od razu zamykam budę i idę kółkiem ciężarówki kręcić za 4000/miesiąc .No ale każdy robi jak uważa .Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 28 gru 2010, 20:00 
Offline

Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49
Posty: 241
gdzie masz takie informacje ze wozenie swin samochodem to dostajesz 5zł od km? w jakiej to jest firmie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 28 gru 2010, 21:35 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Jazda żywcówką na exporcie poniżej tej kwoty po prostu się nie opłaci .Robota jest , trzeba tylko troche poszukać niestety ciągnik musi być w miarę nowy bo to jazda z żywym , naczepa musi być ful wypas z poidełkami , wentylatorami a taka naczepa to koszt chyba coś ze 100000 euro więc trudno wyłożyć takie pieniądze i jeżdzić jak firanką za 2.2 jak płacą spedycje .Tak na marginesie można kupić wywrotkę za dużo mniejsze pieniądze i też zarabiać .Mi bardziej chodzi o to że ładna chlewnia to i ładne pieniądze .Taki wkład amortyzuje się długo i jest obarczony sporym ryzykiem .Osobiście uważam że można te pieniądze zainwestować w coś mniej ryzykownego .Oczywiście ile głów tyle pomysłów .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 30 gru 2010, 15:06 
Offline

Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:06
Posty: 180
Lokalizacja: ŁOWICZ woj.ŁÓDZKIE
BUNTOWNIK ale z ciebie bajkopisarz widzę że jak by ci dali parę złotych więcej to byś tyłek wycierał prezesowi Agri-Plus-a :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 30 gru 2010, 16:11 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Łowiczak a w którym miejscu napisałem coś niezgodnego z prawdą ?Potrawisz odpowiedzieć jak normalny człowiek czy potrafisz tylko bezpodstawnie ubliżać innym ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 30 gru 2010, 19:44 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
mam pytanie ile tygodni tuczysz?
bo mi wychodzi ze upadków masz jakies 3-6 % to jak dla mnie katastrofa,no i powiedz jak w takim wypadku wychodzi ci zużycie paszy na poziomie 2,8.bo swinie które padły przecież też zjedzą sporo paszy.
powstrzymam się od komentowania 30 % upadków przy rózycy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 30 gru 2010, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Upadki do 3 procent to nie jest jeszcze katastrofa. Jak on sobie chwali współpracę z nimi, to widocznie nie ma chłopak źle. Każdy kombinuje tak, żeby coś miał z tej swojej pracy. Niektórzy hodowcy przy własnym kapitale maja czasami podobny dochód, albo stratę. Jeżeli on ma stały dochód, chociaż nieduży bez angażowania swoich pieniędzy, to chyba ok, prawda? Przy takiej dochodowości z tuczenia świń, to może lepiej jest swój kapitał obrócić w coś innego, a hodować w takim systemie, jak kolega?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 30 gru 2010, 21:51 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Widzę peron że znasz branżę i wiesz że na świniach kokosów nie ma .Czasami lepszy wróbel w garści jak gołąb na dachu .Co do upadków to nie mam wpływu na to jaki towar dostaję do tuczu .Raz przez cały lot zdechnie tyle co na innym locie w miesiąc .Raz towar jest jak czarodziejka a innym razem jak czarownica i też trzeba sobie radzić . Wiadomo że jak schodzi od kogoś końcówka lotu z odchowalni i trafia do mnie to towar będzie trochę mniejszy i o gorszym statusie zdrowotnym bo został przebrany .To nie prywatny zakup gdzie jedziesz na rynek i wybierasz co ci pasuje .Rzeczywiste końcowe zużycie paszy lekarz wylicza ze specjalnego wzoru z uwzględnieniem tzw.kalkulatora upadków , niestety nie znam szczegółów .Co do 30% upadków:kto miał do czynienia z różycą ten wie co to za choroba a taka ilość stada potrafi paść w kilka godzin a nie tylko przez cały lot .No ale tutaj zawinił ktoś kto miał świnie przede mną i nie poszczepił od różycy.Ja póżniej szczepiłem co dzień , poszło masę leków i gdyby nie moje poświęcenie to myślę że padło by całe stado .Co do długości cyklu to firma zakłada że hodowca zrobi 2,8 lotu przez rok .Ostatnio podobno prezes zarządził że ma być 18,5 tygodnia łącznie z umyciem od wstawienia do wstawienia ale nie znam szczegółów .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 30 gru 2010, 22:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
3 % to ja mam może razem z martwo-urodzonymi i zbukami, gdy kilka kur nasadzę i gdy kogut był leniwy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 30 gru 2010, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Robak to gratulacje dla Ciebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 31 gru 2010, 00:36 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Z tymi upadkami to jest dobry interes w sumie powiedzmy padnie nam 6 % z 500 czyli 30 sztuk ,jak rozumiem nie zapłacą nam za nie 27 zlp bo się nie odchowały czyli 810 zlp nie zarobimy zmarnuje sie powiedzmy 100 kilo paszy na jednym czyli 3 tony podzielić na 470 sztuk 6,36 kg wzrośnie na sztuce średnia (0,06-0,08 ) podniesie średnia zużycie paszy czyli chyba w normie może premi nie być najwyżej ,teraz mając nasze padnie nam 30 sztuk po 100 zlp za jednego 3000 zlp do tyłu ,3000 kg paszy zmarnowanej koszt ok.900 zlp za tone (zrobiona samemu ) 3x 900=2700 zlp czyli na swoich 5700 strat razem :( na kontraktowych -810 dobrze piszę ??:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 31 gru 2010, 10:43 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
wojce żle piszesz firma płaci za tyle co masz zakontraktowane czyli jak masz zakontraktowane np.500 sztuk to firma mimo upadków płaci za 500 .Bo co by było gdybyś dostał zły towar i np.nie z twojej winy padło by ci w pierwszym tygodniu 50% stanu ? Co do zużycia paszy to pisałem wcześniej że wylicza się je z uwzględnieniem kalkulatora upadków i np.z kwitów wynika że masz zużycie 3,05 (waga zdania minus waga wstawienia , potem waga paszy dzielone przez przyrost ) .Ale po uwzględnieniu upadków może wyjść 2,90 i wtedy łapiesz się w premię po 1zł/szt.Poza tym lekarz który opiekuje się fermą ma pod sobą 25 rolników i porównanie do innych , poza tym ma dane średnie całej firmy z różnych rejonów kraju , nie jest durniem i błyskawicznie zorjentuje się że go kantujesz i wtedy może być problem .Dlatego ja zawsze mówię zgodnie z prawdą ile i kiedy padło , ile dobiłem , czy są chore i jakie mają objawy i nigdy zaznaczam nigdy nie olewam podawania leków albo szczepień .Generalnie nie dyskutuję z lekarzem tak jak się nie dyskutuje z pracodawcą tylko robię co do mnie należy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 06 sty 2011, 21:54 
Offline

Rejestracja: środa 27 maja 2009, 18:14
Posty: 17
witam. też trzymamy z bratem świnki dla agri plus. odchowujemy 1800szt. warchlaka oraz 950 szt tucznika w locie. od przyszłego tygodnia będzie 1950 szt tucznika w locie bo uruchamiamy kolejną chlewnię. współpracujemy od 2,5 roku jeśli chodzi o warchlaka a rok jeśli chodzi o tucznika. w razie pytań chętnie podzielę się informacjami. jeśli chodzi o płatność to firma płaci za miejsce na budynku obojętnie czy jest to odchów czy tucz. ostatnio na tuczarni pomimo zakontraktowanych miejsc na 950 szt dostaliśmy tylko 750szt ale płatność była przez cały lot za 950szt. buntownik72 jak czytam twoje posty to stwierdzam rozbieżności z moimi premiami za zużycie paszy. nie wiem dlaczego. chyba musisz umowę renegocjować. ja za podobne zużycie paszy mam większe premie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 06 sty 2011, 22:05 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
mam takie pytanko jak między lotami oczekujesz na warchlaka czy prosiaka dłużej niż to jest potrzebne to czy wtedy firma płaci kasę myślę tu oczywiście o przedłużającym się czasie z winy agriplus


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 06 sty 2011, 22:34 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Nie wtedy firma nie płaci , tak jak napisałem 5 dni po zdaniu jest płatne a dalej nie , ale z reguły wszystko jest tak dograne że idzie na bieżąco .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: dudowa chlewni
Post: czwartek 06 sty 2011, 22:52 
Offline

Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 20:51
Posty: 4
na wiosnę ruszam z budowlą chlewni na ok 600 sztuk posiadam oborę na 200 sztuk i przerobiony zastronek w stodole na 50. Czy warto myśleć o współpracy agri plus ? czy dadzą mi wstawić świnie do starych budynków?
krążą plotki ,że ta firma jest zadłużona nie daje pasz i nie wstawia prosiaka i niedługo upadnie nie wiem kogo słuchać w mojej okolicy jest kilkunastu hodowców ale z nimi ciężko się dogadać więc proszę rozjaśnijcie mi jak jest czy firma agri będzie istnieć przez najbliższe lata? proszę o odpowiedzi i propozycje napraw będę bardzo wdzięczny :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 07 sty 2011, 12:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Tomcio podobno tylko śmierć i podatki są pewne na tym świecie .Jeśli chodzi o agri : firma przetrzymała już niejeden kryzys na rynku świń ,jest potentatem na skalę światową jeśli idzie o świnie ale to jest firma prywatna , dzisiaj produkuje świnie a jutro rada nadzorcza może postanowić że bardziej opłaca się robic gwożdzie .Co do budynków to bardziej niż wiek ważne jest wyposażenie i wyniki jakie tam sie da osiągnąć bo głównym kryterjum współpracy z agri jest zużycie paszy .Nie wiem jak dużą masz tą stodołę ale może na razie zaadoptować resztę budynku , wstawić do obory i stodoły np.400 sztuk zrobić 2-3 loty i zobaczyć jak to się kręci bo budowa tuczarni na 600 sztuk to duże koszty , myślę że kilkaset tysięcy a nawet na pełnym ruszcie to zarobisz tylko 4500/miesiąc .Zamiast tej tuczarni wolałbym postawić warsztat w mieście i auta naprawiać .Stres mniejszy , zarobek lepszy i klient zawsze przyjedzie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 07 sty 2011, 20:40 
Offline

Rejestracja: środa 27 maja 2009, 18:14
Posty: 17
arek jeśli twoje pytanie było do mnie to odpowiadam. firma płaci co miesiąc kwoty zawarte w umowie bez względu na to czy świnki są czy ich nie ma. z reguły świnki przychodzą dwa -trzy dni po zdaniu wcześniejszych jeśli chodzi o warchlaka. ale bywało że nie było ich i przez prawie dwa tygodnie.i wtedy też normalnie dostałem pieniądze. jeśli chodzi o tuczniki to od zdania do nowego wstawienia mam około tygodnia. chociaż też raz czekałem dwa tygodnie. kasę normalnie dostałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 07 sty 2011, 22:13 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
powiedzcie jeszcze dlaczego rolnicy tak narzekają na taki system hodowli jak tu same kokosy idzie robić gdzie problem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 08 sty 2011, 11:07 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Narzekają dlatego że w swojej hodowli żywią swoim zbożem którego nie liczą ,dziadek z babką dokłada rentę , ojciec z matką robotę a sam rolnik dopłaty i kredyty .Na kontrakcie to co zarabia to są już czyste pieniądze .Stąd narzekanie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 08 sty 2011, 11:55 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
a jaka jest minimalna ilość sztuk ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 08 sty 2011, 18:09 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Teoretycznie 500 , w praktyce jak rozmawiałem z lekarzem to nawet jak by było 350 i bardzo dobre warunki to by wstawili .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 08 sty 2011, 21:16 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
arek pisze:
powiedzcie jeszcze dlaczego rolnicy tak narzekają na taki system hodowli jak tu same kokosy idzie robić gdzie problem

Rozrastanie sie takiego systemu produkcji = śmierc dla farm pracujących na własny rachunek, w ten sposób potentaci wykończyli farmerów w USA.
Mechanizm jest prosty: w miare wzrostu ilości niewolników tucżących za marne grosze zakłady zapewniaja sobie w ten sposób coraz większa czesc surowca a im bardziej w ten sposób go sobie zapewniaja tym bardziej moga obniżać cene zakupu tucznika a im bardziej obniżaja cene zakupu tucznika tym bardziej przybawa chetnych na tucz kontraktowy. Jeśli nie zastana wprowadzone instrumenty administracyjnektóre zablokuja w pore ten proceder to w ciągu kilkunastu lat (tyle czasu potrzebowali na to w stanach) rodzinne farmy przestana istnieć!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 08 sty 2011, 22:24 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Ten temat został założony nie po to żeby forumowicze którzy nie mają pojęcia o tuczu kontraktowym wypisywali swoje żale . Jak mówiono w wojsku z żalami do konia :ma duży łeb i miękkie serce więc cię wysłucha .Temat założyłem po to żeby ludzie którzy prowadzą RODZINNE GOSPODARSTWA i którzy dzięki polityce polskiego rządu stali się ofiarami systemu nie stawali się zakładnikami banków lub wściekłych psów windykacji ale żeby mieli jakąś ALTERNATYWĘ .Polscy rolnicy nie padają dlatego że istnieje tucz kontraktowy tylko tucz kontraktowy istnieje dlatego że padają polscy rolnicy .Gdyby rolnik zarabiał na swoich świniach godziwe i pewne pieniądze nie czepiałby się tuczu kontraktowego .W latach dziewiędziesiątych cena kilograma żywca była taka sama jak jest dzisiaj .Jeśli zarabiam na tuczu kontraktowym to się rozwijam .Kupuję produkty które produkują POLACY a tym samym przyczyniam się do wzrostu ilości miejsc pracy dla POLAKÓW .Nie jestem NIEWOLNIKIEM ani PAROBKIEM ! Dlaczego ? Bo w każdej chwili mogę zakończyć kontrakt i iść do innej pracy .Dlaczego nie idę ? Bo w przeciwieństwie do wielu polskich rolników tuczących swoje świnie ja zarabiam na tuczu kontraktowym .Nie mam ziemi , nie mam więc i dopłat .Nie mam babci z rentą ani nikt z mojej rodzinny nie tuła się na emigracji .Wiem że co niektórych rolników co ich tata z mamą podpierają rentą to boli .Ale tak jak napisałem na początku :z żalami to do konia, ma duży łeb i miękkie serce to wysłucha .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 08 sty 2011, 23:01 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
To może trzeba było w tytule tematu dopisać w nawiasie: "prosze wpisywac wyłącznie posty zachwalające tucz kontraktowy" wtedy było by dla wszystkich jasne po co jest ten temat.
Słódź dalej, powodzenia!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 08 sty 2011, 23:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Najpierw dokładnie przeczytaj moje posty w temacie tuczu kontraktowego a potem pokaż gdzie "słodzę" lub piszę nieprawde .Jeśli tego nie potrafisz to będę uważał że wypisujesz głupoty .Tylko po co ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 00:38 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
baraki pisze:
arek pisze:
powiedzcie jeszcze dlaczego rolnicy tak narzekają na taki system hodowli jak tu same kokosy idzie robić gdzie problem

Rozrastanie sie takiego systemu produkcji = śmierc dla farm pracujących na własny rachunek, w ten sposób potentaci wykończyli farmerów w USA.
Mechanizm jest prosty: w miare wzrostu ilości niewolników tucżących za marne grosze zakłady zapewniaja sobie w ten sposób coraz większa czesc surowca a im bardziej w ten sposób go sobie zapewniaja tym bardziej moga obniżać cene zakupu tucznika a im bardziej obniżaja cene zakupu tucznika tym bardziej przybawa chetnych na tucz kontraktowy. Jeśli nie zastana wprowadzone instrumenty administracyjnektóre zablokuja w pore ten proceder to w ciągu kilkunastu lat (tyle czasu potrzebowali na to w stanach) rodzinne farmy przestana istnieć!


Strzał w dziesiątkę ,o to chodzi by wykonczyc polską hodowle poglowie najmniejsze od kilkunastu lat i ceny też co jest bardzo dziwne lukę tą własnie zapelniają tuczem kontraktowym lub importem ,największy błąd to sprzedawanie zakładów obcemu kapitalowi , jakby nie mieli zakladów miesnych w polsce to by nie bylo tuczu i dolowanie polskiej hodowli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 00:48 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
panowie rozmawiałem dziś z wieloma polskimi hodowcami świń i w większości pojawiała się opinia ze jeszcze dwa lata takiej polityki a raczej jej brak i po polskiej hodowli zostaną tylko kontraktowi dodam jeszcze ze większość tych rolników miało lub ma po kilka tysięcy tucznika czy kilkaset macior i każdy z nich myśli o zamknięciu hodowli drugim tematem było kto kupi zboże jak nie będzie świń kółko się zamyka perspektywy kiepskie odnośnie polskiej hodowli świń


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 12:22 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Na zachodzie juz od dawna sa rozwiązania prawna które skutecznie blokuja tucze kontraktowe na zasadach takich jak opisuje buntownik ale w Polsce Schmitfield ma widocznie lepsze wejścia i dlatego jest na to przyzwolenie choc w konstytucji jest zapis iz polskie rolnictwo opierac sie powinno na gospodarstwach rodzinnych i obowiązkiem rządu jest takich gospodarstw ochrona. Taki tucz kontraktowy absolutnie nie kwalifikuje się jako działalnośc rolnicza której definicja mówi min o tym że jest to działnośc na własny rachunek a nie usługa tuczenia, oczywiście umowy sa tak skonstruwane że niby prawnie sie to zgadza...
Jeśli rząd nic nie zrobi żeby chronic farmerów przed schmitfieldem to koniec branży mięsnej w Polsce jest bliski!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 13:18 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Szanowni forumowicze zrozumcie że są rolnicy którzy rozłożyli sie na własnej produkcji z różnych powodów :przeinwestowanie , choroby i upadki , brak ceny przez kilka lotów z rzędu , ludzka nieuczciwość ,brak polityki państwa jeśli chodzi o rolnictwo i każdy wymieni pewnie jeszcze inne .Są ludzie którzy mają kredyty w bankach , pozajmowane domy , rodziny na utrzymaniu , chore dzieci i kupę innych rzeczy .Są tacy którzy jedyne co umieją lub mogą robić to tuczyć świnie .Bo są po piędziesiątce , bo mają rodzinę której nie mogą zostawić i wyjechać za granicę , bo nie znają języka obcego ,bo nie mają wykształcenia czy umiejętności .Są tacy którzy mają budynki ale brak możliwości wstawienia zwierząt bo bank już nie da kolejnego kredytu a mieszalnia nie da już paszy na krechę bo za ostatni lot nie zapłacone .No i co ci ludzie mają zrobić ? Ten temat założyłem z myślą o takich ludziach i o tym że być może informacje zawarte w tym temacie pomogą komuś stanąć na nogi ,uratują kogoś od bankructwa lub pomogą rozpocząć nowe życie .Zakładając temat kierowałem się chęcią pomocy dla innych forumowiczów będących w trudnej sytuacji życiowej lub stojących przed widmem licytacji komorniczej .Ktoś kto tego nie doświadczył nigdy nie zrozumie o czym piszę i nikomu nie życzę żeby kiedykolwiek zrozumiał .Przykro mi jest że moja chęć pomocy innym forumowiczom jest postrzegana jako włażenie w dupę prezesom Agri Plusa .No ale z drugiej strony do pewnych rzeczy trzeba najzwyczajniej w świecie dorosnąć .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 14:07 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Buntownik ja sobie doskonale zdaje sprawę czemu ludzie wchodza w tucz kontraktowy i nie kwestionuje tego ze dla niektórych jest doraźnie korzystnym wyjściem z trudnej sytuacji, ja zwracam uwage na zagrożenia jakie za soba niesie. Wspominasz że polityka państwa nie chroni rolników to ja sie pytam jak ma chronić? Ma chronic właśnie przed takim zjawiskiem jak tucz kontraktowy który w prostej lini prowadzi do podporządkowania sobie producentów surowca! Po co animex taki tucz prowadzi? Żeby wspomagac farmerów którzy znaleźli sie w trudnej sytuacji? Raczej nie! Robi to po to by zapewnic sobie tani surowiec bo jeśli wziąć pod uwage średni roczny zysk w tuczu otwartym na własny rachunek to jest 3 razy wyższy niż to co dostajesz na kontrakcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 14:18 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
BUNTOWNIK piszesz ze nie masz gleby tylko budynki to co cie trzyma przy kontrakcie dostajesz na miesiąc 3200 zeta i pełno stresu nie lepiej pójść jako kierowca budynki wydzierżawić dodatkowa kasa a i stresu mniej bo tak za 3200 na miesiąc to trudno myśleć o rozwoju na utrzymanie rodziny wystarczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 14:31 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Baraki o jakim 3 krotnym zysku ty piszesz ?Jeśli na kontrakcie za wytuczenie świni na ruszcie stawka wynosi 33 złote po odliczeniu kosztów to ty musiałbyś zarabiać u siebie 100 zł/sztukę czystych pieniędzy .Gdyby tak było nikt by nie chciał słyszeć o tuczu kontraktowym tylko każdy robiłby dla siebie .Moim zdaniem są dwaj "mordercy" polskiego rolnika .Pierwszym jest wyborca który przy urnie wyborczej oddaje głos na polityków którzy są umoczeni w afery i na co dzień nie robią kompletnie nic prócz nabijania sobie kabzy tak na szczeblu lokalnym jak i centralnym .Drugim "mordercą" jest sam hodowca trzody który trzymając świnie nie korzysta z kalkulatora bo pasie świnie na swoim zbożu , dokłada rentę dziadka lub babci , w pracy podpiera się pomocą domowników a nie najętych pracowników ,dokłada do interesu dotacje unijne .Jego produkcja jest nieekonomiczna a rynek jest zalewany towarem do którego ktoś dołożył czyli towarem dumpingowym .Skutkuje to nadprodukcją a co za tym idzie obniżką ceny za tuczniki .Smidfild jest tutaj jedynie skutkiem a nie przyczyną .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 21:25 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
Zgadzam się w 100% , zobaczycie jeszcze 2-3lata i wszyscy będziemy na takich kontraktach , nie umiemy się sami dogadać to zjednoczy nas agri plus będzie jedna duża grupa producentów żywca ,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 09 sty 2011, 22:22 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
arek pisze:
BUNTOWNIK piszesz ze nie masz gleby tylko budynki to co cie trzyma przy kontrakcie dostajesz na miesiąc 3200 zeta i pełno stresu nie lepiej pójść jako kierowca budynki wydzierżawić dodatkowa kasa a i stresu mniej bo tak za 3200 na miesiąc to trudno myśleć o rozwoju na utrzymanie rodziny wystarczy

Arek ale ja nie mam super budynków tylko budynki w których tuczę a które wymagają jeszcze doinwestowania w wyposażenie (co też sukcesywnie czynię )więc raczej chętnego bym nie znalazł .Co się tyczy wypłaty to za dwa miesiące z nowym lotem mam mieć 550 sztuk i moje pobory wzrosną do 3800/miesiąc .Poza tym na ten rok mam zaplanowaną rozbudowę i myślę że na koniec roku osiągnę ok.5500zł/miesiąc .Żebym ja mógł pracować jako kierowca to moja żona musiała by się zwolnić z pracy bo mamy dwoje dzieci 10 i 13 lat .Zarabia ok.1500 zł/miesiąc .Jako kierowca C+E na kraju wkoło komina zarobię max.3000 zł , większe pieniądze do 5000 zł/miesiąc są na międzynarodówce ale to już trzy tygodnie w trasie a moje dzieci są za małe żeby zostały bez ojca na trzy tygodnie .Jeżeli już mam myśleć o dodatkowej pracy to mogę kupić trak przewożny , mogę kupić małą ciężarówkę i zająć się przewozami sprzętu rolnego po 2 zł/km , mogę kupować przyczepy do remontu i sprzedawać po odrestaurowaniu .Piszę o branżach w których pracowałem i które nie kolidują z moim tuczem kontraktowym a pomagają dorobić miesięcznie podobne pieniądze .Niestety to wszystko dopiero w przyszłym roku ze względu na modernizację budynków i planowaną budowę .Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 18 sty 2011, 20:54 
Offline

Rejestracja: wtorek 18 sty 2011, 20:43
Posty: 2
buntownik72 pisze:
W praktyce wygląda to tak :250 sztuk na półruszcie i 200 na słomie -3200zł/miesiąc przelew zawsze przychodzi do piętnastego każdego miesiąca .Do tego premia na koniec lotu ok.4500zł co starcza mi na koszty.Średnie upadki to 1-2 tygodniowo .Średnie zużycie paszy ok.2,9-3,0 kg.Na początek leki standardowo od płuc i jelit bo wiadomo podróż dla prosiaka to stres nawet jak ma 30kg.Strata w transporcie ok.1,5-2 kg z tym że firma przyjmuj wagę wyjścia na załadunku .Pasza tylko granulowana z Animex Zamość zamawiana wg.potrzeby .Wg.mnie pasza jest ok. nigdy nie było problemów Zaczynamy tucz na F2 potem przechodzimy na F3 .Pasza przyjeżdza w beczkach 40 DMC i dlatego musi być dobry wjazd i utwardzone oraz odśnieżone podwórko bo jak takie auto zagrzężnie to Boże się zmiłuj .Silos niewymagany .Odbiór towaru partiami przeważnie w wadze110-120 kg z tym że ostatnie sztuki idą tak jak urosły czyli jeśli zostaje np.10% towaru w wadze 90 kg. to nikt go nie dotucza i nie czeka aż dorośnie .Generalnie nie bawimy się w detal .Po sprzedaży mamy jeszcze płatne 5 dni i w tym czasie powinniśmy posprzątać , umyć i zdezynfekować .Myjka na zimną wodę z silnikiem 6,6kW i ciśnieniem 200 atm. wcale nie jest za duża .
Co do budowania tuczarni:postawienie budynku to zazwyczaj kredyt na kilkaset tysięcy .Ja osobiście gdybym miał taką kasę to wolałbym postawić warsztat , otworzyć firmę budowlaną lub kupić traka i wozić świnie po 5zł/km a nie je hodować .Gdybym miał tuczyć na własną rękę to od razu zamykam budę i idę kółkiem ciężarówki kręcić za 4000/miesiąc .No ale każdy robi jak uważa .Pozdrawiam .
Rozumiem że współpracujesz z agri plus ja również,dotychczas byłem bardzo zadowolony z współpracy niewiem czy wiesz ale od stycznia tego roku zmieniły się stawki vat i firma na koniec lotu rolnikom ryczałtowym nie będzie wypłacać różnicy.Szukam kontaktu z takimi rolnikami bo tylko razem możemy coś w zamian wynegocjować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 18 sty 2011, 21:08 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podobno od kiedy rządzi Bil firma poszła mocno do przodu i poprawiła wyniki , szczególnie chodzi o zużycie paszy , cały czas szukają oszczędności i patrząc na sytuację na rynku wieprzowiny wcale się nie dziwię .Nic nie wiem na temat wstrzymania wypłat , jutro zadzwonię do Poznania .Nawet jeśli jest to prawda to niewiele możemy żdziałać , to nie wolny rynek .Jak nam Agri nie wstawi świń to kto ?Tak jak pisałem nie jestem przedstawicielem firmy tylko rolnikiem ale wiem że oni dają najlepsze warunki na rynku .Z drugiej strony nie mogą zbyt mocno obcinać wypłat bo ludzie zaczną "rekompensować" utracone wynagrodzenie w inny sposób i wtedy firma więcej straci jak zyska .Jak się czegoś dowiem to dam jutro znać .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB